Pumalin nacionālais parks

Pumalin Nacionālais parks

1991. gadā amerikānis Douglas Tompkins nopirka Renihue īpašumu ar mērķi pasargāt tā 17 000 hektārus lietus mežu no iespējamās izmantošanas nākotnē. Šodien parks aizņem apmēram 300 000 hektārus un tas ir lielākais privātais parks visā pasaulē. Čīles valdība tam ir piešķīrusi dabas lieguma statusu, kurā ir aizliegta jebkāda rūpnieciskā darbība, tuvākajā laikā parks tiks nodots valsts pārraudzībā, kas to attīstīs kā nacionālo parku ar publisku pieeju. Parkā joprojām tiek attīstīta tūrisma infrastruktūra, līdzīgā citos parkos, tikai stingrā uzraudzībā un saskaņā ar dabu. Parkā ir ekskursiju takas, kempingi, informācijas centri, kafejnīcas, restorāni, kā arī ir pieejamas ekskursijas pa ūdeņiem.

Atrašanās vieta – 10. reģions, Chiloe kontinentālā daļa, Palena province.

Kā turp nokļūt – parkam ir ziemeļu un dienvidu ieejas. Ziemeļu sektorā nav infrastruktūras, tāpēc tajā var iekļūt no Puerto Montt puses. Vasarā uz parku var doties ar kuģi no Hornopiren .

ApkārtnēHornopiren Nacionālais parks, Caleta Gonzalo, Hornopiren vulkāns, Hornopiren pilsēta, Briežu sala, Comau fjordi, Hornopiren parks.

Aktivitātes – airēšana, izjādes ar zirgiem, pārgājieni, dabas tūrisms, dabas vērošana.

Klimats – parka teritorijā dominē trīs klimata veidi. Parka ziemeļu daļā ir vēsais jūras klimats, kam raksturīga vidējā gaisa temperatūra – 10 grādi. Piekrastē raksturīgs mitrais Patagonijas jūras klimats, savukārt kalnu apgabalos – vēsais ziemas klimats, kur temperatūra mēdz noslīdēt līdz pat mīnus 29 grādiem.

Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indijā ir govju tiesību saraksts

Pasākumi

Dirty Deal Jubileja - 2. diena

31.jūlijs, otrAIS jubilejas vakars - post / indie / pop / balkānu / koncertvakars. Piedalīsies tādas grupas kā  SATELLITES LV, MOFO, MONA DE BO, kā arī ielu muzikants no ASV Jason...