Vispārīga informācija par Šveici

Šveices esence un būtība ir šīs kalnainās valsts lielā ainavas dažādība, kas valstij veido unikālu identitāti. Šveice ir pasaulslavena ar savām finansu institūcijām, lieliskajām siera šķirnēm un šokolādi, pulksteņu ražošanas nozari, kā arī lielisko ainavu un perfekti veidoto transporta sistēmu.

Galvaspilsēta : Berne

Galvenās pilsētas : Bādene, Bāzele, Berne, Biel  , Brig , Chur, Fribourg, Ženēva, La Chaux – de – Fonds , Lausanne , Locarno , Lugano, Luzern, Martigny, Montreux – Vevey, Neuchatel, Schaffhausen, Sierre, Sion, Solothurn  , St. Gallen, Thun , Winterthur, Zug, Zurich.

Robežvalstis : Vācija, Francija, Itālija, Austrija, Lihtenšteina.

Iedzīvotāji : 7 261 200

Valodas : vācu, franču, itāļu.

Klimats: pateicoties valsts atrašanās vietai kontinenta centrālajā daļā, klimatu ietekmē četras galvenās gaisa masas – Atlantijas okeāna masa, austrumu kontinentālā masa, ziemeļu masa un Vidusjūras dienvidu vēji. Centrālajā daļā klimats ir mērens, citos reģionos tas var būt atšķirīgs. Kalnos vasarā ir silti, nogāzēs un ielejās pat karsti, vidējā janvāra temperatūra ir 0ºC, bet jūlija vidējā temperatūra ir +19ºC. Gada nokrišņu daudzums 800 mm, kalnos līdz 2500 mm. Ceļošanai valsts ir piemērota visa gada garumā.

Reljefs : Alpi aizņem apmēram 60 %, centrālā augstiene apmēram 30 % , bet Jura kalni – apmēram 10 % valsts teritorijas.

Kopējā platība : 41 284 kvadrātkilometri.

Spriegums tīklā: 220 V

Naudas vienība: Šveices franks, 1 franks = 100 santīmi, 1 franks = 0,43LVL

Kredītkartes: Valstī norēķināties var ar American Express, Visa, Diner Club , Eurocard/MasterCard, Postcard.

Muita: Ievest un izvest valūtu var neierobežotā daudzumā. Brīvi var ievest personīgās lietošanas preces, sporta inventāru, mūzikas instrumentus, foto un videokameras, pārtikas produktus vienai dienai. ES tūristi atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 gr. tabakas, 1 l degvīna, 2 l vīna. Pārējie drīkst ievest uz pusi mazāk, izņemot alkoholu. Drīkst ievest suvenīrus par 100 frankiem.

Laika starpība: - 1h


 

Translate

Šodien

2019. gada 20. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nāves jūra ir zemākais punkts uz Zemes virsmas, kas robežojas ar zemi, un atrodas 396 m zem jūras līmeņa. Nāves jūras ūdeņiem nav izplūdes. Ūdenim iztvaikojot, pāri paliek minerāli, līdz ar to Nāves jūras sāls koncentrācija sastāda 25%

Pasākumi

Iecavā tiks atklāta SOS Jauniešu māja

29. augustā Iecavā atklās otro SOS Jauniešu māju Latvijā. Uz jaunajām mājām Iecavā pārcelsies 10 jaunieši, kuri iepriekš mājvietu bija raduši SOS bērnu ciematā Īslīcē (Bauskas...