Kom Ombo

Kom Ombo

Apmēram 28 jūdzes uz ziemeļiem no Aswan atrodas Kom Ombo templis , kas būvēts uz augstas kāpas, kas paceļas pār Nīlu. Templi 2. gadsimtā pirms mūsu ēras uzbūvēja Ptolemy VI, bet Ptolemy XIII izbūvēja ārējo un iekšējo lielo zāli. Imperators Augustus uzbūvēja ārējās sienas un daļu pagalma apmēram 30. gadā pirms Kristus. Templis ir veltīts krokodilu dievībai Sobek un piekūnu dievam Haroeris. Senajos laikos krokodili valdīja pār ūdeņiem. Tam ir divas ieejas, divi pagalmi, divas kolonādes, divas lielās zāles un divas svētnīcas. Iespējams, šeit atradās abu tempļu priesteru sēdvietas. No lielā pilona palikuši vairs tikai pamati.

Divi tempļi
Aiz lielā pilona reiz atradās pagalma kāpnes, kas veda uz jumta izeju. Dienvidrietumu stūrī atrodas tikai viena kolona, kas neatbilst tempļa duālisma principam. Tajā atveidoti karaļa šķīstīšanas process, viņa kronēšana un iesvētīšana templī.

Sobek un Haroeris tempļi
Uz griestiem atrodas astronomiski attēli. Priekštelpā atspoguļotas ainas no dievietes Seshat dzīves. Dievu un celtnieku statujas reiz aizņēma veselu istabu pirms svētnīcām. Ziemeļu daļas griestos joprojām var ieraudzīt Nut attēlu. No svētnīcām maz kas ir saglabājies.
Dodoties prom no Kom Ombo ar laivu naktī, ir brīnišķīgi vērot ūdenī atspīdošos tempļus no attāluma.

Nīlas krokodili
Sobek valdnieka svētnīca atrodas Kom Ombo, kur tolaik mitinājās milzum daudz krokodilu. Līdz pat šodienai Ēģiptē ir ļoti daudz šo dzīvnieku, kas laiski guļ upes krastos, gatavi uzbrukt gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tāpēc nav brīnums, ka vietējie iedzīvotāji izjūt bailes, staigājot gar upes krastu. Iespējams, jums var uzmākties kādi insekti, atgādinot, ka uz klāja neesat vienīgais.


Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vidējais amerikānis gada laikā patērē pietiekoši daudz kofeīna, kas spētu nogalināt zirgu

Pasākumi

Rihanna Latvijā

17. martā Arēna Rīga hallē uzstājās viena no populārākajām un vizuāli pievilcīgākajām popmūzikas/ r&b zvaigznēm – Rihanna....