Ko darīt un ko apskatīt Ēģiptē

Tālākā informācija piedāvā dažas idejas kā labi pavadīt laiku Ēģiptē. Ir tikai jāizvēlas piemērotākais variants, ir iespēja izmēģināt patstāvīgas ekskursijas, kā arī grupu ekskursijas. Tāpēc var izmantot tālākās rekomendācijas un izbaudīt tūrismu Ēģiptē.

Ēģiptes piramīdas

Senie ēģiptieši uzbūvēja vairāk nekā 90 karaliskās piramīdas laika posmā no 2630. līdz 1530. gadam pirms Kristus. Šajā laikā piramīdu forma mainījās no pakāpeniskām terasēm, kas atgādināja kāzu tortes stāvus līdz šodien slavenajai slīpajai piramidālajai formai. Pirmā no piramīdām bija Step piramīda Saqqarah , kas tika celta valdnieka Djoser laikā ( 2630. – 2611. gads pirms mūsu ēras.). Lielākā ir karaļa Khufu  celtā piramīda jaunajā Gizas rajonā. Khufu piramīda, zināma arī kā Lielā piramīda, ir vienīgais no 7 pasaules brīnumiem, kas vēl ir saglabājies.

Sfinksa  

Sfinksa ir viens no slavenākajiem pieminekļiem zemes virsū. Tā attiecināma uz apmēram 4500 gadus seno Senās karaļvalsts periodu, kad valdīja faraons Khafre – otras lielākas Gizas piramīdas cēlājs, kas atrodas Kairas apkārtnē. Iespējams, Sfinksa galva ir veidota Khafre galvas atveidā, toties ķermenis ir veidots kā guloša lauva.
Sfinksa ir apmēram 73,5 metrus gara. Tā tika veidota no kaļķakmens atseguma, un lielāku daļu tās pastāvēšanas laika tā bija daļēji nosegta ar smiltīm. Pirmā to zināmā notīrīšana notika 18. dinastijas laikā, kad princis, kurš vēlāk kļuva par faraonu Thutmose IV, pavēlēja tās novākt. Tas notika pēc tam, kad viņš, iespējams, redzēja sapni, kurā tika pareģots, ka viņš kļūs par faraonu, ja vien notīrīs smiltis no Sfinksas.
Diemžēl pēdējos gadsimtos Sfinksa nopietni cietusi cilvēka darbības rezultātā, kas ietekmējusi apkārtējo vidi. Ir bijuši vairāki mēģinājumi atjaunot figūru; vairāki mūsdienu kaļķakmens bloki tika iestrādāti tās pamatu daļā.
Sfinksas priekšā atrodas templis, kuram kaimiņos atrodas vēl viens, kas vislabāk saglabājies Khfare tempļu ielejas templis. Raugoties fotogrāfijas, kurās Sfinksa uzņemta no augšas, var redzēt uzbērtu ceļu, kas savieno Khfare apbedījumu templi, kas atrodas pie viņa piramīdas, ar ielejas templi. Naktīs Gizā tiek organizēti skaņas un gaismas šovi – skatītāji atrodas pa kreisi no apskatāmajiem objektiem, līdz ar to šova laikā cilvēki aplūko Sfinksu un piramīdas no austrumiem.

Tempļi

Ēģiptes tempļi kalpo par atspulgu ēģiptiešu mitoloģijas „ Radīšanas salai”. To pīlāri bieži vien veidoti palmu, papirusa un lotosa formās, kas bija tie augi, kas, saskaņā ar mitoloģiju, auga šajā salā. Visi galvenie mīti saistās tieši ar šo „Radīšanas salu” un reliģija balstījās uz ideju – mēģināt atgriezties tajos laikos.

Muzeji  

Ēģiptes Muzejs vispirms tika uzcelts Boulak pilsētā 1891. gadā, bet vēlāk pārvietots uz Gizu, Ismail Pasha pili, kurā atradās relikvijas, kas vēlāk tika pārvietotas uz pašreizējo ēku. Ēģiptes Muzejs tagad atrodas Tahrir skvērā Kairā . Tas tika būvēts Khedive Abbass Helmi II laikā 1897. gadā un atvērts 1902. gada 15. novembrī. Tam ir 107 zāles. Pirmais stāvs ir pilns ar statujām. Augstākie stāvi izstāda mazākas statujas, dārglietas, Tutankhamon dārgumus un mūmijas.

Khan el Khalili  

Daudziem šis tirgus liekas izklaidējošākā vieta Kairā. Tā ir sena iepirkšanās vieta, nekas vairāk, tomēr dažos no veikaliem atrodas mazas darbnīciņas un ražotnes.
Sug ( arābu valodā – tirgus) sākums datējams ar 1382 gadu, kad emīrs Djaharks el Khalili uzbūvēja lielu karavānu pieturu ( Khan) šeit .Tā bija kā viesnīca tirgotājiem un ekonomisko aktivitāšu punkts. Šī karavānu pietura joprojām ir saglabājusies.
Apmeklējot šo vietu, var izbaudīt tās šarmu un izmantot šeit sniegtās iespējas. Nav nepieciešams pavadonis – vienkārši jāmēģina ievērot viens virziens un tādā gadījumā jūs noteikti ātri tiksiet laukā no šī jucekļa tuvu taksometru pieturai.

Iepirkties šeit vajag noteikti. Dēl rietumu tūristu daudzuma samazināšanās pēdējos gados, cenas šeit ir kļuvušas zemākas, bet līdz ar to samazinājies arī tirgotāju skaits. Zelta likums, kas jāievēro : jāapskata viss preču klāsts un cenas vairākos veikalos pirms ko pirkt, jāsaglabā miers un jābūt draudzīgam. Un jāatceras : pārdevējs nejutīsies sarūgtināts, ja nekas netiks nopirkts. Jo tā ir pircēja, nevis viņa nauda, kas varēja tikt iztērēta.
Ir preces, kuras noteikti vajadzētu nopirkt, kā arī preces, kuras nevajadzētu. Apģērbi ir lēti, garšvielas ir labas kvalitātes un par pieņemamām cenām. Suvenīri ir tikpat labas kvalitātes kā tie, kas nopērkami viesnīcu vestibilos, bet par labākām cenām. Juvelierizstrādājumu pirkšana ir gaumes jautājums, kādam šie izstrādājumi var likties par raupjiem, un reizēm zelta krāsa var būt pat pārāk zeltaina. Smaržu veikali tirgo gandrīz visu slaveno rietumos nopērkamo smaržu kopijas, bet to kvalitāte nav visai laba. Pastāv iespēja, ka nopirktās smaržu pudelītes saturs smaržos pēc krūzmētrām.

Lai arī viss Khan el Khalili ir viena liela atrakcija, tomēr šeit ir dažas vietējās iezīmes. Viena no atzītākajām ir Fishawi kafejnīca, kuras vērtību tā pa īstam var izjust, esot tajā : tā ir atvērta visu diennakti jau vairāk kā 200 gadus. Tās interjers ir apburošs, telpas šauras, bet ar spoguļiem it visur.

Niršanas ekskursijas 

Niršanu var izmēģināt jebkurš, tomēr jāievēro zināmi nosacījumi. Daudzi uzskata niršanu par piedzīvojumu, kas tomēr ietver sevī zināmu risku. Niršana pieprasa zināmu fizisku sagatavotības līmeni. Parasti ar to nodarbojas grupās. Tūristiem, kam niršanā nav pieredzes, ir jāiziet īss apmācības kurss, kurā tiek mācīts, kā rīkoties ar niršanas aprīkojumu. Lai arī ar niršanu var nodarboties jebkurš, cilvēkiem, kas slimo ar tādam kaitēm kā epilepsija, garīgās kaites, cukura diabēts vai sirds slimības to neiesaka. Tomēr medicīniskie izmeklējumi pirms niršanas ir obligāti.
Sarkano jūru apspīd tropiskā saule, tajā ir silts ūdens, skaisti koraļļi, krāsainas zivis un skaidra redzamība. Laiks šeit parasti ir karsts un sauss. Šī kombinācija ir sevišķi piemērota niršanai. Sarkanā jūra ir sadalīta rajonos un katrā no tiem ir savas niršanas īpatnības.
Niršanu Sarkanajā jūrā uzsāka austrāliešu zoologs doktors Hans Hass, kurš ir slavens filmu par zemūdens dzīvi autors.
Populārākas niršanas vietas Sarkanajā jūrā atrodas visā Ēģiptes piekrastē : Sharm El Sheikh , Hughada  , Safaga un Dahab .

Nīlas kruīzi  

Viens no visaizraujošākajiem piedzīvojumiem ir izbrauciens ar luksusa kuģi, kurā ierīkots gaisa kondicionētājs, kura laikā var baudīt lielisku ainavu. Uz daudziem no tiem atrodas peldbaseini, bāri, restorāni – gandrīz visas iespējamās iekārtas un aprīkojums. Ieraugot piramīdu zemi šādā ceļojuma, būs grūti noticēt savām acīm.

Ekskursijas

Ēģiptes ceļojumu aģentūru personālam ir daudzu gadu pieredze dažādu unikālu ekskursiju organizēšanā pa Ēģipti, kas atbilst visām gaumēm un pirktspējai.


Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

San Salvadorā par braukšanu dzērumā var sodīt ar nāvi nošaujot

Pasākumi

Noklausies Lienes Šomases pašas sacerēto dziesmu

Šī gada jūnijā nāca klajā Lienes Šomases pirmais dubultais solo albums “Vārdos nepateiktais”, kurā ir apkopotas 10 jaunas dziesmas ar DVD pielikumu ar Lienes videoierakstiem no TV...