Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kolumbijas Republika

Galvaspilsēta: Bogota

Naudas vienība: Kolumbijas peso (COP)

Iedzīvotāju skaits: 44 087 000

Platība: 1 141 700 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Kolumbija atrodas Dienvidamerikas ziemeļrietumu daļā, un tā ir vienīgā valsts, kuras krastus apskalo abi – Klusais (135km garumā) un Atlantijas (vairāk nekā 1600 km garumā) – okeāni. Valstī ir divas nozīmīgas kalnu grēdas - Rietumkordiljera un Austrumkordiljera, kas slejas no ziemeļiem uz dienvidiem caur valsts rietumu un austrumu daļām. Kolumbijai pieder arī vairākas salas. Nozīmīgākās ir San Andres arhipelāgs, Providencia Karību jūrā, Gorgon un Malpelo Klusajā okeānā.

Klimats: Pateicoties savam ģeogrāfiskajam novietojumam tropiskā klimata joslā, Kolumbijā saules starus var izbaudīt gandrīz visu gadu. Dienai un naktij ir gandrīz vienāds garums. Klimatiskās atšķirības nosaka augstums virs jūras līmeņa. Tāpēc Kolumbijā nepastāv nodalījums četros gadalaikos, kā tas ir Latvijā. Klimats ir silts un tropisks krasta un ziemeļdaļā ar lietus sezonu sākot no maija līdz novembrim. Vēsāks ir augstienes daļā un auksts kalnos. Bogotā pārsvarā ir pavasarīgs klimats – vēsas dienas un aukstākas naktis.

Pateicoties izdevīgajam ģeogrāfiskajam stāvoklim un tās topogrāfijai, Kolumbija var lepoties ar savu floras un faunas dažādību. Lai gan tā aizņem tikai ap 0,77% sauszemes kopējās platības, valstī atrodas ap 10% planētas faunas un floras.

Amazones upes baseinā, kas atrodas Kolumbijā, Peru un Brazīlijā, ir 57% pasaules saldūdens un tas ir nozīmīgs faktors visas pasaules klimatiskajā stabilitātē.

Robežvalstis: Kolumbija robežojas ar Venecuēlu austrumos, ar Brazīliju dienvidaustrumos, ar Peru un Ekvadoru dienvidos un Panamu ziemeļaustrumos. Saskaņā ar jūras robežu līgumiem, tiek uzskatīts, ka Kolumbija arī robežojas ar Jamaiku, Hondurasu, Nikaragvu un Kostariku.

Administratīvais iedalījums: Kolumbija iedalās 32 departamentos un vienā galvaspilsētas rajonā. 10 no departamentiem ir nodēvēti to centru – valsts lielpilsētu vārdos.

Etniskais sastāvs: Līdzīgi kā citās D-Amerikas zemēs, arī Kolumbijā nevar īsti runāt par etnisko piederību. Lielākā daļa iedzīvotāju ir eiropiešu, afrikāņu un amerindiāņu pēcnācēji. 58% populācijas ir metisi.
Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami ir ļoti garš viļņa garums (attālums starp divu viļņu virsotnēm) – līdz pat vairākiem simtiem kilometru. Laika periods starp diviem cunami viļņiem arī ir ļoti ilgs – aptuveni stunda

Pasākumi

Izdots Ellas albums “Welcome To The Club”

28. aprīlī kompānijas “Mikrofona ieraksti” apgādā izdots dziedātājas Ellas otrais ierakstu albums “Welcome To The Club”.
Tajā iekļautas pavisam 10 jaunas un modernas deju mūzikas...