Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Santome un Prinsipi Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Santome

Naudas vienība: Dobra (STD)

Iedzīvotāju skaits: 157 000

Platība: 964 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Santome un Prinsipi salas ir mazākā Āfrikas valsts. Tā atrodas Atlantijas okeānā, 250 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Gabonas krastiem.

Abas salas ir daļa no Kamerūnas vulkāniskās kalnu līnijas, kurā ietilpst arī Annobon un Bioko salas (abas pieder Ekvatoriālajai Gvinejai), kā arī Kamerūnas kalns Āfrikas rietumu krastā.

Santome ir 50km gara un 31km plata sala ar augstāko punktu 2024m. Prinsipi ir 30km gara un 6km plata. Abās salās ir vairākas nelielas upes, kas rodas kalnos, tek lejup cauri tropu mežiem un ietek okeānā.

Klimats: Salu līdzenumos dominē tropiskais klimats (karsts un mitrs cauru gadu) taču augstienēs tas ir mērenāks un naktis šajās zonās ir vēsas. Lietus sezona salās ilgst no oktobra līdz maijam.

Administratīvais iedalījums: Salas iedalās divās provincēs (Santome un Prinsipi), kas aizņem katra savu salu. Tālāk tās ir sadalītas 6 rajonos.

Etniskais sastāvs: No kopējā iedzīvotāju skaita 137 000 dzīvo Santomē, bet 6000 – Prinsipi. Visi iedzīvotāji ir dažādu etnisko grupu pēcnācēji, kas šeit ieradušies kopš 1485. gada. Oficiāli šeit ir četras valodas, no kurām izplatītākā ir portugāļu, kurā runā apmēram 95% iedzīvotāju.
Translate

Šodien

2019. gada 17. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Koraļļu rifi ir silti, tīri un mierīgi okeāna iedzīvotāji, kas ir bagātīgi ar dzīvību. Rifa masīvo struktūru veido koraļļu polipi – sīki dzīvnieki, kas dzīvo kolonijās. Kad polips nomirst, tas atstāj aiz sevis cietu, akmeņainu, sazarotu struktūru, kas sastāv no kaļķakmens

Pasākumi

Iesaukums Positivus festivāla brālībā ir sācies

Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā POSITIVUS FESTIVAL aicina visus labas mūzikas un mākslas cienītājus pievienoties festivāla brālībai Positivus festivāla mājas lapā...