Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Lielā Sociālistiskā Tautas Arābu Lībijas Džamahīrija

Galvaspilsēta: Tripoli

Naudas vienība: Lībijas dinārs (LYD)

Iedzīvotāju skaits: 6 173 000

Platība: 1 759 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Lībija ir valsts Āfrikas ziemeļos un pēc platības ir ceturtā lielākā kontinentā. 1770km garā piekraste gar Vidusjūru ir viena no garākajām Āfrikā. Jāpiebilst, ka Vidusjūras ūdeņus gar Lībiju mēdz dēvēt arī par Lībijas jūru.

90% valsts teritorijas aizņem tuksnesis. Lielāko daļu austrumu aizņem Lībijas tuksnesis, kas ir viena no neauglīgākajām vietām uz Zemes. Daudzos tā reģionos nelīst pat desmitiem gadu un pat tuksneša augstākajās vietās ir apgabali, kuros mēdz nolīt vidēji reizi 5 gados.

Lībijā nav izteiktu augstieņu, izņemot reģionu netālu no robežas ar Čadu, kur izveidojies Tibesti masīvs ar punktiem augstumā līdz pat 2200m. Auglīgākās zonas ir Sidra līča apkārtnē pie Vidusjūras.

Klimats: Lībijā konstatētas vismaz 5 klimatiskās zonas, taču dominē divas - Vidusjūras un Sahāras. Piekrastes zemienēs ir izteikts Vidusjūras klimats ar siltām vasarām un mērenām ziemām, taču tuksnesī dienas ir loti karstas un naktis – vēsas, līdz ar to diennakts gaisa temperatūras amplitūda ir loti plaša.

Augstākais Lībijas punkts ir Bikku Bitti (2267m).

Robežvalstis: Rietumos Lībija robežojas ar Tunisiju un Alžīriju, dienvidrietumos – ar Nigēru, dienvidos – ar Čadu un Sudānu un austrumos – ar Ēģipti. Ziemeļos Lībiju apskalo Vidusjūra.

Administratīvais iedalījums: Lībija iedalās 32 pašvaldībās.

Etniskais sastāvs: 90% iedzīvotāju dzīvo piekrastes rajonos. Etnisko lībiešu skaitu veido berberi un arābi (kopā 97%). Starp lielākajām minoritātēm ir ēģiptieši, grieķi, maltieši un turki.
Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nāves jūra ir zemākais punkts uz Zemes virsmas, kas robežojas ar zemi, un atrodas 396 m zem jūras līmeņa. Nāves jūras ūdeņiem nav izplūdes. Ūdenim iztvaikojot, pāri paliek minerāli, līdz ar to Nāves jūras sāls koncentrācija sastāda 25%

Pasākumi

Pirmo reizi Latvijā koncertēs viens no visu laiku izcilākajiem dziedātājiem - Andrea Bočelli!

Ar vienīgo solokoncertu Baltijas valstīs Mežaparka Lielajā estrādē viesosies viens no visu laiku izcilākajiem operdziedātājiem, pasaulslavenais tenors Andrea Bočelli (Andrea Bocelli). Par...