Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gabonas Republika

Galvaspilsēta: Libreville

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (XAF)

Iedzīvotāju skaits: 1 454 000

Platība: 267 700 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Gabona ir valsts Āfrikas centrālās daļas rietumu pusē. Valsts atrodas Atlantijas okeāna piekrastē un to šķērso ekvators. Valstij ir trīs ģeogrāfiskie reģioni: piekrastes līdzenumi, kalni (Kristāla kalni uz ziemeļaustrumiem no Libreville, kā arī Chaillu masīvs centrā ar augstāko punktu – 1575m augsto Iboundji kalnu) un savannas Gabonas austrumos. Gabonas garākā upe ir Ogooue (1200km).

Klimats: Gabonā valda ekvatoriālais klimats, kam raksturīgs sauss un mitrs laiks, kā arī izteikta lietus sezona.

Valsts ir pazīstama ar aktīvu vides saglabāšanas politiku – 2002. gadā valsts prezidents atzina 11% valsts teritorijas par nacionālo parku un noteica tam īpašu aizsardzības statusu. Tas varētu būt viens no lielākajiem dabas aizsardzības parkiem pasaulē.

Robežvalstis: Gabona robežojas ar Ekvatoriālo Gvineju un Kamerūnu ziemeļos, kā arī ar Kongo Republiku rietumos un dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Gabona iedalās 9 provincēs (Estuaire, Haut-Ogooue, Moyen-Ogooue, Ngounie, Nyanga, Ogooue – Ivindo, Ogooue – Lolo, Ogooue – Maritime un Woleu – Nitem).

Etniskais sastāvs: Vairums gaboniešu ir Bantu izcelsmes. Kopumā valstī ir četras lielas etniskās grupas – Fang, Eshira, Bapounou un Bateke.

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vārds „cunami” japāņu valodā nozīmē „ostas vilnis”. Cunami dažkārt tiek nepareizi saukti kā paisuma viļņi – cunami neizraisa straumes (straumes veido mēness gravitācijas spēks). Parastos viļņus izraisa vējš

Pasākumi

Tagad LNMM var noskatīties režisora Pētera Krilova dokumentālo filmu par GUSTAVU KLUCI

No 2009.gada 3.jūnija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, Gustava Kluča kabinetā tiek demonstrēta režisora Pētera Krilova dokumentālā filma „Klucis – nepareizais latvietis”....