Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gabonas Republika

Galvaspilsēta: Libreville

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (XAF)

Iedzīvotāju skaits: 1 454 000

Platība: 267 700 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Gabona ir valsts Āfrikas centrālās daļas rietumu pusē. Valsts atrodas Atlantijas okeāna piekrastē un to šķērso ekvators. Valstij ir trīs ģeogrāfiskie reģioni: piekrastes līdzenumi, kalni (Kristāla kalni uz ziemeļaustrumiem no Libreville, kā arī Chaillu masīvs centrā ar augstāko punktu – 1575m augsto Iboundji kalnu) un savannas Gabonas austrumos. Gabonas garākā upe ir Ogooue (1200km).

Klimats: Gabonā valda ekvatoriālais klimats, kam raksturīgs sauss un mitrs laiks, kā arī izteikta lietus sezona.

Valsts ir pazīstama ar aktīvu vides saglabāšanas politiku – 2002. gadā valsts prezidents atzina 11% valsts teritorijas par nacionālo parku un noteica tam īpašu aizsardzības statusu. Tas varētu būt viens no lielākajiem dabas aizsardzības parkiem pasaulē.

Robežvalstis: Gabona robežojas ar Ekvatoriālo Gvineju un Kamerūnu ziemeļos, kā arī ar Kongo Republiku rietumos un dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Gabona iedalās 9 provincēs (Estuaire, Haut-Ogooue, Moyen-Ogooue, Ngounie, Nyanga, Ogooue – Ivindo, Ogooue – Lolo, Ogooue – Maritime un Woleu – Nitem).

Etniskais sastāvs: Vairums gaboniešu ir Bantu izcelsmes. Kopumā valstī ir četras lielas etniskās grupas – Fang, Eshira, Bapounou un Bateke.

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemes gravitācijas dēļ, maksimālais iespējamais kalnu augstums ir ne augstāk par 15000 m

Pasākumi

N’Works piedāvā dziesmas “Glory Hallelujah” remiksu

Šonedēļ Latvijas radiostacijās nonācis N’Works jeb Normunda Rutuļa veidotais remikss apvienības “Flyingmice” skaņdarbam “Glory Hallelujah”, kurā piedalās arī dziedātāja Anmary....