Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Etiopijas Federāli Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Adisabeba

Naudas vienība: Etiopijas birs (ETB)

Iedzīvotāju skaits: 75 060 000

Platība: 1 104 300 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Etiopija atrodas Āfrikas ragā – pašos Āfrikas austrumos. Dažādais valsts reljefs ir par pamatu klimatiskajai, augu un augšņu dažādībai.

Ekoloģiskajā ziņā Etiopija ir dažāda, sākot no tuksnešiem pie austrumu robežas un beidzot ar tropu mežiem dienvidos. Ziemeļos esošais Tana ezers ir Zilās Nīlas iztece. Jāpiebilst, ka reljefs šeit tik tiešām ir dažāds – Etiopijā ir gan vieni no lielākajiem Āfrikas kalniem (Semien un Bale), kā arī viena no kontinenta zemākajām vietām - Danakil ieplaka.

Klimats: augstums un ģeogrāfiskais novietojums rada Etiopijā trīs klimatiskās zonas – vēsā zona (augstumā virs 2400m), mērenā zonā (kalnos no 1400 līdz 2400m augstumam), kā arī karstā zona, kurā dominē tropiem raksturīgais klimats ar karstu, mitru laiku. Lietus sezona šeit ilgst no jūnija vidus līdz septembra vidum.

Robežvalstis: Etiopija robežojas ar Eritreju ziemeļos, ar Sudānu rietumos, ar Keniju dienvidos, Somāliju dienvidaustrumos un Džibuti ziemeļaustrumos.

Administratīvais iedalījums: Etiopija iedalās 9 reģionos (par pamatu ņemts etniskais princips) - Afar, Amhara, Benishangul – Gumuz, Gambela, Harari, Oromnia, Somali, Dienvidu nāciju un tautu reģions un Tigray, kā arī 2 pilsētās - Adisabebā un Dire Dawa.

Etniskais sastāvs: Etiopijā mājo ļoti daudz etnisko grupu, no kurām lielākās ir Oromo (32%), Amhara (30%), Togray (6%) un Somali (6%).

Translate

Šodien

2019. gada 21. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami sākas, kad milzīgs ūdens daudzums tiek strauji pārvirzīts. Straujo kustību var izraisīt zemūdens zemestrīce (kad jūras gultne ātri kustas uz augšu vai leju), akmens nogruvuma, vulkāna izvirduma vai cita notikuma ar lielu enerģiju

Pasākumi

Mākslas dienas 2009 Latgales Kultūrvēstures muzejā

Kā katru pavasari, arī šogad, visā Latvijā 18.aprīlī ir sākušās un līdz 17.maijam turpināsies Mākslas dienas 2009. Rēzeknē ikviens tiek aicināts „ķert mākslu”, ko tiešā un...