Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Korejas Republika

Galvaspilsēta: Seula

Naudas vienība: Dienvidkorejas vons (W)

Iedzīvotāju skaits: 49 045 000

Platība: 99 650 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Dienvidkoreja aizņem Korejas pussalas dienvidu daļu. Šo kalnaino pussalu rietumos apskalo Dzeltenā jūra, bet austrumos – Japāņu jūra. Vispārīgi valsts teritoriju var iedalīt 4 reģionos – austrumu reģions ar augstu kalnu grēdām un šauriem piekrastes līdzenumiem, rietumu reģions ar plašiem piekrastes līdzenumiem, upju baseiniem un pakalniem, dienvidrietumu reģions ar kalniem un ielejām, kā arī dienvidaustrumu reģions, kurā dominē Nakdong upes baseins.

Dienvidkorejas reljefs pārsvarā ir kalnains un lielākā daļa zemes lauksaimniecībā nav izmantojama. Zemienes aizņem tikai 30% no teritorijas. Dienvidkorejas rietumu un dienvidu piekrastēs ir ap 3000 dažādu salu, no kurām lielākā ir Jeju – do, uz kuras atrodas arī valsts augstākais punkts – izdzisis vulkāns Hallasan (1950m).

Klimats: Vietējais klimats ir relatīvi mērens, ar lielākiem nokrišņiem vasarā, kad uz īsu brīdi valsti piemeklē lietavu periods.

Ziemā piekrastē gaisa temperatūras ir augstākas, bet kalnos - ievērojami zemākas. Valsti bieži piemeklē taifūni, kas nes līdzi plūdus un spēcīgu vēju.

Robežvalstis: Dienvidkoreja ziemeļos robežojas ar Ziemeļkoreju.

Administratīvais iedalījums: Dienvidkoreja iedalās 8 provincēs (Gyeonggi-do, Gangwon-do, Gyeongsangbuk-do, Gyeongsangnam-do, Jeollanam-do, Jellanbuk-do, Chungcheongnam-do, Chungcheongbuk-do), 1 speciālā autonomajā provincē (Jeju), 6 metropoles pilsētās (Incheon, Daegu, Ulsan, Busan, Gwangju, Daejeon) un 1 speciālajā pilsētā (Seulā).

Etniskais sastāvs: Vairākums dienvidkorejiešu dzīvo pilsētu rajonos, jo to sekmēja straujā urbanizācija 70, 80., un 90. gados. Iedzīvotāju sastāvu ir ietekmējusi arī imigrācija, jo sevišķi bēgļi no Ziemeļkorejas. Kopumā imigrantu kopējais daudzums ir tikai ap 4% no kopējās populācijas.
Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bangladešā bērni, sākot no 15 gadu vecuma tiek likti cietumā par špikošanu eksāmenos

Pasākumi

Avrila Lavinja Rīgā uzstājas 12 000 skatītājiem!

Koncertaģentūra „FBI” informē: 12 000 klātesošo priekšā 2. jūlijā koncertu sniedza kanādiešu rokmūziķe Avrila Lavinja (Avril Lavigne), kura Rīgā bija ieradusies Eiropas...