Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Ziemeļkorejas Tautas Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Phenjana

Naudas vienība: Ziemeļkorejas vons (KPW)

Iedzīvotāju skaits: 23 300 000

Platība: 120 500 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Ziemeļkoreja ir valsts Austrumāzijā un aizņem Korejas pussalas ziemeļu daļu. Valsts reljefs ir izteikti kalnains (80%), taču lielākā daļa iedzīvotāju dzīvo līdzenumos un plakankalnēs.

Augstākais valsts punkts ir Baekdu kalns ar vairāk virsotnēm līdz 2000m. Līdzenumu reģioni platības ziņā ir nelieli.

Lielākie līdzenumi ir Phenjanas un Chaeryong, katrs aizņemot ap 500 kvadrātkilometriem. Kalnu grēdas valsts ziemeļos un austrumos kalpo par izteku vairākām upēm, kas plūst uz rietumiem un ietek Dzeltenajā jūrā un Korejas līcī. Garākā no tām ir Amnokgang, no kuras 790 kilometriem 680 ir piemēroti kuģošanai. Vēl starp lielākajām upēm jāmin Dumangang, kas ieplūst Japāņu jūrā. Atšķirībā no kaimiņos esošajām Ķīnas un Japānas, Ziemeļkoreja zemestrīces pieredz ievērojami retāk.

Klimats: Valstij raksturīgs kontinentālais klimats ar izteiktiem lietus periodiem vasaras sezonā. Valsti bieži piemeklē sausuma periodi, kam seko plūdi, reta parādība nav arī taifūni. Kopumā Ziemeļkorejas klimatam ir 4 gadalaiki. Ziemas mēdz būt visai aukstas, turklāt ziemeļu reģionos – pat bargas (līdz mīnus 16 grādiem pēc Celsija). Vasarām raksturīgs karsts un lietains laiks.

Robežvalstis: Ziemeļkoreja dienvidos robežojas ar Dienvidkoreju, ziemeļos – ar Ķīnu, bet pašā ziemeļaustrumu stūrī – ar Krieviju.

Administratīvais iedalījums: Ziemeļkoreja iedalās 9 provincēs (Chagang, Ziemeļu Hamgyong, Dienvidu Hamgyong, Ziemeļu Hwanghae, Dienvidu Hwanghae, Kangwon, Ziemeļu Pyongan, Dienvidu Pyongan un Ryanggang), 3 speciālajos reģionos (Kaesong industriālais reģions, Kumgangsang tūrisma reģions un Sinuiju speciālais administratīvais reģions) un divās tieši pārvaldītās pilsētās (Phenjana un Rason).

Etniskais sastāvs: Dēļ valsts starptautiskās izolācijas informācijas par etnisko sastāvu un iedzīvotāju skaitu ir grūti precizēt. Tiek uzskatīts, ka Ziemeļkorejas populācija etniski un arī valodas ziņā ir viena no homogēnākajām pasaulē. Ļoti niecīgs ir minoritāšu (vjetnamiešu, ķīniešu, japāņu) iedzīvotājus skaits.
Translate

Šodien

2019. gada 22. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Taj Mahal – viena no brīnišķīgākajām celtnēm pasaulē – tika plānota nojaukšanai 1830.gadā, lai varētu atdalīt celtnes marmora fasādi, un ar kuģi nogādāt uz izsoli Londonā. Nojaukšanas iekārtas jau tika pievestas Taj Mahal dārzos, un darbam pie nojaukšanas bija tūlīt jāsākas, kad tika saņemts rīkojums no Londonas neturpināt. Iemesls tam bija tāds, ka pirmā Indijas monumentu marmora fasāžu izsole bija izgāzusies, līdz ar to neatmaksātos nojaukt 200 gadus veco mauzoleju

Pasākumi

Pārsteidz ciemiņus - svini dzimšanas dienu Turaidas muzejrezervātā!

Turaidas muzejrezervāts aicina rīkot neaizmirstamas dzimšanas dienas svinības, izspēlējot izglītojošo programmu „Ciemos pie Turaidas fogta” vai orientēšanās spēli „Tūkstošgadu stāsts”. ...