Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Bangladešas Tautas Republika

Galvaspilsēta: Daka

Naudas vienība: Bangladešas taka (BDT)

Iedzīvotāju skaits: 150 448 000

Platība: 147 500 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Bangladeša ir valsts, kas atrodas Āzijas dienvidos, Gangas upes deltā. Upju sanesumi šajā vietā veido vienu no auglīgākajām augsnēm pasaulē. Bangladešas robežas ar citām valstīm daudzviet veido upes (kopā 58!), kas kalpo par pamatu strīdiem par to izmantošanu. Lielākā daļa valsts teritorijas atrodas zemāk par 12 metriem virs jūras līmeņa - kā uzskata zinātnieki, jūras līmenim ceļoties par metru, applūstu 50% Bangladešas teritorijas.

Augstākais valsts punkts ir Mowdok kalnu grēda (1052m). Lielāko daļu valsts piekrastes veido džungļi, kuros mājo slavenie Bengālijas tīģeri - viena no retākajām kaķveidīgo dzīvnieku sugām pasaulē.

Klimats: Bangladešā valda tropu klimats, kam raksturīgas maigas ziemas no oktobra līdz martam, un karstas, mitras vasaras no marta līdz jūnijam. Katru gadu valsts cieš no plūdiem, tropiskajiem cikloniem un tornado, turklāt dēļ plašās mežu izciršanas liela problēma ir arī augsnes degradācija.

Lielākās valsts pilsētas ir Daka, Cittagong, Khulna un Rajshani.

Robežvalstis: No visam pusēm Bangladešu ieskauj Indija, izņemot dienvidaustrumus, kur tai ir neliela robeža ar Mjanmu. Dienvidos valsti apskalo Bengālijas līcis.

Administratīvais iedalījums: Bangladeša iedalās 6 reģionos (Barisal, Chittagong, Dhaka, Khulna. Rajshani un Sylhet), kas tālāk dalās 64 rajonos.

Etniskais sastāvs: Galvenā etniskā Bangladešas grupa ir bengāļi, kas veido 98% no populācijas. Pārējie 2% ir bihari tautas bēgļi no Pakistānas, kā arī vietējās ciltis.
Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemes okeāni kalpo vairākām funkcijām, īpaši ietekmējot laika apstākļus un temperatūru. Tie ierobežo temperatūru, absorbējot ienākošo saules radiāciju. Vienmēr plūstošās okeāna straumes sadala šo siltumenerģiju pa visu pasauli. Tas uzsilda sauszemi ziemas laikā un atvēsina vasarā

Pasākumi

Rīgā koncertē "The Prodigy"

3. oktobrī Rīgā Olimpiskajā Skonto hallē koncertēs grupa “The Prodigy”.

Pasaules koncertturnejas ietvaros leģendārie elektroniskās mūzikas huligāni „The Prodigy” sniegs 54...