Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Dānijas Karaliste

Galvaspilsēta: Kopenhāgena

Valūta: Dānijas krona (DKK)

Iedzīvotāju skaits: 5 475 800

Platība: 43 094 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Dānija sastāv no Jitlandes pussalas, Zēlandes, Fīnas, Lollandas un Bornholmas salām un apmēram vēl 50 mazākām salām. Dānija ar saviem 43 070 km2 ir mazāka par Latviju, turklāt reljefa ziņā arī līdzenāka – augstākais kalns ir Ejer Bavnehøj, kas paceļas 173 m virs jūras līmeņa.

62% valsts teritorijas aizņem lauksaimniecībā izmantotās zemes (kaut tikai 4% no visiem iedzīvotājiem nodarbināti lauksaimniecībā), 12% - meži, ap 12% - dabiskās ainavas, ezeri u.c. Kopumā valstī ietilpst apmēram 443 salas, kā rezultātā tās kopējais piekrastes garums ir 7314km.

Klimats: Dānijā ir mērens, tāpēc ziemas nav pārāk aukstas (līdz -3 grādiem pēc Celsija), savukārt vasarās karsts laiks ir retums (vidējā vasaras gaisa temperatūra ir ap 17 grādiem pēc Celsija). Dānijā līst vidēji 170 dienas gadā.

Robežvalstis: Dānija robežojas Vāciju dienvidos, pārējo teritoriju apskalo ūdens.

Administratīvais iedalījums: Dānija tiek iedalīta 5 reģionos un divās autonomās teritorijās - Grenlandē un Farēru salās. Dānijas reģioni ir Hovedstaden, Midtjylland, Nordjyland, Sjaeland un Syddanmark.

Etniskais sastāvs: 91% no kopējā iedzīvotāju skaita sastāda dāņi. Pārējie 8.9% ir imigranti vai to tiešie pēcteči, un parasti šie cilvēki nāk no Āzijas dienvidiem vai Vidējiem austrumiem. Grenlandē un Farēru salās dzīvo arī nelielas inuītu grupas.
Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visproduktīvākais augu biotops ir purvs. Gada ražība, kas mērīta saražotā augu materiāla sausajā svarā, purvā ir 2 līdz 3 reizes augstāka kā vislabākajai lauksaimniecības zemei

Pasākumi

Grupa „re:public” atgādina – darba holisms ir kaitīgs jūsu veselībai!

No šīs nedēļas visās Latvijas radiostacijās sāk skanēt grupas „re: public” jaunais radio singls "Dari ko liek", kas iekļauts jūnijā iznākušajā albumā „Atbrīvots”....