3 dienas Amsterdamā

3 dienas Amsterdamā

Noderīga informācija

Iedzīvotāji – 739 000
Valodas – Holandiešu, angļu, vācu, franču
Valūta – Eiro (EUR), 1EUR=1.27USD
Vidējā gaisa temperatūra – Vasarā līdz plus 17 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz plus 4 grādiem.
Tūrisma sezona – Tūrisma sezonas kulminācija ir jūlijs un augusts, tomēr kopumā Nīderlandes maigās ziemas padara pilsētu par labu apskates objektu visa gada garumā.

Dažādā un ļoti tolerantā Amsterdama (Nīderlandes galvaspilsēta) ir mājvieta 739 tūkstošiem cilvēku.

Pilsēta, kas uzbūvēta ap 165 kanāliem, lepojas ar daudzajām bruģakmens ieliņām un skaistajiem kvartāliem, katram no kuriem piemīt noteikts šarms un īpatnības.

Pilsēta ir ļoti kompakta un tāpēc apskatāma pāris dienās. Iespējams, slavenākie nostāsti par Amsterdamu saistās ar viegli pieejamām narkotikām un seksa pakalpojumiem, tomēr neļaujieties maldiem: lai arī prostitūcija un marihuāna ir legalizētas, tās tiek strikti ierobežotas un apliktas ar ļoti augstiem nodokļiem.

Bez šīm grēcīgajām baudām Amsterdama piedāvā jums bagātīgu vēstures mantojumu, ļaujot redzēt daudzus interesantus objektus, kas ilgi paliek ceļotāja atmiņām. Apmešanās iespējas pilsētā ir plašas, sākot no 10USD vērtiem numuriņiem hosteļos, beidzot ar pieczvaigžņu viesnīcām.

Lai ceļojumu padarītu īpašu, par savu mājvietu noīrējiet baržu!

Daudzas baržas ir iespējams noīrēt privāti un tajās nav pieejams tas serviss, kas labākajās viesnīcās, tomēr īpašie iespaidi to visu atsver. Numuri baržās maksā no 150USD par nakti līdz pat 1000USD, atkarībā no laivas izmēriem, atrašanās vietas un aprīkojuma. Tikai ņemiet vērā, ka rezervēšana jāveic jau iepriekš.

Pēc ierašanās numurā nolieciet somas un gatavojieties trīs dienu ekskursijai vienā no interesantākajām un savdabīgākajām Eiropas galvaspilsētām.


Pirmā diena: Pilsētas iepazīšana

Joordan.jpg - 25.9 KBJoordan rajons, Amsterdama

Pastaigas Amsterdamā nelīdzinās nekur citur pieredzētajiem klejojumiem. Plašā kanālu sistēma un pilsētas relatīvi mazā teritorija kalpo par pamatu tam, ka jūs lieliski varat iztikt bez auto, turklāt pilsētas centrā satiksme ir krietni ierobežota.

Ja nevēlaties staigāt kājām, izvēlieties velosipēdu, jo Amsterdama ir viena no riteņbraucējiem draudzīgākajām pilsētām pasaulē.

Velosipēdu celiņu šeit ir ļoti daudz , turklāt ik uz stūra varat iznomāt divriteni.

Pirmajā dienā tieši pastaiga vai brauciens ar velosipēdu ir labākās iespējas, kā izpētīt šo burvīgo vietu visos sīkumos.

Iesakām uzsākt savas dienas gaitas Jordaan rajonā, kas lepojas ar savām šaurajām ieliņām, 17.gadsimta namiem un interesantiem veikaliņiem. Tieši šeit jūs gūsiet pirmos iespaidus par Amsterdamu.

Tālāk paraugieties uz pilsētu no cita redzespunkta, dodoties izbraukumā ar laivu.

Nav noslēpums, ka staigāšana visu dienu mēdz būt nogurdinoša, tāpēc izbrauciens ar laivu ir lieliska alternatīva.

Damrak.jpg - 18.33 KBDamrak: vieta, no kurienes atiet daudzi kuģīši

Vispirms dodieties uz Damrak – vietu, no kurienes atiet daudz kuģīšu, kas līkumo pa kanāliem, turklāt pasažieriem ir iespēja iegādāties biļeti visai dienai, tādejādi gūstot iespēju braukt ar laivu ikvienā brīdī.

Kuģītis brauc pa noteiktu maršrutu un pietur konkrētās pieturās, tāpēc varat viegli plānot savu ceļojumu, kādā no tiem izkāpjot un vēlāk atkal pievienojoties ceļojumam.

Pārsvarā visas kuģu tūres iet pa līdzīgu maršrutu, vedot garām galvenajām vēsturiskajām celtnēm, muzejiem un iepirkšanās rajoniem.

skinny.jpg - 10.76 KBTā sauktais "plānais tilts", Amsterdama

To laikā redzēsiet unikālākos pilsētas apskates objektiem, ieskaitot dažādus interesantos tiltiņus un pasaulē mazāko dzīvojamo māju, kas ir tikai metru plata!

Tālāk brauciet uz Nine ielām, kur varēsiet lieliski iepirkties un ieturēt maltīti.

Dam.jpg - 25 KBDam skvērs, Amsterdama

Šī vieta atrodas pāris minūšu gājiena attālumā no Dam skvēra un tajā ietilpst dažādi veikaliņi, neparastas galerijas un grezni restorāni, turklāt arī arhitektūra šeit ir augstas klases.

Lai nogaršotu oriģinālus holandiešu ēdienus, apmeklējiet Damsteeg restorānu, kas pārsteidz ar savu ēdamzāli, kā arī iekšējo pagalmu, kurā ēdienu pasniedz vasarās.

Damsteeg.jpg - 22.03 KBDamsteeg restorāna interjers

No šī pagalma varat nodoties nesteidzīgai garāmgājēju vērošanai.

Pēc vakariņām noderēs īsa pastaiga apvienojumā ar arhitektūras pieminekļu apbrīnošanu vietā, kur skatlogu apbrīnošana iegūst pavisam citu nokrāsu: Sarkano lukturu rajonā.

Redlihgt.jpg - 31.68 KBSarkano lukturu rajons naktī

Tieši šeit savus pakalpojumus reklamē pērkamās sievietes, vilinot klientus ar dažādām pikantām izkārtnēm un dzīviem modeļiem tieši vitrīnās.

Izveidots jau 13. gadsimtā, šis pilsētas rajons katru vakaru ir tūristu pārpildīts un ir iemantojis slavu visā pasaulē.

Šajā vietā varat justies brīvi, tikai nevelciet laukā savu fotokameru, jo pret tiem, kas cenšas izdarīt fotouzņēmumus ar skatlogu modeļiem šeit izturas neiecietīgi, bieži vien viņu fotoaparātus noslīcinot kanālā.

Ja tomēr jums patīk uzturēties drošākās vietās, labāk ejiet uz kādu no vietējiem seksa muzejiem, kur eksponēts it viss, ko vien varat iedomāties.

erotic-museum.jpg - 24.49 KBViens no Amsterdamas seksa muzejiem

Muzejos redzēsiet dzimumaktu ilustrācijas, dažādu veļu un piederumus, kā arī citus erotiskus priekšmetus un ilustrācijas, turklāt tas viss pasniegts visnotaļ informatīvā veidā.

Danny.jpg - 24.52 KB"Absolute Danny" intīmpreču veikals

Noteikti ieejiet Absolute Danny, kur varēsiet iegādāties kādu pikantu rotaļlietu mājās palikušajai draudzenei – šajā veikalā varat nopirkt tradicionālās intīmpreces, piemēram, apakšveļu, grāmatas, videofilmas un citas lietas.

Iesakām Tarzāna vibratoru, kas padarīs laimīgu ikvienu sievieti zemes virsū...

Tālāk turpiniet piedzīvojumus kādā no apkārtnēs smēķētāju kafejnīcām, pievēršot uzmanību plašajām ēdienkartēm un bezrūpīgajiem vietējiem iedzīvotājiem.

Holandieši visumā ir mierīgi, atbrīvoti un atvērti cilvēki, tāpēc marihuānas uzsmēķēšana, kas šeit ir likumīga, jums būs jauns piedzīvojums.

Lai arī Amsterdama ir plaši pazīstama kā ļoti liberāla pilsēta, paturiet prātā, ka zālīte tomēr nav pilnībā legāls produkts un to smēķēt drīkst tikai stingri noteiktās vietās.

Šo vielu varat pirkt un smēķēt kafijas veikaliņos, tomēr ir aizliegts to iegādāties uz ielas un smēķēt publiski.

Vietējie iedzīvotāji un policisti rūpīgi vēro un uzmana tūristus, lai tie nesmēķētu zāli uz ielām, tāpēc labāk neiet ārpus kafijas veikaliņiem.

Ja pārņem vēlme atvest šo brīnumaino vielu uz mājām kā suvenīru, iesakām divreiz apdomāties, jo lidostas muita jūsu bagāžu pārmeklēs ļoti rūpīgi.

Pat ja marihuāna jūs nevilina, aizejiet uz Hash Marihuana Hemp muzeju, kas atrodas turpat aiz stūra un iepazīstieties ar šīs narkotikas vēsturi un mītiem, kas par to vēsta jau daudzus gadu desmitus.

Hash.jpg - 23.59 KBHash Marihuana Hemp muzejs

Pat ja nosmēķējat zālīti, vismaz būsiet lietas kursā par to.

Atgriežoties viesnīcā, mazliet atpūtieties un nolieciet pirkumus, lai varētu doties naktsdzīves klejojumos.

Vispirms apmeklējiet holandiešu krogu – rekomendējam Heineken Brouirer, kas vēl nesen bija aktīva alusdarītava, bet šodien ir pārvērsta par muzeju, kas piedāvā bezmaksas alus degustācijas. Trīs dzērieni ir iekļauti 15$ vērtajā ieejas biļetē!

Pēc aliņa degustācijas turpiniet ekskursiju holandiešu alus pasaulē, apmeklējot In de Wildeman pie Dam skvēra.

In-de-Wildeman.jpg - 23.41 KBIn de Wildeman bāra interjers

Ja esat labs alus pazinējs, šis lieliskais bārs jums būs īsta bauda, jo tas piedāvā visdažādākās alus šķirnes no visas pasaules. Bārs izvietojies agrākā spirta brūža telpās un tā kolektīvs ir ļoti pieredzējis un sniegs jums plašu informāciju par visām Holandes ievērojamākajām alus šķirnēm.

Kad esat jau mazliet iedzēris, pienācis laiks patrakot kādā naktsklubā.

Escape.jpg - 18.29 KBEscape kluba bārs

Viens no iecienītākajiem ir Escape, kas atrodas Rembrandtplein kvartālā. Klubs ir patiešām plašs un milzīgs, vienlaikus tajā var atpūsties 2500 viesu, kas var noraudzīties dažādās video projekcijās un lāzeru šovos un dejot pasaules vadošo DJ mūzikas ritmos.

EscapeVIP.jpg - 18.19 KBEscape kluba VIP De Lux zona

Jau kopš 80. gadiem Escape ir Eiropas mēroga naktsklubs, kas vienlaikus ir viena no Amsterdamas izklaides industrijas vizītkartēm. Esiet gatavi patiešām ilgai uzdzīvei, jo klubi šajā pilsētā ir atvērti līdz 4 rītā, bet sestdienās - līdz pat 5.

Otrā diena: Kultūras iepazīšana

Kultūras dzīves iepazīšanu uzsāciet bārā, kas tā arī saucās – Bārs bez nosaukuma un ir paslēpies Nine ielu rajonā.

Museumplein.jpg - 9.16 KBMuseumplein, Amsterdama

Šī brokastu oāze ir atvērta katru rītu un to apmeklē gan vietējie, kas pārrodas mājās no nakts uzdzīves, kā arī tūristi, kas plāno dienu pavadīt blakus esošajā Museumplein kvartālā.

Museumplein atrodas plašā parkā, kas reiz bija lielākais pilsētā (nesen to pārveidoja par plašu zaļo zonu). Parka malās atrodas divi lieliski muzeji – Rijksmuseum un Van Gogh muzejs.

Rijksmuseum.jpg - 14.89 KBRijksmuseum

Rijksmuseum ir lielākais muzejs valstī, eksponējot 7 miljonus darbu, kas izvietoti brīnišķīgā neorenesanses ēkā. Katru gadu šo vietu apmeklē 1 miljons cilvēku, tāpēc tā noteikti ir jāredz arī jums. Turklāt starp holandiešu vecmeistaru gleznām šeit var apskatīt arī citu Eiropas mākslinieku šedevrus.

Kad esat izpētījis Rijksmuseum plašumus, aizejiet uz kādu no ielas malā esošajām uzkodu tirgotavām un iegādājieties kādu brangu smalkmaizīti, lai pirms Van Gogh muzeja apskates nesteidzīgi atlaistos zālienā un ieturētu pusdienas.

VanGoghMuseum.jpg - 7.55 KBVan Goga muzejs

Vairums Van Goga darbu nekad nav pametuši Nīderlandi, tāpēc muzejā varat apskatīt ap 200 slavenu gleznu un 500 zīmējumu. Muzeja suvenīru veikaliņā varat iegādāties lieliskus suvenīrus.

Abi muzeji ir ļoti plaši, tāpēc to apskate jums prasīs visu dienu.

Vakariņās dodieties uz Le Garage – vietu, kas principā ir restorāns un galerija vienā personā.

LeGarage.jpg - 15.29 KBLe Garage restorāns - galerija

Galdiņu noteikti jārezervē jau iepriekš. Pēc tam aizejiet atpakaļ uz viesnīcu, lai mazliet atvilktu elpu pirms kārtējās nakts izklaides.

Pēc vakariņām dodieties uz Absinthe bāru, lai iepazītu holandiešu atpūtas kultūras iezīmes.

Holande ir viena no retajām valstīm pasaulē, kur joprojām tirgo mītiem apdvesto absintu, kas 19. gadsimtā bija ļoti iecienīts mākslinieku aprindās. Tiesa, mūsdienās tirgotais absints ir krietni vieglāks, nekā tas bija tolaik.

Absinthe bārs ir ļoti eksotiska vieta ar Ziemeļāfrikas interjera elementiem un labu klientūru – šo vietu ļoti iecienījušas slavenības.

Kad esat iebaudījis absintu vai ko citu stiprāku, laiks posties uz Paradiso.

Paradiso1.jpg - 35.7 KBParadiso naktsklubs iekārtots senā baznīcā

Šis neparastais naktsklubs, kas iekārtots senā baznīcā, lepojas gan ar iespaidīgo akustiku, gan ar skaisto arhitektūru.

Paradiso2.jpg - 16.8 KBNaktskluba Paradiso skatuve

Klubā uzstājas dažādi pasaules līmeņa ansambļi un solisti (piemēram, Rolling Stones šeit ierakstījuši pāris dziesmas albumam Stripped), tāpēc neesiet pārsteigts, ja ierodaties klubā un atklājat, ka šovakar programmā ir paredzēta arī kādas zvaigznes uzstāšanās. Katra nakts šeit ir citāda, tāpēc esiet gatavs uz visu.

Trešā diena: Suvenīru meklējumos

Pēdējo dienu atvēliet dažādām ekskursijām un pirkumu izdarīšanai.

Noteikti apskatiet kādas no pilsētas centrā esošajām dzirnavām vai arī izbrauciet uz laukiem, kur šos Nīderlandes simbolus redzēsiet pilnā krāšņumā.

Sloten.jpg - 26.78 KBSloten vējdzirnavas, Amsterdama

Ja esat pilsētā pavasarī, obligāti pastaigājiet pa elpu aizraujošajiem tulpju dārziem. To apskati piedāvā vairākas ekskursiju kompānijas, tomēr varat paklejot arī vienatnē, izmantojot riteni vai vienkārši ejot kājām.

tulpes.jpg - 11.55 KBPlašie tulpju dārzi netālu no Amsterdamas

Tālāk ejiet uz skaisto Bloemenmarkt pie Singel kanāla.

Bloemenmarkt.jpg - 27.74 KBAmsterdamas ziedu tirgus - Bloemenmarkt

Tirgus ir izveidots uz peldošas platformas un ir vienīgais tāda veida puķu tirgus visā pasaulē. Tajā noteikti atradīsiet kādu lielisku suvenīru, kas liks smaidā atplaukt mājās palikušajai sievietei.

Ja nolemjat iegādāties ziedu sīpolus, pārliecinieties, ka tie ir marķēti atbilstoši eksporta noteikumiem, pretējā gadījumā lidostā jums tos konfiscēs.

Pāris minūtes tālāk atrodas cita iepirkšanās meka – Albert Cuypmarket, kas ir valsts lielākais un Amsterdamā populārākais dienas tirgus.

AlbertCuypmarket.jpg - 29.54 KBLielākais Nīderlandes tirgus - Albert Cuypmarket

Tajā tirgo visu, sākot no tekstilizstrādājumiem un beidzot ar svaigām zivīm. Šeit par pieņemamām cenām var iegādāties unikālus holandiešu priekšmetus, turklāt dubultu prieku jums sniegs kaulēšanās iespējas.

Ja meklējat ko smalkāku un dārgāku, ir laiks doties uz aplūkot kādu no vietējam dimantu apstrādes darbnīcām.

Ar šiem akmentiņiem pilsēta ir pazīstama jau ļoti sen, jo jau 16. gadsimtā to tirdzniecība pilsētā nebija nekas neparasts. Piecas no deviņām darbnīcām dienas laikā ir apmeklējamas gida pavadībā un tur jūs varat redzēt dimantu apstrādes procesu, kā arī iegādāties vērtīgus izstrādājumus un rotaslietas.

Varat izvēlēties starp standarta dimantiem un sevišķi smalkiem un ļoti dārgiem izstrādājumiem.

Gassan.jpg - 24.77 KBGassan diamantu fabrika

Iesakām jums ļoti labu veikalu-salonu - Gassan Diamonds, kas atrodas Waterloopen rajonā.

Magna Plaza atrodas lielisks pusdienu restorāns Dam skvērā, kur varēsiet kārtīgi iestiprināties.

Magna.jpg - 19.01 KBMagna Plaza tirdzniecības centrs

Iepirkšanās centrs atrodas pilnībā atjaunotā neogotikas ēkā, kas reiz bijusi pilsētas centrālā pasta nodaļa, bet tagad ietver vairākus restorānus un veikalus.

Iesakām jums arī šajā ēkā esošo Caffe Ristrello, kas arī piedāvā pilnu pusdienu ēdienkarti un labu kafijas izvēli, kas sniegs atspirdzinājumu pēc spraigās dimantu ekskursijas.

rembrandt.jpg - 21.25 KBRembranta nams

Kad pusdienas paēstas, tālāk dodieties uz Dam skvēru aplūkot vietējos arhitektūras pieminekļus, starp kuriem izcelsim Anne Frank namu un Rembrandt māju.

AnneFrank.jpg - 46.15 KBAnne Frank nams

Kad esat izpētījis šo lielisko vietu, iedzeriet glāzi viskija De Still bārā.

destill.jpg - 21.56 KBViskija bārs "De Still"

Tajā tiek piedāvātas 150 viskija šķirnes, kas jums ļaus gūt plašāku ieskatu šī dzēriena niansēs un īpatnībās.

Pēc viskija glāzes noteikti jāiet vakariņās uz Club 11, kas atrodas pie Centrālās stacijas ēkas 11. stāvā.

Club11.jpg - 18.93 KBClub 11

Lielisks dizaina elements šeit ir plašie logi, kas ļauj noraudzīties apkārtējā ainavā pār pilsētas kanāliem. Kad saule noriet, pilsēta atdzīvojas ar jaunu sparu un pat neinteresantākās vietas, ko esat apmeklējuši dienā, iegūst pavisam citu veidolu.

Club 11 ar saviem lielajiem video ekrāniem, kuros mūzikas pavadījumā demonstrē klipus un multfilmas, būs iespaidīgs pārdzīvojums gan ausīm, gan acīm.

Pielieciet punktu Amsterdamas iepazīšanai ar De Melkweg apmeklējumu.

DeMelkweg.jpg - 17.29 KBDe Melkweg

Tas ir iespaidīgs naktsklubs, kas atrodas senas pienotavas ēkā. Kompleksā atrodas kinoteātris, galerija, kafejnīca un lielisks deju klubs. Tāpat kā Paradiso, arī šeit katra nākamā nakts nelīdzinās iepriekšējai.

Noderīgi padomi

  • Amsterdama ir nakts pilsēta, tāpēc daudzi iestādījumi šeit uzsāk darbu ne ātrāk, kā 10 no rīta un darbojas līdz rītausmai.
  • Paradoksāli, bet šajā pilsētā kredītkartes nemaz tik plaši nepieņem, tāpēc noskaidrojiet, kura no visām šeit ir iecienītākā.
  • Nodokļi šeit vienmēr iekļauti cenā, tāpat, kā dzeramnaudas rēķinos.
  • Lai gan holandieši runā vairākās valodas, pārsvarā ar tūristiem viņi runā angliski, nemēģinot pielietot vācu valodu.
  • Tā kā vairumā klubu dominē tematiskie vakari, pievērsiet uzmanību flaieriem, kas atrodami restorānos un krogos.

Amsterdama ir maza pilsēta ar plašu sirdi un daudzām iespējām, tāpēc nav brīnums, ka tā ir viena no vecpuišu ballīšu organizētāju un trakulīgu atpūtnieku iecienītākajām vietām.

Lai arī cik liels būtu jūsu budžets, ceļojumu jūs varat padarīt patiesi iespaidīgu.

Komentāri (28)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Mauka
Pisisos kad gribesu
17.01.2017. plkst. 12:44
Kakina
Pimpis
17.01.2017. plkst. 12:42
Kakina
Pimpis
17.01.2017. plkst. 12:42
Dominiks
Mes uz turieni dodamies 12. septembri. Savos iespaidos padalisos noteikti.Esam gimenite labakajos gados un sevishki dzive nenovirzamies no (musu neizdomatajiem) standartiem. Domaju, kad pienacis(vispar, jau sen) ir laiks ne-no-ka neatteikties.
07.09.2012. plkst. 16:07
liga
Mekleju darbu,kas butu saistits ar dejosanu.Pieredze jau ir.Esmu dejojusi striptizu un go-go.Latvija Tagad es dzivoju Eindgovena. Bet pagaidam es atrodos Berline. Nekas nav saistits ar sex utt. http://ekstase-massage.de/html/sabrina.html iejie sini adrese un uzpiediet uz Sabrinu,ta busu es. Ludzu palidziet man atrast darbu tuvak Holandei.Liels paldies! rakstat ludzu man uz e-pastu montina@inbox.lv
31.10.2011. plkst. 02:55

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Singapūra ir lielākā valsts bez nevienas zemnieku saimniecības (~650 km2). Arī trīs pasaulē mazākajās valstīs (Vatikānā, Monako un Nauru) nav nevienas zemnieku saimniecības

Pasākumi

BRĪVDABAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS FESTIVĀLS "ZAĻUMBALLE 2009"

ESTRĀDE: Satellites LV, Astro'n'out, Tribes of the City, Triānas Parks, Igo, Goran Gora, Soundarcade, The Briefing, Oscartienealas(ESP), The Scarabeusdream(AUT), 7 Pieauguši Vīrieši, Baložu...