Luksusa preču zemes

Luksusa preču zemes

Pat uzmetot paviršu skatienu pasaules kartei par katru valsti jums noteikti rodas noteiktas asociācijas: Šveices pulksteņi, turku paklāji, kubiešu cigāri, dienvidafrikāņu zelts u.t.t.

Tāpēc nav brīnums, ka šodien valstis vislabāk atpazīst pēc to slavenākajiem ražojumiem.

Šī reputācija nav iemantota vienā mirklī, jo šie ekskluzīvie produkti ir veidoti gadsimtiem ilgi un tos darina amatnieki, kuru darbs un reizē arī dzīves veids lieliski iemieso vietējās kultūras īpatnības.

Paturot to prātā, mēs jums piedāvājam 10 dažādas valstis, kas katra slavena ar ko citu un reizē tām ir kas kopīgs – kāds interesants produkts, kas iemantojis slavu visā patērētāju kultūras pasaulē.

Tas jums palīdzēs, ja esat nolēmis iekārtot savu namu vai vienkārši nopirkt sev vai saviem mīļajiem ko skaistu un oriģinālu, piemēram, porcelānu, zobenus vai pulksteņus.


10 - Sīrija (Damaskas amatnieku izstrādājumi)

Damaska.jpg - 20.72 KBDamaskas tirgus, kur iespējams iegādāties vairākus izcilus amatnieku izstrādājumus

Sīrijas galvaspilsētā Damaskā dzīvo četri miljoni iedzīvotāju un to uzskata par vienu no vecākajām pilsētām pasaulē.

Starp izcilākajiem tās izstrādājumiem, kas iemantojuši slavu visā pasaulē, jāmin kokvilnas, zīda, lina un vilnas audumi un apģērbi.

Lai arī šādus produktus jūs varat atrast daudzviet citur, speciālās darināšanas manieres, kas šiem audumiem piešķir specifiskas īpašības (vietējos audumus dēvē par Damask), padara tos par kvalitatīvākajiem no visa piedāvājuma, turklāt to ražošana notiek stingri saskaņā ar 800 gadus senām tradīcijām.

Bagātīgā tekstūra, brīnišķīgās krāsas un amatnieku mākslinieciskā pieeja katram auduma metram padara Damasku par audumu pasaules galvaspilsētu.

9 – Indija (Zīda brokāts)

silk.jpg - 16.92 KBIndijas zīda brokāta izstrādājumi

Indijas augsti attīstītā tekstila industrija Indijai ir radījusi izcilas zīda izstrādājumu ražotājas reputāciju.

Zīda brokāta darinājumu Meka Indijā ir ziemeļaustrumu pilsēta Varanasi, kuras apkārtnē jau daudzus gadsimtus strādā visdažādākie amatnieki.

Izmantojot gan zīda brokātu, gan tā dēvēto zari brokātu, kas ir rotāts ar zeltu un sudrabu, šie meistari darina visdažādākos tekstila izstrādājumus, ieskaitot mēteļus, šalles, somas, sienas segas un citus.

Reizēm pēc speciāliem pasūtījumiem amatnieki darina speciālus audumus (nakshas), izmantojot speciālu brokātu, kam raksturīgi dažādi ornamenti un ekspresīvas krāsas un uz kura attēloti dažādi mīti.

8 – Japāna (Pērles)

Mikimoto.jpg - 9.28 KBMikimoto pērļu kaklarota

19. gadsimta beigās – 20. gadsimta sākumā Kokichi Mikimoto, kas sapnī bija redzējis skaistu sievieti ar krāšņām pērļu virtenēm, Ishigaki salā sāka audzēt austeres.

Viņš veica veselu revolūciju, jo pirmais visā pasaulē uzsāka mākslīgu pērļu iegūšanu. Viņš ne tikai pakāpeniski uzlaboja visu, kas saistīts ar pērļu audzēšanu, bet arī atklāja iespēju, ka izaudzēt perfekti apaļas pērles.

Pēc 100 gadiem Mikimoto pērles joprojām ir vieni no pasaules atzītākajiem dārgakmeņiem, kurus sevišķi ciena dēļ to neparastā mirdzuma.

Šodien tās varat iegādāties visā pasaulē, tomēr kompānijas centrs atrodas turpat, kur 1906. gadā to nodibināja Mikimoto – pavisam netālu no Imperatora pils, Tokijas Ginza rajonā.

7 – Spānija (Damascētās rotaslietas un zobeni)

Toledo.jpg - 8.69 KBToledo zobens

Uz dienvidrietumiem no Madrides un netālu no Ibērijas pussalas centra atrodas Toledo pilsēta.

Senā viduslaiku pilsēta lepojas ne tikai ar savu interesanto pagātni un bagāto vēstures mantojumu, bet arī ar saviem slavenajiem amatniekiem, kas sevišķi specializējušies interesantās rotaslietās un augstvērtīgos zobenos.

Ar savām gadsimtiem ilgajām tradīcijām damascētās rotaslietas ir iemantojušas savu apzīmējumu dēļ Damaskas paklājiem, kuru ražošanas tradīcijas laika gaitā ir nonākušas arī Spānijā.

Dārglietu veidošanā tiek izmantoti tikai augstvērtīgākie materiāli (zelts, sudrabs. u.t.t.) un melnais tērauds.

Kas attiecas uz zobeniem, tad tiem līdzvērtīgus jūs neatradīsiet nekur citur Eiropā. Zobenus, dunčus un nažus darina prasmīgi kalēji un šos izstrādājumus jūs varat iegādāties daudzos Toledo veikalos.

Tomēr, ja meklējat ko patiesi oriģinālu un autentisku, iesakām doties tieši pie pašiem kalējiem.

6 – Austrija (Kristāls)

swarovski.jpg - 22.38 KBSwarovski kristāla tirdzniecības vietas noformējums, Austrija

Mazā Austrijas Alpu pilsētiņa Wattens, kas atrodas 20 minūšu braucienā uz ziemeļaustrumiem no Insbruck, pasaules stila un dizaina kartē jau sen ir slavens vārds ar saviem kristāla izstrādājumiem.

Swarovski kristāli tiek izmantoti visdažādākajās rotaslietās, ieskaitot gredzenus, brošas un kaklarotas, turklāt uzņēmums piedāvā arī interesantas vāzes un svečturus.

Starp citu, ar tiem rotā arī ekskluzīvos Bruno Frisoni apavus un Dior, Chanel un Jean-Paul Gaultier modes namu tērpus.

5 – Itālija (stikls)

Murano.jpg - 46.45 KBMurano stikla juvelierizstrādājumi, Venēcija

Kultūra, kas pasaulei dāvājusi renesanses periodu (iespējams, izcilākais posms cilvēces vēsturē), joprojām pārsteidz pasauli ar saviem stikla priekšmetiem.

Leģendārā Venēcija Itālijas ziemeļaustrumos ir slavena ne tikai ar saviem gleznotājiem, pilsētas kanāliem un arhitektūru, bet arī ar itāļu amatniekiem, kas ražo stikla izstrādājumus Murano salā jau gadsimtiem.

Krelles, juvelierizstrādājumi, svečturi un daudz kas cits tiek radīts Murano salas meistaru rokām un tiek apbrīnots visā pasaulē.

4 – Anglija (mēbeles)

ThomasChippendale.jpg - 15.82 KBThomas Chippandale 1767. gadā darināta galda precīza kopija

Anglija jau sen ir slavena ar savām mēbelēm, jo tās tur darina jau ilgus gadus.

Sevišķi jāizceļ trīs ražotāji: Thomas Chippendale, Thomas Sheraton un George Hepplewhite.

Visi šie vīri jau sen ir sarakstījuši speciālus darbus, kas mainījuši dekoratīvo mēbeļu ražošanas jomu uz visiem laikiem.

Sheraton izstrādājumiem raksturīgas klasiskas formas, bet Hepplewhite firmas zīme ir vairoga formas krēslu atzveltnes.

Tieši Chippendale uzskata par Anglijas mēbeļu amatnieku tēvu, jo viņš bija britu aristokrātijas iecienītākais meistars.

Pēc 200 gadiem joprojām viņa darbi, kuros daudz saskatāmas neparastā Roccoco stila iezīmes, rotā Anglijas pilis un vēsturiskos namus.

3 – Francija (Stikla trauki)

Bacarat.jpg - 9.67 KBBacarat kaklarota

Francija ir neparasti kosmopolītiska valsts, kurā stikla trauku ražošana ir gadiem ilgi rūpīgi kopta tradīcija. Tieši šo valsti šajā jomā uzskata par Eiropā vadošo.

Slavenākais centrs ir Baccarat pilsēta, kurā tiek ražoti ekskluzīvie Baccarat trauki (tā atrodas Lorraine reģionā netālu no Vācijas).

Tieši šeit ikviens var iepazīt senākās stikla ražošanas tradīcijas valstī, jo 1764. gada karalis Luijs XV šeit pavēlēja uzbūvēt stikla izstrādājumu fabriku. Kristāla ražošanu tajā uzsāka 1816. gadā un kopš tā laika uzņēmums ir pildījis visas pasaules karalisko ģimeņu pasūtījumus.

Stikla dizaineris Rene Lalique rūpnīcā sāka strādāt 1860. gadā un ar savu pieeju ietekmēja visu nozari. Viņa slavenie darbi (pārsvarā Art Deco stilā) ir smaržu pudelītes, rotaslietas, svečturi, pulksteņi u.t.t.

Mūsdienās kompānija nes viņa vārdu – Lalique.

2 – Vācija (Porcelāns)

Meissen.jpg - 28.76 KBMeissen ražota porcelāna statuete

Netālu no Drēzdenes esošā Vācijas pilsēta Meissen ir Eiropas porcelāna nozares dzimšanas vieta. Pilsētu ar šo izstrādājumu asociē jau 300 gadus.

Tajā laikā eiropiešu bagātnieki maksāja milzu summas par porcelāna izstrādājumiem, ko veda no Āzijas.

Tāpēc tā laika valdnieki meklēja vislabākos alķīmiķus, lai tie paveiktu šķietami neiespējamo un radītu porcelānu tepat uz vietas Eiropā.

Materiāla radīšanas tehnikas noslēpumu pirmais atklāja meistars Ehrenfreid Walther von Tschirnhaus un līdz ar to porcelāns visā kontinentā uz laiku kļuva vērtīgāks par zeltu.

Lai apliecinātu savu aizstrādājumu autentiskumu, Meissen fabrika uz katra priekšmeta iespieda speciālu simbolu, kas ir saglabājies līdz pat šodienai un liecina par materiāla autentiskumu un visaugstāko kvalitāti.

Meissen rūpnīca ir bijusi daudzās rokās, tostarp krievu pēc 2. Pasaules kara. Šodien tā pieder Vācijas reģionam Saksijai, kas rūpējas par porcelāna ražošanas tradīciju saglabāšanu.

1 – Ķīna (Furnitūra)

Zitan.jpg - 14.74 KBAntīkā Zinat furnitūra

Protams, arī rietumu pasaulē netrūkst labu furnitūras ražotāju, tomēr ķīniešus pārspēt nevienam vēl nav izdevies.

Pekinas apkārtnes meistari ir īsti sava amata pratēji, kas izmanto reto koku, ko sauc par Zitan (sandalkoka paveids).

Senajā Ķīnā Zitan bija tikpat vērtīgs kā zelts un gadsimtiem ilgi tā izstrādājumus izmantoja tikai imperatora ģimene un tai tuvu stāvošie.

No Zitan koka ražotā furnitūra ir dārgākā pasaulē un tam ir savs pamatojums – lai koks sasniegtu 3 metru augstumu, ir nepieciešami 300 gadi! Tā koksne ir specifiska un ļoti, ļoti cieta – tas pat grimst ūdenī.

Kas attiecas uz vēstures mantojumu, tad ļoti plaši Zitan mēbeles bija iecienījuši Ming un Ching dinastiju pārstāvji. Nebrīnīties, ja par vienu maziņu Zitan skapīti izsolē sākumcena būs 30 000USD.

Ceļošana pa pasauli ir viena lieta, bet šādu luksusa priekšmetu iepirkšana – pavisam kas cits. Ja iegādāsieties kādu no tiem, tas nāks tikai par labu jūsu reputācijai un liecinās par lielisku gaumi attiecībā uz interjera dizaina priekšmetiem.

Ja esat ieinteresējies par kādu no tiem, vislabāk dodieties uzreiz pie pašiem amatniekiem, nevis ķemmējiet veikalus.

Komentāri (23)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
patīk dažādi nieciņi no svešām zemēm ,
31.08.2007. plkst. 09:47
man patiik dazaadi niecinji un lietinjas.. iipashi no citaam valstiim
26.08.2007. plkst. 10:11
Kaaads audums no Indijas nenaaktu man par sliktu ;) majienu sapratat?!
26.08.2007. plkst. 00:39
dom'ju, ka vislabāk no ce;ļojuma atvest kādu jauku suvenīru - šie ir ideāli!
25.08.2007. plkst. 20:57
skaisti, kārdinoši un dārgi
25.08.2007. plkst. 20:55

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami viļņi, sasniedzot zemi, var būt pat simtiem metrus augsti. Stāvāks krasts veido augstākus cunami viļņus

Pasākumi

Ivo Fomins izdos labāko dziesmu izlasi

Nākamās nedēļas sākumā mūzikas veikalos nonāks Ivo Fomina labāko dziesmu izlase, kurā apkopotas pavisam 18 dziesmas, kuras spēlējušas nozīmīgu lomu dziedātāja karjerā. Albumā būs...