Sporta notikumi, kas jāredz!

Sporta notikumi, kas jāredz!

Apmeklējiet Ņujorku septembra sākumā un jums būs lieliska iespēja izjust aktīvo rosību pilsētā, ko rada no atvaļinājuma pārbraucošie ņujorkieši, tomēr vienlaikus jūs varēsiet apmeklēt arī US Open – vienu no pasaules centrālajiem sporta notikumiem.

Tomēr savā sarakstā mēs to neesam iekļāvuši, jo, lai arī US Open patiešām ir kas grandiozs, tenisa jomā esam devuši priekšroku Wimbledon, kur ikvienam mirstīgajam ir iespēja skatīt vaigā īstu karalieni!

Lai ņemtu dalību šeit minētajos pasākumos, jums nepavisam nav jābūt trakam sporta fanam ar taurīti un kreklu, uz kura muguras ir uzrakstīts kāda cita vārds un numurs. Šie sporta notikumi ir tradīcijām, spožuma, sakāves un cīņas bagāti un pretēji daudziem citiem nav kļuvuši par klišejām mūsdienu pasaulē.

Tieši tajos skarbi vīri tiek novesti līdz asarām, vienlaikus ļaujot viņiem pakļaut savā varā veselus stadionus. Tāpēc ļaujiet citiem slinkot pie televizora un dodieties ceļā, lai to visu redzētu ar savām acīm...


Rolex Sydney Hobart jahtu sacīkstes

rolex.jpg - 24.58 KB

Norises vieta: Sidneja, Austrālija

Apraksts: Nav vajadzīgs speciāls iemesls, lai apmeklētu Sidneju, tomēr, ja jau esat triecies apkārt puspasaulei, tad vismaz vienu dienu varat noziedot par godu notikumam, kura dēļ prātā jūk visa pilsēta. Katru gadu 26. decembrī dučiem viena kuģotāja jahtu piedalās aizraujošajās 628 jūras jūdžu garajās sacīkstēs gar Austrālijas dienvidaustrumu krastu līdz Bass šaurumam pie Tasmānijas.

Vairumam jahtu distancē nākas pavadīt vismaz 2 dienas, tomēr jūs savām acīm skatīsiet tieši dramatisko startu Sidnejas piestātnē. Tieši šim notikumam par godu notiek viena no lielākajām ballītēm Austrālijas vasarā, netālajiem restorāniem un māju jumtiem uzņemot tūkstošiem līdzjutēju un parastu ziņkārīgo.

Labākā sēdvieta gan šeit ir ūdens, tieši starp pašām jahtām, ko ikvienam piedāvā izbraukumu laivas, kas uz starta brīdi ir pietauvotas turpat Sidnejas piestātnē, liekot jūrai izskatīties kā Arēna Rīga stāvlaukumam dienās, kad tiekas Rīgas ASK un Žalgiris...

Kā iegūt biļetes: Skatīšanās ir par brīvu, tāpēc ņemiet līdzi saliekamo krēslu, vai vēl labāk – noīrējiet motorlaivu!

Norises laiks: Katru gadu 26. decembrī.

Vairāk informācijas: www.rolexsydneyhobart.com

Boca Juniors spēle

bocajuniors.jpg - 46 KB

Norises vieta: Buenosairesa

Apraksts: Nav labāka veida, kā iepazīt Itālijas, Spānijas un visas Dienvidamerikas sporta kultūru, kā futbola mača apmeklējums. Nav iespējams saprast to, cik aizrautīgi var būt Dienvidamerikas futbola fani līdz brīdim, kad pats esi viņu vidū.

Ja vēlaties redzēt patiešām kaislīgu futbola maču tūkstošiem fanātisku līdzjutēju ielenkumā, jums jābrauc uz Argentīnas galvaspilsētu, lai noskatītos vietējā lepnuma Boca Juniors spēli. Un ticiet mums – šeit jūs vēl labāk iepazīsiet Argentīnas būtību, nekā tango šovos.

Komanda mājas spēles aizvada La Bombonera stadionā, kas tā nosaukts (un arī izskatās) par godu vietējai šokolādei.

Populārākais Argentīnas klubs 22 reizes ir kļuvis par valsts čempionu un savu nosaukumu ieguvis no La Boca – pussagruvušā, bohēmiskā pilsētas rajona, kur atrodas stadions. Kad Juniors spēlē savās mājās, visas 63 000 La Bombonera vietas ir aizpildītas ar cilvēkiem, kas tērpušies kluba tradicionālajās krāsās – baltā un zeltainā.

Pat ja esat bijis uz Čempionu līgas spēli, jūs vēl nebūsiet dzirdējis tik lielu troksni, ko rada fanu klaigāšana un kopējās dziesmas, kurās tiek aizskarta pretinieku komanda. Tiek plīvoti milzu karogi un pūlis visu laiku taisa viļņus tā, ka stadions šūpojas – šo efektu vietējie dēvē par La Bombonera pukstošo sirdi.

Kā iegūt biļetes: Lai arī mājas spēles vienmēr ir izpārdotas, vietējie biļešu izplatītāji tomēr par attiecīgu samaksu jums pat spēles dienā var piedāvāt labu sēdvietu. Iepriekšpārdošanā biļeti varat nopirkt www.worldticketshop.com

Norises laiks: Futbola sezona Argentīnā ilgst no augusta līdz decembra beigām.

Vairāk informācijas: www.bocajuniors.com

The Masters golfa turnīrs

masters.jpg - 32.21 KB

Norises vieta: Augusta, Džordžijas štats

Apraksts: ASV dienvidi ir senām tradīcijām bagāts reģions, kas piedāvā ne tikai skaistas un vēsturiskas vietas, bet arī kādu pasaulslavenu sporta notikumu. Runa ir par Augusta National laukuma zālienos notiekošo The Masters turnīru, kas ir Amerikas golfa tradīciju epicentrs.

Nav iespējams nesajust ievērojamā golfa pioniera Bobby Jones garu šajā laukumā, jo tieši viņš šo kompleksu izveidoja un arī noorganizēja pirmo turnīru 1934. gadā. Šis čempionāts ir tik nozīmīgs profesionāļiem, ka tiek uzskatīts par nozīmīgāko pasaulē.

Iedomājieties sevi pie acāliju dobes, vērojam Amen Corner izdarot sitienu, raugoties, kā Taigers Vuds dodas pāri akmens tiltiņam uz 11. bedrīti un vienkārši baudot neatkārtojamo golfa industrijas atmosfēru...

Ja jūs esat viens no izredzētajiem, kam laimējies tikt pie ieejas biļetes, noteikti piedomājiet pie savām manierēm: etiķete un pieklājība golfa laukumā ir augstā cieņā. Sacensību laikā nedrīkst runāt pa mobilo tālruni un skaļi pļāpāt ar apkārtējiem. Un nekādā gadījumā nedrīkst izrādīt prieku, ja jūsu favorīta pretinieks pieļauj kļūdu...

Kā iegūt biļetes: Iespējams, šīs ir visgrūtāk dabūjamās biļetes sporta pasaulē. Teorētiski parastie cilvēki tās var iegādāties loterijas veidā, turklāt arī tikai treniņu biļetes. Turnīra ieejas kartes iegūst tikai viesu sarakstā esošie, golfa pasaulei tuvu stāvoši cilvēki, un tas netiek papildināts.

Norises laiks: Fināla sacensības notiek aprīļa otrajā svētdienā (2008. gadā turnīrs ilgs no 7. līdz 13. aprīlim).

Vairāk informācijas: www.masters.org
 
Wimbledon Open

wimbldona.jpg - 38.24 KB

Norises vieta: Londona

Apraksts: Fani visā pasaulē vēro aizraujošos tenisa mačus no Wimbledon savos TV ekrānos, tomēr uzdrošināmies apgalvot, ka tā pa īstam dzirdēt bumbiņas atsitienu pret korta zālienu var tikai klātienē, Centrālajā kortā vērojot turnīra izšķirošos mačus.

Ja kaut reizi dzīvē vēlaties mazliet ielūkoties britu aristokrātijas pasaulē, šī ir vislabākā iespēja. Izšķirošās spēles apmeklē angļu karaliskā ģimene un tai tuvu stāvoši cilvēki. Un jums par pārsteigumu šie augstie ļaudis izrādīsies visai izturīgi, nebaidoties mazliet samirkt laikā, kad uznāks tradicionālais angļu lietus, kas katru gadu liek aizkavēties desmitiem turnīra maču.

Ja fināla spēļu biļešu iegūšana jums ir neiespējamā misija, neko daudz nezaudēsiet arī tad, ja atbrauksiet čempionāta pirmajā nedēļā. Tad jums būs vairāk laika apskatīt kortus un, ja palaimēsies, pavisam tuvu redzēt treniņu procesā iegrimušos Andy Roddick vai Maria Šarapova.

Kā iegūt biļetes: Liela daļa biļešu tiek dažādiem viesiem, tomēr parasti skatītāji var pieteikties tām, rakstot vēstuli, vai arī izmantojot divus licencētos turnīra biļešu operatorus – www.purewimbledon.org un www.wimbledon-experience.com, kas piedāvā arī viesnīcas un citas noderīgas lietas.

Norises laiks: Turnīrs sākas sešas nedēļas pirms augusta pirmās pirmdienas (2008. gadā tas ilgs no 23. jūnija līdz 6. jūlijam).

Kentucky Derby

kentuki.jpg - 34.89 KB

Norises vieta: Louisville, Kentucky

Apraksts: Dažas lietas nekad neiziet no modes. Derby sacīkstēs šīs lietas ir plāna auduma uzvalki un pasaulē izsmalcinātākās cepures ar ziediem. Tomēr vissvarīgākās ir Run for the Horses sacīkstes, kas šeit notiek jau 133 gadus un ir viens no senākajiem sporta notikumiem visā Ziemeļamerikā.

Slavenākie vārdi šeit pieder zirgiem, nevis cilvēkiem un drāma šeit ir izteiktāka nekā jebkur citur. Millionaire Row tribīnēs sastopamas visdažādākās slavenības, sākot no Jessica Simpson un beidzot ar Anglijas karalieni.

Tomēr tas nepavisam neatspoguļo sacensību būtību, jo kopējā aina drīzāk līdzinās Mardi Gras, tūkstošiem skatītāju nemitīgi komunicējot savā starpā un dzerot kontrabandas alkoholu (sena un joprojām aktīva Kentucky Derby tradīcija).

Kā iegūt biļetes: Labākās sēdvietas ir rezervētas Twin Spires kluba biedriem. Tiesa, biļešu pārdevēji arī ierindas pilsoņiem var piedāvāt lieliskas sēdvietas, savukārt parastas biļetes par 40USD var nopirkt turpat pie vārtiem.

Norises laiks: Maija pirmā sestdiena (2008. gadā – 3. maijs)

Vairāk informācijas: www.kentuckyderby.com

Ziemas ekstrēmās spēles (Winter X Games)

ziemasxspeles.jpg - 32.24 KB

Norises vieta: Aspen, Colorado (līdz 2010. gadam)

Apraksts: Reizēm, lai iepazītu kultūru, nepietiek ar noteiktas valsts vai vietas apmeklēšanu. Un, ja esat pieķēris sevi pie domas, ka vairs nesaprotat mūsdienu jauniešus, ir pēdējais laiks doties uz Aspen ASV, uz Ziemas ekstrēmajām spēlēm.

Aspen, protams, ir harmoniska kalnu pilsēta, tomēr vienlaikus tā ir iemantojusi ekstrēmo sporta veidu epicentra un jauniešu kultūras centra reputāciju. X spēles ir patiešām aizraujošas!

2007. gadā spēļu programmā tika iekļautas Freestyle sniega motociklu sacīkstes, kas uzreiz iemantojušas milzu popularitāti. Iedomājieties puišus ar 300 kilogramus smagiem braucamajiem, kas rāda trikus ar nosaukumiem gluži kā daiļslidošanā – Heart Attack, Superman un pat Backflip.

Tas viss notiek Red Bull uzlādētu jauniešu bara priekšā, kas nepacietībā gaida parādāmies savas zvaigznes, piemēram, snovbordistu Shaun White vai Freestyle slēpotāju Tanner Hall.

Kā iegūt biļetes: Jums tās nav vajadzīgas. Ieeja ir bez maksas!

Norises laiks: Janvāris (2008. gadā spēles notiks no 24. līdz 27. janvārim).

Vairāk informācijas: www.expn.com

Tour de France

tdefrance.jpg - 26.46 KB

Norises vieta: Francija

Apraksts: Tour de France ir tik ... francisks. Tas ir sporta veids, kas prasa dzelzs izturību un psiholoģisko noturību. Ticiet mums – jums noteikti patiks vērot šos dzelzs vīrus vienā no smagākajiem kāpumiem Alpe d’Huez, kas ir 13 kilometrus garš kāpuma posms Francijas Alpos.

Tieši šajā posmā atbirst apmēram 8 procentu braucēju, savukārt skatītāji emociju dēļ jūk vai prātā un nereti izskrien uz trases, saskrienoties ar sportistiem. Ņemot vērā, ka pasaules smagākais velobrauciens ved apmēram 3500 kilometrus pa Francijas laukiem, ietverot 20 etapus, jūsu vērošanas iespējas ir neierobežotas.

Tomēr ikviens Tour de France fans jums pateiks, ka centrālais notikums līdzjutējiem ir svinības pēc brauciena finiša Parīzes Elizejas laukos. No vērotāja viedokļa gan nekas nelīdzinās smagajiem kalnu posmiem.

Kā iegūt biļetes: Biļetes nav vajadzīgas, bet laba pārvietošanās organizācija gan, jo mazās viesnīciņas Francijas mazpilsētiņās bieži vien ir pārpildītas. Iesakām paļauties uz ekspertiem – Graham Baxter Sporting Tours ir Tour de France oficiālā tūrisma aģentūra, kas piedāvā jau izstrādātus maršrutus līdzjutējiem.

Norises laiks: Jūlijs (2008. gadā – no 5. līdz 27. jūlijam).

Vairāk informācijas: www.letour.fr

Grand Sumo turnīri

Summmmo.jpg - 24.57 KB

Norises vieta: Tokija, Japāna

Apraksts: Ja esat nonācis Japānas galvaspilsētā, kur jums ir darīšana ar milzīgu, bet pieklājīgu pūli, interesantiem ēdieniem un dīvainām podziņām tualetē, noteikti izmantojiet iespēju redzēt kādu sumo maču, lai atkal sajustos pazudis tulkojumā. Viens no lielākajiem sumo turnīra pievilcības aspektiem ir sajūta, ka esat nokļuvis patiešām savādākā pasaulē.

Milzīgie vīri, kas valkā gurnu apsējus, dodas uz tatami, lai izpildītu ko līdzīgu ziloņu baletam.

Cīkstoņi (saukti par rikishis) apķer viens otru un cenšas izstumt ārpus laukuma. Svilpes vietā tiek izmantots gongs un tiesnesis ir saģērbies gluži kā trausla porcelāna lellīte. Sumo cīņas vēsture stiepjas 1500 gadu ilgā pagātnē un tai ir reliģiskas saknes, jo tā cēlusies no sintoistu rituāliem par godu labai ražai.

Mūsdienās laba raža ir nepieciešama, lai pabarotu milzīgos rikishis, kuriem nav svara ierobežojuma. Cīņas laikā nedrīkst plēst aiz matiem, bakstīt acīs, kniebt vai sist pa vēderu pretiniekam. Katrā ziņā viss šeit notiek krietni civilizētāk nekā WWE sacensībās, tāpēc apsēdieties, smaidiet un izliecieties, ka saprotat noteikumus.

Kā iegūt biļetes: To var izdarīt internetā, tomēr pēc tam jums būs jāveic zvans, kurā būs nepieciešamas japāņu valodas zināšanas. Tāpēc šo procedūru iesakām veikt jau Japānā, kur jums izlīdzēs viesnīcas kalpotāji.

Norises laiks: Mači tiek rīkoti cauru gadu, bet vissvarīgākie ir Grand Sumo turnīri, trīs no kuriem notiek Tokio pilsētā janvārī, maijā un septembrī.

Vairāk informācijas: www.sumo.or.jp

Ing Bay to Breakers 12 kilometru skrējiens

ingbr.jpg - 35.84 KB

Norises vieta: Sanfrancisko, Kalifornija

Apraksts: Bay to Breakers ir viena no lielākajām skriešanas sacīkstēm pasaulē, kurā piedalās ap 65 000 cilvēku. Tomēr savdabīgu to padara īpašā atmosfēra, jo Sanfrancisko iedzīvotājiem visu patīk darīt pēc sava prāta.

Kopumā jāsaka, ka skrējiens drīzāk ir sporta un mākslas kokteilis. Pūlis pulcējas Howard ielā, kur sākas šis 12 kilometru iešanas/skriešanas/lēkšanas maratons. Trase ved garām Sanfrancisko pakalniem, cauri Golden Gate vārtiem un noslēdzas tieši pie Klusā okeāna viļņiem.

Daudzi dalībnieki tērpjas ļoti oriģinālos kostīmos, tāpēc nebrīnieties, ja redzēsiet ļautiņus, kas saģērbušies kā bruņinieki, burvji, Zvaigžņu karu personāži, franču galma dāmas, dinozauri... Iztēlei nav robežu, turklāt, lai gan oficiāli tas ir aizliegts, arī pilnīgs kailums nav reta parādība. Viena no slavenākajām draugu kompānijām ir „Nārstojošais lasis”, kas katru gadu veic distanci pretējā virzienā!

Kā iegūt biļetes: Nopērciet kostīmu un piedalieties pats (dalības maksa ir apmēram 40USD). Ja vēlaties tikai vērot, labākās vietas ir Fell iela, Panhandle rajons un Golden State parks.

Norises laiks: Trešā maija svētdiena (2008. gadā skrējiens notiks 18. maijā).

Iditarod

iditarod.jpg - 30.16 KB

Norises vieta: Anchorage, Aļaska

Apraksts: Aļaska ir zināma kā skarbu dabu mīlošu vientuļnieku iecienīta zeme, tāpēc nav brīnums, ka tieši šeit notiek viena no smagākajām pasaules sacīkstēm. Katru martu Anchorage iedzīvotāji dodas ielās, lai piedalītos Iditarod suņu pajūgu sacensībās.

Patiesībā gan tā ir liela ballīte, jo īstais sports sākas nākamajā dienā, Wasilla pilsētiņā 60 kilometrus uz ziemeļiem no Anchorage. Ap 80 suņu pajūgu uzsāk 1700 kilometrus garu ceļu pa skarbākajiem apvidiem – kalniem, upēm, tundru, saskaroties ar salu, sniega vērtām un vējiem, kas spēj novest izmisumā par polārpētnieku.

Un starts arī ir pēdējā reize, kad redzat sportistus, ja vien neesat jau laikus pasūtījis numuru Winterlake viesnīcā 270 kilometrus no Anchorage, kur pa ceļu nevar nokļūt. Tā atrodas uz Iditaro takas (viens no kontrolpunktiem) un tās īpašniece un vadītāja Kirsten Dixon ir viena no slavenākajām pavārēm Aļaskā. Paņemiet viņas kūpināto lasi un ejiet uz trasi vērot garām traucošos suņu pajūgus.

Kā iegūt biļetes: Biļešu nav, vienīgie izdevumi būs par patiešām kvalitatīvu ziemas apģērbu.

Norises laiks: Katru gadu martā (nākamgad – 1. martā)

Vairāk informācijas: www.iditarod.com

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ar sportu neaizraujos ;
05.05.2008. plkst. 19:43
Nekas nenotiks , ja šos notikumus arī neredzēšu klātienē ;
16.11.2007. plkst. 09:20
man patik sports,bet ne visi.
01.11.2007. plkst. 21:28
Labāk gribētu vērot jahtu sacīkstes Sidnejā ;
01.11.2007. plkst. 09:20
Ronaldinho
Eiropā līdzīgu futbola atmosfēru var izjust Spānijā, tiekot uz maču Real vs Barcelona, biļetes tīri reāli pa 100EUR dabūt, bet, ja pirms mača no spekulantiem, tie var būt arī 1000eiriki... bet sajūtas stadionā ar 100 000 skatītājiem ir neaprakstāmas un neaizmirstamas!!!
31.10.2007. plkst. 10:55

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Calama (pilsēta Atacama tuksnesī, Čīlē) nekad nav lijis

Pasākumi

“Garbage” labāko dziesmu izlase

Kopš savas debijas 1995.gadā pārdevusi jau 12 miljonus albumu, amerikāņu rokgrupa “Garbage” 16.jūlijā pārtrauc ieilgušo pauzi, lai ierakstu kompānijas “Warner Bros” apgādā izdotu...