Top 10 – Sapņu kūrorti

Top 10 – Sapņu kūrorti

Šodienas steigas pilnajā pasaulē cilvēks mēdz brīvajos brīžos sapņot par patiešām interesantu un oriģinālu atpūtu, jo jau labu laiku esam pieraduši pie savdabīgiem ceļojumiem, nevis vienkārša masu tūrisma.

Šo ideju veikli uztvērušas arī ceļojumu kompānijas, piedāvājot dažādus ceļojumus ar interesantiem atpūtas un apskates objektiem. Indiešu pilis, mežonīgo rietumu stila rančo, eskimosu iglū un daudzas citas tradicionālas lietas tiek izmantotas tūrisma industrijā, lai nopelnītu naudu un sniegtu prieku cilvēkiem.

Lai arī kāda būtu jūsu fantāzija, tūrisma nozarē šodien to ir iespējams realizēt.


10 – Ledus hotelis (Jukkasjarvi, Zviedrija) – Dzīvo kā eskimoss!

icehotel.jpg - 43.22 KBSajūties kā eskimoss - dodies uz Jukkasjarvi Ledus viesnīcu, Zviedrijā

Ja kaut reizi esat apbrīnojis eskimosu dzīvesveidu un kultūru, tad pasaulslavenais Ledus hotelis, kas atrodas 200 kilometrus uz ziemeļiem no Polārā loka Jukkasjarvi, varētu būt jūsu sapņu kūrorts. Lai arī tā būvniecība tika veikta saskaņā ar mūsu senču priekšrakstiem (viss, sākot no administratora galda un beidzot ar gultām ir gatavots no Torne upes ledus), piedāvātās ērtības un serviss nepavisam nav primitīvs.

Kad esat piereģistrējies, apģērbiet biezo kažoku un dodieties īsā pastaigā apkārt viesnīcai, lai pabaudītu gleznainās ziemeļu ainavas. Pēc tam varat doties uz Absolut Ledus bāru iemalkot kādu sildošu kokteili.

ice2.jpg - 48.67 KBLedus viesnīcas numuriņš

Ja paliek pārāk auksti, ejiet sasildīties uz Ledus hoteļa restorānu – vienīgo ēku visā kompleksā, kas nav veidota no ledus. Tur jums pasniegs gardas vietējās delikateses uz ledus dēlīšiem, tāpēc izmantojiet iespēju sasildīties un gardi paēst pirms došanās atpakaļ uz ledusauksto numuru.

Tomēr tas nepavisam nav viss – papildus brīnumainā kompleksa apskatei jūs varat piedalīties arī dažādās aktivitātēs, piemēram, veidot ledus skulptūras, doties pārgājienos ar sniega kurpēm, izbraukt ar sniega motociklu, makšķerēt un vērot fantastiskās ziemeļblāzmas.

9 – Taj ezera pils (Udaipur, Indija) – Dzīvo kā maharadža!

taj1.jpg - 47.9 KBTaj ezera pils atrodas Pichola ezera vidū, Indijā

Atrodoties Pichola ezera vidū Indijas ziemeļos esošajā Rajasthan štatā, Taj ezera pils ir viena no vairākām, kas pieder uzņēmumam Taj Hotels, Resorts and Palaces.

Uzturēšanās šajā Taj Mahal kopijā ir patiešām īpaša, jo ik uz soļa viesus pārsteidz baltā marmora krāšņums un askētiskums vienlaikus. Viesnīca atrodas tieši pie Aravalli kalniem un dzīvošana tajā jums liks vismaz uz brīdi sajusties kā pasaules valdniekam. Vai vismaz kā radžam...

taj2.jpg - 93.67 KBTaj ezera pils "pagalms"

Kad esat izpētījis savu numuru (un tas ir patiešām iespaidīgs – ar skaistiem sienu gleznojumiem, eksotiskiem paklājiem, milzīgām gultām un greznu vannas istabu, dodieties uz viesnīcas pagalmu, ko ieskauj strūklakas, vai arī uz Taj SPA centru, kur būs iespēja ļauties dažādām vērtīgām un nomierinošām procedūrām.

Vakarā sekos vēl kāds pārsteigums – eksotiskas vakariņas karaliskā banketu zālē Neel Kamal restorānā. Pirms došanās pie miera izejiet uz balkona, lai noraudzītos krāšņā uguņošanā.

8 – Kopan klosteris (Katmandu, Nepāla) – Dzīvo kā budisma sekotājs!

kopan1.jpg - 35.01 KBKopan klostera dārzs, iestājoties krēslai, Katmandu, Nepāla

Katru gadu apmēram 200 rietumnieku apmeklē Kopan klosteri, kas atrodas pašā Himalaju pakājē, lai veiktu 30 dienu ilgu garīgās un fiziskās attīrīšanās kursu. Tomēr tas nenozīmē, ka jums automātiski jāizstrīpo mēnesis no savas dzīves, jo ir pieejamas arī 7 līdz 10 dienu meditācijas nodarbības.

300 mūku apdzīvotais Kopan klosteris ir īsta garīgā oāze, kuru neskar ikdienas stress un problēmas. Attīrīšanās kursa laikā jūs ātri pieradīsiet pie askētiskā dzīvesveida un vienkāršā ēdiena.

kopan2.jpg - 23.65 KBMūki pie Kopan klostera

Dienas laikā notiek meditācijas nodarbības mūka Ani Karin vadībā, kas cilvēku spēj padarīt daudz apskaidrotāku, palīdz apzināties nelaimju cēloņus un iemāca, kā ar tiem tikt galā. Pēcpusdienas ir paredzētas grupu diskusijām un lūgšanām...

7 – Triple Peak Cow kempings (Wyoming, ASV) – Dzīvo kā kovbojs!

triple1.jpg - 37.6 KBSajūties kā kovbojs Mežonīgajos Rietumos - dodies uz Triple Peak Cow kempingu, Vaijomingas štatā, ASV

Ja vienmēr esat vēlējies iejusties kovboja ādā un traukties ar zirgu, virs galvas griežot laso, aizbrauciet uz Triple Peak Cow kempingu, kas atrodas dziļi Wyoming kalnu grēdā. Sastāvot no vairākām lielām teltīm un ēkām, kempings ir izvietojies savvaļas puķēm bagātā Nylander Creek pļavā štata rietumos.

Sevišķi patīkami šeit ir vakari, kad viesi pulcējas ap ugunskuriem un cep gaļu vērodami zvaigznes. Sajūta, esot prom no lielpilsētas kņadas un trokšņiem ir patiešām fantastiska...

tripleGans.jpg - 37.31 KBĪstam kovbojam jāprot arī novaldīt govju ganāmpulks - arī šāda atrakcija ir izmēģināma Triple Peak Cow kempingā

No rīta nāksies celties agri, lai kāptu seglos un dotos izjādē pa plašo teritoriju un ganītu apmēram 1000 govju lielu ganāmpulku, kas pieder Circle Cattle Company.

Šeit vārds „ganīt” nozīmē raudzīties, lai lopi atrodas tur, kur tiem jābūt un ik pa laikam jāpadzen tie uz leknākām ganībām, palīdzēt savainotajiem lopiņiem un uzturēt kārtību ganāmpulkā. Tā ir patiesā kovboja dzīve, tomēr kādam tas ir jādara...

6 – Samudra (Byron Bay, Austrālija) – Dzīvo kā sērfinga karalis!

samudra.jpg - 23.45 KBSamudra (Austrālijā) kūrortā diena sākas ar jogas nodarbībām...

Laikam jau nevienam vairs nav jāstāsta, ka tieši Austrālija ir labākā vieta, kur ķert lielos okeāna viļņus. Byron Bay Manor ir plaša un ērta viesnīca, kas ietilpst sērfošanas/jogas kūrortā Samudra Jaundienvidvelsā.

Šis kūrortam līdzīgais brīvdienu komplekss aizņem 10 ha zaļojošas teritorijas un piedāvā bohēmisku sērfotāju atmosfēru. Plašajās telpās ir iespēja uzlabot savas prasmes biljardā, relaksēties karstā baseinā, kā arī nesteidzīgi palasīt savu mīļāko grāmatu kādā no plašajām verandām ar skatu uz okeānu.

samutra2.jpg - 28.07 KB...un turpinās ar sērfošanas apguvi pieredzējušu instruktoru uzraudzībā

Katrs rīts iesāksies ar kārtīgu jogas sesiju, bet pēc tam nāksies doties uz pludmali pieredzējušu sērfošanas instruktoru pavadībā. Lai arī šo dienu laikā par profiņu nekļūsiet, mēs varam apsolīt, ka piecelties kājās uz dēļa viļņa galā jūs noteikti iemācīsieties...

5 – In The Write Light (Tarifa, Spānija) – Dzīvo kā dzejnieks!

creat.jpg - 111.72 KBSajūti sevī dzejnieka iedvesmu - vai tad šādi skati kā Tarifas kreatīvajā meistardarbnīcā neiedvesmo? ...

Tiem, kas sevī sajūt radošo dzirksti, noteikti jāapmeklē In The Write Light – kreatīva meistardarbnīca Spānijas hipiju galvaspilsētas Tarifa vidū.

Šī vieta iedrošina savus viesus visas izjūtas ietērpt vārdos un to darīt vietā, kas atrodas pavisam tālu no ikdienas rutīnas un nebeidzamās steigas. Tieši šeit jums būs iespēja sākt rakstīt grāmatu, par kuru vienmēr esat sapņojis, vienlaikus atpūšoties arī pludmalē.

Četru dienu ilgā kursa laikā jūs piedalīsieties vairākās radošās darbnīcās, kas palīdzēs atraisīt dzejnieka talantu. Apmešanās iespēju sniedz mājīga viesnīciņa, kas patiesībā ir sevi apgādājoša saimniecība ar visām ērtībām.

creat2.jpg - 74.45 KBĪstam dzejniekam mantiskās vērtības un komforts ir mazsvarīgs - iedvesmu visātrāk Mūza atnesīs, ja apmetīsies beduīnu teltī

Ja izlemsiet nenakšņot galvenajā ēkā, varēsiet gulēt ekstravagantajās beduīnu teltīs, kas papildinātas ar austrumu paklājiem, pakistāniešu gultām un babiloniešu stila mākslas darbiem. Kas teica, ka māksla prasa upurus?

4 – Ashram (Kalifornija, ASV) – Dzīvo kā kareivis!

ashram1.jpg - 69.21 KBAshram nometnē 7 dienu laikā pārgājienos nostaigāsiet 100 km un iegūsiet īsā laikā savu labāko fizisko formu

Interesē aktīva un interesanta atpūta? Brauciet uz Ashram, kas atrodas Santa Monica kalnos Kalifornijā.

Lai arī nosaukums var vedināt uz domām, ka Ashram ir atrakciju parks, tā gluži nav, jo šeit runa ir par militāru nometni, kurā valda hanteles un rīta skrējieni.

Nedēļas laikā jums tiek sniegta iespēja uzlabot savu fizisko formu. No rīta pieceļoties nākas uzsākt aktivitātēm pilnu dienu, kas ietver piecas stundas ilgu pārgājienu, trīs stundas ilgu jogas nodarbību, vienu stundu ilgu treniņu svaru zālē un stundu basienā.

Profesionāli treneri palīdzēs pareizi veikt visus pietupienus, stiepšanās vingrinājumus un citas lietas, tāpēc jūs pilnībā varēsiet koncentrēties nodarbībām.

trainers.jpg - 76.25 KBAshram nometnes treneri

Starplaikos starp treniņiem jūs dosieties pārgājienos pa apkārtējiem kalniem, baudot gleznainās ainavas – gan rīta miglā, gan saulainajos vakaros. Katrā maltītē šeit tiek pasniegts svaigs un organisks ēdiens, sevišķu vērību piegriežot augļiem un dārzeņiem, lai samazinātu toksīnu daudzumu organismā.

3 – Candili Estate (Euboea sala, Grieķia) – Dzīvo kā senais grieķis!

greek.jpg - 23.35 KBSajūti sevī Seno Grieķu elpu Candili Estate kūrortā, Grieķijā

Atzīsim: ieraugot Bredu Pitu filmā Troja, sirdī iezogas skaudība, jo lielie muskuļi, kas iespīlēti bruņās, lielais zobens un neskaitāmās skaistules viņam apkārt liek vēlēties kaut reizi mūžā arī pašam nokļūt pagātnē – Senajā Grieķijā.

Tomēr pārsteidzošā kārtā tas šodien ir iespējams un par to ir parūpējušies paši grieķi, konkrētāk, uzņēmums Sparta Fitness Holidays, kas izveidojis speciālu kompleksu Cereus upes ielejā ar nosaukumu Candili Estate.

Speciāli izstrādāta treniņu programma ļaus īsā laikā iegūt sengrieķa cienīgu veidolu, darbojoties gan grupā, gan individuāli ar treneri. Vienlaikus, esot prom no nomācošās ikdienas, jūs prefekti sakārtosiet savas domas un prātu.

Diena sastāv no dažādiem treniņiem un skrējieniem kalnos, izturības vingrinājumiem un svaru cilāšanas, stresa noņemšanas nodarbībām un masāžām, kā arī no kardiovaskulārā fitnesa un pārgājieniem.

house.jpg - 81.05 KBSkats uz Candili Estate muižas kompleksu

Naktis jūs pavadīsiet viesnīciņā, kas iekārtota Senās Grieķijas stilā un izveidota apkārt klasiskam grieķu pagalmam.

2 – Hilton Sao Paulo Morumbi (Sao Paulo, Brazīlija) – Dzīvo kā prezidents!

hilton.jpg - 159.5 KBSajūtieties kā prezidents - apmetieties Sao Paulo Hilton viesnīcas Prezidenta apartamentos

Iet pa Džordža Buša pēdām – lai to izdarītu, jādodas uz Brazīliju un jāatrod Hilton Sao Paulo Morumbi viesnīca. Par 5500 USD jums tiks piedāvāts tādas pašas apmešanās iespējas kā ārzemju valstsvīriem.

Viss sāksies ar lidojumu ar helikopteru no Sao Paulo Guarulhos Starptautiskās lidostas uz viesnīcu, kur jūs sagaidīs personāls, cienājot ar šampanieti un dārgu šokolādi. Pēc tam jums tiks pasniegtas Presidental Suite atslēgas.

Tad būs jādodas vakariņās uz atzīto Canvas Bar&Grill, kur strādā divi izcili šefpavāri. Nākamajā dienā vispirms izbaudiet brokastis gultā, bet pēc tam dodieties uz Sensory SPA, kur varēsiet nodoties masāžām, skaistumkopšanas procedūrām un vienkārši atpūtai.

Ja sagribas apskatīt pilsētu, nāksies uzkāpt uz jumta, kur jau gaidīs helikopters. Lūk, tā ir ceļošana ar vērienu!

1 – Hotel Marques de Riscal (Spānija) – Dzīvo kā vīnu pazinējs!

risca.jpg - 49.6 KBHotel Marques de Riscal atrodas Spānijas slavenākajām vīna reģionā - Rioja

Arhitektūras ģēnijs Frank Gehry ir autors Starwood Hotel Marques de Riscal, kas atrodas Rioja pilsētā Spānijas ziemeļos, kas slaveni ar saviem izsmalcinātajiem vīniem. Jāpiebilst, ka šis apgabals ir slavens ne tikai ar izcilajiem vīniem, kurus šeit varat baudīt kuplā skaitā, bet arī ar gleznainajiem vīna dārziem kalnu nogāzēs.

Lai iepazītu vietējos vīnus, jādodas uz prestižo Restaurant 1980, kur ieturēsiet arī lieliskas vakariņas kopā ar izmeklētu vīnu. Pēc tam turpiniet izklaides Vīna bārā Vinoteca.

Pamostoties nākamajā rītā (droši vien ar sāpošu galvu), iesakām apmeklēt Caudalie Vinotherapie SPA, lai ļautos vīna masāžām un procedūrām. Šeit jūs arī iemācīsieties visu par vīnu pagatavošanu, šķirnēm, pasniegšanu un citām interesantām lietām, kas saistās ar šo dievu dzērienu.

Brīvdienas – tā nav tikai saule, smiltis un jūra. Mūsdienās ceļotāji alkst aizvien jaunu piedzīvojumu, tāpēc vēlas ceļot aizvien oriģinālāk.

Savu slēpto vēlmju piepildījums, jaunu lietu apgūšana vai dzīvošana senču stilā ir tikai dažas no iespējām, ko šodien mums sniedz tūrisma industrijas attīstība, tāpēc izmantojiet to!!!

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
viesnīcas
http://tonzes.com/hotelslv.htm ir vislabākais viesnīcu cenu salīdzināšanas portāls, kas meklē vienlaikus vairāk kā 30 rezervēšanas portālos, nevajag pārzināt visus, bet vajag pie katra portāla un viesnīcas izlasīt rezervēšanas noteikumus, tas ir pats svarīgākais.
17.06.2019. plkst. 18:48
Ronja, laupītāja
Jā, visur gribaas aizbreukt, bet summas kā gadaskaitļi...
31.03.2009. plkst. 15:34
nabadziņš
bet vai tiem, kam nav 6 cipari bankas kontā arī ir kāds variants?
15.06.2008. plkst. 13:32
No šī raksta es vispār uzzināju, ka šādi kūrorti ir! Bildes fantastiskas!
19.05.2008. plkst. 12:49
Ledus hotelis nu patiesam navs mans sapnu atvalinajuma galamerkis, ja nu tikai tur kur spid saulite un ir silts...
19.12.2007. plkst. 11:49

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielais Koraļļu rifs, kas atrodas pie Austrālijas ziemeļaustrumu piekrastes ir lielākais rifs pasaulē, kas ir vairāk nekā 2000 km garš

Pasākumi

Bijušie “Līvi” apvienojas “Leģionā” un izdod jaunu albumu

Grupa “Leģions”, kurā apvienojušies bijušie “Līvu” dalībnieki Aivars Brīze, Tomass Kleins, Vilnis Krieviņš un klāt pieaicinātie Eduards Glotovs (Remix) un Juris Kristons (Igo...