Jaunie pasaules dabas brīnumi

Jaunie pasaules dabas brīnumi

Austrālietis David Sheppard, Starptautiskās Dabas aizsardzības savienības Aizsargājamo teritoriju programmas vadītājs par savu dzīves moto ir izvirzījis seno ceļotāju teicienu : „Par piemiņu paņem tikai fotogrāfijas un atstāj tikai pirkstu nospiedumus.” Tieši viņa vadītā organizācija strādā pie tā, lai UNESCO Pasaules dabas mantojuma sarakstam tiek pievienotas jaunas vietas.

Un pavisam nesen to skaitu papildināja 8 interesanti dabas objekti visā pasaulē. Iekļūšana šajā elitārajā sarakstā ir vispārēja globāla atzinība, kas nodrošina tūristu pieplūdumu. Lūk, jaunākās 8 vietas, kas izpelnījušās šo vietu.


Karalisko tauriņu rezervāts, Meksika

Monarchtaurinurezervats.jpg - 43.18 KB

Viens no jaunajiem dabas brīnumiem atrodas tikai stundas brauciena uz ziemeļiem attālumā no Mehiko. Pasaules Dabas fonds (WWF) pēdējos gados aktīvi strādā pie karalisko tauriņu aizsardzības Ziemeļamerikā. Tieši šī mērķa dēļ organizācija organizē ceļojumus uz UNESCO paspārnē esošo Karalisko tauriņu rezervātu.

Šo programmu WWF realizē sadarbībā ar ekotūrisma kompāniju Natural Habitat Adventures (NHA). Abas organizācijas šo rezervātu dēvē par kritiski svarīgu posmu karalisko tauriņu saglabāšanā.

No janvāra līdz šī gada vidum ir sastādīts ceļojumu plāns „karalisko tauriņu Meksikas maršrutā” rezervāta teritorijā, kas sola simtiem tūkstošu taureņu Meksikas mežu debesīs, krāšņus kokus un simfoniju, ko rada plandošo tauriņu spārnu skaņa vējā...

Sanqingshan Nacionālais parks, Ķīna

sanqingshanparks.jpg - 28.67 KB

Vairāki tūrisma operatori rīko ceļojumus uz Ķīnu, tajos iekļaujot mazpazīstamā Sanqingshan Nacionālā parka apmeklējumu. Tas atrodas Ķīnas austrumu provincē Jiangxi un tas iekļauts UNESCO dabas mantojuma sarakstā dēļ savām brīnišķīgajām ainavām, kuras raksturo dabas veidoti pīlāri un virsotnes. Kopumā parkā apskatāmas 48 granīta virsotnes un 89 šī paša ieža pīlāri, no kuriem daudzi atgādina cilvēku vai dzīvnieku siluetus.

Jeff Robers, tūrisma kompānijas Asia Transpasific Journeys Ķīnas reģiona eksperts, iesaka apmeklēt parku pēdējās trīs dienās viņi uzņēmuma rīkotā 20 dienu ilgās „China Beyond The Wall" programmas ietvaros. Asia Transpasific Journeys piedāvā arī individuāli plānotus maršrutus ar iekļautu parka apmeklējumu.

Jaunkaledonijas lagūnas

caledonialagoon.jpg - 23.68 KB

Tie, kas apmeklē Jaunkaledonijas lagūnas Klusā okeāna dienvidu daļā, noteikti apsver apmešanos pieczvaigžņu kūrortā Le Meridien Ile des Pins, kas atrodas Jaunās salas dienvidu galā, Oro līča krastā. Kūrorta viesnīca ir plašs paviljons ar laisku viesu atpūtas zāli, biljarda zālēm, bāru un restorānu. Viesnīcas pagalmā izveidots milzīgs baseins, bet turpat blakus atrodas tirkīza zilā lagūna. Šis luksusa iestādījums atrodams 10 minūšu brauciena attālumā no Moue lidostas, un ir lielisks sākuma punkts Jaunkaledonijas lagūnu izpētei.

Joggils fosiliju klintis, Kanāda

jogginsklintis.jpg - 35.35 KB

Kopš Joggils fosiliju klinšu iekļaušanas UNESCO mantojuma sarakstā jūnija mēnesī to apmeklētāju skaits, kas ierodas Fundy līcī Nova Scotia, ir ievērojami pieaudzis. To apstiprina arī Terri McCulloch – Bay of Fundy Tourism Partnership tūrisma kompānijas vadītājs. Klinšu un milzīgo akmeņu kopums Kanādas austrumos ļauj apskatīt dažādu rāpuļu fosilijas, kā arī saglabājušos fosilos kokus no 300 miljonus senas pagātnes...

Surtsey sala, Islande

surtsey.jpg - 36.95 KB

Surtsey ir viena no Westmen arhipelāga salām Islandes dienvidu piekrastē. Sala ir dabas rezervāts un apmeklētājiem tā ir slēgta. Lai to tomēr redzētu, Travcoa Iceland tūrisma speciāliste Nichole Coudayre iesaka vienu nedēļu ilgu maršrutu, kas ietver Reikjavīku, fjordus un ezerus Islandes lauku reģionos, kā arī pāris dienas (pēdējās ceļojuma laikā) Westmen arhipelāga salās.

Labākā stratēģija esot apmešanās Heimaey salā, kas arhipelāgā ir vienīgā, uz kuras mājo cilvēki. Tieši Heimaey salā arheologi šobrīd aktīvi strādā izrakumos, lai izpētītu pilsētas daļu, kuru 1973. gadā aprija vulkāna izvirdums.

Sardona tektoniskā teritorija Šveicē

sveicestektoniskateritorija.jpg - 41.89 KB

Robainās Sardona klintis piedāvā elpu aizraujošu ainavu kalnu dievinātājiem un ģeoloģijas interesentiem. Jo sevišķi skaistas ir Glarus Overthrust apkārtnes ainavas. Šīs Alpu ģeoloģiskais brīnums vislabāk ir apskatāms no Braunwald – maza ciematiņa dziļā Glarus reģiona nomalē.

Braunwald ciemā apmetieties četrzvaigžņu viesnīcā Marchenhotel Bellevue viesnīcā, kas ir labākā visā apvidū. Pēc gara pārgājiena pa kalniem tektoniskās teritorijas apkārtnē aizvediet bērnus paslēpot uz Braunwald tematiskajām slēpošanas takām. Un kas gan var būt jaukāks par dienas noslēgumu ar karstu kakao uz kalnu terases, sildoties zosu spalvu segās!

Saryarka, Kazahstāna

saryarka.jpg - 26.54 KB

Šis apgabals sastāv no diviem mitro zemju puduriem – Korgalzhyn un Naurzuum rezervātiem, kas abi atrodas Kazahstānā. Ieeja šajos dabas rezervātos ir iespēja, tikai iegūstot speciālu atļauju, kuru drīksti izsniegt tikai licencētas vietējās tūrisma firmas.

Helena Novak, ASV bāzētās tūrisma firmas General Tours World Traveler speciāliste Austrumeiropas maršrutos, izstrādā specialus maršrutus uz Saryarka un apkārtējiem rajoniem jebkuram klientam jebkurā pasaules malā. Atliek tikai ieskatīties firmas mājas lapā!

Socotra arhipelāgs

socotraarhipelags.jpg - 37.02 KB

Šo dabas svētnīcu dēvē par „Indijas okeāna Galapagu salām”. Socotra Aizsardzības un attīstības programmas vadītājs Nadim Taleb skaidro, ka tūrisma infrastruktūra salās joprojām ir „bērna autiņos”, tāpēc lielākā daļa cilvēku, kas šeit ierodas, mīl neskartas un civilizācijas sasniegumu nesabojātas vietas. Salu populārākā apdzīvotā vieta ir Hadibo. Tie, kas brauc uz šejieni, ir iecienījuši apmešanos ārpus Hadibo, kuras apkārtnē atrodami vairāki nomaļi, vienkārši, taču tajā pat laikā ļoti eksotiski un oriģināli brīvdienu namiņi.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vairāk kā 1500 gadus pēc tam, kad ģermāņu cilts – vandāļi – okupēja Spānijas daļās, viņu ietekme ir joprojām palikusi: dienvidu reģions, kas ir pazīstams kā Andalūzija, ir „Vandalūzija” tikai bez pirmā burta

Pasākumi

TEXTILE IMPRESSIONEN

Tekstilmākslinieku grupa TEX 21 ir izveidojusies 2001.gadā Vācijā. Šobrīd grupas sastāvā darbojas 14 mākslinieces, katra ar savu individuālo radošo pieeju un darba stilu....