Slēpošana uz dienvidiem no Ekvatora

Slēpošana uz dienvidiem no Ekvatora

Daļai cilvēku ziema ir kā zobu sāpes, kas jāpārdzīvo Ziemeļamerikas un Eiropas iemītniekiem. Aukstās, īsās un nokrišņiem bagātās dienas tiek skaitītas kalendāros, atkal gaidām pavasari un tam sekojošo silto vasaru.

Taču slēpotājiem un snovbordistiem šis ir īstais laiks vilk ārā savu aprīkojumu un doties uz kalniem – jo dziļāks sniegs un aukstāks laiks, jo labāk. Taču ap martu šie aktīvisti parasti kļūst skumji, jo ziema sāk atkāpties. Pēdējos gados aizvien populārāk ir doties uz otru pasaules malu, kur ziema ir tad, kad mums vasara un daudzās vietās sniegs (lai cik tas dīvaini neizklausītos saistībā ar Dienvidu puslodi) turas gandrīz visu gadu!

Tāpēc, ja jūs skumdina globālās sasilšanas izraisītais sniega trūkums Latvijā vai Eiropā, vai arī vienkārši vēlaties paildzināt ziemu, brauciet viņpus ekvatoram! Argentīnas, Čīles, Jaunzēlandes un Austrālijas nogāzes jūs jau gaida.


Termas de Chillán, Čīle

termasdeChillan.jpg - 21.18 KB

Kas ir Termas de Chillán galvenā atrakcija? Vai 1200m augstās nogāzes? Vai lieliskais sniegs? Pasaules klases serviss? Gleznainie skati uz aizvēsturiskajiem Dienvidamerikas mežiem? Vai varbūt karstie avoti jeb termas? Apkārtnē atrodas daudz karstā ūdens baseinu. Daudzi no tiem saglabāti dabiskajā izskatā un stāvoklī, bet daži pārvērsti par īstiem SPA centriem.

Chillán ir Čīles lielākais un labākais slēpošanas un SPA centrs, kas piedāvā daudz izaicinošu slēpošanas trašu ziemas prieku cienītājiem un lieliskas atpūtas iespējas un procedūras viņu līdzbraucējiem.

Portillo, Čīle

portillo.jpg - 27.63 KB

Ski Portillo Chile (pazīstams vienkārši kā Portillo) aicina slēpotājus, snovbordistus un viņu draugus no visas pasaules. Tikai divu stundu brauciena attālumā no Santjago atrodas šis augstais kūrorts, no kura nogāžu plašumiem vērojams iespaidīgs skats uz apkārtni. Šī ir viena no lielākajām Dienvidamerikas slēpošanas zonām un sezona tajā ilgst no jūnija vidus līdz oktobra sākumam.

Pirmo reizi starptautisko ievērību Portillo izpelnījās jau 1966. gadā, rīkojot pasaules čempionātu kalnu slēpošanā. Kopš tā laika to apmeklē daudz ziemas sporta veidu praktizētāju no visas pasaules ar mērķi paildzināt sezonu.

Valle Nevado, Čīle

vallenevado.jpg - 29.53 KB

Kompānija K2 Skis ne bez iemesla katru gadu dodas uz Valle Nevado ar mērķi prezentēt savu jaunāko produktu demonstrāciju īsi pirms ziemas sezonas sākuma Ziemeļamerikā un Eiropā. Valle Nevado ir moderns, labi aprīkots un ļoti plašs slēpošanas kūrorts, kas viegli sasniedzams no Santjago.

Tā kā no Valle Nevado vienkārši var nokļūt uz blakus esošajiem La Parva un El Colorado kalniem, šis tiek uzskatīts par Latīņamerikas lielāko ziemas sporta reģionu. Šeit pieejams arī ziemas parks un vairākas half-pipe snovbordistiem, kā arī labas helislēpošanas iespējas. Ja paveiksies, redzēsiet trenējamies ASV valsts kalnu slēpošanas un snovborda izlases!

Las Leñas, Argentīna

laslenas.jpg - 26.14 KB

Las Leñas ir nozīmīgākais slēpošanas kūrorts Argentīna 2 iemeslu dēļ: profesionāļi to uzskata par izaicinošāko uz dienvidiem no ekvatora, savukārt pārējie – par vienu no labākajiem visā pasaulē. Pazīstams ar saviem kalnu kuluāriem stāvajiem slīpumiem, Las Leñas priecē arī ar sauso, pūderim līdzīgo sniegu un daudzām saulainajām dienām. Katrā ziņā kūrorts droši sacenšas ar savu sāncensi otrpus Andiem - Valle Nevado.

Sezona šeit ilgst no jūnija vidus līdz oktobra vidum. Kūrorta tuvumā nav pilsētu, tāpēc tas nekad nav pārpildīts. No otras puses, šis fakts saistās ar apmešanās izvēles ierobežotību.

Cerro Catedral (Bariloche), Argentīna

cerrocathedral.jpg - 32.85 KB

Cerro Catedral, kas bieži tiek saukts blakus esošās Bariloche pilsētas vārdā, atrodas apmēram 20 kilometrus no San Carlos de Bariloche, tieši Nahuel Huapí Nacionālajā parkā. Cerro Catedral, kas līdzinās Lake Tahoe slēpošanas kūrortiem Kalifornijā, slēpojot ļauj noraudzīties uz plašo, debeszilo ezeru kalnu pakājē.

Kūrorts nav tik izaicinošs kā uz ziemeļiem esošais Las Leñas, taču tas ir krietni mierīgāks un tā apkārtnē ir daudz vairāk izklaides un apmešanās iespēju. Apgabalā ir daudz dažādu ziemas sporta iespēju, ko novērtē ceļotāji no dažādām pasaules valstīm.

Hotham kalns, Austrālija

mthotham.jpg - 30.42 KB

Hotham kalns ir atzīts ne tikai dēļ plašās slēpošanas zonas, bet arī dēļ savu nogāžu stāvuma (Austrālijas mērogiem, protams). Nogāzes pārsvarā domātas pieredzējušiem slēpotājiem un ekspertiem, taču arī iesācējiem šeit ir ko darīt. Slēpošanas apgabals jeb Down Under atrodas Viktorijas provincē, apmēram 250km no Melburnas. Tūristi apmetas Mount Hotham Village ciemā, kas izvietojies tieši kalna pakājē un ļauj viegli nokļūt ziemas sportam paredzētajos plašumos.

Hotham kalnā un tā apkārtnē tiek reģistrēts viens no lielākajiem nokrišņu daudzumiem Austrālijā, tāpēc tā priekšrocība salīdzinājumā ar citiem kontinenta kūrortiem ir acīmredzama.

Perisher Blue, Austrālija

perisherblue.jpg - 26.3 KB

Šis ir lielākais un attīstītākais ziemas kūrorts Austrālijā. Tas atrodas Sniegotajos kalnos, Jaundienvidvelsas dienvidaustrumu stūrī, 550 kilometrus no Sidnejas (tuvu Kanberai). Šis kūrorts vairāk piemērots parastiem slēpotājiem un ģimenēm, jo tajā tikpat kā nav adrenalīna meklētāju iecienīto stāvo nogāžu kā Hotham kalnā.

Taču iespaidīgs ir kūrorta plašums, jo visā kompleksā patiesībā ietilpst 4 slēpošanas rajoni (Perisher Blue, Blue Cow, Guthega un Smiggins Holes), kuros kopumā ir 49 pacēlāji. Kūrorta nozīmīgākās vietas savieno pazemes dzelzceļš.

Sezona šeit parasti ilgst no jūnija otrās nedēļas nogales līdz oktobra sākumam, taču daudz ko ietekmē esošā sniega sega.

Treble Cone, Jaunzēlande

treble.jpg - 29.9 KB

Jaunzēlandes Dienvidu salas kūrorta Treble Cone lielākais lepnums ir pasakainais skats uz Wanaka ezeru un Aspiring kalna virsotni. Kūrortā ir labi sagatavotas trases iesācējiem un slēpotājiem ar pieredzi. Un pat fantastiska kafejnīca! Taču aizmirstiet par to – Treble Cone ir labākā vieta Jaunzēlandē tiem slēpotājiem un snovbordistiem, kas vēlas pārbaudīt savu spēju robežas, jo stāvu trašu un izaicinošu nogāžu šeit ir sevišķi daudz.

Šie pārdrošnieki parasti dodas ar pacēlāju augšup uz Tim's Table, no kurienes mēro ceļu ar kājām uz pašu Treble Cone virsotni, lai trauktos lejup pa neskartām svaiga sniega klātām nogāzēm.

Hutt kalns, Jaunzēlande

mounthutt.jpg - 21.02 KB

Tikai 90 minūšu brauciena attālumā no Christchurch pilsētas atrodas Hutt kalna nogāzes, ko laikā no maija/jūnija līdz oktobrim izbauda visu līmeņu slēpotāji un snovbordisti. Kalna apkārtnē bieži novērojamas vētras, kas sekmē vieglas, pūderim līdzīgas sniega segas veidošanos, taču reizēm arī bloķē ceļus vai pieeju nogāzēm.

Plašais apgabals ir atvērts no visām pusēm un tā augstākie slēpošanas punkti atrodas dabiskās ieplakās. No tām paveras apburošs skats uz lejā esošajiem zaļajiem līdzenumiem. Pēdējos gados Hutt kalna infrastruktūrā pēdējos gados investēti apjomīgi līdzekļi, taču savu šarmu un viesmīlīgumu tas nav zaudējis.

Turoa, Jaunzēlande

turoa.jpg - 25.57 KB

Sasniedzams pa kalnu ceļu no Ohakune pilsētas, Turoa slēpošanas rajons ir viens no labākajiem Jaunzēlandes ziemas atpūtas centriem. Tas izvietojies Ziemeļu salas augstākās virsotnes Ruapehu dienvidrietumu nogāzē. Ruapehu ir aktīvs vulkāns Tongariro Nacionālajā parkā un tā apkārtnē atrodas arī Whakapapa ziemas kūrorts, kas kopā ar Tuora veido milzīgu slēpošanas reģionu.

Turoa priekšrocība ir ļoti dažādās trases, kuras var izmantot dažādu sagatavotības pakāpju atpūtnieki. Kaut arī uzskata, ka Dienvidu salā ir labāki kalni, Turoa daudz neatpaliek, turklāt ir viegli sasniedzams no Oklendas starptautiskās lidostas.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kosta Rikā nav armijas

Pasākumi

Olga un Lielvārdes violetais koris turpina vasaras koncertus

Olga un Lielvārdes violetais koris - viens no šobrīd visvairāk pieprasītajiem muzikālajiem kolektīviem – turpina nupat iznākušā debijas albuma koncerttūri pa Latviju. ...