3 dienas Havaju Lielajā salā

3 dienas Havaju Lielajā salā

Noderīga informācija
Iedzīvotāju skaits: 148 677
Valodas: angļu, havajiešu
Vidējā gaisa temperatūra: vasarā +30 grādi pēc Celsija, ziemā +25 grādi
Tūrisma sezona: No aprīļa līdz novembrim

Havaju salu pieminēšana uzreiz prātā atsauc brīnišķīgus saulrietus, plašas pludmales, koši zilu okeānu un augstas vulkānu virsotnes. Lai arī Havaju štatu veido 6 atsevišķas salas, kopā tās ir kļuvušas par vienu no Amerikas iecienītākajiem tūrisma objektiem un arī iekārotāko dzīvesvietu. Salās valda mierīga, nesteidzīga atmosfēra un tās patiešām ir lieliskas – vai jūs gribētu tur dzīvot?

Kamēr lielākajai daļai cilvēku Havaju salas saistās ar Honolulu, Waikiki, Oahu un Maui, visas šīs tūristiem labi pazīstamās salas atrodas uz ziemeļiem no lielākās arhipelāga daļas – Lielās salas. Turklāt tai apkārt ir daudz mazu un interesantu saliņu.

Jāpiebilst, ka Lielās salas teritorija lēnām vēršas plašumā dēļ joprojām aktīvajiem vulkānu izvirdumiem.

Pasaules aktīvākais vulkāns (Kilauea) atrodas tieši šeit un regulāri izmet lavu, veidojot virs salas tā saukto vulkānisko miglu.

Tāpat šeit atrodas Mauna Lao – kādreiz aktīvs vulkāns, turklāt, ja to mērītu no pašas okeāna apakšas līdz virsotnei, tad Everestam būtu jāatvadās no pasaulē augstākā kalna statusa.


Ceļojot pa Lielo salu jūs pamanīsiet krasas temperatūras izmaiņas un laika apstākļu svārstību, ko sekmē augstuma maiņas (jo sevišķi tas būs jūtams ziemeļu daļā, kalnos, kā arī piekrastes klinšu zonās). Lielā sala ir viena no retajām pasaulē, kur novērojami gandrīz visi pasaules klimata tipi – sākot no lietus lutinātajām pilsētām austrumu daļā un beidzot ar karsto vēju appūsto Mauna Kea.

Nolaišanās uz salas pārstiedz ar Mēness virsmai līdzīgo ainavu – Kona lidosta atrodas salas rietumu daļā, kuru raksturo sacietējušas lavas lauki. Tumši brūnie, sarkanie un melnie lavas toņi atspīd okeāna ūdeņos un liek apzināties to fantastisko faktu, ka plūstošā lava salas apmērus joprojām palielina!

1. diena : Lielajai salai liels vēriens!

Ierodoties Lielajā salā, jūs nolaidīsieties Kona lidostā, kas atrodas tās rietumu daļā. Kas attiecas uz transportu, tad, ja nevēlaties īrēt auto, mikroautobusiņi un taksometri būs tieši laikā. Taču ceļošana ar mašīnu ļaus rūpīgāk iepazīt salu un būt neatkarīgam no sabiedriskā transporta. Pirmajā brīdī var likties, ka salas ceļos ir grūti orientēties (ielu nosaukumu vietējā valodā ir ļoti grūti lasāmi), taču ar laiku iepraktizēties varēs ikviens.

Lidostā ir Hertz autonoma ar ļoti plašu spēkratu izvēli, turklāt jums nav jārūpējas par auto paņemšanu vai nogādāšanu lidostā, jo Hertz sadarbojas ar daudziem hoteļiem uz visas salas, tāpēc jūs varat pasūtīt mašīnu tieši pie viesnīcas un nevis lidostā (tas jādara laicīgi).

Ja vēlaties ko ekskluzīvāku, Big Island Exotic Car Rental jums piedāvās gan Ferrari F430 Spider, gan Lamborghini Gallardo un pat Hummer džipus. Šie auto sniegs ne tikai komfortu, bet arī liks būt pamanāmiem ik uz soļa.

Uz Havaju Lielās salas ir daudz piejūras kūrortu un viesnīcu. Sākot no Fairmont un beidzot ar Hilton – ikvienam maciņam šeit atrodama ērta apmešanās.

Tā kā jūs nolaidīsieties salas rietumos, mēs rekomendējam Sheraton Keauhou Bay Resort&Spa, kas atrodas tieši blakus sacietējušās lavas klintīm un apbur ar skaistiem skatiem uz okeāna līci.

SheratonKeauhouResort.jpg - 32.14 KBIesakām apmesties Shearton Keauhou Bay Resort & Spa viesnīcā, kas atrodas tieši blakus sacietējušās lavas klintīm

No šejienes ērti varat doties iepirkšanās tūrēs, ekskursijās un gastronomisko baudu meklējumos. Piereģistrējieties, pārģērbieties pēc ceļojuma un paņemiet nomā auto, lai uzreiz trauktos salas lielceļos un kalnu šosejās.

Apmēram 10 minūšu brauciena attālumā no Sheraton atrodas piejūras pilsēta Kailua – Kona, kas reiz bija parasts zvejnieku ciematiņš un havajiešu dižciltīgo mājvieta, bet šodien ir aktīvs centrs ar neskaitāmiem bāriem, restorāniem un veikaliem.

klll.jpg - 33.6 KBAptuveni 10 minūšu attālumā no Shearton viesnīcas atrodas piejūras pilsēta Kailua - Kona, ko noteikti ir vērts aplūkot

Novietojiet auto kādā no daudzajām stāvvietām un ejiet pastaigāt pa Aii Drive, kas plešas tikai pāris soļu attālumā no okeāna.

Ja interesē vēsture, apskatiet Hulihee pili un Mokuaikaua baznīcu.

Hulihee.jpg - 17.14 KBJa interesē vēsture, aplūkojiet Hulihee pili

Tā kā šeit reiz dzīvojis karalis Kamehameha, šī pilsēta ir ne tikai komerciāli aktīva, bet arī vēsturiskā mantojuma ziņā ļoti interesanta, turklāt arī veikalu un ēstuvju šeit netrūkst.

Lai arī Kailua – Kona restorānu brīžiem šķiet par daudz, jūs tomēr esat atbraukuši uz piekrastes pilsētu, tāpēc iesakām apmeklēt Sushi on Fuego, kas lepojas ne tikai ar skaistu okeāna panorāmu, bet arī ar stilīgām un gardām uzkodām, lētiem kokteiļiem un patiešām labiem sushi. Pēc maltītes pasūtiet eksotisko Mai Tai kokteili.

sushi_en_fuego_entrance.jpg - 67.38 KBIesakām ieturēt maltīti Sushi on Fuego, kas atrodas okeāna krastā un lepojas ar stilīgām un gardām uzkodām

Kad garšas kārpiņas apmierinātas, kāpiet atpakaļ auto un brauciet atpakaļ uz Sheraton, lai vērotu krāšņo vakara šovu, kas norit piekrastē. Katru vakaru apmēram ap pulksten 8 krastmalā ierodas manta rajas, lai barotos un sajūsmā liktu aizturēt elpu hoteļa viesiem.

Kā jau nopratāt, šo izrādi bez maksas piedāvā Māte Daba un tajā varat noraudzīties no sava numura balkona. No balkona varat nokļūt tieši viesnīcas bārā, kur bārmenis jums piedāvās tādus interesantus kokteiļus kā Blue Hawaiian, Chi Chi un Kamaaina. Vai ir iespējams labāks pirmās dienas noslēgums par šo?

2. diena: Iepriecini sevi ar ekskluzīvu auto!

Ja jums palaimējas un esat apmeties uz salas tieši World Class Driving laikā, noteikti izmantojiet šo iespēju! Tieši 2008. gadā šis pasākums tika rīkots pirmo reizi un tieši Lielajā salā, kurā atrodami plašākie lielceļi un līkumainākie kalnu ceļi visā arhipelāgā. Piereģistrējieties pasākumam pirms ceļojuma tā oficiālajā mājas lapā, lai baudītu dienu ekskluzīvākajās mašīnās, kādas vien pieejamas pasaules tirgū.

Sāciet dienu ar spēcinošām brokastīm viesnīcas restorānā. Noteikti nobaudiet kafiju, jo Kona ir pazīstama kā laba kafijas audzēšanas vieta reģionā. Kad esat paēdis WCD (World Class Driving) organizētāji jums sniegs informāciju par dienā gaidāmajām aktivitātēm. Kad tas ir garām, ir pienācis laiks kāpt mežonīgā spēkratā, piemēram, Ferrari F430, Lamborghini Gallardo vai Mercedes-Benz SRL McLaren.

Vienlaikus World Class Driving piedāvā lielisku iespēju aplūkot arī pašu salu. Jūs ne tikai trauksieties lielā ātrumā ar pasaulē iekārotākajiem auto, bet arī redzēsiet vietas, kuras citreiz varbūt nesanāktu apmeklēt.

WaimeaRock.jpg - 44.09 KBDodoties uz salas ziemeļiem, tevi pārsteigs pasakaini skati

Ja brauksiet uz ziemeļiem, nonāksiet Waimea un Hala’ula un ceļš vedīs cauri kalnainiem apgabaliem ar veciem vulkāniem un lieliskiem ceļiem, kas liks sirdij iepukstēties straujāk.

Pusdienas tiks ieplānotas maršruta laikā un esiet droši, ka tās būs gardas un sātīgas. Lai arī eksotiska auto vadīšana ir gluži kā narkotika, no kuras negribas atteikties, tomēr būs jāatgriežas viesnīcā, kur varēsiet ieiet vēsā dušā un sagatavoties vakaram. Mēs iesakām vakariņas ieturēt Kailua – Kona .

Ejiet uz Huggo’s – vietējo fenomenu, kas ir ne tikai tūristu iecienīta vieta, bet arī iemīļots vietējo iestādījums.

huggos.jpg - 25.18 KBVakariņas ieturiet Huggo's restorānā, kas ir īsts vietējās restorānu kultūras fenomens atmosfēras un ēdienu izvēles ziņā

Huggo’s, kas atrodas pašā okeāna krastā, jūsu otrās dienas noslēgumu rotās ar krāšņu saulrietu, kā arī gardiem ēdieniem. Iesakām pasūtīt Rock Shrimp garneles un Waipio Taro kūku ar mango-ingvera mērci. Ja neesat jūras produktu cienītājs, nogaršojiet Angus Pride Brand ribiņas un Mini Rosemary kartupeļu iesmu. Kad vēders pilns, nākamā pieturas vieta atrodas turpat blakus – tas ir Rock bārs ar ļoti plašu kokteiļu piedāvājumu un dzīvo mūziku.

3. diena: Havaju salas no putna lidojuma

Pēc ilgās uzdzīves iepriekšējā naktī noteikti gribēsies baudīt vieglākas brokastis... Lai to izdarītu, ejiet uz pirmo stāvu pie baseina un pasūtiet lielu tasi Kona kafijas ar pāris smalkmaizītēm turpat kafejnīcā. Kad esat paēdies, atkal kāpiet iekšā noīrētajā auto un sagatavojieties vēl kārtīgāk iepazīt Lielo salu – jo šī ir jūsu pēdējā ceļojuma diena!

Brauciet pa 19. ceļu, kas ved uz 10. šoseju un traucieties uz ziemeļiem, lai nonāktu Hilo, kas atrodas salas austrumos.

Hilo.jpg - 43.77 KB3.dienu Lielajā salā uzsāciet, dodoties uz salas lielāko mazpilsētu - Hilo

Plezdamās salas trīs lielāko vulkānu pakājē, Hilo ir pazīstama kā Lielās salas lielākā mazpilsēta. Pilna ar gadsimtus seniem veikalu skatlogiem, pilsēta ir ideāla vieta pastaigai, kurā baudīt vienas no Havaju salu skaistāko pilsētu ainavām.

Tā kā brauciens no Kona uz Hilo ir visai garš, jums noteikti sāks uzmākties izsalkums. Lai to remdētu, ir vērts iegriezties mazajā Coconut Grill restorāniņā, kur piedāvā burvīgas grillētu garneļu sviestmaizes, kas dos enerģiju atlikušajai pēcpusdienai.

Noteikti apskatiet visas ievērojamākās Hilo vietas, piemēram, krāšņās galerijas un vēsturiskos objektus, ieskaitot Hilo Zemnieku tirgu, Palace teātri un Klusā okeāna cunami muzeju. Pēc tam atkal sēdieties auto un brauciet ciemos pie slavenākajiem salu iemītniekiem – vulkāniem.

Tagad jums ir divas iespējas – izmantot Blue Hawaiian helikopteru ekskursijas un pārlidot pāri Kilauea vulkānam (ģeogrāfiski visaktīvākajam vulkānam, kas regulāri izmet lavu kopš 1983. gada) un redzēt lavas plūsmu, melno smilšu pludmales un ūdenskritumu terases, vai arī braukt uz Havaju salu vulkānu Nacionālo parku, kur varēsiet uzkāpt kādā no aktīvajiem uguns kalniem. Cena - sākot ar 165 USD no cilvēka, kas nemaz nav dārgi par tādu unikālu pārdzīvojumu...

heli.jpg - 10.35 KBPalūkojieties uz dižajiem Lielās salas vulkāniem no augšas, ieskatoties krāterī,lidojot ar helikopteri

Neaizmirstiet džemperi un kārtīgus pārgājienu apavus, jo laiks tur var būt pavēss (par spīti lavas klātbūtnei) un nejauša iekāpšana lavas pleķī plānas kedas var izkausēt ātri... Lai arī šī apkārtne izskatās pamesta un vientuļa, kādreiz šeit atkal plauks puķes un dzīvos cilvēki.

Kad vulkāni ir kārtīgi iepazīti, laiks braukt atpakaļ uz Kona caur salas dienvidu daļu. Sekojiet 11. ceļam un noteikti apstājieties pie Punalu’u melno smilšu pludmales pie Pahala.

Pahala Sign.jpg - 35.99 KBKad vulkāni iepazīti, dodieties uz Pahala

Šo pieturvietu jūs nenožēlosiet, jo te patiešām ir ko redzēt.

punalu.jpeg - 25.61 KB..., kur apskatiet Punalu'u melno smilšu pludmali

Ja ir vēlēšanās, varat nemaz nedoties atpakaļ uz Sheraton viesnīcu un apmesties Punalu’u.

Ja tomēr braucat atpakaļ, pavadiet pēdējo vakaru The Fairmont Orchid kūrortā, piejūras restorānā nobaudot „poke” – jēlas zivs ēdienu ar tunci un salātiem.

Vērtīgi padomi

•    Lai arī laiks Havaju salās vienmēr ir piemērots ceļošanai, iesakām izvēlēties vasaras mēnešus (laiks no aprīļa līdz novembrim), kad laiks ir siltāks un ir mazāk nokrišņu.
•    Salas teritorija Kona apkārtnē ir saulaināka un sausāka, savukārt Hilo –mitrāka un tropiskāka. Jūs varat plānot ceļojumu, balstoties uz klimata īpašībām, tikai dariet to rūpīgi.
•    Policijas mašīnas Havaju salās nav marķētas, tāpēc uzmanieties! Tās var būt jebkur, tāpēc nepārsniedziet ātrumu.
•    Havaju salās ir divas starptautiskās lidostas: Kona Starptautiskā lidosta (KOA) un Hilo Starptautiskā lidosta (ITO).
•    Triatlona sacīkstes „Ironman” no Oahu tika pārceltas uz Kona 1981. gadā un notiek katru oktobri. Šajā laikā ielas ir pilnas ar cilvēkiem un, ja jums tas nepatīk, oktobrī uz Lielo salu nebrauciet.
•    Aloha nozīmē SVEIKI un UZ REDZĒŠANOS, bet mahalo – PALDIES.
•    Luau (Havajiešu dzīres) tiek rīkotas visā salā un bieži vien notiek tikai atsevišķās naktīs un īpašos hoteļos, tāpēc, ja vēlaties tās piedzīvot, rūpīgi izvēlieties viesnīcu.

Havaju salu Lielā sala nav tikai liela sala – tā ir arī liela personība un individualitāte. Salas iedzīvotāji ir ne tikai laipni un viesmīlīgi, bet arī ļoti laimīgi un vienmēr gatavi izpalīdzēt.

Havaju salas ir ne tikai interesants tūrisma objekts, bet arī aizvien vairāk iecienīta pastāvīgā dzīvesvieta. Tāpēc, pirms brauciet kaut kur uz Klusā okeāna reģionu, apsveriet iespēju apmeklēt Lielo salu.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Telma
Tā kā es tagad dzīvoju uz Lielās salas, tad varu palīdzēt ar ceļojuma organizēšanu un plānošanu. Manā FB lapā varat redzēt kaut ko no tā, ko varat sagaidīt un piedzīvot šajā salā: https://www.facebook.com/TheNiceDragonPhotography
06.07.2014. plkst. 00:35

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Termins „debesskrāpis” pirmo reizi tika lietots 1888.gadā, lai aprakstītu 11 stāvu ēku

Pasākumi

Akcija "Monster Magnet koncertā jābūt arī Tev - "paņem" savu ielūgumu!" noslēgusies

Sveiks, lasītāj un mūzikas cienītāj!
13. novembrī Rīgā, Sapņu Fabrikā savas Eiropas tūres ietvaros uzstāsies slavenā rokgrupa Monster Magnet. 
Koncertā uz vienas skatuves,...