Ceļojumi putnu vērotājiem

Ceļojumi putnu vērotājiem

Simtiem miljonu cilvēku, kuriem putnu vērošana ir hobijs, katru gadu lido uz dažādām pasaules vietām. Vieni izvēlas paņemt rokā sēkliņas un gūst prieku, kad putns tās ielido uzknābāt, taču citi meklē un vēro aizvien jaunas un jaunas sugas.

Tieši pēdējie ir uzskatāmi par īstiem putnu vērotājiem, kas tērē daudz laika un arī naudas, lai apbraukātu pasauli un redzētu pēc iespējas vairāk putnu.

Šobrīd pasaulē ir ap 10 000 putnu sugu, turklāt eksistē sugas, kas vēl nav atklātas! Tāpēc metiet fotokameru plecā un dodieties ceļā!


Cley (pie jūras), Anglija

Cley.jpg - 34.4 KB

Cley, kas zināma kā mūsdienu putnu vērošanas buma dzimtene, atrodas Anglijas austrumu sirdī, Norfolk grāfistē. Pateicoties lieliskajai atrašanās vietai pie jūras, Cley uzņem ļoti daudz migrējošo putnu, kas dodas no/uz Skandināviju un kontinentālās Eiropas.

Pilsētiņa, kas iemieso veco, labo dienu nesteidzīgo šarmu, piesaista gan londoniešus, gan putnu vērotājus no visas pasaules. Cley dzīvo Bryan Bland – viens no ievērojamākajiem britu ornitologiem, kurš reizēm ir pieejams arī kā ekskursiju gids.

Caroni lagūna, Trinidada

caroni.jpg - 43.23 KB

Caroni lagūna ir vieta, kas apliecina to, ka cilvēks, ja vien to vēlas, spēj glābt dabu un tās iemītniekus no iznīcības, par ko liecina brīnišķīgais putns – sarkanais ibiss. Šis lidonis ir Trinidadas un Tobago nacionālais putns, taču malumedniecība bija novedusi to pie gandrīz pilnīgas iznīcības.

Dēļ stingriem ierobežojumiem un kontroles šodien Caroni līcī atkal ligzdo tūkstošiem sarkano ibisu.

Gvatemalas augstienes

gvatemala.jpg - 56.16 KB

Gvatemala, kas putnu vērošanas jomā ir mazāk zināma par savu kaimiņieni Kostariku, patiesībā ir brīnišķīga vieta, kas saviem viesiem ļauj vaigā redzēt tā saukto „lielo trīsvienību” – ragaino guan, krāšņo quetzal un dziedātājputnu ar rozā galvu.

Lai to paveiktu, būs jādodas visai grūtā pārgājienā, taču pūles būs tā vērtas.

St. Lawrence sala, Aļaska

stLawrence.jpg - 29.62 KB

Kas attiecas uz Ziemeļameriku, St. Lawrence sala Beringa jūrā ir jāapmeklē, lai redzētu šeit reti sastopamos Āzijas migrētājus. Turklāt putnu daudzums šajā salā ir patiešām iespaidīgs, jo pludmalē to ir miljoniem!

Jūsu skatam pavērsies milzum daudz pīļu, gārgaļu, zosu un citu skaistu putnu. Vēlā pavasarī tas iespējams 24 stundas diennaktī.

Tandayapa – Mindo, Ekvadora

tandayapa.jpg - 29.84 KB

Kā viena no iecienītākajām putnu vērotāju vietām, Ekvadora aizrauj ar lielu biotopu un putnu vērošanas vietu dažādību. Tandayapa-Mindo reģions, kas atrodas Andu rietumu nogāzēs, ir viens no populārākajiem.

Reģiona apceļošanai lieti noderēs Tandayapa Bird Lodge – lieliska viesnīciņa, kas kalpos par labu bāzes vietu. Viesnīcas apkārtnē ir daudz plašu taku, kas ved uz daudzām putnu barošanās vietām, savukārt pie viesnīcas terases brīvi lidinās kolibri!

Subantarktiskās salas, Jaunzēlande

subantarcticNZ.jpg - 41.37 KB

Ekspedīcija nav pārāk spēcīgs vārds, lai aprakstītu to, kas sagaida ceļotāju un putnu vērotāju, kas dodas ceļā kopā ar Heritage Expeditions. Pavadot 19 dienas jūrā, jūs redzēsiet visdažādākos jūras putnus, ieskaitot dažādas albatrosu, vētrasputnu un kaiju sugas, kā arī 8 veidu pingvīnus un 15 zemes putnu sugas.

South Georgia sala

StGeorgia.jpg - 45.45 KB

Salas nomaļā atrašanās vieta ir palīdzējusi tās savvaļai palikt neskartai un vēsturiski interesantai. Bez daudziem un dažādiem dzīvniekiem uz salas mājo arī ļoti daudzas albatrosu sugas (ieskaitot pat klejojošo albatrosu).

Lai redzētu klejojošu albatrosu pāri, kas ligzdā perē olas, šī noteikti ir labākā vieta uz Zemes.

Butāna

butana.jpg - 49.71 KB

Putnu vērotāji, kas ierodas Butānā, pamatā ceļo ar autobusu pa valsts galveno (un vienīgo) automaģistrāli, piestājot malā, lai apskatītu Tibetas budisma centru, gleznainās kalnu ainavas, kā arī skaistos un neparastos vietējā reģiona putnus.

Katrā ziņā rietumos augušam putnu vērotājam šeit gaidāmi ļoti daudzi pārsteigumi un lielu daļu putnu jūs nebūsiet redzējuši nekur citur.

Tari ieleja, Papua – Jaungvineja

Tari.jpg - 62.32 KB

Daudzi uzskata paradīzes putnus par eksotiskākajiem un skaistākajiem uz Zemes, un nav labākas vietas par Papua – Jaungvineju, kur tos apskatīt. Slavenajā Ambua Lodge jūs jau sastapsiet vienu no tiem – svītrainu astrapiju, kas mīt šīs viesnīcas dārzos!

Bez 13 paradīzes putnu sugām Tari ielejā redzēsiet arī daudz citu interesantu un krāšņu lidoņu. Kad putnu vērošanā paņemta pauze, aizbrauciet ciemos pie Huli cilts, kas no vietējo putnu spalvām darina eksotiskas galvasrotas.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tidiket pilsētā ahāras tuksnesī gada laikā nenokrīt neviena lietus pile

Pasākumi

Izstāde par Baigo gadu Latvijas vēsturē apskatāma Cēsu pilsētas domē

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā ceļojošo izstādi „Baigais gads”. Izstāde sniedz vispārēju priekšstatu par tajā laikā piedzīvoto, atspoguļo visu Baigā gada notikumu gaitu:...