Vodkas tūre Krievijā

Vodkas tūre Krievijā

Noderīgi fakti

Iedzīvotāji – 141 377 752
Valoda – krievu
Valūta – 1.00RUB=0.04USD
Vidējā gaisa temperatūra – vasarā līdz plus 23 grādiem pēc Celsija, ziemā - ap 0 grādiem.
Tūrisma sezona – no maija līdz augustam

Krievijā ir daudz lietu, kas ārzemniekiem asociējas ar šo valsti un viena no tām viennozīmīgi ir vodka jeb šņabis. Šis dzēriens ir unikāls, jo palīdz "salauzt ledu” nepazīstamu cilvēku starpā un uzsākt dzīvīgas sarunas, palīdz cilvēku tūkstošiem izklaidēties bāros un deju zālēs un palīdz arī vientuļiem cilvēkiem ar salauztām sirdīm remdēt savas sāpes...

Jā, vodka visos tās paveidos un nosaukumos vienmēr ir bijis uzticams draugs, ar kuru kopā iet izklaidēties vai uz kura pleca mazliet paraudāt.


Pirmā diena: Ieskats vēsturē

Apmetieties Maskavas lieliskākajā viesnīcā - Ararat Hyatt Park un uzsāciet savu ceļojumu Krievijā, iestiprinoties ar 15 dolārus vērtu atspirdzinošu vodkas dzērienu Conservatory bārā, kas atrodas šīs pašas viesnīcas 10. stāvā.

konservatorija.jpg - 23.01 KBIepazīšanos ar vodku sāciet Ararat Hyatt Park viesnīcas bārā Conservatory

Tie, kas saka, ka muzeju apmeklēšana ir viena garlaicīga padarīšana, vienkārši nav bijuši interesantos muzejos, jo Maskavas Vodkas muzejs ir viena no interesantākajām atrakcijām, ar kuru iesākt Maskavas apskati.

muzej.jpg - 27.77 KBMaskavas degvīna muzeja eksponāti

To ir iecienījuši daudzi tūristi, ieskaitot mūžam smaidīgos japāņu tūristus un amerikāņu biznesmeņus, jo visiem taču interesē vēsturiski fakti par dzērienu, kuru iecienījuši cilvēki visā pasaulē.

Muzeja iekšienē jūs iegūsiet daudz informācijas par šņabja vēsturi, uzzināsiet, kurā vietā tas pirmo reizi izgudrots, kāda bijusi tā loma dažādos vēsturiskos notikumos un kāda ir vodkas nozīme mūsdienu krievu kultūrā.

Visbeidzot jums būs unikāla iespēja redzēt degvīna destilācijas procesu pilnā apjomā! Un noteikti apskatiet ļoti īpašu pudeli – Moscow Special Vodka, kas 1894. gadā ieguva Krievijas valdības patentu un kopš tā laika kļuva par oficiālu tirdzniecības marku.

Pirms dodaties prom no muzeja, noteikti ieejiet arī degustācijas zālē (pazīstama ar nosaukumu traktir jeb traktieris), kur varēsiet nogaršo plašu degvīna marku klāstu pilnīgi par brīvu!

Mēģiniet izvairīties no degvīna pudeļu kā suvenīru pirkšanas kādā no muzeja tirgotavām, ja vien neredzat kaut ko patiešām ekskluzīvu! Vairumu dzērienu, kas tiek tirgoti muzejā, jūs varat nopirkt vietējā tirgū par daudz zemāku cenu.

Tāpēc dariet to un dodieties uz pilsētu, lai iegādātos kvalitatīvu degvīnu sev un saviem draugiem. Labs šņabis maksā, sākot no 19USD par pudeli, turklāt to raksturo īpaši augsta kvalitāte.

Noteikti izmantojiet iespēju pirms iegādes vodku nodegustēt - izvēlieties dzērienu, kam ir viegla garša, kas viegli norijams un kas neatstāt dedzinošu sajūtu rīklē. Paši pārdevēji laipni jums piedāvās izvēlētos dzērienus nogaršot, lai palīdzētu jums izvēlēties īsto pirkumu.

Ja nevarat atrast neko sev piemērotu tirgus laukumos, dodieties uz vienu no lielākajiem vodkas eksportētājiem – kompāniju Stolichnaya, un nopērciet kādu pudeli tieši no viņiem.

Šis uzņēmums ražo ļoti plašu vodkas klāstu, klāt daudzus tās produktus jūs nekur citur neredzēsiet - piemēram, melleņu šņabi.

Kad beidzot esat nopircis sev pudeli, ņemiet to līdzi uz viesnīcu un izdzeriet pāris glāzes auksta šņabja. Ja gribat iedzert "pa krievu modei”, varat uzdzert virsū glāzi alus (neviens taču neteica, ka vodkas tūre būs atturīgs pasākums).

Ja dzerat šņabi, kurā alkohola saturs sasniedz 60%, noteikti ņemiet talkā zakuski - plati ar rudzu maizi, sieru un marinētiem gurķiem!

Pavadiet vakaru Maskavā, atpūšoties Vodka bārā, kas atrodas uz Ļeva Tolstoja ielas.

vodkabar.jpg - 20.32 KBIeturiet vakariņas Vodka bārā zem sarkano zvaigžņu lustras

Pirms 12 dolārus vērtu vakariņu pasūtīšanas, palūkojiet tā zilajos un baltajos toņos dekorēto interjeru un sarkano zvaigžņu lustras.

Bārā varēsiet nogaršot kādu no 22 vodkas veidiem - par 45 gramu glāzi nāksies maksāt no 90 līdz 120 rubļiem. Ja esat drosminieks, nomēģiniet Khrenovka – asu dzērienu, kas sastāv no vodkas un mārrutkiem!

Otrā diena: Rūpnīcu apskate

Viens no interesantākajiem piedzīvojumiem Krievijā ir kādas no tās 180 vodkas ražotnēm apmeklējums.

Rīta agrumā brauciet uz slaveno Maskavas Kristāla Degvīna brūzi un iepazīstiet 17 degvīna šķirnes, kas ir vienas no slavenākajām valstī un tiek ražotas tieši šeit.

Rūpnīcā varēsiet arī iegādāties kādu pudeli!

Pēc tam kāpiet ātrajā Aurora vilcienā, kas jūs vienā mirklī aizvedīs no Maskavas uz Sanktpēterburgu - brauciens jums aizņems tikai pusotru stundu.

aurora.jpg - 17.25 KBSēdieties ātrvilcienā "Aurora" un dodieties uz Sanktpēterburgu

Izbaudiet pusdienas tieši vilciena kupejā un, ja iespējams, papildiniet tās ar glāzi laba degvīna!

Kad esat ieradies Caru pilsētā, apmetieties Kempinski viesnīcā Moika, kas atrodas tieši iepretim Ermitāžas muzejam.

moika.jpg - 36.35 KBViesnīcas Kempinski Moika restorāns

Atrodoties šajā pilsētas rajonā, neaizmirstiet apmeklēt Pils skvēru un Izlieto asiņu katedrāli.

spillblood.jpg - 29.75 KBSanktpēterburgas apmeklējumā noteikti iekļaujiet Izlieto asiņu katedrāli

Ja līdz šim esat redzējis, kā šņabi gatavo profesionāļi, ir laiks mazliet pašam pielikt roku šajā procesā.

Aizbrauciet uz Russian Foodnik – pavārmākslas skolu, kas šefpavāra Sergeja vadībā māca tūristiem tradicionālo krievu ēdienu pagatavošanu, kā arī ļauj pašiem radīt savu vodkas recepti un mēģināt to pagatavot mājas apstākļos. Tikai nedariet to pēc atgriešanās mājās, jo tas ir nelikumīgi!

Ieturiet vakariņas Sanktpēterburgas slavenās viesnīcas Grand Hotel Europe restorānā, kur varēsiet nogaršot dažādus interesantus ēdienus, piemēram, beluga, sevruga un osetra kaviārus, pēc kuriem jums būs iespēja iedzert atdzesētu Tsarskaya Gold vodku.

europerest.jpg - 20.78 KBPavakariņojiet viesnīcas Grand Hotel Europe restorānā

Restorānā pieejamas daudz un dažādas krievu un arī Eiropas virtuvju delikateses. Plašo un izcilo ēdienkarti lieliski papildinās vismaz 70 dažādi degvīna veidi, kas pieejami restorāna bārā, piemēram, Moskovskaya, Kremlyovskaya, Levsha, Staraya Moskva, Altai un Rodnik, kā arī degvīnus, kas nāk no ārzemēm - Lielbritānijas, ASV, Kanādas, Skandināvijas un Polijas.

Ja joprojām esat neziņā par to, ar kādu dzērienu noslēgt otrās dienas vakaru šajā interesantajā ceļojumā, iesakām jums White Russian - kokteili, kas noteikti padarīs šo vakaru krāsaināku...

Trešā diena: Degvīns un kristāli

No rīta brauciet uz Dyatkovsky Crystal – Sanktpēterburgas stikla fabriku, kurā ražo visskaistākās degvīna glāzītes un citus ar šo dzērienu saistītos traukus, kas visi tiek darināti ar rokām.

Iesakām nopirkt 12 glāzīšu komplektu par 42USD un kopā ar draugiem baudīt no tām Krievijā pirkto vodku.

Dienas otrajā pusē apmeklējiet Liviz – degvīna brūzi, kas bija pirmais visā Krievijā!

Tā White Gold vodka ir izcili garda, jo gatavota no visaugstākās kvalitātes alkohola. Iesakām arī Golden Moscow degvīnu un neparasto Ultimate vodka. Starp labākajiem Liviz produktiem jāpiemin arī šī uzņēmuma jaunums - Liviz Leningradskaya, kas pildīts 0.5 litru pudelēs, uz kurām attēloti dažādi notikumi Ļeņingradas vēsturē. Turklāt cena ir ļoti pievilcīga – tikai 4USD!

Visbeidzot pavadot vakaru, braucot atpakaļ ar vilcienu uz Maskavu. Iebraucot galvaspilsētā, jums paveras jauna iespēja – izmantot Transsibīrijas Ekspresi, kas pazīstams kā Vodka Train.

vodkatrain.jpg - 19.07 KBIzbaudiet īstu Krievijas vilcienu atmosfēru, dodoties caur Kaukāza kalniem ar Transsibīrijas Ekspresi jeb Vodka Train

Ceļojot 2500 km no Maskavas caur Kaukāza kalniem trīs dienu laikā jūs pieredzēsiet īstu Krievijas vilcienu atmosfēru, spēlējot kārtis un dzerot vēlu vakarā kopā ar draudzīgajiem krieviem, ēdot labu maltīti un vērojot Krievijas skaistās un neskartās ainavas!

Vērtīgi padomi

  • Ceļojums uz Krieviju šodien ir krietni vieglāk noorganizējams, nekā pirms vairākiem gadiem, tomēr vīzas joprojām ir nepieciešamas, tāpēc parūpējieties par tām jau laikus.
  • Samaksa par taksometru parasti tiek noteikta, klientam un vadītājam par to iepriekš vienojoties. Izvairieties no neoficiālajiem taksometriem, jo jūs varat kļūt par krāpnieku upuri.
  • Lai ari Krievija šodien ir samērā attīstīta valsts, ūdens piegādes sistēma joprojām ir sliktā stāvoklī, tāpēc labāk dzeriet ūdeni no pudelēm un ar to arī skalojiet muti, tīrot zobus. Izvairieties arī no ledus kubiņiem.
  • Neņemiet līdzi vecus, nobružātus ASV dolārus, jo amerikāņu nauda, kas izdota pirms 1990. gada, šeit netiek pieņemta. Tāpēc droši varat bankā naudu samainīt pret jaunām 1, 5 un 10USD banknotēm, ja esat plānojis izmantot dolārus. Ceļojumu čekus Krievijā pieņem ļoti reti.
  • Pēc komunisma režīma krišanas Krievijā ievērojami paaugstinājies noziedzības līmenis. Tomē tāpēc nevajadzētu izvairīties no Krievijas apmeklējuma – vienkārši esiet uzmanīgs! Nedemonstrējiet savas vērtslietas publiski un turiet naudu drošā vietā, jo pilsētu ielas un tirgus laukumi ir kabatzagļu paradīze!


Na zdarovje!

Lai arī atgriežoties no Krievijas, jums noteikti būs jāiziet muitas pārbaude, kas gribēs pārliecināties, ka nevedat sev līdzi par daudz šņabja, šis ceļojums būs šo neērtību vērts.

Jūs būsiet iemācījies visu par savu iecienīto dzērienu, novērtējis tā vēsturi un atgriezies mājās ar pāris pudelēm īsta dārguma! Un kas teica, ka Krievijā nav nekā, izņemot savādu arhitektūru, Kremli un bārdainu krievu veču pižikos?

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
rvs
Diemžēl īstas vodkas krievijā nemaz vairs nav kopš ja nemaldos 1895. gadā izgudroja rektifikācijas metodi, faktiski process līdzīgs naftas produktu pārstrādei, šodien Krievijā spirtu ražo tikai no rektifikācijas procesā iegūta spirta(faktiski tas pats kas lietot sintētiskos vitamīnus un teikt ka tie labāki par augļiem!) Īsta vodka ir ražota tikai no destilācijas procesā(organismam saprotamā formā) iegūta spirta piem: absolut vai franču ražojuma vodka...
18.01.2011. plkst. 22:14
Donats
ddd
21.12.2010. plkst. 05:23
Nenopietna piebilde konkrētajam rakstam. Reiz ne tik senā pagātnē arī man sanaca pabūt austrumu kaimiņa galvaspilsētā - Maskavā. Kā sanāca kā ne, iebridām daudzu apdziedātajā Jaunajā Arbatā ij tur sēž kāds ubags ar kasti un burciņu priekšā. Vienā bruņurupucis, otrā zalktis un klātu kartona gabals, kur lieliem burtiem uzskricelēts: "Podaijte užu na kvartirku, a čerepahe na opohmelku" (tulkojums: ziedojiet zalkša dzīvoklītim, bet bruņurupucim paģiru lāpīšanai). Izrādās, Krievijā dzer ne tikai jauns un vecs, bet arī kā cilvēks, tā zvērs.
15.10.2008. plkst. 02:41
mince
šodien atgriezos no Caru pilsētas. Par to šņabi taisnība - uz vienu cilvēku nevar ievest ne vairāk kā litru (interesanti, ka tas attiecas tikai uz vodku, nevis, piemēram, alu vai vīnu). ūdens tiešām nav kvalitatīvs, taču, veikalā pērkot, arī jāuzmanās, jo var "iegrābties" un nopirkt galīgi nedzeramu. Vismaz Pēterburgā ir tā čābiski ar atkritumu tvertnēm - var gadīties, ka saldējuma papīrīti nākas nest sev līdzi 2 kvartālus.
25.06.2008. plkst. 00:37
haris4x4
Ļoti pamācošs dokuments...Kāreiz braukšu uz Krieviju,varbūt no šīs" infas"var noderēt kāds gabaliņš...
22.05.2008. plkst. 22:58

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tokijā velosipēds ir ātrāks pārvietošanās līdzeklis par automašīnu lielākajā daļā braucienu, kas ir īsāki par 50 minūtēm

Pasākumi

Portugāļu flīžu māksla

No 4.marta Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vestibilos būs skatāma ļoti interesanta portugāļu flīžu mākslas izstāde....