Top 10 – Pasaules dabas brīnumi

Top 10 – Pasaules dabas brīnumi

7 antīkās pasaules brīnumi ir iespaidīga lieta, tomēr nelaime ir tā, ka šodien ar savām acīm varam skatīt nedaudzus no tiem. Risinājums – mūsu izveidotas dabas radīto brīnumu saraksts, kas sniegs jums nebijušus iespaidus un ļaus doties neaizmirstamos ceļojumos.


10 – Paricutin vulkāns, Meksika

Paricutin.jpg - 22.15 KBParicutin vulkāns

Lai arī no Paricutin krāteriem reizēm paceļas karsta gāze un tie ir visai izkaltuši, to neparastais izskats, iespaidīgie apmēri un īpašības noteikti padara tos par cienīgiem būt šajā sarakstā. Patiesībā Paricutin ir nevis viens monolīts vulkāns, bet gan simtiem mazu krāterīšu milzīgā kalnienē. Unikālākais fakts – katrs no šiem krāteriem izvirst tikai vienu reizi.

9 – Niagāras ūdenskritums, Kanāda/ASV

niagara.jpg - 16.04 KBNiagāras ūdenskritums

Kanādai un ASV, iespējams, ir mierīgākā robeža pasaulē, tomēr tā ir unikāla arī ar citām lietām, piemēram, Niagāras ūdenskritumu, kas ir iecienītākais medusmēnešu ceļojumu mērķis Ziemeļamerikā. Ja jums palaimējas pie tā nokļūt, dodieties ar laivu ekskursijā uz ūdenskrituma grīvu.

8 – Kilauea vulkāns, Havaju salas

Kilauea.jpg - 22.13 KBIzvirdums Kilauea vulkānā

Kilauea ir šo salu aktīvākais vulkāns un tā izvirdumi ir minēti jau senajās polinēziešu leģendās. 85% Kilauea virsmas ir veidojusi izplūdusī lava. Speciāli Kilauea izpētei 1912. gadā tika nodibināta Havaju salu Vulkānu observatorija.

7 – Lielais Kanjons, Arizonas štats, ASV

kanjons.jpg - 24.57 KBLielais Kanjons

Iespējams, izcilākais dabiskās erozijas piemineklis pasaulē. Tas piedāvā izcilus skatus saviem viesiem, kam paveras iespēja vērot apkārtni no simtiem metru augstām klintīm. Lielā Kanjona Nacionālais parks ir iekļauts Pasaules mantojuma sarakstā.

6 – Yellowstone Nacionālais parks, Vaijomingas štats, ASV

Yellowstone1.jpg - 16.16 KBElpu aizraujošais Yellowstone Nacionālais parks

Dibināts 1872. gada 1. martā, Yellowstone parks ir pirmais un vecākais nacionālais parks pasaulē. Tajā jūs redzēsiet slaveno Veco geizeru, kā arī 10 000 karsto avotu un geizeru – tie veido lielāko daļu no visā pasaulē redzamajiem.

5 – Amazones upe un tropu meži, Brazīlija

amazon.jpg - 19.54 KBVarenā Amazones upe

Mūsdienās Amazone ieguvusi noslēpumainas upes auru, kas aizvien interesantāka šķiet arī tūristiem. Gadsimtiem ilgi Amazone ir divas lietas reizē – pasaules lielākā upe un vienlaikus plašs tropu mežu reģions brīnišķīgā valstī. Amazones tropu meži ir neaizmirstams dabas brīnums, par ko liecina gan milzum daudzās augu un dzīvnieku sugas, gan iespaidīgās ainavas.

4 – Lielais Barjerrifs, Austrālija

barjerrifs.jpg - 19.97 KBLielais Barjerrifs

Austrālijas austrumu piekraste lepojas ar Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Lielo Barjerrifu. Kopā ar tropu mežiem, lielisko laiku, baltajām smilšu pludmalēm un dažādu toņu okeāna ūdeņiem, Barjerrifs ir obligāts apmeklēšanas objekts ikvienam Austrālijā esošam ceļotājam.

3 – Viktorijas ūdenskritums, Zambija/Zimbabve

victoria.jpg - 28.66 KBViktorijas ūdenskritums

Viens no pasaules iespaidīgākajiem ūdenskritumiem ir apmēram 100 metrus augsts un atrodas uz 1.5 kilometrus garas klints. Ik minūti pa to lejā gāžas 120 miljoni galonu ūdens, kas triecas lejup Batoka aizā. Kā jau varat iedomāties, ūdenskritums rada pasaulē trakākās upju krāces drosmīgiem laivotājiem.

2 – Ziemeļblāzma

ziemelblazma.jpg - 7.25 KBSkats, kas jāredz vismaz vienreiz dzīvē - ziemeļblāzma

Ja daba varētu uzrīkot pasākumu ar izcilākajām parādībām, tad ziemeļblāzma noteikti būtu tā centrālā figūra. Šī parādība īstenībā ir izskaidrojama ar fizikas likumiem un ir dažādu stereotipu un māņticības. Kāpēc tas tā? Tāpēc, ka vēl pirms fizikas zinātnes attīstības cilvēki dzīvoja mītu un leģendu pasaulē, ar ko centās sev izskaidrot neizskaidrojamas parādības.

1 – Everests, Tibeta/Nepāla

everest1.jpg - 14.61 KBSkats uz Everesta virsotni

Nekādu šaubu – Nepāla ir valsts ar unikālu vēsturi un kultūru, tomēr to visu aizēno tas milzīgais kalns – pasaulē augstākais un lielākais. Everests. Ja jums rodas šaubas par tā iespaidīgumu, noskatieties filmu Vertical Limit un jūs sapratīsiet, par ko iet runa...

Komentāri (17)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Kā vēsta jaunākajās ziņās, tad šobrīd notiek konkurss nominācijā "7 pasaules dabas brīnumi". Konkurss ir paredzēts ar vairākām atlases kārtām un noslēgsies 2009. gada 21. jūlijā. Sīkāk: www.natural7wonders.com
15.10.2008. plkst. 02:28
"'is vietas ir apskates vērta. priekš manis ideāli. man patīk dabas, ne cilvēku veidoti brīnumi. burvīgi!
24.01.2008. plkst. 21:33
siikaa
super...
04.12.2007. plkst. 19:04
apskatītu visus šos brīnumus , ja vien būtu tāda iespēja ;
15.10.2007. plkst. 11:00
redzēt Viktorijas ūdenskritumu !!!
07.10.2007. plkst. 08:34

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Islandē ir pasaulē senākā funkcionējošā demokrātija

Pasākumi

Alanis Morissette piedāvā jaunu albumu

Kanādiešu dziedātāja, septiņkārtēja Grammy laureāte Alanisa Morisete 2.jūnijā izdevusi albumu “Flavors of Entanglement”, kas ir dziedātājas jaunākais studijas ieraksts pēdējo četru gadu laikā....