Labākās vietas jogai

Labākās vietas jogai

Jūs esat bijis uz pirmajām jogas nodarbībām, iespējams, jums jau ir iecienītāka nodarbību studija un pavisam droši, ka jūs jau praktizējat mājās.

Tāpēc, iespējams, ir pienācis laiks atvaļinājumam, kuru veltīt tieši jogai! Teorētiski vesela nedēļa jogas zīmē ļaus izbēgt no stresa un mazliet nokristies svarā, kā arī noteikti sniegs jaunas dzīves atziņas.

Tomēr atvaļinājumam ir jārada arī prieks, ko nepavisam neveicina tie stenošie resnīši vingrošanas zālēs, tāpēc mēs jums piedāvājam 9 vietas visā pasaulē, kas tiek uzskatītas par labākajām jogas praktizēšanas oāzēm! Atliek tikai izvēlēties īsto un doties ceļā!


Wildflowe hall

shimla.jpg - 33.83 KB

Atrašanās vieta: Shimla, Indija

Apraksts: Joga tika izgudrota Himalajos, alās, kur akonīti eksperimentēja ar astroloģiju, seksu, medicīnu, ēdienu un astanas (dažādām vingrojumu pozām). Cilvēki dzīvoja alās pirms 5000 gadiem, tāpēc šodien apmeklējiet bijušā britu kolonizatora muižu Oberoi īpašumā. Padomus jums sniegs vietējie skolotāji, kas izauguši, praktizējot jogu. Pieejamas privātas nodarbības gan individuāli, gan grupās. Vairums programmu ilgst vienu nedēļu un ietver arī SPA un ajūrvēdas procedūras.

Nodarbību biedri: Bagātas indiešu ģimenes, kas cenšas aizbēgt no New Dheli valdošās tveices, kā arī daudzi ceļotāji no Eiropas. Himalaju vide piesaista daudzus piedzīvojumu meklētājus, kas izslāpuši pēc jauniem iespaidiem
Vai mēs jau teicām, ka joga tika izgudrota tieši šeit? Vietējie skolotāji piekopj tradīcijas, kas veidojušās jau daudzus gadsimtus.

Poza: Vienkāršā kalnu poza. Vai vēl labāk – stāvēšana uz galvas.

Ārpus nodarbību aktivitātes: Vienas dienas ceļojums pa Sutlej upes krācēm, pārgājieni un kalnu riteņbraukšanas trases, kas ļauj redzēt gleznainākās ainavas pasaulē, kā arī teniss vasarā un slidošana ziemā.

Labākais apmeklēšanas laiks: Vasaras šeit ir siltas, bet ne karstas; savvaļas ziedi zied vēlā pavasarī, bet janvārī un februārī regulāri snieg. Izvēle ir jūsu rokās.

Como Shambhala Papagaiļu sēklī

turks.jpg - 48.13 KB

Atrašanās vieta: Turks&Caicos salas

Apraksts: Šī ir īstā vieta īstiem jogas faniem, kuru vēlmes neaprobežojas ar vienkāršām pozām un vēlām maltītēm. Privāta 1000 akrus liela sala šajā arhipelāgā lepojas ar baltām smiltīm un tirkīza zilu ūdeņu līčiem. Viesnīcas numuri ir askētiski, bet skaisti, rotāti ar tīkkoku un balto vilnu. Instruktori pasniedz ikdienas kursus, tomēr bieži vien šeit pasniegt ierodas arī slavenākie ASV pasniedzēji.

Nodarbību biedri: Kad nodarbību cenas sezonas laikā pieaug, aug arī to dalībnieku vidējais vecums. Šeit nesastapsiet baskājainus un garmatainus īpatņus, bet gan labi pelnošus pārus un dažādus japijus.

Interesants fakts: Tādi ASV jogas dižgari kā Rodney Yee un Erich Schiffmann šeit ierodas regulāri, apmācību līmenis ir augsts un tās ilgst vidēji piecas stundas dienā.

Poza: Suņa poza. Ja tādu vēl neesat apguvis, pavērojiet savu suni staipāmies, kad tas ir piecēlies no paklājiņa.

Ārpus nodarbību aktivitātes: Niršana tīros un skaistos ūdeņos un koraļļu rifos, kas ir labākie Karību reģionā.

Chiva-Som

huahin.jpg - 45.04 KB

Atrašanās vieta: Hua Hin, Taizeme

Apraksts: Šī vieta ir piemērota ikvienam. Taizemes izcilākais SPA kūrorts nodrošina iespēju relaksēties bez garlaicīgiem treniņu biedriem un agras rīta celšanās, ja vien pats to nevēlaties. Pēc ierašanās šajā greznajā 7 akrus lielajā īpašumā, kas atrodas 135 jūdzes uz dienvidiem no Bangkokas, jums tiks piešķirts Veselības un Labsajūtas padomdevējs, kas jums izstrādās individuālu jogas programmu, sākot ar 3 un beidzot ar 21 dienu ilgu periodu, kas papildināts ar speciālu diētu un SPA procedūrām.

Nodarbību biedri: Pilnīgi iespējams, ka praktizēsiet vienatnē, jo visas nodarbības ir individuālas, tomēr šeit atpūšas arī citi viesi. Starp jogas un SPA procedūrām jūs varēsiet papļāpāt ar britu, zviedru un austrāliešu četrdesmitgadniekiem. Vairums viesu ir sievietes kopā ar draudzenēm, kas vēlas zaudēt svaru un attīrīt organismu, tomēr ir arī daudz vientuļnieku, tāpēc pusdienās jums nebūs jāiet vienam.

Interesants fakts: Katru rītu gar Hua Hin pludmali klīst vietējie budistu mūki, tērpti sarkanos uzsvārčos.

Poza: Puslotosa poza ar „uguns elpošanu” (kalabati elpošana). Tā jums šeit būs jāmēģina obligāti!

Ārpus nodarbību aktivitātes: Lai arī vairums viesu tā arī neiziet no kompleksa teritorijas, mēs iesakām aiziet līdz pilsētai, lai iepazītu vietējo tirgu un budistu svētvietas.

Labākais apmeklēšanas laiks: Sausā sezona (no oktobra līdz aprīlim), toties vasaras lietus sezonas laikā (no maija līdz septembrim) cenas ir ievērojami zemākas.

Begawan Giri

bali1.jpg - 28.18 KB

Atrašanās vieta: Bali sala, Indonēzija

Apraksts: Bali ir īsta miera osta, jo vietējā kultūra ir pilnībā balstīta uz harmoniju un vietējie iedzīvotāji ir ļoti viesmīlīgi. Ja neaizbrauksiet no šejienes garīgi piepildīts un laimīgs, jums nepieciešama psihiatra palīdzība, mans draugs! Labākā vieta jogas praktizēšanai Bali salā ir Como Shambhala Estate, kas atrodas Begawan Giri, kur katra viesu māja ir arhitektūras šedevrs un lielisks SPA kūrorts paceļas pār Ayung upi. Jogas instruktori ir ļoti kvalificēti un notur nodarbības visu gadu. Iesakām jums arī austrāliešu izveidoto jogas studiju Inspya Joga, kurā strādā Ubud pilsētas labākais instruktors Lance Schuler (vieta atrodas pavisam netālu no Begawan Giri). Īnspya Joga piedāvā vienkāršus apartamentus – komfortablas divstāvu būdiņas, kā arī brīvdabas restorānu un avota ūdens peldbaseinu.

Nodarbību biedri: aktīvi un atraktīvi austrālieši Inspya Joga.

Interesants fakts: Bali ir ļoti garīga vieta. Uz salas atrodas tūkstošiem tempļu un, pat ja neko nezināt par hinduismu, tas ir ļoti intriģējoši.

Poza: Riteņa poza.

Ārpus nodarbību aktivitātes: Apmeklējiet lielo tempļu kompleksu Pura Besakih; uzkāpiet svētajā Agung vulkānā, kuģojiet pa Bali ziemeļu piekrastes ūdeņiem vai mācieties sērfot salas dienvidu krastos.

Labākais apmeklēšanas laiks: Lance Schuler nākamais nodarbību laiks ir 2007. gada jūlijs. Begawan Giri nodarbību plānojumu publicē katra gada novembrī, tāpēc sekojiet informācijai!

Adventure Yoga Retreats

americas.jpg - 46.91 KB

Atrašanās vieta: Abos Amerikas kontinentos

Apraksts: Perfekta vieta tiem, kam patīk nodarboties ar jogu dažādās vietās un reģionos. Jogas instruktors Ted McDonald vada šo jogas treniņu centra filiāļu tīklu, kas ved savus studentus uz pasaules ievērojamākajām ekotūrisma vietām. Viņa skolnieki klejo pa Patagonijas upēm, dodas pārgājienos pa inku takām uz Makchu Picchu, nodarbojas ar snovbordu Sierra Nevadas, sērfo Kostarikā, to visu darot starp rīta un vakara jogas sesijām.

Nodarbību biedri: Jauni, pārsvarā neprecēti, jautrību mīloši cilvēki, kas izbauda gan Peru samaņa ayahuasca ceremoniju, gan pusnakts peldes okeānā.

Interesants fakts: Šajās nodarbībās ir zemes garīguma, bet augsts adrenalīna līmenis.

Poza: Karotājs III. Šajās programmās esiet gatavs atlētiskiem un grūtiem vingrinājumiem.

Ārpus nodarbību aktivitātes: Laba čīliešu vīna dzeršana, traukšanās pa sniegotiem kalniem un svēto vieto apmeklējumi kopā ar Peru dziedniekiem.

Labākais apmeklēšanas laiks: Scale Mount Whitney (5.-7. oktobris, 300USD), snovbords Mammoth kalnā (12.-15. janvāris un 15.-18. marts, 595USD), Čīles upes Futaleufu ekskursija (1.-10. februāris, 3800USD).

Esalen Institute

bigsur.jpg - 32.4 KB

Atrašanās vieta: Big Sur, Kalifornija, ASV

Apraksts: Jauniešu iecienīta vieta 60. gados šodien pārvērtusies par jogas skolu ar veģetāriešu virtuvi, viesnīcu, kā arī dažādām tematiskajām darbnīcām (afrikāņu dejas, tantriskais sekss). Jogas nodarbības vada starptautiski atzīti speciālisti, piemēram, Mark Whitwell un Shiva Rea. Pārāk vienkārši priekš jums? Hm, komplekss ir vienkārši brīnišķīgs, jo tas atrodas tieši Klusā okeāna piekrastes klintīs. Karsto avotu caurules, baseini un lieliskās SPA procedūras padzīs nogurumu pat no visnomocītākās un stresa pilnākās miesas.

Nodarbību biedri: Puķu bērni un viņiem līdzīgie. Lai arī kas viņi būtu, viņu tur ir daudz!

Interesants fakts: Esalen ir veidots kā garīgais un ekoloģiskais centrs vienlaikus, tāpēc piesaista līdzīgi domājošus prātus. Tāpēc šeit visi ir maksimāli koncentrējušies saviem mērķiem un ir velti gaidīt kādu humora dzirksti, kas pats par sevi ir visai smieklīgs skats...

Poza: Saules sveiciens – centrālā vinyasa jogas figūra.

Ārpus nodarbību aktivitātes: Nodarbību grafiks ir visai piesātināts, tomēr jūs varat atrast laiku apmeklēt pludmali, izbaudīt masāžu un veldzēties karstajos avotos.

Labākais apmeklēšanas laiks: Pateicības dienas nedēļas nogale (24.-26. novembris, 655USD), vai arī Mark Whitwell nodarbību sesijas decembrī (1120USD).

Lifetime Retreats

kangaroo.jpg - 31.22 KB

Atrašanās vieta: Ķenguru sala, Austrālija

Apraksts: Šis kādai ģimenei piederošs īpašums Ķenguru salā netālu no Adelaidas krastiem ir kas neparasts. Tajā atrodas trīs villas, ieskaitot klinšu namu, kas iekārtots 70. gadu rokenrola stilā, kā arī Sky House. Pirms ierašanās jums liks aizpildīt anketu ar jautājumiem par jūsu jogas praktizēšanas paradumiem, mīļāko mūziku, ēdieniem un pat atmiņā palikušajām smaržām no bērnības (tam var sekot pārsteigums ierodoties, piemēram, svaigi cepts ābolu pīrāgs krāsnī – gluži kā bērnībā). Rachel Hannaford, bijusī šefpavāre, šodien vada šo iestādījumu un pasniedz jogas stundas katru rītu pulksten 8 un iepazīstina ar Tibetas meditācijas skolu vakaros.

Nodarbību biedri: Amerikāņu pāri, kā arī austrālieši.

Interesants fakts: Varat izvēlēties – klausīties Hannaford lekcijas par budismu, baudīt salas dabu vai vienkārši meditēt (iespēju ir daudz).

Poza: Krēsla poza vai bērna poza.

Ārpus nodarbību aktivitātes: Skaistā daba – valabiji, roņi, koalas un bagātīgā flora, ko varat iepazīt interesantos pārgājienos pa neskarto krastmalu.

Labākais apmeklēšanas laiks: Austrālijas pavasaris un vasara – no oktobra līdz martam.

Maya Tulum

yucatan.jpg - 28.75 KB

Atrašanās vieta: Jukatanas pussala, Meksika

Apraksts: Vieta atrodas Jukatanas pussalas piekrastē, 90 minūšu attālumā no Kankūnas un tiek uzskatīta par vienu no labākajiem jogas centriem reģionā, katru gadu rīkojot vismaz 50 šai nodarbei veltītus pasākumus. Pievienojieties kādai grupai, ko vada starptautiski atzīti skolotāji, piemēram, Baron Baptiste vai Maya Tulum. Cenā ietilpst jogas nodarbības, meditācijas klases, trīs veģetāras maltītes dienā (zivis ir iekļautas), masāžas un arī ekskursijas. SPA procedūru klāstā ietilpst malajiešu mālu masāža un Sobata Maya – speciāla nabas masāža! Turklāt interesantas būs arī nodarbības kopā ar vietējo šamani trešajā paaudzē Fabianu.

Nodarbību biedri: Hipiju, kā arī pilsētnieki, filmu zvaigznes, politiķi un turīgi tūristi.

Interesants fakts: Atmosfēra šeit ir neparasta – par to rūpējas slavenības, savādas sarunas par Krišnu, Tantra un apkārtējā daba.

Poza: Vārnas poza.

Ārpus nodarbību aktivitātes: Bez Fabiana lekcijām par ļoti oriģinālām tēmām, apskatiet netālās maiju drupas Tulum, kā arī vienas no lielākajām Meksikas piramīdām Coba. Neaizmirstiet par niršanu!

Labākais apmeklēšanas laiks: Ziema un pavasaris ir tūristu iecienītākie periodi, tomēr labākās cenas ir pieejamas vasarā un lietus periodā. Baptiste rīko nedēļu ilgas nodarbības oktobrī un maijā.

The Standard Miami

miami.jpg - 30.76 KB

Atrašanās vieta: Miami pludmale, Florida, ASV

Apraksts: Lieliska jogas praktizēšanas vieta South Beach? Izklausās neticami! Šis, uz mazas saliņas izveidotais komplekss, ir pats veselības un garīgās attīstības iemiesojums. Ikdienas jogas nodarbības ir brīvi pieejamas viesnīcas viesiem un apmeklētājiem. Šeit ir iespējams nodarboties arī ar pranayama un Tibetiešu meditācijas vingrinājumiem. Kūrortā ir izveidots arī lielisks SPA centrs ar uzsvaru uz ūdens terapiju – turku pirtis, ūdenskrituma masāža, trubas, ūdens masāžas un citas procedūras. Turklāt šeit strādā arī akupunktūrists, labākie instruktori un ir pieejamas interesantākās jogas nodarbības.

Nodarbību biedri: Divas trešdaļas ārzemnieku, viena trešdaļa modeļu, kā arī vietējie.

Interesants fakts: Uzmanība tiek pievērsta senākajām jogas pozām.

Poza: Šeit pamatā pasniedz Kundalini jogu, kas nozīmē, ka ieņemtā poza ir jānotur ilgāk un jāizmanto dažādas elpošanas tehnikas.

Ārpus nodarbību atrakcijas: South Beach – vai vajag ko vairāk?

Labākais apmeklēšanas laiks: Cauru gadu!

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Mr. Bright Willilams
Vai jums ir nepieciešams aizdevums? ja jā, nosūtiet mums savu vārdu: Valsts: Summa: Ilgums: tālrunis Atbildēt uz: mikekk597@gmail.com
05.11.2017. plkst. 00:49
Mr. Bright Willilams
Vai jums ir nepieciešams aizdevums? ja jā, nosūtiet mums savu vārdu: Valsts: Summa: Ilgums: tālrunis Atbildēt uz: mikekk597@gmail.com
05.11.2017. plkst. 00:39
Ar jogu esmu uz TU !!!
15.04.2008. plkst. 14:07
vislabāk man patiktu Papagaiļu sēklī ,
08.11.2007. plkst. 09:47
mēģināšu tikt līdz ķenguru salai ,
17.09.2007. plkst. 10:26

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 24. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sahāras tuksnesis katru gadu izplešas par kilometru dienvidu virzienā

Pasākumi

Papardes zieda noslēpums

Jāņu nakts ir maģijas un brīnumu pilna. Viena no skaistākajām Jāņu nakts tradīcijām ir papardes zieda meklēšana. Paaudžu paaudzēm tautā klīst nostāsti par papardes ziedu, ko tikai...