TOP 10 - Pilsētas sniega cienītājiem

TOP 10 - Pilsētas sniega cienītājiem

Ziema jau gandrīz galā un visās malās sāk rosīties atpūtnieki, kas vēlas doties uz siltām pludmalēm. Tūrisma industrija bieži vien sniega mīļotājus nepelnīti pamet novārtā, steidzot piedāvāt visas savas iespējas saules izslāpušajiem, tāpēc mūsdienās atrast labu vietu, kur valda ziema un var nodarboties ar daudziem sporta veidiem, ir visai pagrūti.

Tiem, kas meklē izklaidi, ko sniedz ledus, karsta šokolāde un karsta burbuļvanna brīvā dabā, būs sajūsmā par mūsu piedāvāto ceļvedi – tās ir pilsētas, kurās aukstais laiks tiek gaidīts, lai nodarbotos ar dažādām ziemas aktivitātēm, ieskaitot neskaitāmus sporta veidus.


10 - Stokholma, Zviedrija

Stokholma.JPG - 34.5 KB

Zviedrija, kas pazīstama ar vikingiem, elegantu furnitūru un brīnišķīgām blondīnēm, augu gadu ir vilinošs mērķis ārzemju tūristiem, tomēr ziemā šī zeme pilnībā pārvēršas. Sveces izgrezno ikvienu palodzi un bariem cilvēku dodas pastaigās pa brīvdabas tirdziņiem.

Jūs varat doties izbraukumā ar laivu pa pilsētas kanāliem, apskatot daudzās salas un saliņas, bet, ja ziema ir sevišķi auksta, nodoties slidošanas priekiem. Pēc tam sasildīties varēsiet tradicionālajā saunā vai kādā no neskaitāmajiem bāriem vai restorāniem pilsētas ielās.

Nedrīkst palaist garām: Vikingu slidošanas sacensības – garš slidošanas maratons, kas notiek uz Stokholmas Malaren ezera (starp Stokholmu un Uppsala).

9 – Anchorage&Fairbanks, Aļaska

Anchorage.jpg - 71.11 KB

Amerikas arktiskajam apgabalam ir daudz ko piedāvāt ziemas draugiem, turklāt mazpilsētas šeit ir sevišķi mājīgas un omulīgas. Bez visiem ziemas sporta veidiem, ieskaitot slidošanu, slēpošanu, hokeju un zemledus makšķerēšanu, tūristiem ir iespēja doties izbraukumos ar suņu pajūgiem vai iejusties Ziemassvētku vecīša ampluā ziemeļbriežu vilktā karietē.

Decembrī un Janvārī Anchorage un Fairbanks pilsētās sākas svinību maratons un tiek rīkoti dažādi, ar ziemas tēmu saistīti karnevāli, ieskaitot oriģinālas slidošanas sacensības un mūzikas festivālus.

Nedrīkst palaist garām: Mushers Challenge Fairbanks pilsētā katru gadu janvāra sākumā, kuru laikā sacenšas pieredzējuši eskimosu suņu pajūgu braucēji.

8 – Chamonix, Francija

Train-du-Montenvers.jpg - 76.45 KB

Monblāna pakājē atrodas Chamonix – slēpotāju un brīvās dabas aktivitāšu piekopēju paradīze Eiropā. Papildus dučiem izcilo nogāžu, tūristi var izmantot heli - slēpošanas sniegtās iespējas un distanču slēpošanas trases.

Asāku izjūtu meklētājiem piemērots būs planierisms no rīta un naudas šķērdēšana kazino vakarā. Pilnai programmai izvēlieties kāpelēšanu ledājos - tas ir unikālākais Chamonix piedāvājums!

Nedrīkst palaist garām: Funikuleru, kas ved augšup kalnā, ļaujot noraudzīties neaizmirstamās Alpu panorāmās.

7 – Valle Nevado, Čīle

Valle Nevado.jpg - 80.21 KB

Viens no slavenākajiem Dienvidamerikas kūrortiem (tiek uzskatīts arī par lielāko slēpošanas reģionu Dienvidu puslodē) ir kas vairāk par parastu slēpotāju atpūtas bāzi. Patiesībā šis reģions ir īsts izklaides parks augstu Andos.

Slēpotājiem šeit piedāvā dažādas ārstnieciskās procedūras, ieskaitot masāžas, kuru laikā ar vienu acs kaktiņu ir iespējams noraudzīties vareno kalnu ainavās. Vakarā ikvienu aicina dzīvās mūzikas klubi, kinoteātri un labi restorāni.

Nedrīkst palaist garām: Valle Nevado heli—slēpošanu, jo tieši šeit nogāzes esot vispiemērotākās šai ekstrēmajai nodarbei.

6 – Nagano, Japāna

Nagano.jpg - 50.49 KB

Agrākais ziemas Olimpisko spēļu ciemats, kas atrodas Japānā, no spēļu laikiem ir kļuvis tik rietumniecisks, ka rada neviltotu izbrīnu apmeklētāju sejās.

Ja esat nokļuvis Zen, noteikti apskatiet Nagano budistu tempļus, kas ideāli piemēroti prāta attīrīšanai pēc ātriem nobraucieniem pa vietējo kalnu nogāzēm vai pēc smagiem pārgājieniem kalnos. Īsta atrakcija ir arī vietējie karstie avoti, kurus silda zemes dzīļu enerģija!

Nedrīkst palaist garām: Togakushi Minzoku-kan - folkloras muzejs, kurā aplūkojama plaša un interesanta ekspozīcija par japāņu nindzjām.

5 – Kvebeka, Kanāda

Kvebeka.jpg - 25.76 KB

Tie, kas saka, ka kanādieši ir garlaicīgi, nekad nav apmeklējuši Kvebekas pilsētas Ziemas festivālu, kura simbols ir Bonhomme Carnaval – sniega vīra tērpā tērpies vīrs.

Pilsētas iedzīvotāji ir ļoti draudzīgi un labprāt kopā ar jums paklaiņos pa vecpilsētas skaistajām ieliņām, iedzers kādu Caribou (alkoholisko dzērienu, kas garšo pēc salda sarkanvīna) vai vienkārši parunāsies ar jums par dzīvi.

Katrā skvērā ir iespējams sasildīties ar karstvīnu vai nogaršot kādu vietējo delikatesi. Katrā ziņā noteikti nogaršojiet kļavu sīrupu gan kā karstu dzērienu, gan kā sasaldētu gardumu.

Visbeidzot noteikti aizejiet uz Ledus hoteli, kurā viss ir veidots tikai no ledus, ieskaitot slaveno ABSOLUT Ledus bāru.

Nedrīkst palaist garām: Kvebekas pilsētas klubi karnevāla laikā (tas ilgst no janvāra beigām līdz februāra vidum) piedāvā visdažādākos dzērienus un atribūtiku, kas saistās ar tīru ledu.

4 – Reykjavik, Islande

Reykjavik.jpg - 24.52 KB

Pasaules uz ziemeļiem vistālāk esošā galvaspilsēta Reykjavik ziemā ietērpjas tumsa segā dēļ polārās nakts. Tomēr islandieši par to nesūdzas, organizējot Gaismas festivālu, kura ietvaros notiek dažādi koncerti, lāzeru šovi un karnevāli.

Pilsēta ir fantastisks papildinājums Islandes lieliskajai dabai, kuras ledājos ikviens var traukties ar sniega motociklu vai suņu pajūgā. Un jūs neticēsiet, bet islandiešu sievietes ir vienkārši satriecošas (Bjorka neskaitās), turklāt pret ārzemniekiem viņas ir ļoti laipnas...

Nedrīkst palaist garām: Reykjavik naktsdzīvi, kas šajā ziemeļu valstībā ir neparasti aktīva.

3 – Kvīnstauna, Jaunzēlande

Queenstown.jpg - 24.39 KB

Pilsētas apkārtne tiek uzskatīta par vienu no brīnišķīgākajām ziemas sporta citadelēm visā Dienvidu puslodē. Kvīnstauna patiešām piedāvā atpūtas un izklaides iespējas ikvienam. Ziemas festivāls, kas notiek jūlijā, ļauj nolūkoties dažādās slēpošanas sacīkstēs, snovbordistu trikos un pat nobraucienos no kalna, kuros tiek izmantoti dažādi pašdarināti transporta līdzekļi. Pat ziemas vidū Mardi Gras centra kvartālā tiek rīkotas visdažādākās nakts ballītes.

Nedrīkst palaist garām: Woodstock Downtown dienu, kuras laikā ērmoti saģērbušies cilvēki pašā pilsētas centrā nododas visneparastākajām sacensībām.

2 – Vail, Kolorado

Vail.jpg - 37.01 KB

Ja uzskatāt, ka Aspena ir ASV labākais slēpošanas kūrorts, esat maldījies. Tikai uzlūkojiet Vail bagātīgos sniega laukus, dažādās nogāzes un daudzos modernos pacēlājus un jūs sapratīsiet, par ko ir runa.

Vai pilsētas ielas ir pilnas ar skaistām ēkām, brīžiem atgādinot Austrijas mazpilsētu, kā arī ar bāriem un restorāniem. Trošu vagoniņš jūs uzvedīs augstu kalnā, lai jums būtu iespēja noraudzīties uz burvīgo sniegoto apkārtni.

Nedrīkst palaist garām: Adrenalīna devu, traucoties pa garo Vai bobsleja trasi.

1 – Whistler, Kanāda

Whistler.jpg - 42.23 KB

Labākais slēpošanas reģions Ziemeļamerikā piedāvā gan neticami labas nogāzes, gan daudz citu interesantu lietu. 2010. gada Vankūveras Olimpisko spēļu ietvaros slēpošanas sacensības notiks tieši šeit.

Starp citām atrakcijām jāizceļ lēkšana ar gumiju, brīvdabas slidošana, sniega motocikli, kamanu trases un heli - slēpošana. Kopumā Whistler ir totāla ziemas sporta citadele, kas katru gadu piesaista tūkstošiem atpūtnieku.

Protams, šādā vietā ir daudz izklaides iespēju arī pēc sportiskajām aktivitātēm. Lielisks veids, kā noslēgt dienu, ir tūre pa pilsētas alus darītavām un bāriem pēc tam.

Heli-sleposana.jpg - 32.68 KB 

Nedrīkst palaist garām: Lidojumu virs kalniem helikopterā vai izbraukumu pa kalniem ar gaisa spilvenu kuģi.

Ārpus konkurences – Zalcburga, Austrija

Salzburg.jpg - 57.82 KB

Neuztraucieties - kalnos jūs nepavadīs Austrijas klasiķu mūzikas šedevri, ja vien speciāli to nelūgsiet. Zalcburgas bagātīgais muzikālais mantojums (šeit dzimis pats Mocarts) ir tikai maza daļiņa no tā visa, ko piedāvā šī lieliskā pilsēta, kas visinteresantākā ir tieši ziemas periodā.

Decembrī visa pilsēta organizē Ziemassvētku tirdziņu (Christkindlmarkt), kas kalpos par ideālu iepirkšanās vietu jūsu atvaļinājumā. Daudzās brīvdabas kafejnīcas ziemā pasniedz karstu kakao un vīnu ar sālsstandziņām. Protams, tā kā jūs esat Alpu pakājē, ziemas sporta un aktivitāšu loks šeit ir ļoti plašs un daudzveidīgs.

Nedrīkst palaist garām: Vecpilsētas katakombas, kas reiz bija mūku svētnīca. Alas vienlaikus ir gan aizraujošas, gan noslēpumaini biedējošas.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Francijā ir vislielākais siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju

Pasākumi

UPEs apgādā ir iznācis šūpuļdziesmu ieraksts „Mēness ceļu rādīs miega peles vezumam”

Dziesmu autors – KĀRLIS KAZĀKS.
Ainars Mielavs, izdevniecības vadītājs: „Kārli pazīstu kā ļoti atbildīgu un domājošu dziesmu autoru vēl no viņa kādreizējās grupas OCEANFALL...