10 aizraujošas senvietas

10 aizraujošas senvietas

Tūrisms sniedz iespēju apmeklēt ļoti daudz interesantu senvietu visā pasaulē. Ceļotāji neapzināti atstāj savas pēdas šajās vietās un apdraud to saglabāšanu, taču vienlaikus viņu nauda ir labs atspaids vietējai ekonomikai.

Nav viegli atrast līdzsvaru starp šiem abiem faktoriem, taču daudzas varas iestādes to mēģina darīt un pieņem tūristiem nelabvēlīgus lēmumus, lai aizsargātu senču mantojumu.

Esam sastādījuši sarakstu ar ļoti oriģinālām un milzīgas slavas par laimi neskartām vietām, kuras, iespējams, pēc gadiem desmit aplūkot vairs neļaus. Tāpēc izbaudiet iespēju to izdarīt šodien!!!


Bagan, Mjanma (Birma)

Mjanma.jpg - 25.81 KB

Pateicoties stingrajam militārajam režīmam, kas pie varas turējās 45 gadus, valsts, kas reiz bija pazīstama ar nosaukumu Birma, nepiesaista tik daudz tūristu, kā tās Dienvidaustrumu Āzijas kaimiņienes. Taču ārzemnieki, kas apmeklē šo politiski nestabilo valsti, tiek atalgoti ar aizraujošās un senās Birmas galvaspilsētas Bagan apmeklējumu.

Šajā pilsētā tika uzbūvēts ap 13 000 tempļu, pagodu un citu reliģisku celtņu, kas būvētas, sākot no mūsu ēras 200. gada. Pēdējās no tām datējamas ar 1287. gadu, kad reģionu iekaroja Kublai Khan.

Apmēram 2000 ēkas dažādā stāvoklī ir saglabājušās, ieskaitot arī 50 metrus augsto Ananda templi, kura spožā pagoda padara neaizmirstamu ikvienu saulrietu.

Beng Mealea, netālu no Angkor Wat, Kambodža

BengMealea.jpg - 31.73 KB

Ja jums liekas, ka Angkor tempļi izskatās jau kaut kur redzēti, iespējams, esat redzējis filmu ""Lara Croft: Tomb Rider”, kas filmēta tieši šeit. Celts no 1113. līdz 1150. gadam, milzīgais Angkor Wat templis ir visslavenākais un apmeklētākais templis šajā ķieģeļu torņu un akmens tempļu kompleksā netālu no Siem Reap.

Izvairieties no pūļiem, apmeklējot šo vietu agri no rīta un sajūsminoties par aizraujošo Bayon. Pēc tam noīrējiet motociklu vai taksi, lai brauktu uz Beng Mealea – mazu, taču blīvu tempļu kompleksu, kas tikai nesenā pagātnē attīrīts no džungļu skavām. Tas atrodas tikai 75 kilometrus no Siem Reap, taču ceļš būs pietiekami garš, lai pārliecinātos par Kambodžas slikto ceļu kvalitāti. Un nenovirzieties no ceļa, jo Kambodžā ir ļoti daudz mīnu, kas vēl nav neitralizētas.

Navajao, Arizonas štats, ASV

Navajo.jpg - 38.57 KB

Ir vairāki vieglāk pieejami Amerikas pirmiedzīvotāju drupu ansambļi, taču Betatakin kanjons Arizonas Navajo rezervātā noteikti ir visskaistākais. Mājokļi šeit bija iecirsti milzīgā kanjona smilšakmens sienā un ir aplūkojami vienā līmenī ar milzīgu, pašas dabas veidotu amfiteātri.

Šo mājokļu kompleksu ap 1250. gadu uzbūvēja Pueblo indiāņi - tauta, kas no šejienes noslēpumaini pazuda jau pēc 50 gadiem. Šodien šīs drupas atrodas Navajo rezervātā un tās var aplūkot bez maksas parka uzrauga pavadībā.

Hathor templis, Ēģipte

Hathor.jpg - 34.63 KB

Gizas piramīdas noteikti ir krāšņākā liecība par seno ēģiptiešu varu un ietekmi, taču piekļūšana tām var līdzināties galvassāpēm, jo to vienlaikus mēģina izdarīt simtiem cilvēku. Tā vietā iesakām apmeklēt Denderah templi, lai redzētu ko tādu, kas grāmatās tik bieži netiek atspoguļots.

Šis ir viens no labāk saglabātājiem ēģiptiešu tempļiem un tajā var iekļūt tikai caur jumtu. Būvēts 1. gadsimtā pirms Kristus, tas lepojas ar dziļiem un skrupuloziem ciļņiem, kā arī neparastu zodiaku kalendāru.

Amfiteātris, Horvātija

amfiteatris.jpg - 29.06 KB

Horvātijas pilsēta Pula ir mājvieta sestajam lielākajam romiešu amfiteātrim pasaulē (turklāt tas ir arī viens no vislabāk saglabātajiem). Taču jāatzīmē, ka tā lielākais trumpis ir spēja apvienot seno un mūsdienīgo šodienas pasaulē.

Celts pirmajā gadsimtā mūsu ērā šis amfiteātris reiz uzņēma 23 000 skatītāju, kas noraudzījās gladiatoru cīņās. Šodien pilsētnieki arēnu izmanto joprojām, organizējot, piemēram, Pula kino festivālu.

Palenque, Meksika

Palenque.jpg - 33 KB

Apmeklējot varenās maiju civilizācijas drupas daudzi tūristi ir spiesti tās aplūkot kopā ar simtiem citu ziņkārīgo. Tāpēc iesakām jums apskatīt mazāk zināmo maršrutu, kas ved cauri Palenque, kas atrodas Chiapas ziemeļu daļā un sevī ietver apmēram 500 dažādu ēku palieku.

Vairums no šiem hieroglifiem klātajiem tempļiem celti laika posmā no 7. līdz 10. gadsimtam mūsu ērā. Ēkas, kuras ieskauj biezi džungļi, lepojas ar kompleksiem gravējumiem, valdnieku un kareivju skulptūrām, kā arī dažādu kosmisku radījumu atveidojumiem.

Tempļu ieleja, Sicīlija, Itālija

templuieleja.jpg - 34.06 KB

Atēnu Panteons ir standarta firmas zīme grieķu civilizācijas pieminekļu apmeklējumu tūrēs, taču maz cilvēku zina, ka Sicīlijas Tempļu ieleja ir pasaulē lielākais šīs senās kultūras drupu komplekss.

Šī vieta izveidota apmēram 5. gadsimtā pirms mūsu ēras un tās galvenie trumpji ir Concordia doriešu templis, kā arī varenā Zeva tempļa paliekas.

Moray terases, Peru

Moray.jpg - 30.15 KB

Kad esat apskatījis leģendāro Machu Picchu, ir laiks pievērsties kam mazāk zināmam, bet arī ļoti interesantam. Runa ir par neparastām inku drupām apmēram 45 kilometrus no Cuzco.

Moray terases izskatās kā milzīgs amfiteātru ansamblis, taču patiesībā tam ir pat zinātniska nozīme. Platformu un milzīgo terašu sistēma tika radīta kā vieta, kur audzēt dažādus augus.

Pateicoties speciāli veidotajām formām, šajās terasēs inki varēja koriģēt mikroklimatu. Caurumi ir līdz pat 30 metriem dziļi un starp augstākajiem un zemākajiem līmeņiem ir visai ievērojama temperatūras starpība.

Petra klosteris, Jordānija

Petra.jpg - 31.14 KB

Petra ir viena no slavenākajām vēsturiskajām vietām reģionā, daļēji pateicoties arī filmu sērijas Indiana Džons trešajai daļai. Taču daudzi ceļotāji ir nelaimīgi dēļ laika trūkuma, kā rezultātā viņiem nav iespējas visu šo kompleksu kārtīgi izpētīt.

Un redzēt tur patiešām ir daudz ko – vieta ir apmēram tikpat liela kā Manhetena un saviem viesiem ļauj aplūkot smilšakmens tempļus, kā arī apmēram 3000 klintīs izcirstas kapenes, mājokļus, ēdamzāles un altārus (ieskaitot arī leģendāro klintīs cirsto klosteri). Visas šīs ēkas ir izcirstas ar rokām, klātas ar stucco un spoži nokrāsotas, Negev tuksneša klintīs radot pārsteidzošu un krāsainu pilsētu.

Mutianyu Lielais mūris, Ķīna

Mutianju.jpg - 21.02 KB

Lielas Ķīnas mūris nekad nav bijis viena siena – patiesībā tas sastāv no vairākiem mūru fragmentiem, kas celti laikā no 1368. līdz 1644. gadam. Gadu laikā tiem skādi nodarījuši gan ārzemju iebrucēji, gan laiks, taču lielāko postu nesuši vietējie zemnieki, kas zaguši ķieģeļus savu māju būvēšanai.

Vairums apmeklētāju dodas uz Badaling Lielo mūri, taču Mutiany fragments, kas atrodas 70 kilometrus no Pekinas, ir neparasti skaists un tūristu maz apmeklēts.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Katrai no sim vietam piemit ipasa burviba
03.08.2008. plkst. 17:05
Noteikti gribētu aizbraukt uz Peru, jo tur ir Maču Pikču un arī vēl šīs terases. Skaisti!
02.08.2008. plkst. 20:28
gribētos kādu apmeklēt,jo vēsture ļoti patīk :)
14.07.2008. plkst. 13:12

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vējdzirnavu dzirnavas vienmēr griežas pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Vienīgais izņēmums ir vējdzirnavas Īrijā

Pasākumi

Jogas nometne „Sievietes sapņu brīvdienas”

Ar jūnija mēnesi Elita Drāke aicina skaistā dzimuma pārstāves uz savu pašatveseļošanās programmu un jogas nometni  Latvijā. Nometnes ideja – iemācīties pārvarēt fiziskas un...