Okeāna pērles – Seišelu salas

Okeāna pērles – Seišelu salas

Gandrīz 1600 kilometrus no Āfrikas austrumu krastiem atrodas Seišelu salas – daudzu mazu salu arhipelāgs, kas ar savu brīnumaino dabu pārsteidz pat pieredzējušus pasaules apceļotājus.

Par laimi medusmēneša baudītājiem un saules meklētājiem šī tropu paradīze piedāvā skaistas pludmales, kuras, atšķirībā no daudzām slavenām pludmalēm, tik ļoti vēl nav skāris komercializācijas vilnis.

Tikai viens acu skatiens uz eksotiskajām palmām Indijas okeāna malā un jūs noteikti vēlēsieties pasūtīt biļeti uz šīm burvīgajām salām. Salas unikālas padara tās cilvēki, kuru vairums ir afrikāņu, indiešu un eiropiešu sajaukums, kas runā gan angļu, gan kreolu mēlē un ir izveidojuši pārsteidzoši interesantu kultūru.

Šis rasu sajaukums nav traucējis vietējiem iedzīvotājiem dzīvot mierā un saskaņā, piedāvājot saviem viesiem lielisku virtuvi un senas, oriģinālas tradīcijas.

Arī vietējās sievietes ir apveltītas ar neparastu skaistumu – mēdz teikt, ka viņas ir tikpat skaistas kā francūzietes, tikpat pieklājīgas kā anglietes, tikpat eksotiskas kā aziātes un tikpat mežonīgas kā afrikānietes (kā jau noprotat, šis salīdzinājums radies dēļ rasu sajaukuma).


Dārgā paradīze

Kā pierādījums aizvien pieaugošajai Seišelu salu popularitātei tūrisma kartē ir daudzie aviokompāniju lidojumi, kas atved jūs uz galvaspilsētu Viktoriju, kas atrodas uz Mahe salas.

mahe.jpg - 19.9 KBMahe sala

Protams, lidojot no Eiropas, jums būs jāveic vairākkārtēja pārsēšanās, bet tomēr.

Viena lieta, kas jāņem vērā, kopā ar mīļoto dodoties uz šo arhipelāgu – tam nav izteikta urbānā centra, līdz ar to salu teritorija ir apbrīnojami vienmērīga un nav pretstatiem pilna. Kopā salās dzīvo apmēram 81 000 cilvēku, tomēr tik un tā daudzas salas ir neapdzīvotas.

Lielā arhipelāga iecienītākās tūristu salas ir Mahe, Praslin un La Digue – viena no pasaulē visfotografētākajām salām.

LaDigue.jpg - 21.42 KBViena no pasaulē visfotogrāfētākajām salām - La Digue

Tuvojoties ceļojuma sākumam der padomāt par to, ka šī šķietami neskartā paradīze zemes virsū ir ļoti dārga zeme. Apmešanās cenas un dažādu aktivitāšu, piemēram, niršanas cenas ir fiksētas un samērā augstas.

Šī nu ir tā vieta, kur nevajadzētu kautrēties tērēt lielu naudu, jo par mieru un jauku atpūtu brīnišķīgajās pludmalēs tik un tā nāksies maksāt dārgi, tomēr ikviens iztērētais santīms būs tā vērts.

Beau Vallon

Beauvallon.jpg - 19.29 KBBeau vallon

Lielāko ceļojuma laiku jūs noteikti pavadīsiet uz Mahe salas, jo Seišelu galvaspilsēta Viktorija ir tās ekonomiskais un komerciālais centrs, kura apkārtnē izvietojušies dažādi kūrorti, restorāni un pat četri kazino.

Ja esat rezervējis numuru kādā no greznajiem hoteļiem, varat nesteidzīgi nodoties atpūtai. Bet, ja esat ieradies bez rezervētas istabas, daudz nepārdzīvojiet – uz salas atrodas daudz lētu viesu namu un dažādu mazu viesnīciņu.

Lai arī kur jūs apmestos, tas droši vien būs Beau Vallon līča apkaimē, kas atrodas tikai 5 kilometrus no Viktorijas un kurā atrodas labākās un populārākās pludmales.

Lai arī daudz brauc ceļojumos meklēt un atklāt, tik mierīgā un atpūtinošā atmosfērā kā Seišelu salās, ir grūti pretoties tādam pludmales kūrortam kā Beau Vallon, kas ir valsts slavenākais jūrmalas kūrorts.

Beauvallon1.jpg - 18.82 KBViens no Beau vallon kūrortiem

Atpūtas kompleksi Mahe salā ir izveidoti vienkārši perfekti, tāpēc ir grūti iedomāties labāku vietu, kur jums pavadīt savu medusmēnesi. Baltu smilšu pludmales, dzidri ūdeņi un laba infrastruktūra – ko gan vairāk var vēlēties?

Aktīvā atpūta

Lai arī Beau Vallon bez šaubām ir lieliska vieta, tā nepavisam nav vienīgā pērle Seišelu salu piedāvājumā.

Ceļošana pa Mahe salu un tās apkārtnes saliņām jums noteikti patiks vēl vairāk. Autobusi, īrētas automašīnas, helikopteri – tas viss ir pieejams, lai pēc iespējas labāk iepazītu apkārtni un vietējas dabas maģiskumu.

Braucot uz dienvidiem no Beau Vallon salas iekšienē, jūs pamanīsiet, ka, palielinoties attālumam no Viktorijas, pludmales kļūst vēl skaistākas un vientuļākas, lai arī teritorijas ziņā mazākas.

Labākās niršanas iespējas ir mazās Ile Souris salas austrumu piekrastē, kur skaidrie ūdeņi ļauj gūt ieskaitu pasakainajā zemūdens pasaulē.

dive.jpg - 21.69 KBIepazīstiet Seišelu salu zemūdens pasauli...

Arī Mahe salā ir daudz dažādu ūdenssporta iespēju, jo sevišķi motorizētu.

Lai redzētu labākos dabas skatus, jums jādodas prom no Mahe ar lidmašīnu vai laivu un sešu salu grupu, kas kopā veido St. Anne Jūras Nacionālo parku, kas atrodas pietiekami tuvu Viktorijai, lai jūs to varētu apmeklēt vienas dienas laikā.

steanne.jpg - 21.26 KBSt. Anne Jūras Nacionālais parks

Parkā ir labas niršanas iespējas, kā arī skaistas pārgājienu takas, pa kurām klejojot jūs redzēsiet retus putnus un gigantiskus bruņurupučus.

turtle.jpg - 30.37 KBBruņurupuči St. Anne Jūras Nacionālajā parkā

To gan varēsiet darīt tikai organizētu ekskursiju ietvaros, tomēr tas ir tā vērts, turklāt šāda pastaiga būs atsvaidzinoša pārmaiņa pēc daudzajām salu pludmalēm.

Praslin sala

Noteikti apmeklējiet Praslin salu, kas ir otra lielākā Seišelu grupā.

praslin.jpg - 14.4 KBGigantiskie akmeņi Praslin salā

Ja Mahe sala jums nešķita pietiekami autentiska, Praslin tāda būs noteikti, pārsteidzot ar savā coco de mer (vietējās kokospalmas) un bagātīgo faunu, piemēram, dažādiem papagaiļiem.

ansegeorgette.jpg - 22.46 KBAnse Georgette pludmale, Praslin sala

Autobuss jūs izvadās pa dažādām pludmalēm, kur paveras lieliskas iespējas nirt un aplūkot vietējo zemūdens pasauli.

Netālu esošajā Cousin salā izveidotas daudz interesantas pārgājienu takas.

cousinIsland.jpg - 12.39 KBCousin sala

Pati sala ir liels dabas rezervāts, piedāvā iepazīties ar bagātīgu veģetāciju un daudzveidīgu dzīvnieku valsti.

Noteikti apmeklējiet arī netālo La Digue, kur iecienītākais pārvietošanās veids ir riteņbraukšana pa salas garajām pludmales joslām.

ladigue2.jpg - 15.91 KBLa Digue salas klintis

Ja esat ieradies Seišelu salās ar piedzīvojumu meklētāja garu sirdī, tieši šīs otrās nozīmes salas jums derēs vislabāk.

Ēdiens

Neviens ceļojums nebūtu pilnīgs bez tradicionālo ēdienu nogaršošanas. Jūras produktu delikateses un nacionālā kreolu virtuve ir katra gardēža sapņu piepildījums, turklāt arī salās audzētie augļi šeit garšo vislabāk.

Noteikti nogaršojiet carii coco – liellopa gaļu vai zivi karijā ar kokosriekstu pienu, kā arī daube – saldu, no dažādām sastāvdaļām taisītu sautējumu.

Daudzos ēdienus jūs manīsiet indiešu virtuves iezīmes, par ko liecinās daudzas spēcīgās garšvielas.

Šajā valstī ikviens mīl kariju, ar to gatavojot pat visneparastākās zivis, kas Seišelu salās ir ļoti liela delikatese.

Ja jūsu vēders nav no dzelzs, izmantojiet viesnīcu restorānu un modernu iestādījumu piedāvājumu, kas ir daudz tuvāks tieši eiropiešu vēderiem, vienlaikus saglabājot Seišelu salām raksturīgo dažādību.

Paradīze virs zemes

Šīs salas un to piedāvātās aktivitātes galvenajos vilcienus atspoguļo to, ko ikvienam piedāvā šis arhipelāgs.

Tādā tropiskā ceļojumā kā šis, noteikti izveidojiet plānu, lai redzētu pēc iespējas vairāk interesantu vietu un lietu.

Vieniem patīk laiska zvilnēšana pludmalē un kokteiļu malkošana, iepirkšanās un iedeguma iegūšana, citiem – aktīvāka atpūta interesantās pārgājienu takās un dažādi sporta veidi, piemēram, burāšana un sērfošana.

Šīs salas jums piedāvās visu vajadzīgo, turklāt pateicoties lieliskajam klimatam, šeit būs ko darīt visa gada garumā.

Lai arī kāds cilvēks jūs būtu, būs grūti izvēlēties šajā plašajā piedāvājumā. Organizētas ekskursijas dienas garumā ar iekļautām maltītēm varētu būt viens no labākajiem risinājumiem. Salās tiek piedāvātas dažādas ekskursijas, kuru ietvaros varēsiet apmeklēt Mahe, Praslin un La Digue skaistākās vietas.

Ja esat pietiekami enerģisks un apķērīgs, varat mēģināt savu ceļojumu saplānot arī pats, noīrējot personīgo laivu.

Vienalga, vai esat jaunas dzīves sākumā ar savu otro pusīti, meklējat piedzīvojumus vai vienkārši vēlaties atpūsties no ikdienas rutīnas nomaļā un brīnišķīgā vietā, Seišelu salas būs jums kā radītas.

Elpu aizraujošās ainavas, okeāns, pludmales, lieliskā virtuve, aktīvās atpūtas iespējas un brīnišķīgais laiks liks jums vēlēties atgriezties šeit atkal un atkal.

Atbrauciet dēļ pludmalēm, uzkavējieties dēļ ēdiena un uzziniet, cik gan interesanta un patiesa šī paradīze zemes virsū spēj būt.

Vērtīgi padomi

  • Tā vietā, lai staipītu līdzi daudz skaidras naudas, ņemiet līdzi ceļojumu čekus, jo salā ir pietiekami labs valūtas maiņas kurss.
  • Ceļojuma laiks ir atkarīgs no tā, ko jūs plānojat darīt. Ja vēlaties nodarboties ar ūdens sporta veidiem, brauciet uz Seišelu salām maijā un oktobrī. Tūrisma sezonas laikā (decembra, janvāra, jūlija un augusta mēnešos) cenas un tūristu pūļi pakāpeniski palielinās.
  • Ja esat salās vēlā oktobrī, nepalaidiet garām Kreolu festivālu.
  • Lai arī salās ir pietiekami daudz autobusu un taksometru, daudz patīkamākas būs pastaigas ar kājām (ja vien iespējams).
  • Lai pārvietotos starp salām, varat izvēlēties gan helikopteru, gan prāmju, gan lidmašīnu satiksmi. Izvēlieties to transporta veidu, kas vislabāk atbilst jūsu budžetam.

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Pēteris
Kā jau bija minēts aprakstā katrs iztērētais santims šajā sala ir to vērts gribu braukt vēl un to ari iesaku citiem.
28.02.2011. plkst. 09:40
nesaprotu, kāpec es piedzimu Latvijā? :(
04.09.2007. plkst. 13:13
Padzīvot brīdi šajā fantastikā ,
04.09.2007. plkst. 09:16
Fantasiki skaisti! ļoti gribētu tur būt!
22.08.2007. plkst. 13:23
šis ir viens no labākask=jiem ceļojumu aprakstiem ko esmu ;seit lasījusi:)
22.08.2007. plkst. 12:29

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pasaulē garākās ielas ir Kanādā. Yoronto Yonge iela stiepjas 1915 km garumā

Pasākumi

Kopīgu albumu izdos Elīna Garanča un Anna Ņetrebko

Februārī mūzikas izdevniecības “Deutsche Grammophon” apgādā klajā nāks latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas un Krievijā dzimušā soprāna Annas Ņetrebko albums ar Vinčenco...