Kā iztērēt 20 000 USD Milānā

Kā iztērēt 20 000 USD Milānā

Iedzīvotāji – 1 303 437
Valoda – itāļu
Valūta – 0.70285LS = 1EUR
Vidējā gaisa temperatūra – Vasarā +27 grādi pēc Celsija, ziemā – +8 grādi pēc Celsija

Pazīstama kā modes un stila metropole, Milāna straujiem soļiem sevi atjauno un atkal piesaka kā vienu no skaistākajām un stilīgākajām pilsētām pasaulē, kas vienlaikus respektē arī pagātnes mantojumu.

Šīs novērojums attiecināms uz visām šīs Itālijas ziemeļu daļas pilsētas jomām. Neinformēti tūristi bieži vien dod priekšroku citām itāļu pilsētām (Romai, Venēcijai), tomēr, ja jums patīk iepazīt vietējās kultūras līdz visiem to dziļumiem, Itālijā vispirms vajadzētu doties uz Milānu.

Diemžēl mums ir tikai trīs dienas, tomēr ar 20 000USD tās var padarīt neaizmirstamas!


1. diena – Laipni lūgti Milānā!

deMilan.jpg - 13.3 KBNeaizmirstamo ceļojumu sāciet ar apmešanos luksusa viesnīcā Hotel de Milan, kas atrodas Milānas centrā

Ierodoties pilsētā, noīrējiet Alfa Romeo automašīnu, lai savam Milānas apceļojumam iegūtu patiešām Itālijai raksturīgu garšu. Milāna Itālijā ir autobūves centrs. Iesakām izvelēties 166. limuzīnu, kas, lai arī noņemts no ražošanas 2007. gada vidū, pārsteidz ar savu stilīgumu un ietilpīgumu. Kā ideāls tūrisma līdzeklis, šis lieliskais automobilis uz trim dienām jums izmaksās 700USD.

Dodieties taisnā ceļā uz Milānas centru, lai apmestos lieliskajā Hotel de Milan. Tā Suite Deluxe numurs, kas ieturēts 18. gadsimta stilā un vienlaikus aprīkots ar visām modernajām tehnoloģijām, būs jūsu par 2000USD diennaktī. Pirms viesnīcas istabas ērtības un komforts pavisam pārņem jūs savā varā, dodieties ielās un veiciet nelielu iepirkšanos.

galeria.jpg - 48.1 KBLatvijā zīmolu apģērbus atradīsiet par uzskrūvētām cenām un no iepriekšējām kolekcijām, tāpēc Galleria Vittorio Emanuele II lielveikalā iepērcieties slavenāko zīmolu veikalos pēdējo kolekciju modeļus

Pirmajā dienā mēs parasti iepirkšanos neiesakām, tomēr šī taču ir Milāna ar visiem saviem Giorgio Armani, Caraceni, Dolce&Gabana, Gucci un Ermenegildo Zegna. Šos zīmolus jūs atradīsiet Galleria Vittorio Emanuele II lielveikalā un tā apkārtnē, kā arī Milānas rajonā, ko dēvē par quadrilleto della Moda.

Ļoti oriģināls ir piedāvājums pasūtīt apģērbu pie dizaineru šuvējiem - to jūs varat izdarīt internetā pirms ceļojuma. Pirmās dienas vakarā varat doties uz uzlaikošanu, lai meistari līdz rītdienas vakaram veiktu nepieciešamās korekcijas un pabeigtu pasūtījumu.

Kā jūs to droši vien jau zināt, iepirkšanās rada apetīti, tāpēc apvienojiet izcilu veikalu ķemmēšanu ar dievīgu maltīti. Ja pirms ceļojuma būsiet veikuši rezervēšanu, varēsiet izbaudīt krietnas vakariņas Cracco-Peck.

peck.jpg - 14.3 KBMaltīti ieturiet ar 2 Michelin zvaigznēm novērtētajā restorānā Cracco - Peck

Jau no pirmā kumosa jūs sapratīsiet, kāpēc šim restorānam ir piešķirtas divas Michelin zvaigznes. Nav iespējams ieteikt vienu ēdienu, jo ar savu izvēli jūs vienkārši nevarat kļūdīties. Tomēr daudzi kritiķi sevišķi slavē cūkas šņukuru ar scampi un zaļajiem tomātiem. 2007. gadā žurnāls Restaurant atzina Cracco-Peck par 42. pasaules labāko restorānu – tas ir līdz šim labākais šefpavāra Carlo Cracco un Milānas delikatešu tirgoņa Peck sasniegums.

Vakariņas diviem ar pudeli vīna (šeit tiek piedāvāti apmēram 900 vīni) jums izmaksās no 800USD.

Pēc šiem piedzīvojumiem ir pienācis laiks atpūtai. Tas ir labi, jo rītdienai vajadzēs krietni vairāk spēku, lai izturētu lielo daudzumu kultūras, sporta un Milānas naktsdzīves.

Pirmās dienas tēriņi: 7040USD.

2. diena – No sacīkstēm līdz operai

monza.jpg - 48.73 KBOtro dienu sāciet ar slavenās Monza trases apmeklējumu. Pa 120 USD maksu varēsiet stundu izbraukt pa šo slaveno trasi

Nav jēgas ieturēt pamatīgas brokastis, ja priekšā stāv patiešām ātrs brauciens. Ar kapučīno un vieglu itāļu smalkmaizīti pietiks līdz pat pusdienām, jo jūs apmeklēsiet Moncu.

Leģendārā sacīkšu trase, kas oficiāli pazīstama kā Autodromo Nazionale Monza, piedāvā arī parastajiem mirstīgajiem izbraukt to pašu apli, ko neskaitāmas reizes ir mērojuši pasaulslaveni autobraucēji un arī Holivudas slavenības.

Atcerieties amerikāņu klasiskas filmu Grand Prix? Daļa no tās tika filmēta šeit. Brauciens pa trasi maksās 60 dolārus par 30 minūtēm, kas ir pilnīgi pietiekams laiks. Ja laiks un trases noslogojums atļauj, atvēliet visus 120USD un riņķojiet veselu stundu, kārtīgi izbaudot ātrumu un vēju.

Kad esat atgriezies uz publiskajiem ceļiem (jūs pamanīsiet, ka uz ielām visi brauc gandrīz tikpat ātri kā Moncas trasē), brauciet uz Milānas centru, lai ieturētu pusdienas Marghera ielā.

Lai arī tās ēstuves nav šikas, tajās jūs iepazīsiet autentisku Itālijas virtuvi un nobaudīsiet patiešām izcilus ēdienus tikai par pārdesmit dolāriem. Un nedomājiet, ka picas ēšana šeit ir klišeja – tieši Milānā jūs viennozīmīgi baudīsiet labāko picu savā mūžā, kas būs krietni atšķirīga no visām Latvijā baudītajām.

Pēc pusdienām varat doties pasūtīt sev klasisku itāļu uzvalku. Atkarībā no stila un jūsu prasībām, mēs iesakām vairākus modeļus no patiešām prestižiem ražotājiem. Izvēloties patiešām izcilu izstrādājumu, jūs varat būt pārliecināts, ka izskatīsieties satriecoši ikvienā dzīves situācijā.

Cenas ir dažādas, tomēr katrs iztērētais santīms ir tā vērts, jo uzvalka pirkšana Milānā ir garantija augstai kvalitātei un stilam. Katram vīrietim mājas jau ir pāris uzvalku, tomēr vēl viens (vai vēl labāk – jauns smokings) nekaitēs. Sevišķi rekomendējam Caraceni uzvalkus pēc pasūtījuma (ap 4100USD) un Armani Black Label (2200USD).

Jāpiebilst, ka apģērbu jums var atsūtīt arī pēc tā uzšūšanas, tomēr varat uzreiz nopirkt smokingu (piemēram, 3300USD vērto Borgo 21 no Armani), lai izskatītos neatvairāmi jau šovakar.

Boccondivino.jpg - 37.17 KBPirms operas apeklējuma ieturiet agrās vakariņas Boccondivino restorānā, kas lepojas ar 900 vīnu karti

Tā kā šovakar ir paredzēts operas apmeklējums, nāksies ieturēt agras vakariņas. Šim nolūkam ideāls restorāns būs Boccondivino, kas sevišķi lepojas ar savu 900 vīnu karti, tāpēc pat labiem vīna pazinējiem būs nepieciešama someljē palīdzība. Paldies Dievam, ēdienkarte nav tik plaša un sarežģīta, toties pilna ar gardām delikatesēm. Starp ēdieniem tiek pasniegti gardi dārzeņi, gaļas un sieri, tāpēc pamatēdienu izvēlieties rūpīgi, jo jau uzkodas būs visai sātīgas. Vakariņām (ieskaitot vīnu) nāksies iztērēt ap 500USD.

lascala.jpg - 64 KBMilānas operas nama patiesos apmērus un atmosfēru var sajust tikai klātienē.. Apgalvojam, ka tā būs neaizmirstama pieredze un iespaidi

Milānas atjaunotais La Scala operas nams ir tik iespaidīgs, ka tie, kas to nav savām acīm skatījuši, pat nevar pilnībā iztēloties. Labākās sēdvietas (atkarībā no izrādes) izmaksās ap 2000USD pārim. Ja apmeklējat šo teātri pirmo reizi, neļaujiet sevi traucēt lētāko vietu pircējiem, kas tradicionāli pauž savu neapmierinātību ar La Scala pastāvošo kārtību.

Pēc operas beidzot varat novilkt jauno smokingu un metieties Milānas naktsdzīves virpuļos. Šī pilsētas dzīves puse nav mazāk iespaidīga par operu, tāpēc izvēlieties drēbes, kas atstāj iespaidu.

shu.jpg - 25.66 KBVakara izklaides turpiniet nepiespiestākā gaisotnē - iesakām SHU bāru

Izklaides vietu varat izvēlēties pēc saviem kritērijiem, jo Milānas centrā dažādu klubu un bāru ir daudz. SHU ir interesanta vieta, kur notiek dažādi dzīvie priekšnesumi un skeči, bet vienlaikus arī trakas dejas.

Naktsklubs Hollywood domāts ekskluzīvai publikai, tāpēc tajā iekļūt ir visai grūti un tipiskākais skats tā apkārtnē ir garās gaidošo rindas, kas tomēr cer iekļūt šajā izklaides Mekā. Ja tomēr izdodas iekļūt (tas nav neiespējami, tik jāliek lietā galva un nauda), atklāsiet spožāko Milānas izklaides pasauli. Protams, tas viss attiecīgi maksā, tomēr atcerieties, ka brīvdienas ir īsas, tāpēc tās jāizdzīvo uz pilnu klapi...

Otrās dienas tēriņi: 13 300USD

3. diena – Pēdējās vakariņas

Mēs nepavisam nebrīnītos, ja pēc vakardienas klubu apmeklējuma jūs būtu nogulējis brokastu laiku. Tā kā trešajā dienā noteikti nāksies pamosties tikai ap pusdienas laiku, taisnā ceļā vajadzētu doties uz kārtējo lielisku ēstuvi jau pieminētajā Marghera ielā.

grazie.jpg - 32.5 KBTrešo dienu veltiet vēsturisko vietu apskatei - dodieties uz krāšņo Santa Maria delle Grazie baznīcu....

Pēdējo dienu Milānā būtu grēks pavadīt, neapmeklējot vēsturiskās vietas. Lai redzētu pašu iespaidīgāko pilsētas mākslas darbu, brauciet uz krāšņo Santa Maria delle Grazie baznīcu, kas pati par sevi ir brīnišķīgs mākslas darbs. Tomēr tā ir īpaša arī ar ko citu - vienu no izcilākajiem glezniecības darbiem pasaules vēsturē - Leonardo da Vinči "Pēdējo vakarēdienu”.

vakaredien.jpg - 25.97 KB...tomēr slavenāka par baznīcu ir viens no izcilākajiem glezniecības darbiem pasaules vēsturē - Leonardo da Vinči "Pēdējais vakarēdiens"

Kas attiecas uz jūsu pēdējām vakariņām Milānā, ieturiet tās vietējo un arī tūristu ļoti iecienītajā restorānā Da Giacomo.

dzakomo.jpg - 13.45 KBSavas pēdējās ceļojuma vakariņas Milānā ieturiet tūristu iecienītajā restorānā Da Giacomo

Skaisti iekārtotais ģimenes restorāns piedāvā vienkārši ideālu ēdienkarti, tomēr mēs sevišķi iesakām pievērst uzmanību jūras produktu ēdieniem, piemēram, zobenzivij. Cena par vakariņām būs atkarīga no vīna izvēles, tomēr tā nebūs zemāka par 300USD.

Trešās dienas tēriņi: 340USD.

Kopējie trīs dienu tēriņi: 20 640USD

Vērtīgi padomi

  • Runājot par dzeramnaudu, tā Itālijā ir ļoti plaši izplatīta. 10 līdz 15% no rēķina summas ir normāls dzeramnaudas lielums, taču pat smalkākajās vietās 20% skaitās ļoti dāsna summa.
  • Populārs ir pieņēmums, ka Milānai ir raksturīgs Vidusjūras klimats, tomēr tas ir aplams, jo vasaras šeit ir mitras, bet ziemas - vēsas un sniegs tajās nepavisam nav reta parādība.
  • Pilsētas iedzīvotāji cenšas izbraukt ārpus Milānas augustā, kad valda liela tveice, tāpēc nebrīnieties, ja augustā jums liksies, ka pilsētā ir pārsteidzoši maz cilvēku.
  • Braukšana dzērumā ir krimināli sodāms noziegums. Tieši tāpēc izmantojiet Milānas taksometrus. Ņemiet vērā, ka taksometru cenas ir pat augstākas, nekā citur.
  • Milāna ir ļoti sportiska pilsēta, par ko liecina vairākas sporta komandas (Milānas „Inter” AC Milan, basketbola komanda „Armani Jeans”), tāpēc iesakām apmeklēt kādu spēli.
  • Itālijā ir daudz kabatzagļu, tāpēc uzmaniet savus makus un kabatas portfeļus.
  • Cappuccino ir ļoti gards dzēriens, tomēr vietējie dzer to tikai no rītiem. Pārējā laikā tiek dzerts espresso.

Kad būsiet ļāvies Milānas modernajiem sasniegumiem un brīnišķīgajai vēsturei, jūs sapratīsiet, ka 20 000 iztērēšana šajā pilsētā ir pārsteidzoši viegla.

Jāpiebilst, ka tūristu pūļi pamatā apsēž citas Itālijas lielpilsētas, tāpēc gudriem ceļotājiem Milāna liksies vienkārši debešķīga.

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Iedodiet man taadu naudu, es to izteereetu aatraak!:)
08.04.2008. plkst. 15:20
"Milānas operas nama patiesos apmērus un atmosfēru var sajust tikai klātienē" - PILNĪBĀ PIEKRĪTU!! Tas bija fantastiski!! Arī Da Vinci "Il Cenacolo" bija superīgs.. Par Holywood - nu nezinu gan, kas tur bija TIK ekskluzīvs - mēs tikām iekšā bez problēmām. ligatt - aibrauc - izbaudi fantastiskos aperatīvus, vēsturi, operu, pils muzeju un nakts dzīvi, protams, arī iepirkšanos, ja ir vēlme! Pilsētas centru nekādi par "industriālo pilsētu" nenosauksi!!!
02.04.2008. plkst. 12:47
Čelentano
agy, noteikti, ka iztērēji krietni mazāk, taču šajā raksta ieteikumos liela daļa budžeta aiziet dizaineru apģērbam, jo Itālija un tieši Milāna ir Eiropas modes galvaspilsēta ;)
15.02.2008. plkst. 11:58
agy
njaaa..... mēs iztērējām gandrīz 100 reizes mazāk'par divām dienām.... bet es nejūtos neko zaudējusi.... ja nu vienīgi operas apmeklējumu, kurā es tā pat snauduļotu :D:D izjutām pilsētas ritmu, vietas, cilvēkus :) es noteikti gribētu tur atgriezties.... varbūt, lai iztērētu kādus 20 tkst :D:D
15.02.2008. plkst. 08:23
njā tik tiešām tas būtu fantastiski :)
04.02.2008. plkst. 18:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Paragvajā ir atļauti dueļi, ja abas iesaistītās puses ir reģistrējušies kā asins donori

Pasākumi

LĀCENES JUBILEJA Elīnas Ģibietes personālizstāde galerijā „Istaba“

22. aprīlī plkst. 18.00 galerijā Istaba tiks atklāta tekstilmākslinieces Elīnas Ģibietes pirmā personālizstāde „Lācenes jubileja“. Izstādes nosaukums ilustrē ne tikai to, ka...