3 dienas Kasablankā

3 dienas Kasablankā

Noderīgi fakti

Iedzīvotāji – 2 900 000
Valodas – Franču, marokāņu, arābu, spāņu, angļu, berberu
Valūta – 8.455DH=1USD
Vidējā gaisa temperatūra - Vasarā 22 grādi pēc Celsija, ziemā – plus 13 grādi pēc Celsija
Tūrisma sezona – No marta līdz maijam, no septembra līdz oktobrim

1942. gada filma Kasablanka šo vietu vienā rāvienā padarīja populāru romantikas un arī jaunu iespaidu meklētāju vidū.

Tiesa, par nožēlu, viņi atklāja faktu, ka filmā redzamais bārs Rick’s Cafe tika uzbūvēts tikai pēc darba nonākšanas uz ekrāniem...

Par laimi, šis iestādījums nav vienīgais iemesls, kura dēļ ļaudis ir iecienījuši Kasablanku. Šī Marokas pilsēta, kas atrodas Atlantijas okeāna piekrastē, lepojas ar savu skaistumu, vēsturi un kultūru.

Tāpēc, ja jums interesē marokāņu arhitektūra un virtuve, krāmējiet koferus un apmeklējiet šo Marokas ekonomikas galvaspilsētu.


Pirmā diena: Vietējās dzīves iepazīšana

Le Royal Mansour Meridien ir perfekta vieta, kur apmesties esot Kasablankā, jo tajā savienojas aizraujošā mauru arhitektūra un autentisks arābu stila dekors, ko lieliski papildina visas rietumu labākajos hoteļos pieejamās iespējas un serviss.

hotelmeridiencasablanca.jpg - 32.34 KBLe Royal Mansour Meridien viesnīca, Kasablanka

Daudz mākslas un kultūras, izklaides iespēju un izcila virtuve – vai varat vēlēties labāku vietu, kur apmesties šajā aktīvajā metropolē?

Dodieties ārpus viesnīcas un jūs attapsieties galvenā tirdzniecības rajona vidū netālu no Kasablankas ostas, senajā pilsētas centrā.

HassanII.jpg - 19.21 KBHassan II mošeja senajā Kasablankas centrā (Old Medina)

Daudz automašīnu, motociklu un velosipēdu veido varenu satiksmes mudžekli, kas apbrīnojamā kārtā funkcionē bez aizķeršanās, turklāt tam visam pa vidu nemitīgi klejo gājēji, baudot smaržas, kas nāk no tirgotāju letēm.

Ceļojums uz šo pilsētu nebūtu pilnīgs bez iepirkšanās tūres, tāpēc iesakām jums tomēr veikt šo 10 minūšu gājienu no viesnīcas līdz senajam centram, lai aplūkotu vietējo tirgotāju preces.

Droši kaulējieties Marche Central tirgū un jūs iegūsiet interesantus priekšmetus par patiešām labu cenu. Vietējie uzskata, ka pirmais veiksmīgais dienas darījums viņiem sniedz veiksmi visai nedēļai, tāpēc šajā gadījumā viņi var cenu nolaist patiešām zemu.

Ja vien varat, runājiet franciski vai spāniski, jo jūsu angļu valoda vietējiem diez ko neies pie sirds un cena līdz ar to būs augstāka.

Pārvietojieties ar sarkanajiem petit taxi taksometriem, kas pārvadā cilvēkus par ļoti pieņemamām cenām un brauciet uz Anfa bulvāri, kur atrodas arī eiropiešu uzņēmumu veikali.

Esiet uzmanīgi, jo šajās bodēs cenu līmenis ir līdzīgs kā citviet Eiropā!

Pusdienas ieturiet Paul Villa Zevaco – šis lieliskais restorāns ir rotāts ar baltiem dīvāniem, kas novietoti zem interesantiem saules sargiem.

zevaco.jpg - 21.21 KBPaul Villa Zevaco restorāns

Iesakām vieglos pastas ēdienus, kurus baudot varēsiet noraudzīties, kā vietējie nesteidzīgi malko kokteiļus un čalo savā starpā.

Pēc pusdienām atrodiet kafejnīcu, kas pasniedz tradicionālo arābu hookah – pīpi, kuras smēķējamās tabakas sastāvā ietilpst tumšās lapas, augļu masa, medus un glicerīns.

Tas noteikti atgādinās vidusskolas laikus un vienlaikus kalpos kā sociālās integrācijas veids vietējā sabiedrībā. Smēķējot to kopā ar vietējiem, ir svarīgi ievērot hookah etiķeti – velciet kārtīgu dūmu, padodiet pīpi nākamajam ar aizspiestu metāla trupiņas galu pa priekšu un saglabājiet plastmasas iemuti nākamajam dūmam.

Apmeklējiet Hassan II Lielo mošeju, kas ir otra lielākā sakrālā celtne pasaulē.

HassanII_1.jpg - 11.75 KBOtra lielākā sakrālā celtne pasaulē - Hassan II mošeja

To uzbūvēja franči par godu karaļa Hassan 60. jubilejai un tās 210 metrus augstais minarets izskatās patiešām iespaidīgi un ir lielākais pasaulē. Vienlaikus ēkā var uzturēties 25 000 lūdzēju, turklāt šis skaitlis ir aprēķināts, neņemot vērā pagalmu, kurā var sapulcēties vēl 80 000. Par laimi, Lielā mošeja ir vienīgā Marokā, kas ir atvērta arī rietumniekiem, tāpēc jums ir vienreizēja iespēja tajā ieiet un apbrīnot aizraujošās mozaīkas, marmora arkas, brīnišķīgos kokgriezumus un stikla grīdas.

Pēc atgriešanās viesnīcā mazliet atsvaidzinieties, noīrējiet taksi un dodieties uz smalko A Ma Bretagne restorānu jūras malā, kas atrodas Sidi Abderahman – divus kilometrus uz rietumiem no Ain Diab.

Terrasse.jpg - 16.3 KBRestorāna "A Ma Bretagne" terase

Marokas cenu līmeņa ziņā šī vieta nav no lētajām, toties ēdiens atsvērs ikvienu iztērēto summu.

Otrā diena: Uzspēlēsim golfu!

Brauciet uz Patisserie Bennis, kas atrodas Habous kvartāla rajonā, lai ieturētu brokastis marokāņu stilā – izvēlieties gardās marcipāna bikkies, lai jums pietiktu enerģijas klejojumiem, pētot vietējo arhitektūru.

Habous.jpg - 19.42 KBHabous kvartāls

Vietējais stils (pazīstams ar terminu Neo-Moresque) parāda, cik ļoti šo reģionu ir ietekmējuši franči – art-deco stila elementi apvienoti ar mauru arhitektūras elementiem!

Noteikti apmeklējiet Karalisko pili, kas atrodas starp Viktora Igo bulvāri un Ahmed El Figuigui ielu.

RoyalPalace.jpg - 18.64 KBMilzīgie Kasablankas Karaliskās pils vārti

Pili ieskauj lekni dārzi. Ja laiks atļauj, dodieties ekskursijā ar speciālu autobusu bez jumta.

Pārējo rīta daļu pavadiet staigājot pa Arābu Līgas parku (Parc de la Ligue Arabe), kurā var lieliski atpūsties no pilsētas burzmas un kņadas, turklāt tajā ir izveidots speciāls bērnu atrakciju parks, kā arī vairākas kafejnīcas un restorāni ar brīvdabas terasēm.

arabpark.jpg - 19.66 KBArābu Līgas parks, Kasablanka

Nobaudiet glāzi nus nus (melna kafija ar pienu) kādā no tām. Dzīve šajā rajonā rit lēnāk, nekā citur Marokā!

Kad esat izbaudījis dzērienu, apskatiet Sacre-Coeur katedrāli, kurā šobrīd atrodas skola, tomēr tas nav mazinājis šīs ēkas pievilcību.

katedrale1.jpg - 15.35 KBSacre-Coeur katedrāle

Izsalkumu apmieriniet, ieturot labas pusdienas Port de Peche restorānā Kasablankas ostā.

Pirms tam vēlams rezervēt galdiņu, jo vietējie šo iestādījumu ir ļoti iemīļojuši, pateicoties unikālajiem ceptajiem chipirones (kalmāri ar taustekļiem). Restorānam raksturīga īsta franču atmosfēra, laipna apkalpošana un saprātīgas cenas.

Ja esat golfa cienītājs, noteikti izmantojiet iespēju uzspēlēt Anfa Royal golfa klubā, kas atrodas pie paša pilsētas centra.

golf.jpg - 14.44 KBAnfa Royal golfa laukums

Izveidots zaļajā Anfa kalnā, šis komplekss ar 9 bedrīšu laukumu varbūt nelieks tik liels, toties tas ir neparasti skaists un interesants. No tā redzams Hassan II minarets, kas padara golfa spēli jo aizraujošāku.

Tā kā pirmajā dienā jūs ēdāt visai rietumnieciskas vakariņas, otrajam vakaram iesakām ko tradicionālāku Kasablankai.

Brauciet uz La Bodega, kas atrodas uz ziemeļiem no centrālā tirgus un pasūtiet tapas – pavisam mazas porcijas no katra ēdienkartes ēdiena!

Noteikti nogaršojiet kaliya – ēdienu, kurā izmantota jēra gaļa, tomāti, paprika un sīpoli. Šo ēdienu parasti pasniedz kopā ar maizi un kuskusu, kas taisīts no mannas putraimiem.

Ja pēc garās dienas jūsu ķermenī palikusi kaut vai kripatiņa enerģijas, varat doties uz La Bodega pagrabu, kur noris jautras un interesantas diskotēkas ar patiešām labu mūziku!

Trešā diena: Laiks gleznainiem skatiem!

Trešās dienas centrā izvirziet atpūtu. Par laimi, Kasablankai ir savas pludmales Ain Diab rajonā – tā ir maza priekšpilsēta, kas slavena ar to, ka 1958. gadā tur notika Pirmās formulas posms.

ain_diab.jpg - 22.67 KBAin Diab pludmale, Kasablanka

Pavadiet kādu laiku Miami Plage Beach klubā, kurā pieejami sālsūdens baseini, tenisa korti un volejbola laukumi, kā arī pat diskotēka.

Pēc tam brauciet 50 kilometrus uz dienvidiem uz Kasbah de Boulaouane, kas atrodas Wadi Oum er – Rbia upes krastā.

Boulaouane.jpg - 23.97 KBKasbah de Boulaouane cietoksnis

Šo lielisko cietoksni jums lieliski parādīs profesionāls gids. Noteikti paņemiet līdzi fotokameru, jo skats no cietokšņa augšas ir ļoti aizraujošs.

Šajā pat apgabalā varat apmeklēt gleznaino Azemmour pilsētu, kas reiz bija ievērojams tirdzniecības partneris slavenajai Spānijas pilsētai Malagai un 1513. gadā nonāca Portugāles kontrolē.

Azemmour.jpg - 18.28 KBSkats uz Azemmour pilsētu

Apskatiet skaisto Sidi Boubeker bāku, no kuras paveras skaista ainava uz pilsētu un tās baltajiem namiem un olīvkoku birzīm.

Kas attiecas uz slaveno filmu, ja esat to redzējis, aizejiet uz jau iepriekš minēto Rick’s Cafe senajā centrā.

riks.jpg - 28.14 KBApmeklējiet leģendāro Rick's Cafe

Katra detaļa, ieskaitot pat piano spēlētāju un viesmīļu kostīmus, šeit ir izveidota gluži kā filmā. Par laimi, ēdienkartē ir daudz plašāks piedāvājums par kaviāru un kokteiļiem!

Šodien šeit saimnieko amerikāniete Keitija Krīgere, kas piedāvā tādus gardumus kā labas filejas, steikus, jūras velšu produktus (austeres, lasi) un citas delikateses interesantās variācijās. Personai maltīte izmaksās ap 30USD, ieskaitot dzērienus.

Pēc tam varat apmeklēt kādu vietējo klubu, kas pārsvarā izvietojušies Corniche bulvārī. Iesakām divus – La Fibule un Le Village, kur varēsiet pilnā spožumā redzēt vietējo jaunatni, kam patīk šķērdēt uz nebēdu!

Vakaru noslēdziet visnotaļ interesantajā Mystic Garden bārā turpat Corniche, bet pēc tam brauciet atpakaļ uz hoteli baudīt miegu pēc tik nogurdinošas dienas.

Noderīgi padomi:

  • Noteikti vakcinējieties pret holeru, vēdertīfu un stingumkrampjiem pirms šī ceļojuma.
  • Tradicionāls sveiciena veids Marokā – viegls rokasspiediens.
  • Dzeramnauda = 10 līdz 15% apmērā no rēķina summas.
  • Ja ēdat kopā ar marokāņiem un tradicionālos ēdienus, izmantojiet tikai labo roku.
  • Brauciet uz Kasablanku jūlijā, kad šeit notiek slavenais Kasablankas Mūzikas festivāls ar ievērojamu zvaigžņu piedalīšanos.
  • Peldēšanās drēbes un šortus valkājiet tikai pludmalē, jo šī tomēr ir musulmaņu valsts


Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Endija
a cik maksā tas viss?
09.06.2012. plkst. 17:45
izskatās jaulabi, bet ir foršākas vietas zemes virs;u!
03.08.2007. plkst. 12:13
baigi daargi :(
02.08.2007. plkst. 22:16
di
tur patiešām bija forši
11.07.2007. plkst. 16:50
jaa, kaapeec gan ne!!!
10.07.2007. plkst. 15:05

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Turcijā 16. un 17. gadsimtā, katram, ko pieķēra dzerot kafiju, tika piespriests nāves sods

Pasākumi

Dailes teātrī notiks Dailes teātra 9. studijas diplomdarbu izrādes

Šogad Latvijas Kultūras akadēmiju beidz 17 dramatiskā teātra aktiermākslu studējošie topošie aktieri asoc. prof. Mihaila Gruzdova un Indras Rogas vadībā - Gints Andžāns, Lauris Bokišs,...