Top 10 – Vietas, kur sagaidīt 2008. gadu

Top 10 – Vietas, kur sagaidīt 2008. gadu

3,2,1,... Laimīgu Jauno gadu! Iespējams, līdz šim jūsu aizraujošākā Jaunā gada sagaidīšana ir bijusi tepat, Doma laukumā, kopā ar rīdziniekiem skaitot aizejošā gada sekundes.

Varbūt, ka pagājušā gadā lieliski to paveicāt Barselonā, sagaidot pusnakti ar tradicionālo vīnogu ēšanu.

Ja vien jums patīk šos svētkus svinēt ārpus mājas un darīt to oriģināli, esam jums sagatavojuši rakstu par labākajām un aizraujošākajām vietām, kur ieskandināt nākamo – 2008. gadu!

To vidū ir nebeidzamo ballīšu pilsēta Lasvegasa, Amerikas Klinšainie kalni un pat leģendārais Sidnejas līcis ar savām ekstravagantajām uguņošanām

Ja viena diena ir par maz, brauciet uz Skotijas Edinburgu, kur līksmība valda veselas 4 dienas, vai arī uz Taizemes galvaspilsētu Bangkoku, kur Jauno gadu varēsiet ieskandināt trīs reizes – rietumu, ķīniešu un taizemiešu tradīcijās (laika posmā no decembra līdz aprīlim). Pludmaļu cienītājiem rekomendējam apmeklēt Rio, Maiami un Goa 31. decembra dienā....


1. Aspena

aspen.jpg - 41.05 KBJa vēlaties Jauno gadu sagaidīt uz kalna, nav labākas vietas kā Aspena, ASV

Sniega cienītāji izmanto katru iespēju, lai nokļūtu uz nogāzes un Jaunā gada svētki noteikti ir viena no tām. Tomēr Aspenas pievilcības faktors slēpjas ne tikai tās perfekti izstrādātajās un uzturētajās nogāzēs.  Šis slavenais un jau leģendām apvītais luksusa kūrorts jau ilgu laiku spēlē nozīmīgu lomu naudīgu cilvēku brīvdienu plānos, kuros dominē laba laika pavadīšana ar šiku.

Traukšanās lejup pa Snowmass vai Aspen Highlands nogāzēm, vakariņas smalkā restorānā vai martini malkošana ar kādu skaistu meiteni – katrā ziņā Aspenā jums ir visas iespējas gada pēdējo dienu aizvadīt ļoti stilīgi.

2.Bangkoka

bangkok.jpg - 52.61 KBSagaidiet Jauno gadu pēc austrumu tradīcijām un ar krāšņu uguņošanu Taizemes galvaspilsētā Bangkokā

Jaunā gada svinības Taizemē ir trīsreiz skaistākas nekā citur, jo šeit to sagaidīt ir iespējams veselas trīs reizes. Liekas neticami, bet paklausieties: vispirms jūs sagaidīsiet Jauno gadu rietumnieku stilā, 31. decembra vakarā.

Šajā dienā lielākā ballīte notiek Bangkokas Central World Plaza, kur uzstājas dažādi taizemiešu mūziķi un ļaudīm tiek piedāvāta iespaidīga uguņošana. Svinības, protams, turpinās visu nakti. Laika posmā starp janvāra vidu un februāri Taizeme sāk lūkoties Ķīnas virzienā, jo Bangkokas ķīniešu kvartālā noris nemitīgas krāsainu pūķu parādes, uzstājas lauvu dejotāji, tiek rīkotas uguņošanas, uzvestas tradicionālās operas un ir baudāms daudz kas cits. Visbeidzot – aprīlī notiek Songkran svinības par godu pirmajai gada dienai pēc taizemiešu kalendāra.

Lieki piebilst, ka atkal runa ir par ilgām svinībām (3 dienas), kas ietver parādes, maskas, dejas un neparasto ūdens laistīšanas festivālu, kurā arī parasti garāmgājēji tiek apmētāti ar ūdens baloniem un apšaudīti ar ūdens pistolēm. Katrā ziņā tā ir interesanta tradīcija, turklāt Taizemei raksturīgajos karstajos laika apstākļos pat ļoti patīkama.

3. Barselona

barce.jpg - 60.02 KBSpānijā pēc Jaungada sagaidīšanas tradīcijām, pulkstenim sitot "12", uz katra zvana jāapēd pa vīnogai - lai to izbaudītu, jādodas uz Barselonu

Neaizmirstiet par siesta – tradicionālo atpūtas laiku Spānijas dienvidū, jo Jaunā gada sagaidīšana prasīs daudz spēka. Spāņu tradicionālās vecgada vakara svinības ietver plašas vakariņas kopā ar ģimeni un draugiem, notiesājot daudzveidīgu un gardu maltīti, baudot labu vīnu un jauki pavadot laiku noīrētās zālītēs vai restorānos (Barselonā populārākie ir kataloniešu Ca L’Isidre un Jaume de Provenca), kuros jāpierakstās jau iepriekš.

Pati Jaunā gada sagaidīšana notiek saskaņā ar senu tradīciju – pulkstenim sākot sist 12, jums katra zvana laikā ir jāapēd pa vīnogai (kopā tātad 12). Tas var izrādīties pagrūts uzdevums, jo ir veicams ļoti ātri, taču, ja jums tas pilnībā izdosies, saskaņā ar spāņu ticējumiem, 2008. gads būs pārticības un veiksmes pilns (savukārt katra neapēstā vīnoga attiecīgi garantēs vienu neveiksmīgu mēnesi nākamajā gadā).

Kad pēdējā oga ir norīta, cilvēki dodas uz Gotisko kvartālu un Las Ramblas rajonu, priecājoties par mūziku un apmeklējot neskaitāmos bārus un naktsklubus. Jautrība nerimst līdz rītam, tāpēc noteikti sagaidiet pirmo gada saullēktu pludmalē ar karstu šokolādi un churros rokās.

4. Edinburga

hog.jpg - 67.7 KBVismaz reizi mūžā jāredz vienas no pasaules iespaidīgākajām Jaunā gada svinībām - Hogmanay - Skotijas galvaspilsētā Edinburgā

Skotijas galvaspilsētā notiek vienas no iespaidīgākajām Jaunā gada svinībām pasaulē – tā sauktais Hogmanay. Katra gada beigās šeit sākas 4 dienu ilgi svētki līdz pat pēdējai 31. decembra sekundei. Tad nu visiem ir iespēja priecāties par gājieniem, koncertiem, karnevāliem, suņu sacīkstēm, uguņošanām, kā arī lustēties dažādās ballītēs.

Hogmanay Street Party ietvaros pilsētas centrā 31. decembra vakarā uzstājas daudzas pasaules mūzikas zvaigznes, savukārt visā pilsētā tiek piekoptas dažādas tradīcijas, piemēram, cilvēki cenšas ienest laimi saviem kaimiņiem, mēģinādami būt pirmie svešinieki, kas sper kāju viņu namos jaunajā gadā ar dāvaniņu.

5. Goa

goa.jpg - 45.13 KBJa vēlaties sagaidīt Jauno gadu kopā ar svētajām govīm pludmalē, tad jādodas uz Goa, Indijā

Pirms sastādīt sarakstu ar nelāgajiem paradumiem un vājībām, no kurām esat apņēmies tikt vaļā 2008. gadā, dodieties to sagaidīt uz Goa, lai izbaudītu vēl pēdējo trakulīgo nakti ar visām no tā izrietošajām sekām.

Atrazdamās Indijas pussalā, šī zaļā un pludmalēm bagātā teritorija ne tikai piedāvā labāko pludmales zonu Indijā, bet arī kalpo kā norises vieta izcilām un pasaulē jau ļoti slavenām Jaunā gada svinību ballītēm, kuru laikā pludmalēs cilvēki izklaidējas un priecājas uz nebēdu house un techno mūzikas pavadījumā

Ja ātrais ritms un reivs nav jūsu stihija, varat nakti pavadīt uz pirmā Indijas offshore kazino, kas atrodas uz MS Caravela jahtas vai arī noīrēt motociklu un apmeklēt seno portugāļu fortu vai vietējos zvejnieku ciemus.

Lai nu kā, ja meklējat vietu, kur izklaidēties un vienlaikus arī atpūsties, Goa jūs jau gaida!

6. Lasvegasa

vegas.jpg - 148.83 KBJaungada svinības Grēku pilsētā - Lasvegasā - atstās neizdzēšamas atmiņas, jo šeit viss tiek rīkots ar vērienu

Viva Las Vegas! Kad ir runa par svētkiem, atcerieties šo frāzi, jo tieši šajā pilsētā norit vērienīgākā vecgada vakara ballīte pasaulē. Došanās uz Grēku pilsētu amerikāņiem jau sen ir daudz populārāka par Ņujorkas apmeklējumu šajā laikā, jo viņus vilina plašās ielu ballītes, krāšņie pirotehnikas šovi, šikie restorāni, slavenu mākslinieku koncerti un jautro cilvēku pūļi.

Galvenā atrakcija ir „Amerikas ballīte”, kad galvenajā ielā tiek slēgta satiksme un tā tiek pārvērsta par iespaidīgas uguņošanas vērošanas vietu. Daļa jautrības norit arī pilsētas centrā, Fremont ielā, kur svētkus svin ar koncertiem, vīna tostiem un milzīgiem gaismas un skaņas šoviem grandiozā teltī.

7. Maiami

miami.jpg - 70.66 KBMaiami Jaungada svinības ir savādākas kā Rīgā kaut vai ar to faktu, ka tur eglīšu vietā uz salūtu noraudzīsieties pāri palmu lapotnēm

Kamēr ziemas aukstums latviešiem liek Jauno gadu svinēt telpās, South Beach viss notiek otrādāk. Šis Maiami Art Deco stila rajons pārvēršas par aktīvu centru, kurā čum un mudž no nosauļotiem ķermeņiem, kas klejo no bāra un bāru. Turklāt šajā trakumā piedalās arī daudzas Holivudas slavenības.

Jums nav ielūguma? Nav ko uztraukties, jo pat tādās vietās kā Delano, Mynt Lounge un Prive šajā vakarā var iekļūt ikviens, kam ir pāris lieki dolāri.

Ja vēlaties atpūsties un priecāties ne tik uzkrītoši, dodieties uz Maiami Bayfront parku, kur notiek Floridas štata lielākā ballīte ar bezmaksas koncertu un vecā gada pēdējo sekunžu skaitīšanu ar Oranžo bumbu (speciāla Jaunā gada bumba, kas lēnām nolaižas no debesīm pie InterContinental viesnīcas). Un nepalaidiet garām brīnišķīgo uguņošanu Biscayne līcī.

8. Ņujorka

ny.jpg - 115.75 KBIespējams, slavenākā Jaungada sagaidīšanas vieta pasaulē - Times Square Ņujorkā - kur gadu miju cilvēku pūlis sagaida jau vairāk kā 100 gadus

Jaunā gada sagaidīšanai nav labākas vietas par pilsētu, kas nekad neguļ, ja jūs gribat to sagaidīt vietā, kur tā ir gadu desmitiem sena un ziņu kanālos bieži demonstrēta tradīcija.

Times Square ar savu slaveno Ziemassvētku egli Jauno gadu sagaida kopā ar tūkstošiem cilvēku jau 101 gadu (tradīcija aizsākās 1907. gadā).

Mūsdienās šajā laikā Ņujorkā ierodas miljoniem viesu, kas pārpilda ieliņas un piedalās milzīgā brīvdabas jampadracī, klausoties dzīvo mūziku, vērojot slavenības un salūtu. Tie, kas mazliet baidās no aukstuma, nepaliek bešā, jo vietējos bāros un naktsklubos tiek organizēti neskaitāmi pasākumi, daudzi no kuriem ilgt līdz pirmajiem gaiļiem.

Ja negribas doties uz ASV un esat kabeļtelevīzijas kanālu abonents, ieslēdziet TV un vērojiet šo milzīgo pasākumu zilajā ekrānā.

9. Riodežaneiro

rio1.jpg - 32.92 KBNeaprakstāma Jaunā gada sagaidīšanas svinības norit Riodežaneiru pludmalē Reveillon, kur kopā savācas ap 2 miljoniem cilvēku...

Protams, Lielais Riodežaneiro karnevāls ir daudz populārāks, tomēr arī vecgada vakars šajā pilsētā ir neaizmirstama pieredze.

Ekstravaganta izklaide pludmalē, pazīstama ar nosaukumu Reveillon, ietver eklektisku tradīciju miksli, piesaistot apmēram 2 miljonus netradicionālās reliģiju Candomble un Umbanda piekritējus, kā arī ziņkārīgo tūristu pūļus.

Protams, neiztiek bez tradicionālās uguņošanas, gardajiem brazīliešu ēdieniem un atraktīvās sambas mūzikas, kas ļauj ballēties līdz rītam gluži kā vasaras ballītē Jūrmalā. Papildus tam visam jūs redzēsiet arī rituālu par godu jūras dievietei Iemanja – grupa baltā tērpu lūdzēju ar svecēm palaidīs jūrā maziņas koka laiviņas.

Saskaņā ar ticējumiem, ja dieviete ir apmierināta ar laivas saturu (tajā ietilpst ziedi, smaržas vai citas līdzīgas lietas), laivas palaidējs nākamajā gadā iemantos laimi, bet ja nē, tad varēs vainot pats sevi. Katrā ziņā brazīlieši zina kā izklaidēties uz pilnu klapi, tāpēc, naktij iestājoties, pludmalē sāk spēlēt slaveni DJ un dzeršana apvienojumā ar dejām ilgst līdz rītam.

Pludmales luksusa kūrortos notiek slēgtās svinības. Ja palaimējas kādā no tām iekļūt, sagaidīsiet 1. janvāri ar gardām brokastīm un ekskluzīvu šampanieti.

10. Sidneja

sidn.jpg - 85.25 KBUguņošana Sidnejas piestātnē parasti ir pirmais, ko atspoguļo lielākie pasaules masu mēdiji, jo Sidneja ir pirmā no pasaules lielipilsētām, kas iesoļo Jaunajā gadā

Arī Sidnejas vecgada svinības ir izpelnījušās ievērību visā pasaulē. Šajā vakarā Austrālijas slavenākajā pilsētā tiek „atlaistas visas bremzes” un cilvēki kopā priecājas, vērojot fantastisko uguņošanu Sidnejas piestātnē, kad slavenajām pilsētas tiltam pāri paceļas simtiem krāsainu raķešu un atspoguļos ūdenī pie Sidnejas Operas nama.

Daudzas tūrisma kompānijas šajā laikā piedāvā kruīzus gar piestātni, lai skatītājs nokļūtu vēl tuvāk šim brīnumam! Un, tā kā šajā pasaules daļā gadu mija iekrīt vasarā, pēc uguņošanas var mesties aktīvās izpriecās, klejojot pa pilsētu un apmeklējot koncertus. Nākamajā dienā atslodzei varat pievērst uzmanību Austrālijas mākslai...

Katrā ziņā 1. janvāra sagaidīšana Sidnejā jums paliks prātā uz mūžu.

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ballīte
Vietas, kur sagaidīt Jauno gadu: http://IzklaideTev.lv/
27.12.2016. plkst. 22:57
Henrijs
danuta, cik liels budžets šim ceļojumam??
24.10.2008. plkst. 10:31
iesakiet luudzu kur sagaidiit jauno 2009 gadu jaunam paaariitim, arpus lv ??!!!!
23.10.2008. plkst. 23:26
Jebkuru svētku galvenais nosacījums ir laba kompānija un tad jau norises vieta ir mazāk svarīga.. Ja abi faktori summējas, tad izcili svētki garantēti!
20.12.2007. plkst. 22:49
Jauno gadu kruiza!
20.12.2007. plkst. 21:37

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

1979.gada februārī Sahāras tuksnesī sniga sniegs

Pasākumi

Akcija "Paņem ieejas biļeti uz Sex Pistols koncertu!" noslēgusies

Ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs 20. augustā Rīgā viesosies leģendārie britu panki - Sex Pistols!
Koncertā piedalīsies visi The Sex Pistols klasiskā sastāva dalībnieki, tāpēc šī...