Izstāde "Jūlijam Viļumainim – 100"

Izstāde "Jūlijam Viļumainim – 100"

No 2009.gada 29.maija līdz 5.jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) būs skatāma gleznotāja Jūlija Viļumaiņa (1909 – 1981) piemiņas izstāde, veltīta mākslinieka simtgadei.


Mākslinieks Jūlijs Viļumainis ir strādājis visos glezniecības žanros, taču vairāk pazīstams kā ainavas un klusās dabas meistars. Jūlijs Viļumainis dzimis 1909.gada 25.aprīlī Rīgā. Mācījies Rīgas pilsētas amatniecības skolā (1925 – 1926), kopš 1926.gada – Latvijas Mākslas akadēmijā, V.Purvīša Dabasskatu glezniecības meistardarbnīcā, kuru absolvējis 1935.gadā. Pēc akadēmijas beigšanas strādājis par zīmēšanas skolotāju Rēzeknē un Rīgā. Piedalījies biedrības „Zaļā zeme” un Mūksalas mākslinieku biedrības izstādēs.

Pēc Otrā pasaules kara gleznotājs strādājis par pedagogu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Jūlijs Viļumainis ir bijis Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1946.gada, darbojies Mākslinieku savienības gleznotāju sekcijas birojā, bijis Mākslinieku savienības priekšsēdētāja vietnieks, priekšsēdētājs, organizējis pirmos Mākslas dienu pasākumus. Ilgus gadus bijis Mākslinieku savienības valdes loceklis. Jūlijs Viļumainis ir piedalījies daudzās mākslas izstādēs, kā arī sarīkojis vairākas personālizstādes Rīgā un Jūrmalā.

Jūlijs Viļumainis ir no tiem Vilhelma Purvīša audzēkņiem, kuri jau agri izveidoja savu individuālu daiļrades rokrakstu. Pēc akadēmijas beigšanas viņš gleznoja ekspresīvas Rīgas un Rēzeknes ainavas, bet kopš 20.gadsimta 40.gadiem vairāk pievērsies klusajai dabai. Lielu popularitāti un atzinību ieguvis ar saviem maizes, sēņu un zivju gleznojumiem, kuros uzsver brūnzaļu silto toņu gammu, vieliskumu, materialitāti, faktūras un maigu apgaismojumu.

Jūlija Viļumaiņa darbu izstāde iekļaujas par tradīciju kļuvušajās mākslinieku simtgadnieku piemiņas izstādēs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē. Izstāde, kurā būs eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma un privātām kolekcijām, ļaus iepazīties ar mākslinieka daiļrades dažādu periodu izcilāko sniegumu.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Leģendārais taustiņinstrumentālists Kīts Emersons aizrauj koncerta apmeklētājus ar nepārspējamo talantu

23.augustā uz Rīgas Kongresu nama skatuves ar ekskluzīvu koncertu mūzicēja progresīvā roka leģenda un supergrupas Emerson, Lake & Palmer dibinātājs Kīts Emersons ar pavadošo grupu –...