Klajā nāk grupas “Iļģi” albums “Īsākās nakts dziesmas”

Klajā nāk grupas “Iļģi” albums “Īsākās nakts dziesmas”

Sadarbībā ar mūzikas izdevniecību “Platforma Music” postfolkloras grupa “Iļģi” laidusi klajā savu divpadsmito albumu “Īsākās nakts dziesmas” un aicina uz ielīgošanas koncertiem 7. un 13.jūnijā.


Jaunais albums jau pieejams digitālā formātā mājas lapā Platforma.lv, bet nākamajā nedēļā tas būs pieejams arī CD formātā mūzikas veikalos.

Albumā dzirdami 11 seno līgotņu mūsdienīgi tulkojumi, kurus kopīgi veidojuši pašreizējie “Iļģu” dalībnieki Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde ar mērķi uzrunāt, ieinteresēt un aizraut arī tos cilvēkus, kas līdz šim nav saskatījuši vasaras Saulgriežu patieso jēgu un burvību.

“Īsākās nakts dziesmas” ir noskaņām bagāts, skaniski daudzveidīgs un Jāņu sajūtas raisošs albums. Tajā dzirdamas gan enerģētiski uzlādējošas, gan rāmas un mirkli izbaudošas dziesmas, gan tādas, kur saklausāmi mūsdienu ritmi un mūsdienu cilvēka klātbūtne.

Jaunā albuma ieskandināšana un TV koncerta ieraksts notiks jau šo svētdien, 7. jūnijā klubā “Essential” pl.14:30 un pl.20. Koncertu varēs vērot gan klātienē, gan interneta tiešraidē mājas lapā Platforma.lv.

Albuma prezentācija un Jāņu ielīgošana notiks 13.jūnijā plkst.13 Vērmaņdārza estrādē. “Iļģu” koncertā varēs ne tikai kopā izdziedāties, bet arī izdejoties, jo tajā piedalīsies arī Rīgas Danču kluba dejotāji. Pēc koncerta Ilga Reizniece vadīs Jāņu mācības, kurās stāstīs, kā pareizi līgot, ielīgot, dziedāt un apdziedāt, gatavot svētku mielastu, pušķot māju un svinēt svētkus. Darbosies arī Jāņu tirdziņš un amatnieki rādīs savu kalēja, podnieka un galdnieka arodu.

Albums “Īsākās nakts dziesmas” tapis, pateicoties Kultūrkapitāla fonda, Latviešu fonda un Amerikas Latviešu apvienības Kultūras fonda atbalstam.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Reperis Nelly izdod albumu “Brass Knuckles”

Latvijā klajā nācis amerikāņu repera Nelly piektais albums “Brass Knuckles”, kurā iekļauts arī vasaras aktuālais singls “Party People”, piedaloties “hercogienei” Fērgijai....