Portugāļu un spāņu mūzika

Portugāļu un spāņu mūzika

Portugāļu un spāņu komponistu mūzika līdz Latvijas platuma grādiem atnāk reti, vēl jo retāk – dienvidnieku interpretācijā! 5. februārī pl. 19.00 tas notiks Liepājas Teātrī, kad ikviens tiek ielūgts uz PORTUGĀĻU UN SPĀŅU MŪZIKAS vakaru.


Liepājas Simfoniskais orķestris un viesdiriģents no Portugāles klausītājus pārsteigs gan ar mazpazīstamo 20. gadsimta komponista, muzikologa un mūzikas kritiķa Luiša de Freitaša Branku Otro simfoniju (1926), gan populāro Eduāra Lalo Spāņu simfoniju. Vijoles solo atskaņos jaunā un talantīgā latviešu māksliniece Paula Šūmane, kura ar Liepājas simfonisko orķestri muzicēs jau atkārtoti.

Šobrīd jaunās vijolnieces studiju gaitas no Parīzes, kur iegūts bakalaura grāds, pārcēlušās Austrijas virzienā. Paula ir Jaira Klesa maģistrantūras klases studente Grācas mākslu universitātē. Savos 19 gados Paula Šūmane ir apliecinājusi sevi kā daudzsološu un neatkārtojamu savas paaudzes vijolnieci. Viņa ir guvusi laurus daudzos starptautiskos konkursos un regulāri koncertē Francijā, Vācijā un Latvijā. Kā soliste uzstājusies ar tādiem orķestriem kā Baden-Badenes filharmonijas orķestris (Baden-Baden Philharmonic orchestra), Hofas simfoniskais orķestris (Hoffer Symphoniker), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Liepājas simfoniskais orķestris, Prāgas simfoniskais studentu orķestris, Odesas simfoniskais studentu orķestris utt.

Portugāļu diriģents Sezario Košta (1970) ir viens no savas paaudzes aktīvākajiem diriģentiem Portugālē. Mūzikas studiju sākums aizritēja Parīzē, mācoties klavierspēli. Vircburgas Mūzikas akadēmijā ieguvis augstāko izglītību un maģistra grādu orķestra diriģēšanā. Izglītojies Baireitas Mūzikas festivālā, kā arī ieguvis pirmo vietu jauno diriģentu grupā 3. Starptautiskajā konkursā Fundação Oriente (1997). Diriģējis Portugāles Simfonisko orķestri, Porto Nacionālo orķestri, Lisabonas Metropolitēna orķestri, Nirnbergas Simfonisko orķestri u.c.

Spāņu ritmi un intonācijas Lalo simfonijā, kā arī skaudri smeldzīgās portugāļu fadu melodijas Branku simfonijā vienaldzīgu neatstās nevienu klausītāju.
 
 

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 20. maijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Akcija "Paņem ieejas biļeti uz Sex Pistols koncertu!" noslēgusies

Ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs 20. augustā Rīgā viesosies leģendārie britu panki - Sex Pistols!
Koncertā piedalīsies visi The Sex Pistols klasiskā sastāva dalībnieki, tāpēc šī...