Portugāļu un spāņu mūzika

Portugāļu un spāņu mūzika

Portugāļu un spāņu komponistu mūzika līdz Latvijas platuma grādiem atnāk reti, vēl jo retāk – dienvidnieku interpretācijā! 5. februārī pl. 19.00 tas notiks Liepājas Teātrī, kad ikviens tiek ielūgts uz PORTUGĀĻU UN SPĀŅU MŪZIKAS vakaru.


Liepājas Simfoniskais orķestris un viesdiriģents no Portugāles klausītājus pārsteigs gan ar mazpazīstamo 20. gadsimta komponista, muzikologa un mūzikas kritiķa Luiša de Freitaša Branku Otro simfoniju (1926), gan populāro Eduāra Lalo Spāņu simfoniju. Vijoles solo atskaņos jaunā un talantīgā latviešu māksliniece Paula Šūmane, kura ar Liepājas simfonisko orķestri muzicēs jau atkārtoti.

Šobrīd jaunās vijolnieces studiju gaitas no Parīzes, kur iegūts bakalaura grāds, pārcēlušās Austrijas virzienā. Paula ir Jaira Klesa maģistrantūras klases studente Grācas mākslu universitātē. Savos 19 gados Paula Šūmane ir apliecinājusi sevi kā daudzsološu un neatkārtojamu savas paaudzes vijolnieci. Viņa ir guvusi laurus daudzos starptautiskos konkursos un regulāri koncertē Francijā, Vācijā un Latvijā. Kā soliste uzstājusies ar tādiem orķestriem kā Baden-Badenes filharmonijas orķestris (Baden-Baden Philharmonic orchestra), Hofas simfoniskais orķestris (Hoffer Symphoniker), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Liepājas simfoniskais orķestris, Prāgas simfoniskais studentu orķestris, Odesas simfoniskais studentu orķestris utt.

Portugāļu diriģents Sezario Košta (1970) ir viens no savas paaudzes aktīvākajiem diriģentiem Portugālē. Mūzikas studiju sākums aizritēja Parīzē, mācoties klavierspēli. Vircburgas Mūzikas akadēmijā ieguvis augstāko izglītību un maģistra grādu orķestra diriģēšanā. Izglītojies Baireitas Mūzikas festivālā, kā arī ieguvis pirmo vietu jauno diriģentu grupā 3. Starptautiskajā konkursā Fundação Oriente (1997). Diriģējis Portugāles Simfonisko orķestri, Porto Nacionālo orķestri, Lisabonas Metropolitēna orķestri, Nirnbergas Simfonisko orķestri u.c.

Spāņu ritmi un intonācijas Lalo simfonijā, kā arī skaudri smeldzīgās portugāļu fadu melodijas Branku simfonijā vienaldzīgu neatstās nevienu klausītāju.
 
 

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Valentīndienas ekspresis Rīga - Parīze atiet restorānā "Fīlings"

14. februārī plkst 20.00 muzikālajā restorānā "Fīlings" "atties" romantiskais ekspresis Rīga - Parīze. Vakara gaitā viesus izklaidēs dzīvā mūzika franču noskaņās,...