Dima Bilan nevēlas mainīties – ne uz labo, ne uz slikto pusi

Dima Bilan nevēlas mainīties – ne uz labo, ne uz slikto pusi

Neskatoties uz to, ka Krievijas jaunais estrādes mākslinieks Dima Bilan Latvijā viesojās šī gada februārī, 21. jūnijā visiem Ogres iedzīvotajiem un Dima atbalstītājiem bija iespēja redzēt populāro un seksīgo megazvaigzni atkal, vēlreiz vai pirmo reizi....


Lai gan uz ieejas biļetēm tika rakstīts, ka Bilana koncerts sāksies plkst. 20:00, preses pārstāvju tikšanās ar mākslinieku jau iepriekš bija paredzēta plkst. 21:00.

Taču zinot Bilana "gājienus" un izlecienus neviens no preses pārstāvjiem nebrīnījās, ka mākslinieks preses konferencē ieradās ap plkst. 22:30.

Kad "zvaigzne" klāt, var sākt preses konfereneci.

Pastāv viedoklis, ka Eirovīzija ir vairāk politisks, nekā muzikāls konkurss. Vai Tu tam piekrīti?

Untitled 9.jpg - 49.92 KB Labs sākums, ļoti uzmundrinoši. Kamēr Krievija nebija uzvarējusi šajā konkursā, cilvēki runāja, ka konkurss ir politizēts. Rodas jautājums – vai politika traucē uzvarēt tiem, kas šo uzvaru tiešām ir pelnījuši? Mēģināšu izskaidrot savu domu konkrētāk. Pie mums, Krievijā, šīs baumas ir pieklusušas. Laikam tomēr uzvara dod mierinājumu. Piecpadsmit gadus Krievija jau piedalās Eirovīzijā un ne reizi nav uzvarējusi, bet te – uzvara! Jaroslavļā man uzdeva jautājumu – vai tā ir patiesība, ka šogad Eirovīzija bija „nopirkta”? Es kādas 10 minūtes neatbildēju uz šo jautājumu, nesavaldījos un nolamājos, jo man šis jautājums likās aizvainojošs.

Kas bija autors dziesmai „Believe”, kuru tu dziedāji konkursā, un kas tevi saista ar daiļslidotāju Jevgeniju Pļuščenko?

Untitled 10.jpg - 108.57 KBNesen izlasīju interviju ar Nadeždu Babkinu un biju ļoti pārsteigts par viņas vārdiem – it kā šī uzvara īsti nepieder Krievijai, jo gan vārdus, gan mūziku rakstījis amerikāņu autors. Patiesībā lielāko daļu dziesmas esmu uzrakstīju pats, bet līdzautors ir Džims Bīnss. Dziesma tika precīzi iztulkota angļu valodā, bet tajā ir vārdi, kuri dzimuši manā dvēselē. Turklāt arī angliskās versijas piedziedājumu, esmu uzrakstījis pats. Es sapratu, ka šai dziesmai jākļūst par manu mīļāko dziesmu, bet, lai tas notiktu, tai jāatbilst manām prasībām.
Vēl kas – ja atceraties, tad 2006.gadā esmu startējis Eirovīzijā bez – nu jau drauga Jevgēnija Pļuščenko un Edvīna Martona un izcīnīju otro vietu. Uz skatuves nebija ledus un Stradivari vijoles, taču nu ir pienācis laiks, un, pateicoties visiem atbalstītājiem, esmu uzvarējis. Paldies arī visiem tiem, kuri balsoja par mani Latvijā! Zinu, ka arī šeit man ir savs draugu klubs un klausītāji, kuriem arī laikam gribējās, lai Eirovīzija nākamgad notiek Krievijā. Ja vien jums būs tāda iespēja – atbrauciet, es jūs aicinu!

Tu Latvijā esi ne pirmo reizi. Vai tev jau ir kādas iecienītas vietas šeit? Ar ko tev asociējas Latvija?

Untitled 11.jpg - 94.82 KBAtklāti runājot, šodien, ierodoties Latvijā, biju tik noguris, ka aizmigu ejot. Mani ķēra no mugurpuses, lai nenokrītu zemē. Visiem citiem konkursantiem Eirovīzija beidzās līdz ar finālu, bet man tā tikai tad sākās, jo esmu iesaistījies lielā koncerttūrē. Sešu līdz septiņu dienu laikā esmu apmeklējis deviņas valstis. Četri lidojumi dienā – tas ir smagi, sevišķi pēc tās pašatdeves, ar kādu uzstājos Belgradā. Šodien visu dienu nogulēju – gan tad, kad lidoju, gan tad, kad braucu, gan viesnīcā. Vienīgais, kas iepriecināja – viesnīca, kurā mūs izmitināja (viesnīca „Meidrops”Ikšķilē). Man ir numuriņš ar skatu uz upi vai ezeru, nezinu, kas tā par ūdenstilpni. Ak, Daugava? Nu jā. Protams, es mīlu Jūrmalu. Esmu tur bijis un atbraukšu arī šovasar.

Kas tev dzīvē ir galvenais? Vai tās būtu uzvara tādos konkursos kā Eirovīzija?

Untitled 12.jpg - 61.9 KBTas būtu pārāk vienkārši. No sākuma jāsaņemas, lai godam pārdzīvotu šos panākumus – arī tas ir jāmāk. Tagad esmu nonācis uzmanības lokā, tādēļ man ir svarīgi palikt tādam, kāds es esmu, nevēlos mainīties – ne uz labo, ne uz slikto pusi. Man liekas, ka tieši saglabājot šo līdzsvaru, nonākšu pie jaunatklājumiem.

Kas tevi atbalstīja konkursa laikā? Vai, kāpjot uz skatuves, sajutāt kādu īpašu atbalstu?

Kad devos prom, mani pavadīja ļoti daudz cilvēku un uzdāvināja rokassprādzi ar uzrakstu „We believe in you”, ko es nēsāju uz rokas līdz pat vakardienai.

Vai šo gredzenu, ko turi rokās, arī kāds uzdāvināja?

Untitled 13.jpg - 65 KBJā, to man uzdāvināja Zviedrijā – tā iekšpusē iegravēts „Eirovīzija 2008”, Dima Bilan, bet no ārpuses gredzenu rotā mazi briljanti. Taču ne jau tas ir galvenais – man ir svarīgs uzraksts iekšpusē. Šīs lietas tik tiešām iedvesmo. Tajā brīdī, kad gaidīju balsojuma rezultātus, nebiju viens – kopā ar mani uztraucās visa komanda. Vēlreiz gribu teikt visiem paldies par atbalstu – es to augsti novērtēju. Es ļoti cerēju, ka uzvarēšu, un jūs man palīdzējāt. Uzskatu, ka tās ir lietas, kas ir ārpus politikas – patiesas un nesamaitātas emocijas, ko izjutu un ceru, ka turpināšu izjust. Tās man palīdz pārdzīvot arī „politiskos” momentus. Protams, biju gatavs, ka mani nesagaidīs tikai ar pozitīvām recenzijām. Uzvara ir salda tikai pirmajā brīdī, vēlāk sākas pavisam neinteresantas lietas, piemēram, uzrodas nelabvēļi. Tie arī agrāk bijuši, taču tagad to skaits trīskāršojies.

Kas, tavuprāt, ir pelnījis pārstāvēt Krieviju nākamajā Eirovīzijas konkursā?

Nekad neesmu tieši atbildējis uz šo jautājumu. Varbūt jūs man pārmetīsiet pārlieku noslēgtību, taču man liekas, ka jau sen esam tikuši pāri šovbiznesa neprofesionālisma robežai. Krievijā ir ļoti daudz cilvēku, kas varētu cienīgi pārstāvēt sevi un valsti nākamajā Eirovīzijā. Turklāt tam cilvēkam nebūs jāpārvar emocijas, ko izjūt konkursanti, uzstājoties svešā valstī. Arī tas ir jāmāk! Es, piemēram, izbaudīju to jau divreiz, esmu „cietais rieksts”.

Kā tu vērtē sava novadnieka Timura Šao ierosinājumu nodēvēt tavā vārdā pilsētas ielu un mūzikas skolu Karačajevo Čerkesijā, tavā dzimtajā pusē? Varbūt tas jau ir noticis?

Untitled 14.jpg - 71.42 KBVēl neesmu dzirdējis pēdējo baumas versiju. Es jau sen nedzīvoju tur, kur esmu dzimis, jau no otrā dzīves gada. Taču man bija ļoti patīkami uzzināt šo ziņu. Ieskatoties internetā, vērojama „ziņu sadursme”. „Dima Bilan vārdā nosauks ielu! Dima Bilan vārdā ielu tomēr nenosauks! Nenosauks ielu, taču nosauks skolu! Tik dažādas versijas... Es pats domāju, ka tas, ko daru, nepavedina jauno paaudzi uz sliktām nodarbēm. Tādēļ, ja manā vārdā tiktu nosaukta skola, iespējams, tajā mācītos vēl vairāk bērnu. Jā, tā ir vēl lielāka atbildība, tādēļ pēc 15 gadiem – lūdzu. Es, protams, atbrauktu, ja tas notiktu, paspiestu roku tiem cilvēkiem, kas mācīsies šajā skolā. Starp citu, drīzumā plānoju apmeklēt Kabardīnbalkāriju, jo esmu Kabardīnbalkārijas Tautas mākslinieks, kas man ir liels pagodinājums.

Kādēļ tu vēl neesi Krievijas Tautas mākslinieks?

Mūsu valsts ir milzīga un viss process prasa daudz laika. Tas ir ilgs. Atklāšu noslēpumu – visus nepieciešamos dokumentus esmu jau savācis. Tituls it kā nav svarīgs, taču mūsu valstī tas ir daudz kā vērts.

Tava albuma nosaukums ir „Protiv pravil” - „Pret noteikumiem”. Kādus noteikumus jums pašam nācies pārkāpt?

Otrā reize Eirovīzijā – tas ir pret noteikumiem. Trīs reizes pēc kārtas „MTV Gada mākslinieks” – arī pret noteikumiem.

Untitled 23.jpg - 63.96 KBKad saruna galā, Dima taisnā ceļā dodas uz skatuves pusi, kur jau viņu gaida tūkstošiem spiedzošu jauniešu ar plakātiem rokās, kliedzot "Dima, Dima".

Untitled 17.jpg - 41.77 KBNeskatoties uz vairākkārt apspriesto Dima Bilan iedomību, izlekšanu un visām citām negatīvām lietām, vismaz Ogres estrādes apmeklētājiem, Dima Bilan sevi parādīja sevi no labās puses. Vairāk nekā stundu ilgajā koncertā klātesošajiem bija iespēja redzēt un dzirdēt gan vecās, gan jaunās dziesmas, vērot Bilana puišu (četri dejotāji) dejotprasmi un lieliski pavadīt laiku.

Untitled 19.jpg - 88.31 KB

Untitled 21.jpg - 106.52 KB

Untitled 25.jpg - 53.13 KB

Untitled 27.jpg - 87.92 KB

Untitled 29.jpg - 58.9 KB

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 18:37
inta
supeeeeeeeeeeeer
24.05.2010. plkst. 17:19
viltniece
Man viņš drausmīgi patīc un dziesmas vnk ir unikālas!
27.06.2009. plkst. 23:44
Palasot sadus komentarus, jasecina, ka Dimam ir izdevies savus fanus padarit trakus gluzi ka Amerika.
18.10.2008. plkst. 17:38
nastja
ja tsebja obožaju mne 11 let ja zivu v latvije mīlu mīlu mīlu mīlu mīlu mīlu
13.10.2008. plkst. 18:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Viļņa — Eiropas kultūras galvaspilsēta 2009 pārsteigs ar „dzīvo kultūru”

2009. gadā kultūra visās tās formās un izpausmēs piepildīs Viļņas galerijas un skatītāju zāles, ielas un citas šādam nolūkam nekad neizmantotas vietas. Programmā Viļņa — Eiropas...