Fatman Scoop Rīgā

Fatman Scoop Rīgā

9. maijā Latvijā pirmo reizi viesojās Ņujorkas hip hop haipmens, šovmens un radio DJ Fatman Scoop.

Uz sarunu ar Irlaiks.lv klubā „Essential” pāris stundas pirms koncerta pats mākslinieks neieradās, jo neparedzamu apstākļu dēļ, viņa lidmašīnas reiss no Ņujorkas kavējās par vairākām stundām, kā rezultātā Fatman Scoop bija pārguris un viņam pirms koncerta bija nepieciešams atpūsties, lai Latvijā „ienestu” īstu kluba atmosfēru.

Uz sarunu bija ieradies Fatman Scoop menedžeris, kurš sarunas laikā dabūja risināt vēl kādu problēmu, proti, Rīgā šajā laikā bija plīsis ūdensvads, kā rezultātā viesnīcā, kurā šajā brīdī vēlējās atpūsties Fatman Scoop, nebija krāna ūdens. Pēc neilga laiciņa šī problēma tika novērsta un Fatman Scoop menedžeris mums varēja nedaudz pastāstīt par Fatman Scoop un viņa nākotnes plāniem.


Izmantojot situāciju, kamēr Fatman Scoop nav klāt, vēlējos lūgt pastāstīt par pašu hip hop mākslinieku. Kāds viņš ir kā cilvēks?

Ar viņu ir ļoti viegli komunicēt, viņš labprāt aprunājas ar visiem – ar draugiem, kolēģiem, faniem. Ja viņš būtu tagad šeit, te būtu liels troksnis (smejas). Viņam ir ļoti laba balss, viņam piemīt liela enerģija. Viņš koncertos izliek sevi visu, sagādājot apmeklētājiem īstu kluba atmosfēru. Untitled 4.jpg - 104.84 KBAttēlā: Pa labi Fatman Scoop menedžeris, kurš visu koncerta laiku atradās uz skatuves, vērojot un arī vēlāk filmējot, uzstāšanos Latvijā

Fatman Scoop ir DJ, viņam ir savs šovs, viņš uzstājas klubos, varbūt ir vēl kaut kas ko viņš dara?

Jā, Fatman Scoop vada raidījumus Amerikas populārākajā hiphopa radio "Hot 97", šo radiostaciju klausās 21 Amerikas štatā. Ņujorkā šī raidstacija ir ļoti populāra. Taču šobrīd viņa galvenais uzdevums un darbs ir MTV šovs „Man and wife” („Vīrs un sieva”), kuru viņš vada kopā ar savu sievu. Drīzumā līdz klausītājiem nonāks Fatman Scoop skaņdarbi kopā ar Snoop Dog un Rihanna.
Tāpat Fatman Scoop ir pabeidzis dziesmu FIFA Eiropas futbola čempionātam, bet pēc divām nedēļām mēs dosimies uz Zviedriju, lai šai dziesmai uzfilmētu arī video. Klipā piedalīsies Zviedrijas futbola izlase un cerams, ka šīs hits iekaros pasauli. Eiropā futbols ir ļoti populārs, tāpēc ceram, ka dziesma gūs lielus panākumus.
Solītais albums šogad gan neiznāks. Fatman Scoop strādā pie šī albuma, taču šobrīd ir svarīgākas lietas.

Kāda bija Jūsu reakcija, kad saņēmāt uzaicinājumu koncertēt Latvijā? Vai zinājāt, kur tāda valsts maz atrodas?

Uz Latviju gribējām braukt jau februārī, bija paredzēts koncerts kopā ar Akon, bet tā nu sanācis, ka esam šeit tikai maijā. Patiesībā, saņemot piedāvājumu koncertēt Latvijā, mēs patiešām nemaz nezinājām, kur tā atrodas – domājām, ka tā ir Krievijā. Bija jāpērk karte un jāskatās, kur Latvija atrodas (smejas). Mēs esam bijuši divas reizes Somijā, divas reizes Maskavā. Uzskatām, ka šī Eiropas daļa ir ļoti svarīga mūziķiem. Līdz šim vēl nekad neesam bijuši Baltijas valstīs. Ir vienmēr prieks redzēt jaunus cilvēkus, redzēt viņu reakciju. Mēs esam bijuši daudzās pasaules valstīs, piemēram, Ķīnā un Japānā. Lai gan mēs šajās valstīs nevaram savstarpēji saprasties, jo tur nerunā angliski, viņi saprot Fatman un viņa mūziku. Tas ir kaut kas vienreizējs.

Kurā valstī ir labākie fani?

Visur, kur mēs esam, cilvēkiem patīk. Vai tā ir Austrālija, Āzija, Eiropa vai Brazīlija. Nemaz tā nevar pateikt.

Vai braukājot pa pasauli, ir nācies iepazīt arī tās valsts kultūru, apkārtni?

Mēs nekad nepaspējam neko apskatīt – ne pilsētu, ne tās valsts kultūru, pēc šova mēs parasti braucam mājās. Tas ir bēdīgi, bet tā nu tas ir.
Sarunā iesaistās Šons (Fatman Scoop koncerta rīkotājs un uzņēmuma „Onyx Entertainmet” boss), kurš saka , ka nākamreiz Fatman brauks uz Latviju atpūsties, nevis strādāt. Tam piekrīt arī viņa menedžeris.

Neilgi pirms koncerta sākuma, mums izdodas arī „pārķert” pašu Fatman Scoop, lai pajautātu arī viņam dažus jautājumus par viņa dzīvi un gaidāmo koncertu Latvijā. Untitled 91.jpg - 77.14 KB

Ko tu vēlies šodien sagaidīt no publikas?

To pašu, ko parasti – tusiņu, lai cilvēkiem ir jautri, lai cilvēki priecājas un lēkā man līdzi.

Pastāsti, lūdzu, par savu šovu „Man and wife”?

„Man and wife” ir seksuālo attiecību šovs, ko veidoju kopā ar savu sievu. Mēs runājam par mīlestību, seksu, attiecībām no precētu cilvēku viedokļa.
Mēs runājam par visu, kas cilvēkiem interesē, sakām vienmēr taisnību. Raidījumu skatās 10 miljoni cilvēku tieši tāpēc, ka tā ir saruna par reālo situāciju un mēs nekautrējamies runāt jebkuru tēmu.

Tu savā šovā runā par lietām, kas cilvēkus interesē, bet kas ir tās vērtīgākās un svarīgākās lietas tev pašam dzīvē?
Veselība...jā, noteikti veselība –, lai es būtu pie pilna prāta, ģimene un nauda. Nauda ļauj cilvēkam justies komfortabli, tas man ir ļoti svarīgi.

Kāda ir tava ikdiena?Untitled 6.jpg - 71.51 KB

Man ir sieva un divi bērni. Manam dēlam ir 14. gadi, bet meitai – 6. gadi. Esmu parasts tēvs. Mana ikdiena sākas 7 no rīta. Pēc pamošanās, 30 minūtes es veltu lūgšanām, pēc tam aptuveni 30 – 40 minūtes meditēju, tad eju dušā un apdomāju savu šīs dienas plānu. Pēc tam eju 45 minūšu garā pastaigā ar suni. Plkst. 8:50 aizvedu savu meitu uz autobusu un pavadu uz skolu. Tad eju atpakaļ uz mājām un eju atkal dušā. Un tad sāku savus darbus – darbs studijā, šovs vai radio raidījums. Man darbs beidzās ap 23:00, pat 23:30. Tad es atgriežos mājās un nedaudz laiku pavadu ar savu sievu. Pēc tam ejam gulēt. No rīta atkal 7 ceļos un sākas viss no gala.

Savas karjeras laikā esi producējis, remiksējis un piedalījies ar savu balsi klubu grāvējos tādām zvaigznēm, kā Timberland, Janet Jackson, Ciara, kā tas bija strādāt ar viņiem?

Ja kāds man uzzvana un saka, ka grib kopā ar mani strādāt es eju apskatīties, ko viņi man piedāvā. Ja man patīk dziesma un es zinu, ka varu to no savas puses uzlabot, es piedalos. Esmu strādājis kopā ar daudziem slaveniem un talantīgiem mūziķiem, taču vienīgā persona, ar kuru es noteikti vēl neesmu strādājis kopā, bet ĻOTI to vēlos, ir Mary J Blige. Ja es varētu uztaisīt dziesmu ar viņu, es varu beigt savu karjeru, jo man taču būtu dziesma ar Mary J Blige.

Un kā būtu strādāt kopā ar kādu mūziķi no Latvijas? Vai pieļauj tādu iespēju?

Tas būtu labi. Es nešķiroju, vai cilvēks ir no Latvijas, Igaunijas, Krievijas vai Amerikas. Es šeit esmu pāris stundas, tāpēc, ja man kāds koncerta laikā iedos labu demo, es noteikti ar viņu sazināšos.

Vai ir kāds mirklis dzīvē, kuru tu gribētu izdzīvot vēlreiz?

Nē. Tas kā tu dzīvo šodien, padara tevi par to, kas tu esi. To nevar mainīt. Tajā mirklī tu to dari tā un nekā savādāk. Ja cilvēks kaut ko mainītu, tad viņš vairs nebūtu viņš pats. Tā būtu jau cita persona. Jābūt ir tev pašam!

Tavs menedžeris minēja, ka tev esot ļoti labas attiecības ar faniem. Vai tā ir taisnība?

Es ar saviem faniem sarunājos mājas lapā Man and wife (http://www.manandwife.tv/). Esmu arī ticies ar viņiem. Kāds puisis reiz bija atnācis uz manu šovu un atstājis mašīnu neatļautā vietā. Kad šovs beidzās un viņš gāja uz savu mašīnu, viņš secināja, ka viņam ir uzlikta soda kvīts un jāmaksā soda nauda. Par cik man pusi palika žēl, es samaksāju sodu viņa vietā.
Tāpat koncertos fani grib manus slapjos kreklus, apakšveļu un dvieļus, viņi tos arī citreiz saņem.

Šajā mirklī mūsu saruna ir jābeidz, jo klātesošie jau gaida Fatman uz skatuves!

Untitled 11.jpg - 130.56 KBAttēlā: Un dejas var sākties...

Koncerta laikā klubā „Essential” Fatman Scoop izpildīja visas, mums zināmākās dziesmas, kuras viņš ierakstījis sadarbībā ar citiem māksliniekiem, taču nepārprotami uz skatuves Fatman Scoop parādījās ar enerģiskajiem saucieniem „Fatman Scoop, Crooklyn Clan!”, „You got a 50 dollar bill get ya hands up... Single ladies i can’t hear ya’ll...Single ladies make noise!”. Lieki piebilst, ka uz šiem saucieniem atsaucās gan brīvās, gan precētās sievietes un vairums puišu, kuru „dzīvoja” līdzi un tusēja kopā ar Fatman Scoop.Untitled 13.jpg - 135.79 KBAttēlā: Fatman Scoop: "Tu mani lūdz uz deju?"

Untitled 15.jpg - 152.32 KBAttēlā: Fatman Scoop: "Labs ir"

Jāteic, ka ballīte bija tiešām izdevusies, vienīgi nebija skaidrs, kāpēc pēc koncerta apsardze palūdza visiem klātesošajiem telpas pamest. Vai tad tiešām, ja cilvēks samaksājis jau vienreiz par stundu garu koncertu ap Ls 15,00 – Ls 20,00, tam netiek dota iespēja tālāk baudīt jau iesildīto kluba atmosfēru? Klātesošie taču bija "upurējuši" Latvijas valsts hokeja vienības spēli pret Somijas izlasi, un visi taču zina, ko latvietim nozīmē hokejs! Kaut vai šī iemesla dēļ vien varēja atļaut klātesošajiem "tusēties" tālāk!

Bet organizatoriem un māksliniekam jāsaka paldies par lielisko pasākumu un atliek vien cerēt, ka šādus koncertus „Onyx Entertainment” „izpildījumā” redzēsim ne vienu reizi vien!

Atgādināsim, ka Fatman Scoop 2005. gadā ir saņēmis Grammy mūzikas balvu par labāko repa dziesmu un labāko video klipu dziesmai „Lose Control”, kuru iedziedāja kopā ar Missy Elliott un Ciara.


Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Tipisks amerikanis, kas bez f..king izteicieniem nu nekadi nevar iztikt:( Tas mazliet kaitinaja...
15.06.2008. plkst. 14:58
labs pasākuma apraksts.
18.05.2008. plkst. 12:27
Noteikti bija jauks pasākums, bet es netiku:(
18.05.2008. plkst. 08:31
Jā, es arī piekrītu, ka tos cilvēkus, kas jau bija samaksājuši par biļeti, noteikti varēja atstāt.Tiešām biļete bija pārāk dārga priekš stundu gara pasākuma. Bet tā viņa mājas lapa...jā, tur toč par visu runā:)
16.05.2008. plkst. 13:42
Tisins bija OK, bet vai tas naudas verts, ko prasa par bileti - par to vel varetu diskutet!
16.05.2008. plkst. 13:19

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Intara Busuļa jauno albumu var lejuplādēt bez maksas

No 3.jūnija Galerija Centrs piedāvā visiem Intara Busuļa mūzikas cienītājiem 50 000 bezmaksas dziesmu lejupielādes mājas lapā www.PlatformaMusic.lv....