Zvaigžņu kari: Klonu kari

Star Wars: The Clone Wars

Zvaigžņu kari: Klonu kari

Zvaigžņu kariem pieņemoties spēkā visā galaktikā, varonīgie džedaju bruņinieki cenšas saglabāt kārtību un panākt mieru. Aizvien vairāk planētu nokļūst tumšo spēku kontrolē, Galaktiskajai Republikai nespējot pretoties neskaitāmajai seperātistu armijai. Anakins Skaivalkers ar skolotāju ir gatavi veikt misiju, kurai būs tālejošas sekas, savukārt Obi-Van Kenobi un Skolotājs Joda vada plašu klonu armiju ar mērķi pretoties tumšo spēku ietekmei...

IrLaiks.lv recenzija

Ikviens Zvaigžņu karu fans un pielūdzējs vienā vai otrā mērā piekrīt tam, ka pēdējo 3 filmu cikls (Ļaunu vēstošā ilūzija, Klonu uzbrukums un Situ atriebība) bija visai liela vilšanās un krietni pabojāja garastāvokli tiem, kas uzauguši kopā ar pirmajām trim daļām. George Lucas, kurš līdz tam varēja lepoties ar kulta režisora statusu, arī nedaudz iedragāja savu reputāciju. Uz ekrāniem šobrīd iznāk animācijas filma "Zvaigžņu kari: Klonu kari" (tās notikumi atbilst laikam starp 2. un 3. epizodi), atkal uzdodot jautājumu: vai vecie labie Zvaigžņu kari atgriezīsies jeb mūs atkal sagaida vilšanās? Jāatzīst, rezultāts ir krietni labāks, nekā cerēts. Sižeta līnija centrējas ap Republikas un seperātistu armijas sadursmēm, kas pieņemas spēkā. Daudzas planētu sistēmas joprojām ieņem neitrālu pozīciju, tāpēc abas karojošās puses cenšas tās dabūt savā pusē. Tumšie spēki nolaupa Džaba Hatu dēlu, lai piespiestu Republikas uzticamo sabiedroto izstāties no cīņas. Anakinam jāatrod un jāizglābj gūsteknis, pretējā gadījumā visas Republikas pastāvēšana būs apdraudēta... Latvijā Zvaigžņu karus daudzi atceras ar nostaļģiju, jo padomju laikā, kad valdīja cenzūra, šīs filmas slepeni skatījās tumšu kultūras namu stūros, dzīvokļos un garāžās. Taču vai latvieši pieņems animētu kulta filmas turpinājumu, rādīs tuvākās pāris nedēļas.

JĀREDZ, JO... Daudzi kritiķi atzīst, ka filmas spēcīgākā puse ir pārsteidzoši labais action. Tajā ir ļoti daudz grandiozu un iespaidīgu ainu, ka skatītājam bieži vien aizraujas elpa (gigantiskas kosmosa kuģu kaujas, dueļi ar gaismas zobeniem u.t.t.). Ja pēc dažādu trailer noskatīšanās radās bažas par animācijas radīto iespaidu, tad jau pirmās 3 minūtes kliedēja visas šaubas - animācija tajā ir augstākajā līmen! Ainavas, kosmosa kuģi un kustības ir izstrādātas ļoti labi.

VILŠANOS VAR SAGĀDĀT... Daudzi fani pauž sašutumu par filmas skaņu celiņu - un tam ir pamats. Šeit izmantota nevis oriģinālā Zvaigžņu karu mūzika, kas jau sen kļuvusi nemirstīga, bet pārstrādāta un vārga tās atblāzma. Tas liek bažīties, vai tiešām šis darbs ietilpst STAR WARS ciklā??? Vilšanos sagādā arī jaunā varone, Anakina sabiedrotā Ašoka, kas drīzāk atgādina kādu kašķīgu mūsdienu cacu, nevis drošsirdīgu karotāju...

GRANDIOZĀKĀ EPIZODE... Patiešām izcili uztaisītā droīdu kauja, kurā drošsirdīgi piedalās arī džedaji, atgādina I Pasaules kara grandiozākās cīņas. Un tas ir liels kompliments filmas veidotājiem.

                                                

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Niks
Filma
15.09.2018. plkst. 08:00
ja vien pienākums spiež bērnus un krustbērnus vest uz kino, tad...neko darīt! skatīties var, bet, lai teiktu, ka tur ir kaut kas uh un ah- vienkārši animēti zvaigžņu kari.
27.11.2008. plkst. 13:36

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Holivudas zīme pirmo reizi tika uzcelta 1923.gadā un bija paredzēta kā nekustamo īpašumu sludinājums, jo sākotnēji tā vēstīja „Hollywoodland”

Pasākumi

“Makroconcert” kļuvusi par oficiālo grupas “The Orchestra” (Electric Light Orchestra) aģentu

Viena no vadošajām Baltijas un Centrāleiropas koncertaģentūrām “Makroconcert” kļuvusi par oficiālo leģendārās rokgrupas “Electric Light Orchestra”, šobrīd „The Orchestra”...