Māris Šveiduks plāno izdot grāmatas “Kultūrisms no A līdz Z” otro daļu

Māris Šveiduks plāno izdot grāmatas “Kultūrisms no A līdz Z” otro daļu

Kultūrisms, mūsu latviešu spēkavīri, sacensības gan Latvijas, gan pasaules mērogā. Māris Šveiduks ir sporta kluba "Lāčplēsis" saimnieks, treneris, nu arī visā Latvijā un aiz tās robežām labi pazīstams realitātes šova "Robinsoni" dalībnieks, daudzu titulu ieguvējs agrāk - kultūrismā, tagad - fitnesā. Pasaules čempions fitnesā jaukto pāru grupā kopā ar daugavpilieti Marinu Burinsku. Māris ir arī "WFF (World Fitness federation) Latvija" federācijas valdes loceklis, "NABA (National amateur body building association) Latvija" federācijas prezidents.

Māris ir World Fitness federation Pasaules čempions 2000 un 2001 kopā ar meitu Ilzi, World Masters Games čempions pludmales volejbolā Australijā, starptautiskā izdzīvošanas, realitātes šova " Blatijas Robinsons" Malaizijā uzvarētājs. Viņam varētu piedēvēt vēl un vēl jaunus titulus, jo viņš ir aktīvs, stiprs un ļoti sportisks cilvēks, un tieši tāpēc IrLaiks šoreiz runāja par un ap veselīgu dzīves veidu, kultūrismu un citām aktivitātēm ar Māri Šveiduku.

Vai vēl aizvien profesionāli nodarbojaties ar kultūrismu?
- Aizvien? Vēl joprojām nodarbojos ar kultūrismu, tā es gribētu pateikt un nu jau ir pāri par 30 gadiem kā es to daru. Tā īstenībā ir mana profesija.

Un vai aizvien piedalieties sacensībās, vai tikai trenējat?
- Sacensībās es kādu brīdi neesmu piedalījies, jo man ir vajadzīga, īstenībā es meklēju jaunu motivāciju tām lietām, jo tagad ir tā, ka esmu izcīnījis pasaules čempiona titulu un, kur nu vēl augstāk. It kā vajadzētu izdomāt jaunu izaicinājumu, ko darīt, bet mans izaicinājums vēl aizvien ir un paliek sevis pilnveidošana cik nu to var. Un īstenībā nav vairs tas līmenis, kad vajadzētu speciāli kādam kaut ko atrādīt vai kaut ko tādu. Tā kā es pats tiesāju un trenēju cilvēkus, tad es arī pats zinu, cik man vajag līdz tam ideālam vai pilnībai. Laba paškritika, ideālais līmenis, lai novērtētu gan kā tiesnesis, gan kā treneris, gan kā sportists ar trīskārši kritisku aci. Un tāpēc tās sacensības vairs nav tika aktuālas.

Bet, ja kultūrismu kā disciplīnu ieviestu Olimpiskajās spēlēs?
- Es zinu, ka neieviesīs, jo to mēģina izdarīt jau kopš 1980.gada, un droši vien jau arī nesanāks dēļ tiem dopinga mītiem un visām pārējām lietām. Turklāt, man jau ir krietni pāri 40 un Olimpiskās spēlēs ir domātas jaunākiem cilvēkiem.

Aivars Visockis reiz stāstīja, ka sacensībās piedaloties arī 60 gadīgi cilvēki…
- Nu jā, par to nav šaubu, man pašam klubā ir tādi cilvēki – 60 gados sāk nodarboties ar kultūrismu un savos 65 jūtas jaunāks nekā citi 30 gados…Gan spēkā, gan veselībā, gan visās jomās. Šis nav sporta veids, kurā ir kādi limiti. Visockim nākamgad būs 50, man būs pēc 2 gadiem, un nav jau teikts, ka vēl neatgriežos uz sacensību takas.

Māri, Jūs esat arī treneris. Vai pie jums var trenēties arī individuāli?
- Jā, tos sauc par personālajiem treniņiem. Cilvēki, kuri trenējas šādi, atzīst, ka tas ir par procentiem 70-80 efektīvāk kā tad, ja cilvēks pats ņemas pa zāli. Tas ir luksus pakalpojums, tā teikt. Par attiecīgu naudiņu – pēc sniegtā pakalpojuma vērtības. Gribētāju ir ļoti daudz, bet tā kā es nedzīvoju Rīgā, tad man jāapmierinās ar Liepājas un tuvākās apkārtnes trenēties gribētājiem. Man ir savs klientu loks un savi palīgi, kuri nodarbojas ar klientiem. Ja es atvērtu klubu Rīgā, man vajadzētu stipri šķirot, jo dienā ir tikai 24 stundas, un man jau tagad būtu aizņemts grafiks pāris mēnešiem uz priekšu.

Vai esat nopietni domājis par sava kluba atvēršanu galvaspilsētā?
- Es visu laiku ceru, ka man uzradīsies kāds partneris, jo lai sāktu jebkuru projektu, tam nepieciešamas pietiekamas finanses. Pagaidām „Lāčplēša” filiāle Rīgā vēl nav atvērta, bet tāda doma nav atmesta.

Kā radās doma par uztura bagātinātāju līnijas izveidi?
- Īstenībā, tur ir pāris tādi punkti, uz ko es vēršu uzmanību. Pirmkārt, tā kā esmu sporta uztura izplatītājs jau ilgus gadus, es vēršu uzmanību uz to, ka taisa šīm lietām tādus pagrīdes variantus – „krutkas”, un sākumā es marķēju savus produktus ar uzlīmēm, ko pa tiešo vedu no ASV vai R-Eiropas, lai cilvēkiem būtu garantija, ko viņi pērk, lai ir simtprocentīga pārliecība, ka tas ir labs produkts, ko viņi pērk. Un tā automātiski dzima doma – kāpēc neuztaisīt savu personālo līniju? Jo tad ir viss latviešu valodā, skaistas etiķetes. Ne uz vienu jau ar pirkstu nav jārāda, bet ja ne ķīniešiem un ne krieviem nav intereses taisīt pakaļdarinājumus nelielas valsts uztura bagātinātāju līnijai, līdz ar to produktu garantija saglabājas.

Kā ir ar Latvijas tirgu? Kā ar apjomu? Daudz ir piekritēju?
- Nu būtībā Latvijā ir ļoti mazs tirgus kopumā. Un mums tiek pārstāvēti praktiski visi pasaules uztura bagātinātāju ražotāji. Mums tiek piedāvāti profesionāli produkti un „Lāčplēša” enerģijas līnija ir atradusi savu piekritēju pulku un visas lietas visu laiku iet uz augšu, tā kā es vērtēju pozitīvi to lietu. Protams, cenšos pielikt jaunu produktu pie līnijas klāt un pagaidām sekmīgi tas notiek.

Cik zināms, esat divu lielisku grāmatu autors.
- Jā, esmu gan, tā ir sanācis.

Vai Jūs plānojat varbūt vēl kādreiz kādu rakstīt un, par ko tā varētu būt?
- Īstenībā ir tā, ka man ir divas grāmatas, bet viņas kardināli atšķiras savā starpā, jo pirmā grāmata ir „Kultūrisms no A līdz Z” un jau ir kļuvusi bar bibliogrāfisku retumu, jo neviens viņu vairs nekur nevar dabūt, man šķiet. Jo tur bija ļoti saprotamā valodā izstāstīts kā sākt trenēties pilnīgi no iesācēja līdz sportista līmenim. Grāmata bija ar bildēm, ar visām pamācībām. Otrā grāmata, tā ir tīri piedzīvojumu grāmata par Robinsoniem un tā ir pilnīgi savādāka. Bet nu lasāma ir labi, atsaucība ir laba no lasītāju puses. Bieži arī prasa, kāpēc neesot biezāka grāmata un, kāpēc nav otrā daļa arī kultūrisma grāmatai. Un pašlaik es strādāju pie tā, lai papildinātu grāmatu „Kultūrisms no A līdz Z”, varbūt taisīt otro izdevumu. Bet tur arī vajadzīgi ir sadarbības partneri, jo grāmatu rakstīt ir milzīgs darbs u atdeve no tā nekāda finansiālā nav. Tā kā, varbūt mēs ar 1a (interneta veikals, kas izplata Māra Šveiduka produktu līniju) varētu sadarboties tālāk un uztaisīt kādu turpinājumu.

Ja Latvijā izveidotu vēl kādu šovu, līdzīgi kā Robinsonus, Jūs piedalītos?
- Ja mani paaicinātu, protams, ka es piedalītos. Bet man ir tādas sliktas aizdomas, ka mani nemaz neaicinātu, jo ir jau tā saskare ar televīziju, tad padomātu – nu cik tad var, viņš tur un tur ir bijis, un tur vinnējis un tur atkal kaut ko, cik tad vienam cilvēkam dosi? Es vairāk sliecos uz to, ka es varētu būt kā vadītājs kādā šovā un tas gan varētu būt pilnīgi reāli, jo tas nav tā, ka ieliek kādu aktieri no malas vai vēl kaut kādu pavisam svešu cilvēku. Es būtu cilvēks, kas pats tam ir izgājis cauri, līdz ar to tas ticamības moments ir daudz lielāks, un kā uzvarētājam, tas tituls arī spēlētu lielu lomu, tas būtu svarīgs moments skatītāju uzmanības piesaistīšanai.

Kāda varētu būt šova tēma, kuru Jūs piekristu vadīt?
- Es jau ilgi ceru, ka Latvijā parādīsies tāds īsts šovs kā Baiļu Faktors, tad es būtu pirmais, kas ietu un pieteiktos kastingos par raidījuma vadītāja vietu. Tas īstenībā varētu būt jebkurš šovs, kam ir saistība ar kaut kādu fizisko ekšenu  kā saka. Tas ir kā Amerikā ir kaskadieru realitātes šovi, jebkurš, kur es īstenībā arī iederētos, jo es nevarētu vadīt realitātes šovu kaut kādām tamborētājām, piemēram. Jeb arī otrs variants, kas pagaidām diemžēl nav realizējies, tas ir ceļojumu projekts. Tas būtu nevis parasts ceļojums, bet ceļojums ar kādu odziņu, ar piedzīvojumiem pa kādām valstīm, teiksim, pa neoficiālajām tūristu takām.

Bet uz tādu Top šovu Jūs neparakstītos? Piemēram, būtu „Māra šovs”, līdzīgi kā Aina vai Dāvidšovs. Nebūtu nekā fiziska, vienkārši būtu jāsēž un jārunā.
- Tas ir atkarīgs no tā, par kādu tēmu tas būtu, tas arī būtu jāzina, ko tas šovs grib panākt, kādai jābūt auditorijai un, kāda vispār tam ir ideja pamatā. Domāju, ka Dāvids ir labs savā šovā, par savām tēmām. Nav slikti, bet nu, ja būtu, es, protams, izskatītu iespēju un varbūt, ka arī mēģinātu.

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Artis-
Šo grāmatu var arī iegādāties internētā ! naw vajadzības braukt uz Rigu- Turklat- Leeeti ( kautkur 7-9 LS )
11.03.2010. plkst. 08:43
zuliks
izplatiet to gramatu ! domaju ka vinjai bus liels pieprasijums ;)
14.09.2009. plkst. 21:56
rihards
kulturisms no a lidz z" kur var iegadaties gramatu
04.04.2009. plkst. 11:54
mr.nazis
Grāmatu var iegādāties pie Māra Šveiduka, klubā ''Lāčplēsis'', Liepājā, Brīvības ielā 23a, tel. 3420150
20.01.2008. plkst. 21:29
hugo
daaaaaa veikalā
21.11.2007. plkst. 13:23

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dzerot ūdeni pēc ēšanas samazina skābju līmeni mutē par 61%

Pasākumi

Saulkrasti Jazz 2009

23. jūlijā -
Toms Rudzinskis Hipster 4 +
The Radio
Jam Session
 
24.jūlijā-Jolanta Gulbe un RGE
Play 4 Place (Gruzija)
Jam Session
 
25.jūlijā-12.00 Studentu koncerts...