Dombrovska aktīvā dzīves stila filozofija

Dombrovska aktīvā dzīves stila filozofija

Eiropas parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis par spīti nemitīgajiem pārlidojumiem un saspringtajam darba ritmam atrod laiku arī fiziskajām aktivitātēm. Intervijā portālam «irlaiks.lv» viņš stāsta gan par to, kāpēc politiķim ir svarīgs ārējais izskats, Eiroparlamenta sporta zāles apmeklēšanu un ikgadējo 24 stundu pārgājienu.

Cik daudz laika, strādājot Eiroparlamentā, sanāk veltīt aktīvajai atpūtai un kas ir tie aktīvās atpūtas veidi?

Strasbūrā darba grafiks ir ļoti saspringts un mēdz būt arī tā, ka sanāksmes ieilgst līdz pat pusnaktij, tāpēc nekāda sportošana nesanāk. Savukārt Briselē cenšos reizi nedēļā apmeklēt sporta zāli, kas atrodas Eiropas Parlamenta ēkā, izvingrināt muskuļus un atrasties brīvākā atmosfērā. Man patīk ceļot, ceļojumos cenšos izmantot iespēju nirt, lai vērotu zemūdens pasaules skaistumu. Savukārt Rīgā brīvajā laikā uzspēlēju basketbolu. Kad vasarā ir brīvdienas Eiropas Parlamentā, biežāk sanāk veltīt laiku aktīvajai atpūtai – dodamies ģimenes pastaigās gar jūru, dodos 24 stundu pārgājienā, peldu.

Kas ir 24 stundu pārgājiens?

Vairāk kā pirms desmit gadiem – 1995. gadā aizsākās vairāku studentu iniciēta diennakts gājiena tradīcija. Gājiena sākumpunkts ir nemainīgs - Roja, no kuras 24h laikā katrs mēģina noiet pēc iespējas lielāku attālumu. Tālākais punkts, līdz kuram esmu aizgājis, ir Klapkalnciems, kas ir aptuveni 70 km. Parasti limitējošais faktors ir nevis laiks, bet gan fiziskais nogurums un spēja sevi piespiest turpināt ceļu. Līdz šim viena no dalībniekiem sasniegtais rekords ir noietie 118 km. Šie nav parasti tūrisma pārgājieni, tas drīzāk ir nedaudz ekstremāls izklaides veids.

Vai pa Briseles ielām riņķojat ar velosipēdu un kā tur, salīdzinot ar Rīgu, riteņbraucējs jūtas uz ielas?

Es uz Parlamentu dodos ar kājām. Tas ir aptuveni 20 minūšu gājiens, kas man savā ziņā ir neliela rīta un vakara rosme. Briselē daudz vairāk ciena riteņbraucējus, kuriem ir arī vairāk veloceliņu kā Rīgā. Arī autobraucēji viņus daudz vairāk respektē. Tas Briselē noteikti ir viens no labākajiem un ātrākajiem pārvietošanās veidiem, kā izvairīties no automašīnu sastrēgumiem un laicīgi nokļūt galamērķī.

Vai un kāpēc labs izskats ir viens no politiķa veiksmes stūrakmeņiem?

Politiķis, protams, nedrīkst būt nevīžīgs un viņam ir jāievēro etiķetes pamatprasības. Labs izskats politikā var palīdzēt, it īpaši politiskās darbības sākumposmā, jo pirmais iespaids par cilvēku lielā mērā ir atkarīgs arī no ārējā izskata. Tomēr politikā nevar ilgstoši „izbraukt” tikai uz labas frizūras rēķina. Galvenais tomēr ir politiķa darbs, prasme aizstāvēt savu viedokli un kompetence.

Maijs Latvijā bija hokeja mēnesis, netrūkst daudz karstu emociju, kuras bieži vien rodas tiesnešu dēļ. Jūs iekšēji vai ārēji mēdzat lamāties uz tiesnešiem?

Kad tiesneši pieņem pārsteidzošus un reizēm acīmredzami nepamatotus lēmumus, tad, protams, ir dusmas kā jebkuram Latvijas hokeja fanam. Pēc dabas gan neesmu īpaši ekspansīvs, tāpēc pārāk emocionāli šādas lietas neuztveru un nemēdzu skaļi bļaut vai taurēt. Tas, ka mūsu fani spēles laikā uz laukuma met kurpes, monētas un citas lietas, nav labi, jo ar šādu rīcību mēs demonstrējam zemu kultūras līmeni un graujam Latvijas kā hokeja fanu lielvalsts tēlu. Ir jāredz robeža, ko drīkst un ko nedrīkst. Arī protestējot pret tiesnešu lēmumiem!

Bērnībā nesapņojāt kļūt par slavenu sportistu?
 
Nē, man pat nebija viens noteikts bērnības sapnis. Sākumā gribēju būt par šoferi, vēlāk par arheologu. Gala rezultātā studēju fiziku un ekonomiku.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 16. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visefektīvākais līdzeklis, lai pamostos, ir nevis kofeīns, bet āboli

Pasākumi

Hita “APOLOGIZE” radītāji “ONEREPUBLIC” izdod albumu

Savu debijas albumu “Dreaming Out Loud” nupat izdevusi amerikāņu rokgrupa “OneRepublic”, kas slavas zenītā nonāca, pateicoties pašlaik topu virsotnēs esošajam Timbaland producētajam hitam “Apologize”....