Sāpīgs dzimumakts – ko darīt?

Sāpīgs dzimumakts – ko darīt?

Jebkuras sāpes vai nepatīkamas sajūtas dzimumakta laikā neatkarīgi no tā, vai tās radījusi dzimumorgānu vai kādu citu iegurņa orgānu slimība, sauc par dispareiniju. Dispareinijas intensitāte var sniegties no vieglas neērtības sajūtas līdz tik stiprām sāpēm, kas padara dzimumaktu neiespējamu. Tās visbiežākais cēlonis ir psiholoģiskie faktori. Aizspriedumi pret dzimumdzīvi, aizvainojums, dusmas, kauns, bailes no neveiksmes – tie ir tikai nedaudzi no faktoriem, kas var radīt seksuālās problēmas.

Pazīmes

  • Sāpes ārpusē vai dziļumā dzimumlocekļa ievadīšanas laikā;
  • Apzināta izvairīšanās no seksa;
  • No gribas neatkarīga kāju un maksts sakļaušana, lai novērstu dzimumlocekļa ievadīšanu (vaginisms);
  • Maksts sausums.

Iemesli
Iespējams, maksts atveres gļotāda ir jūtīga un sakairināta infekcijas dēļ, varbūt tiek lietots pārāk daudz ziepju. Iemesls var būt arī nepietiekams mitrums ap maksts ieeju, un/vai arī jūs neesat pietiekami uzbudināta, dzimumloceklim ieejot makstī, un jūs esat pārāk steigušies. Varbūt pēc dzemdībām ir slikti sašūti audi vai arī jūs pārāk sasprindzināt muskuļus. Tāpat tā var būt psiholoģiska problēma, ar kuru iespējams tikt galā. Dažām sievietēm palīdz iegurņa pamatnes trenēšana, citām – atslābināšanās un sava ķermeņa apzināšanās paaugstināšana, jo jums ir jāpatīk pašai sev un jāmīl savs ķermenis, citādi būs grūtāk just baudu.

Ja dzimumakta laikā jūtat sāpes vai kāda iemesla dēļ nevēlaties, lai jūsu partneris ievada dzimumlocekli jums makstī, lūdziet padomu ārstam! Ārsts jūs izmeklēs, lai noskaidrotu, vai nepastāv kāds fizisks cēlonis. Ja atklāsies infekcija, to novērsīs antibiotikas. Ja neērtības sajūtu izraisa ne sevišķi laba šuve pēc dzemdībām, ārsts var ieteikt nogaidīt vēl pāris nedēļas vai arī sašūt šo vietu no jauna. Tas atkarīgs no tā, cik ilgs laiks pēc dzemdībām ir pagājis. Ja fiziska cēloņa nebūs, ārsts jūs visticamāk nosūtīs pie seksopataloga, kurš mēģinās atklāt iemeslus, kas liek jums baidīties no dzimumakta. Tomēr, tad ja jūsu partnerattiecībās ir zudusi mīlestība, ārsts jums palīdzēt nespēs. Izirušas partnerattiecības nav iespējams atjaunot ar seksu!

Ko varat darīt jūs?

  • Neklusējiet par savām vajadzībām un vēlmēm. Jums pašai jāuzņemas atbildība par baudas sasniegšanu. Mēģiniet to pārrunāt ar savu partneri un nekautrējieties tuvības laikā. Laba seksa vienīgais nosacījums ir mīlestība pret partneri, un, ja tā ir, tad lielākajai daļai no seksuālajām problēmām vajadzētu atrisināties.
  • Ja jūsu problēmas izraisa kāds fizisks cēlonis, rodiet citus mīlestības izrādīšanas paņēmienus.
  • Atmetiet no vecmāmiņas mantotos zīmogus. Neviena sieviete nav frigida. Taču, ja nemitīgi sevi uzskatīsiet par tādu, beidzot tiešām iedzīvosieties nedrošības sajūtā un seksuālās problēmās.
  • Atcerieties, ka pat tad, ja jūs vēlaties dzimumaktu, ir nepieciešama priekšspēle, kuras laikā maksts kļūst pietiekami mitra. Tikai tad dzimumlocekļa ievadīšana būs viegla un patīkama, un tikai tad jūs gūsiet patiesu baudu. Var izrādīties, ka jums nepieciešama mitrinoša želeja.


Komentāri (17)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ralf
Man jau nu vis ok man nekas nesāp ja sāp tām kucēm ko es drāžu ta man pie daikta
23.08.2017. plkst. 10:49
maza
mann patīk sevi apmierināt
16.11.2015. plkst. 17:03
UPS
Ja, problema pastav...ari es jau 3 gadus mocos ar nezeligam sapem- arsti neko neatrod un lubrikaanti nelidz!!!
20.03.2014. plkst. 22:08
Zanne
Es ari mocos jau vairakus gadus :( Man ka sak bazt ieksa mana maksti peni man sakas tadas asas sapec,un lidz ar to es patraucu seksu. :( Un ta es mocos vairakus gadus :(Ko man darit?????
21.02.2014. plkst. 09:28
Jānis
http://spoki.tvnet.lv/tiniemplus/Dzimumlocekla-palielinasana-1-raksts/670737 http://spoki.tvnet.lv/tiniemplus/Dzimumlocekla-palielinasana-2-raksts/673271
07.11.2013. plkst. 15:46

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bez ūdens cilvēks var izdzīvot vidēji 11 dienas

Pasākumi

Maršrutā Jūrmala – Rīga no 1.maija sezonu uzsāk upes kuģītis „New Way”

Sākoties siltajam un saulainajam laikam, savu sezonu atkal sāk kuģītis «New Way», kurš katru dienu kursēs starp Rīgu un Jūrmalu, dodot lieliskas izklaides iespējas Rīgas un Jūrmalas viesiem....