Zīdīšana vai mākslīgā ēdināšana

Zīdīšana vai mākslīgā ēdināšana

Viens no svarīgākajiem lēmumiem, kurš jāpieņem kopā ar savu partneri, ir – barot zīdaini ar krūti vai ēdināt mākslīgi. Mātes pienā ir visas mazulim vajadzīgās uzturvielas, un tas ir viegli sagremojams. Tomēr nenotiks nekas ļauns arī tad, ja mazuli ēdināsiet mākslīgi. Ja domājat, ka labprāt ēdinātu mazuli mākslīgi, labāk tomēr nesteidzieties un galīgo lēmumu pieņemiet pēc bērniņa piedzimšanas. Nekas nevar aizstāt pirmpienu, kurš rodas jūsu krūtīs pirmajās dienās. Ja zīdiesiet mazuli, pirmpiens apgādās viņu ar pretvielām jeb antivielām kuras dzīves pirmajos mēnešos palīdzēs tā organismam cīnīties pret infekcijām. Ja esat izvēlējusies mākslīgo ēdināšanu, tad vēlāk atgriezties pie zīdīšanas būs grūti, jo jūsu krūtis netiks stimulētas un pārtrauks izdalīt pienu. Lai arī kādu barošanas metodi jūs izvēlētos, atcerieties, ka mīlestība un uzmanība jūsu mazulim ir tikpat nepieciešama kā mātes piens.

Ja vēlaties mazuli zīdīt, tad, saņemot profesionālu palīdzību, parasti nekādas grūtības nerodas. Bet, ja vēlaties uzsākt mākslīgo ēdināšanu, tad ir vērts apsvērt šīs metodes priekšrocības un trūkumus, uzkalusīt citu jauno māmiņu viedokļus. Šobrīd pieņemtais lēmums var ietekmēt jūs, jūsu partneri un mazuli vēl daudzus mēnešus uz priekšu.

    * Mātes pienā ir vielas, kas aizsargā zīdaini pret slimībām tik ilgi, līdz viņa paša imūnsistēma ir pilnīgi nobriedusi. Mātes piens pasargā mazuli no alerģiskām parādībām, kas ir īpaši svarīgi tad, ja jūsu ģimenē kādam ir alerģija. Piena maisījumiem šādu aizsargfunkciju nav.
    * Mazuļa dzīves pirmajās nedēļās zīdīšana aizņem daudz laika. Daļēji tas ir tāpēc, ka ar krūti mazulis ir jābaro biežāk nekā no pudelītes, daļēji tādēļ, ka mazulim patīk zīst – būtībā zīšana viņam ir gan nepieciešamība, gan bauda. Šī bauda stipri atšķiras no baudas, ko sagādā ēšana. Tomēr arī pudelīšu sagatavošana un sterilizēšana ir visai darbietilpīgs process, un nepaies ne pāris mēnešu, kad tas jums būs galīgi apnicis. Mazulim augot, zīdīšanas reizes kļūs retākas un viņš ēdīs ātrāk.
    * Ja jūs zīdāt mazuli, ceļošana nesagādā nekādas grūtības – nav jāsilda pudelīte, nav jāuztraucas par to, kā uzglabāt piena maisījumu.
    * Nogurums, slimība vai stress var būt par iemeslu tam, ka māmiņai aptrūkstas piens. Ēdinot mazuli no pudelītes, šāda problēma jums nedraud.
    * Ēdinot mazuli mākslīgi, viņu ir vieglāk pārbarot un ir lielāks risks, ka viņa organismā varētu nokļūt mikroorganismi, kuri izraisa caureju vai vemšanu.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ja jums vairs neslāpst, tas var nozīmēt, ka jums nekavējoties jāpadzeras, jo, kad cilvēka ķermenis atūdeņojas, tas „atslēdz” slāpju mehānismu

Pasākumi

Ivo Fomins izdos labāko dziesmu izlasi

Nākamās nedēļas sākumā mūzikas veikalos nonāks Ivo Fomina labāko dziesmu izlase, kurā apkopotas pavisam 18 dziesmas, kuras spēlējušas nozīmīgu lomu dziedātāja karjerā. Albumā būs...