Tev piemēroti auskari

Tev piemēroti auskari

Tradīcija izdurt ausīs caurumus auskaru nēsāšanai radās jau sirmā senatnē. Senie indieši, medeji, ēģiptieši, arābi un ebreji nēsāja auskarus.
Untitled 8.jpg - 60.14 KB
No seniem laikiem auskari allaž ir bijuši lielā cieņā un tos darīja ļoti rūpīgi. Tā, piemēram, etruski izgatavoja zelta auskarus, kuriem bija puķu, augļu, vāžu, vairogu, pusmēness, pāvu, gulbju un citāda forma. Grieķi darināja brīnišķīgus zelta auskarus savām dievietēm. Tajos laikos arī grieķu jaunekļi līdz pilngadības sasniegšanai nēsāja auskarus.

Senie romieši atdarīja grieķus. Dažām romietēm bija ļoti skaisti ar pērlēm un briljantiem rotāti auskari. Arī vīrieši sāka durt ausīs caurumus un nēsāt auskarus, bet Romas imperators ar dekrētu aizliedza viņiem to darīt.

Viduslaiku perioda beigās vīrieši atkal sāka nēsāt auskarus, taču tikai kreisajā ausī. Vēlāk vīriešu un sieviešu frizūras sāka stipri atšķirties. Līdzko modē nāca gari mati, kas aizsedza ausis, auskari zaudēja savu popularitāti. Tie atkal kļuva iecienīti 15.-16.gadsimtā. Kopš tā laika sievietēm auskari vienmēr ir bijuši modē. Turpretī mūsdienu vīrieši vairs tik bieži nenēsā auskarus.

Bija laiks, kad ārsti centās iestāstīt, ka caurumu izduršana ausīs nāk par labu veselībai, taču mūsdienās tādas pārliecības vairs nav.

Kā izvēlēties atbilstošus auskarus


Lai nekļūdītos rotaslietu izvēlē, ir jāsaprot, ko vēlaties izcelt, piemēram, – rokas, seju vai dekoltē zonu. Tad var izvēlēties kādu vienu izteiksmīgu rotu. Ja nav vēlēšanās pēc tāda risinājuma, universāls būs komplekts no vismaz divām lietām. Ņemot vērā mūsdienu modes tendences, ieteiktu izvēlēties dzelteno vai balto zeltu. Lai nekļūdītos dāvanu izvēlē, runājot par izstrādājuma modeļiem, ieteiktu klasisku komplektu, mazliet modernizētu, bet ne tik ļoti, lai tā būtu tikai šī brīža aktualitāte. Domājot par vērtībām un klasiku, - neieteiktu spožus akmeņus, labāk tumšus vai baltus – tie būs aktuāli arī pēc 10 un 20 gadiem. Piemēram, granāts – klasika. Katrai valstij, kurā to iegūst, pat ir sava granātu krāsa – no rozā līdz gandrīz melniem. Laba izvēle - auskari acu vai matu krāsā!

Auskari un apģērbs

Untitled 2.jpg - 42.67 KBPodziņas. Labi saskaņojas ar dažādiem stiliem - no klasiskas kokteiļkleitas, biznesa kostīma līdz ikdienišķiem džinsiem. Tie var būt darināti no metāla vai dažāda ranga dārgakmeņiem - no pērlēm un dimantiem līdz akvamarīnam, topāzam, nefritam vai smaragdam. Pērļu podziņas piešķir tēlam eleganci.

Untitled 4.jpg - 24.84 KBApļveida auskari. Mazāka diametra auskari tēlam piešķir nedaudz romantisku sievišķību. Šo auskaru askētisms būs saskanīgs gan ar lietišķu un svinīgu, gan neformāla stila apģērbu. Lielās riņķveida stīpas asociējas ar dramatismu. Šie auskari piestāvēs slaida auguma sievietēm, kuru tēls gan vakartērpā, gan brīva stila apģērbā asociējas ar neatkarību un augstu pašapziņu.

Untitled 6.jpg - 40.95 KBAr piekariņiem. Piešķir tēlam sievišķīgi bohēmisku raksturu. Tie patlaban ir modes auskari, saskaņojami ar dažādu stilu apģērbiem, kas nav konservatīvi lietišķi un izteikti sportiski.

Sejas forma

Ne vienmēr tas, ko gribam, atbilst tam, kas mums skaisti izskatās. Ja sievietei ir smalka seja, tievs, mazs kakls, lai kā arī viņa to vēlētos, viņai nepiestāv lielas bumbas auskaros, kā arī platas, izteiksmīgas rotas. Šajā gadījumā zelta padoms būtu nēsāt garenas formas rotas. Ja tomēr gribas ko masīvāku, tad nevajadzētu izvēlēties auskaru pie pašas auss ļipiņas, bet gan pamēģināt tādu modeli, kur auskaram piestiprināts stienītis vai ķēdīte un tam galā ir kāda bumbiņa vai lāsīte. Tas novērsīs uzmanību no sejas formas.

Ražotāji tagad ļoti respektē, ka sievietēm ir dažāda sejas krāsa un forma un īpaši par to piedomā. Ne katrs auskars, ielikts ausī, labi izskatās. Tiek ražoti auskari, kas izceļ sievietes sejas formu – tie var būt lāsītes formas vai izliektas lāsītes formas. Gadās, ka arī caurumiņi ausu ļipiņās ir izdurti nepareizi un auskaru riņķīši griežas uz āru vai iekšu. Lai auskariņi izskatos skaisti, kad tos ieliek ausīs, tagad ir īpaša V veida aizdare, kas palīdz auskaram vienmēr stāvēt taisni. Tie izskatās skaisti gan no priekšas, gan profilā.

ovala.jpg - 11.73 KBOvāla seja. Ovāls ir sabalansēta sejas forma proporcijās, kurās nav dominējošās zonas, pieres daļa var būt paplašināta, līdz ar to zods - šaurāks, ir pieņēmums, ka ovālam piestāv viss... un tomēr - iesakām atteikties no šauriem un izteikti gariem auskariem, kas var radīt pārāk pagarinošu efektu un izjaukt sejas harmoniju.

Piestāv auskari, kas paplašina seju - riņķveida stīpas, trīsdimensiju un lāses formas auskari. Pie īsa matu griezuma - pērļu pogas, noapaļotas ovālas formas auskari.

sirds.jpg - 12.34 KBSirdsveida seja. Šī seja ir plata pieres daļā un vaigu kaulos, bet izteikti sašaurināta un iezīmēta zoda daļā. Ideja - paplašināt zoda līniju.

Sevišķi laba izvēle būs A-formas auskara siluets ar noapaļotu apakšdaļu (lāse). Piestāvēs mazi riņķīši, stīpas.

Izvairieties no auskaru formas, kas uz leju sašaurinās.

garena.jpg - 14.65 KBGara un šaura seja. Seja ir izteikti gara, zods viegli noapaļots vai stūrains. Šai sejas formai piemēroti auskari, kas optiski mazina tās garumu.

Labs princips, izvēloties auskarus - cik gari, tik plati. Apjomīgi trīsdimensiju auskari ar pacēlumu būs visefektīgākie. Biezas riņķveida stīpas un ne pārāk gari A-formas auskari ar piekariņiem sabalansēs sejas proporcijas. Jāizvairās no plakaniem auskariem un garām virtenēm.

apala.jpg - 15.38 KBApaļa seja. Apaļa seja ir gandrīz tikpat gara, cik plata. Tai nav izteiktu stūru, zods parasti ir apaļš un pilnīgs, vaigi ir sejas platākā daļa. Tāpat kā matu griezuma, arī auskaru mērķis ir pagarināt seju.

Gari brīva krituma vertikālas vai liektas līnijas auskari pagarinās seju. Piemēroti arī plakani taisnstūra vai ovāli auskari. Stūraini elementi auskaru detaļās apaļai sejai piešķirs šarmantu asumiņu.

A-formas, pogu, trīsdimensiju auskari vai riņķveida stīpas nebūs piemērota izvēle.

Matu griezumsUntitled 20.jpg - 29.23 KB

* Īss matu griezums sportiskai sievietei un gari auskari var radīt koptēla disharmoniju.
* Garu matu īpašniecēm piestāvēs iespaidīgi auskari, jo atturīgas rotas vienkārši nebūs pamanāmas.
* Uz augšu nostiprināti mati atsedz sievietes ķermeņa seksuālāko daļu - kakla līniju. Auskari - netiešs, bet izsmalcināts flirts.
* Plāni mati? Pavisam īss, stilīgs matu griezums un efektīgi auskari liks domāt par koptēla eleganci.
Apsveriet kaklarotas izvēli un pieskaņojiet to auskariem!
* Iespaidīga kaklarota saskanēs ar neuzkrītošiem auskariem. Ja nav kaklarotas, auskari ir uzmanības centrā.

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
aika
skaisti auskari atrodami http://www.draugiem.lv/Dizainstev
23.09.2010. plkst. 15:39
sursu
Manuprāt, zīmējumi nav pietiekami kvalitatīvi
22.08.2010. plkst. 15:44
rotas
daži interesanti raksti par rotām ir šeit: http://www.businka.lv/
02.07.2009. plkst. 16:59
sisi
piekritu cacai :D:D ja tev neinterese tadas lietas nu NELASI TAK!
27.05.2009. plkst. 20:50
muRR.. :)
daudzAS vnk izdur ausis un liek pēc iespējas lielākus, krāšņākus auskarus, lai tikai izCeltos.. :D par nepieskaņo pie apģērba.. :p pazīstu dažas tādas.. :D
17.02.2009. plkst. 20:08

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Personai, kas atmet smēķēšanu, vidēji ir nepieciešams par vienu stundu īsāks miegs naktī, lai izgulētos

Pasākumi

UPEs apgādā ir iznācis šūpuļdziesmu ieraksts „Mēness ceļu rādīs miega peles vezumam”

Dziesmu autors – KĀRLIS KAZĀKS.
Ainars Mielavs, izdevniecības vadītājs: „Kārli pazīstu kā ļoti atbildīgu un domājošu dziesmu autoru vēl no viņa kādreizējās grupas OCEANFALL...