Kā ģērbties dodoties uz darba interviju?

Kā ģērbties dodoties uz darba interviju?

Darba intervija ir viens no svarīgākajiem posmiem darba meklēšanas gaitā. Laikā, kad valstī valda liels bezdarba līmenis un brīvās darba vietas arvien samazinās, darba intervijā ikvienam sevi jāparāda iespējami labāk. Viena no lietām, ko darba devējs vērtē (apzināti vai pat neapzināti) ir arī kandidāta apģērbs.

Apģērbs ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas par cilvēku rada pirmo un paliekošu iespaidu.

Lai gan svarīgākais priekšstats par tevi veidojas darba intervijas laikā, tomēr neaizmirsti, ka apģērbs norāda uz tavu attieksmi pret uzņēmumu. Statistika rāda, ka apmēram 55% no mūsu pirmajiem iespaidiem par cilvēku veidojas no ārējā izskata, 38% no runas veida un tikai 7% no runas satura.

Lai atstātu labu pirmo iespaidu, iesaka izvēlēties klasisko ģērbšanās stilu. Nav ieteicams vilkt ļoti raibas, košas drēbes un likt uzkrītošus aksesuārus.

Apģērbam ir jābūt profesionālam un ērtam.

Untitled 41.jpg - 38.88 KBSievietēm, dodoties uz darba interviju, būtu jāizvēlas klasiski lietišķs ģērbšanās stils. Nebūtu ieteicams izvēlēties ļoti īsus svārkus, pārāk dziļus dekoltē, caurspīdīgus apģērbus. Šādi apģērbies cilvēks akcentē nevis kompetenci kādā jomā, bet gan savu seksualitāti un vulgaritāti. Ieteicamais svārku garums ir trīs centimetri zem ceļa vai virs tā. Lielisks risinājums ir arī klasiska kleitiņa, piemēram, melnā vai melnbaltā krāsā.

Vislabāk izvēlēties brūnas, melnas vai zilas krāsas kurpes ar papēdi ne augstāku par 6 cm. Ja esi izvēlējusies svārkus, pārliecinies, lai zeķes vai zeķubikses būtu miesas krāsā vai melnas.

Ļoti svarīgs ir arī matu un nagu izskats. Obligāts nosacījums nav pieaudzētie mati vai nagi, atslēgvārds šeit ir – kopts.

Untitled 45.jpg - 52.14 KBVīriešiem, dodoties uz darba interviju, obligāta prasība ir rūpīgi noskūties un izvēlēties lietišķa stila apģērbu. Slikts tonis ir ierasties uz darba interviju šortos, vaļējos apavos, saburzītā vai netīrā apģērbā. Vīriešiem ieteicamā apģērba izvēle darba intervijai ir labs uzvalks un balts krekls. Var pieskaņot arī vienkrāsainu vai neitrāla raksta kaklasaiti. Jāatceras arī nerakstītie etiķetes likumi par zeķu izvēli pie uzvalka. Zeķēm ir jābūt tik garām, lai apsēžoties neatklātos kaila kāja starp bikšu staru un zeķi. Tāpat tām jābūt pieskaņotām uzvalka un kurpju krāsai. Ieteicamā kurpju krāsa: melna vai brūna, līdz ar to arī zeķēm jābūt melnām.

Nav ieteicams izvēlēties uzkrītošu kosmētiku un smaržas, demonstrēt tetovējumus, pīrsingu vai pārspīlētu manikīru.

Untitled 43.jpg - 40.2 KBJa ievērosi šos noteikumus, noteikti atstāsi labu pirmo iespaidu par sevi. Viss pārējais ir atkarīgs tikai un vienīgi no tevis paša – tavs kompetences līmenis, pieredze un savu prasmju prezentēšanas spējas.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:21
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 16:17
maija
Nu tādām situācijām un ne tikai tagad var atrast internetā: www.katanashop.lv
12.08.2009. plkst. 15:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pēc pārēšanās dzirde kļūst mazāk asa

Pasākumi

„Jaunā Viļņa 2005” laureāts un konkursa muzikālais līdzproducents Brendons Stouns iekaro vācu Perisas Hiltones sirdi

20. oktobrī Vācijā notika Brendona Stouna (Brandon Stone) jaunās dziesmas „Here I Am” un tās videoklipa pirmizrāde. Par klipa režisoru un scenārija autoru kļuva plaši pazīstamais vācu...