Top 10: Veselības uzlabošanas palīglīdzekļi lētticīgajiem

Top 10: Veselības uzlabošanas palīglīdzekļi lētticīgajiem

Katru dienu TV ekrānā vai avīžu reklāmas laukumos mēs redzam dīvainas ierīces, amuletus vai ziedes, kas sola uzlabot veselību vienā rāvienā par lētu naudu. Piedāvajums rada pieprasījumu, jo cik nav dzirdēts par cilvēkiem, kas savas lētticības vai nezināšanas dēļ arī izmet naudu vējā par dažādiem brīnumlīdzekļiem vai klausoties aplamos padomos. Tālāk aprakstītie līdzekļi un metodes tam ir spilgts piemērs.

10 – Master Cleanse diēta

Iespējams, Master Cleanse diēta ir viens no visilgāk pieprasītajiem veselību uzlabojošajiem paliglīdzekļiem bez jebkāda efekta. Tā ir ASV un arī Eiropā ļoti populāra detoksifikācijas diēta, kas ietver citronu vai lamas sulas, kļavu lapu sīrupa un Kajennes piparu maisījuma dzeršanu no 10 līdz 45 dienām (šai laikā nedrīkst ne ēst, ne dzert neko citu).

Programmu jau kopš 1941. gada popularizē Stanley Burroughs kompānija, uzsverot, ka diēta palīdz atbrīvoties no toksīniem. Nav brīnums, ka diētas piekopējiem dēļ uzturvielu trūkuma piemetas galvassāpes un nogurums. Turklāt visiem ir zināms, ka ar drakonisku diētu palīdzību zaudētais svars 90% gadījumu atgriežas ar uzviju. Tomēr, tā kā Master Cleanse atbalsta un reklamē arī slavenības, tā būs aktuāla vēl vismaz 1000 gadu...

9 – Biolenta

Kad kompānija Smart Inventions prezentēja sāpes likvidējošo biolentu, pieprasījums pēc tās bija ļoti liels. Kompānija balstījās uz kosmisko tehnoloģiju izmantošanu, tomēr drīz vien par diženo izgudrojumu ieinteresējās ASV Federālā tirdzniecības komisija un kompānijai bija jāizmaksā atlīdzība patērētājiem vairāku miljonu USD apmērā. Tiesa, Smart Inventions mājas lapa joprojām darbojas un lentu ir iespējams iegādaties.

8 – Q-Ray jonizētā rokassprādze

Droši vien, ka dažādās avīzes esat redzējuši maģiskas rokassprādzes vai ķēdītes ar īpašu starojumu, kas uzlabo ķermeņa vispārējo stāvokli vai aizsargā pret slimībām. Viens no interesantākajiem gadījumiem ir amerikāņu izgudrotā Q-Ray jonizētā aproce, kuru iegādājušies miljoniem cilvēku. Sākumā to pozicionēja kā sāpes remdējošu līdzekli, bet vēlāk, sapratuši kļūdu, tirgotāji veikli nomainīja reklāmas saukļus, priekšplānā izvirzot tādus terminus kā vitalitāte un dzīvesprieks.

Maģiskā efekta noslēpums? Jonizācija. Tiesa, pārbaudes atklāja, ka rokassprādze nepavisam nav jonizēta un tās izgatavotāji tika iesūdzēti tiesā, visu savu peļņu atmaksājot patērētajiem.

7 – Sveču terapija

Ievietojot ausī garu vaska vai parafīna sveci un aizdedzinot to, tiek radīts speciāls vakuuma efekts auss kanālā. Efekts iztīra kanālu no ausu sēra un vienlaikus dziedina ausis no dažādām medicīniskām problēmām – sāpēm, infekcijām, kā arī galvas sāpēm un reiboņiem.

Vismaz tā sola metodes izgudrotāji... Patiesībā šiem apgalvojumiem nav nekāda medicīniska pierādījuma, turklāt ir saņemtas sūdzības par dažādiem apdegumiem. Eksperti saka, ka šī terapija pat nepalīdz ausu iztīrīšanai.

6 – Ozona terapija

Triatomiskā ozona (O3) izmantošana medicīnā nav nekas jauns. Pirmo reizi medicīnisko instrumentu sterilizēšanai ozonu izmantoja jau 1856. gadā. Mūsdienās to joprojām plaši izmanto gan minētajam nolūkam, gan ūdens un pārtikas sterilizēšanai. Ozona terapiju izmanto arī zobārstniecībā un medicīnā, tomēr joprojām norit karstas debates par to, vai tas vispār dod kādu labumu.

Patlaban ticamāks izklausās viedoklis, ka terapija drīzāk ir bīstama. Kamēr zinātnieki strīdas, varbūt ir vērts no tās pagaidām izvairīties?

5 – Kolonoterapija (resnās zarnas tīrīšana)

Atcerieties, kā Kellogg’s kompānija lauza līgumu ar izcilo peldētāju Michael Phelps, kad viņu pieķēra marihuānas smēķēšanā? Lai arī šīs gadījums bija visai strīdīgs, to var nodēvēt par ironisku, jo Kellogg’s – kompāniju, kas tik ļoti rūpējas par morālo tēlu – nodibināja John Kellogg, vīrs, kurš uzstāja uz regulāru klizmu nepieciešamību, kā arī centās pārliecināt sievietes par masturbēšanas kaitīgumu.

Lai arī resnās zarnas tīrīšana medicīnā ir nepieciešama (piemēram, pirms radioloģiskās endoskopijas), regulāra tās veikšana ir kaitīga.

4 – Govs urīns

Aprakstot nākamo stereotipu veselības uzlabošanai, pievēršamies lielākajai Dienvidāzijas nācijai – indiešiem. Indija govs ir svēts dzīvnieks. To izmanto hinduistu organizācija Rashtriya Swayamsevak Sangh Govju aizsardzības departaments, kas cenšas govs urīnu padarīt par tikpat populāru brīvā laika dzērienu kā Coca-Cola.

Pēdējos gados organizācija to propogandē kā ārstniecisku līdzekli, kas palīdz pret aknu kaitēm un, protams, audzējiem. Gada beigās departaments cer laist pārdošanā tā dēvēto Cow Cola, iedrošinot patērētājus, ka garša būs unikāla. Atliek tikai pabrīnīties par indiešu lētticību...

3 – Bišu inde

Lai uzzinātu, vai esat alerģisks pret bišu indi, atliek tikai šim kukainītim ļaut jums iedzelt. Veikli darboņi jau labu laiku piedāvā bišu indes terapiju, ļaujot kukaiņiem iedzelt speciālos ķermeņa punktos, tādejādi it kā dziedējot artrītu, herpes vīrusu un pat krūts vēzi!

Lai arī Rietumu pasaulē tā pieejama salīdzinoši reti, Dienvidāzijā tā plaukst un zeļ. Protams, bišu produkti (medus, propoliss) ir pat ļoti veselīgi, toties par bišu indes terapiju zinātnieki joprojām lauž šķēpus...

2 – Malarioterapija

Viena no bīstamākajām visu laiku terapijām, kas piedāvata Rietumu pasaulē. Jau kopš 80. gadu sākuma doktors Henry Heimlich piedāvāja unikālu ārstēšanas metodi, cilvēkus inficējot ar malāriju. Tas, viss protams, notika īpašos apstākļos un it kā ārstēja laima slimību un sifilisu, kā arī uzrādīja daudzsološus rezultātus cīņā pret AIDS.

Paldies Dievam, ASV Veselības aģentūra un startptautiskās organizācijas visai ātri aizliedza šo bīstamo praksi, tomēr nelegāli tā joprojām lētticīgajiem ir pieejama.

1 – Lenteņu diēta

Ja esat pievērsies diētai, kur patērētās kalorijas dalāt uz pusēm ar parazītu, ir skaidrs, ka veselības uzlabošanas vārda esat šķīries no skaidrā saprāta.

Lenteņu diēta patiesībā ir visai sena, jo izgudrota jau 20. gadsimta sākumā. Ideja ir gaužām vienkārša, taču muļķīga: jūs norijat tableti ar lenteņa oliņu, kad lentenis vēderā ir izveidojies, viņš patērē daļu no jūsu uzņemtajām kalorijām. Kad pienācis laiks, no parazīta atbrīvojas ar medikamentu palīdzību. Fantastiski, ne? Par laimi visas starptautiskās organizācijas šo dzīvībai bīstamo terapiju sen kā aizliegušas.

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Dzintra
Man ļoti patika Jūsu piebilde pie \" Govs urīna\" - \" ...populāru brīvā laika dzērienu Coca-Cola\", tikai nav piebildes par Colas ķīmisko sastāvu un tās kaitīgumu... Par bišu indi- jebkurš bitenieks Latvijā Jums var pastāstīt par bišu indes dziednieciskajām spējām, ja vien nav alerģijas un dažu citu slimību. Latvijas aptiekās nopērkama Latvijas farmācijas izgatavota bišu indes ziede Apisarthron, kura popularitātes dēļ tikpat kā vairs nav atrodama aptiekās. \" Bišu indes pielietošana ārstnie­ciskiem nolūkiem ir ļoti sena un atšķirībā no citiem biškopības produktiem — medus, putekšņiem, peru pieniņa, kam raksturīgas arī uzturlīdzekļu īpašības, indei ir tikai terapeitiska, ārstnieciska vērtība. Senatnē visbiežāk indi lietoja reimatisma, locītavu, nervu sāpju slimniekiem bišu dzēlienu veidā. Tagad šo paņēmienu lieto reti, jo ir izstrādāti dažādi bišu indes ieguves veidi un izveidotas efektīvas zāļu formās ar bišu indi (ziedes, injekciju šķīdumi).\" Tātad mediķi, Jūsuprāt, kļūdās? Par ozona terapiju - internetā var atrast ļoti daudz materiāla angļu, vācu valodā. Š.g. maijā Austrumu slimnīcas Onkoloģiskajā nodaļā tika rīkots seminārs par ozona terapijas pielietošanu pasaulē. Tātad, Jūsuprāt, slimnīcā rīko seminārus par apšaubāmām metodēm? Tā ir jauna veida ārstēšanas metode priekš Latvijas, bet ne citur pasaulē. Protams, ka visu, arī šo metodi nedrīkst pielietot jebkuram cilvēkam, jāizvērtē viņa veselības stāvoklis. Kādēļ Jūs ne vārda nebilstat par blaknēm farmācijas izgatavotajiem ķīmiskajiem produktiem - medikamentiem, par to, cik daudz cilvēku pasaulē mirst sakarā ar medikamentu lietošanu blakņu iedarbības dēļ, kadēļ ne vārda nav par dažādu medicīnisko manipulāciju pēcsekām, kad cilvēki paliek ratiņkrēslā vai uz gultas guloši. Domāju, ka katram pašam jaizvērtē visas lietas, iegūstot iespējami mak
02.08.2018. plkst. 13:11
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:46
Lilija
ko īsti ārstē ozona terapija
27.10.2012. plkst. 17:22
olita
vai kāds ir izārstējies ar ozona terapijas palīdzību?
01.10.2012. plkst. 20:39
gita
"Norit debates" vai "zinātnieki lauž šķēpus" nebūt nenozīmē, ka metode nebūtu derīga. Var noniecinat tos ārstēšanās paņēmienus, par kuriem ir atzinumi, ka tie ir kaitīgi, vai produkts nedarbojas tā, kā tiek apgalvots reklāmā. Bet pateikt - tas ir kas jauns, vēl nav izpētīts - tātad tas nekam neder...? Diezgan trula attieksme. Ja reiz zinātnieki nav vēl nonākuši pie kāda viedokļa, gribas jautāt raksta autoram vai autorei - kas liek justies gudrākam, ka var par tām metodēm pateikt, ka tās nav derīgas?
26.11.2011. plkst. 02:28

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tikai 2% samazinājums ķermeņa ūdens daudzumā var izsaukt atmiņas zudumus, problēmas ar matemātiku un grūtības koncentrēties uz datora monitora ekrānu

Pasākumi

Melo-M publisko jaunu dziesmu no gaidāmā albuma

Platforma.lv mājas lapā čellu trio “Melo-M” atklājuši trešo dziesmu - “Hava nagila” - no septembrī gaidāmā albuma “Around The World”.
...