Seši graudi pavasarī

Seši graudi pavasarī

Lai gan daba šoziem lutinājusi ar sniega bagātību, tā mūs arī pamatīgi nogurdinājusi. Šajās pēdējās ziemas nedēļās īpaši svarīgs veselīgs dzīvesveids un sabalansēts uzturs, lai varam sagaidīt pavasari smaidīgas un veselīgas.

Kā parasti, viss ģeniālais ir vienkāršs. Tā tas ir arī ar veselīga dzīvesveida principiem. Visi tos zinām, tikai dažkārt aizņemtības un, godīgi sakot, arī sava slinkuma dēļ, neievērojam. Cieš veselība un pašsajūta. Ja dienā kaut pusstundu veltīsi sportiskām aktivitātēm un apdomāsi, ko ēd, drīz jutīsies aizvien spirgtāka un dienas laikā spēsi paveikt vairāk nekā jebkad.

Ar ko sākt?

Ar pašu vienkāršāko – to, kas neprasa nedz daudz laika, nedz īpašu piepūli. Patiesībā veselīgai dzīvošanai un organisma stiprināšanai ir tikai divi priekšnosacījumi – pietiekami daudz fizisko aktivitāšu un sabalansēts uzturs. Ja šos divus ievērosi, būs garantēts gan labs garastāvoklis, gan stipra veselība un enerģijas pieplūdums.
Iespējams, tev neatliek nedz laika, nedz naudas, lai apmeklētu fitnesa centrus vai dotos slēpot uz dārgiem kūrortiem. Tomēr tas nenozīmē, ka fiziskās aktivitātes  jāaizmirst. Sakārto savus dienas darbus tā, lai kaut brīdi vari veltīt vienīgi sev, un tev viss izdosies.

Spēks kustībā
Ja esi cīrulis, sāc dienu ar nelielu vingrojumu kompleksu pie atvērta loga. Pamēģini piecelties agrāk, kamēr pārējie vēl guļ, un rītausmas maigajā gaismā veic vienkāršus vingrinājumus.Nepadodies, pat ja pirmos rītus ir grūtāk, drīz vien sāksi izbaudīt ikrīta nodarbības un izjust, kā tās ļauj sakārtot domas un justies mierīgākai un harmoniskākai visas dienas garumā.
Tām, kurām nav nekā dārgāka par rīta miegu, piemērotākas pēcpusdienas nodarbības. Iespējams, ka pēc darba vingrot nevēlēsies, tāpēc izdomā, kā izkustēties savādāk. Varbūt tavā maršrutā uz mājām ir kāds posms, ko vari veikt kājām. Šāda aktīva pastaiga palīdzēs izmest no galvas darba darīšanas un sagatavoties mierīgam un rimtam vakaram mājās.
Brīvdienas ir laiks, kad doties ārā. Ja ģimenē ir bērni, nav nekā vienkāršāka, kā pasist padusē ragavas vai slēpes un doties uz tuvējo kalniņu. Gandrīz visās pilsētas malās ir vietas, kur bērni un pieaugušie var iegūt sārtus vaigus un dzīvesprieku.
Bet varbūt, pavasari gaidot, vari doties uz ūdens atrakciju parku, kartingu vai slēpot uz Uzvaras parku (ja esi rīdziniece). Ja vien palūkosies apkārt, dzīve piedāvā tik daudz iespēju būt aktīvai!

Pamatu pamats – uzturs

Lai cik daudz tu sportotu un uzturētos svaigā gaisā, vēl vairāk ir atkarīgs no uztura. Ēdiens cilvēkam ir tas pats, kas degviela mašīnai. Ja ieliesi nekvalitatīvu un nepiemērotu benzīnu, spēkrats drīz salūzīs. Līdzīgi ir ar cilvēku.
Gandrīz ikviens no mums zina, kas ir uztura piramīda. Diemžēl ar zināšanām vien nepietiek, lai būtu rezultāti. Tās jāizmanto praksē.
Tātad, ja vēlies uzturēt sevi formā, domā, ko ēd!

Teju pusei no pareiza dienas uztura jābūt graudaugiem – putraimiem, rīsiem, kukurūzai, miltiem, kā arī klijām un diedzētiem graudiem. Ēdot graudus, svarīgi, lai tie nav attīrīti no čauliņas un malti miltos, bet tieši pilngraudu produkti. 
Pie graudaugu grupas pieder arī baltie makaroni, baltmaize, čipsi un smalkmaizītes. Par veselīgiem tos nekādi nenosauksi, tāpēc našķošanos ar kārumiem atliec izņēmuma reizēm. Tā vietā vājuma brīžiem meklē veselīgākas alternatīvas, piemēram, pilngraudu musli batoniņus vai liesu jogurtu ar graudu piedevu.

Nākamais stāvs uztura piramīdā ir augļi un dārzeņi. Tiem būtu jāaizpilda diezgan liela daļa tava ikdienas uztura. Bet, kā zināms, grauzt kilogramiem ābolu vai burkānu ir sarežģīti. Tāpēc daļu dārzeņu un augļu ēd svaigus, bet pārējos konservētus, ievārījumos vārītus, žāvētus vai pievienotus citiem ēdieniem. Piemēram, brokastīs tā var būt putra ar ievārījuma karoti vai jogurts ar augļu piedevu.

Ne mazāk svarīga produktu grupu veido piramīdas trešais līmenis, kurā atrodami piena produkti, gaļa, zivis un olas. Tos nevajag daudz, bet kvalitatīvus gan. Labāk nopērc dārgāku, bet kvalitatīvāku gaļas gabaliņu, nevis ēd desas vai cīsiņus, kuru uzturvērtība ir visai apšaubāma. Veģetārieši gaļas produktus var aizvietot ar sojas izstrādājumiem un citiem pākšaugiem. Zivis izvēlies pēc iespējas treknākas, jo tieši tajās ir tik vērtīgās omega 3 un omega 6 nepiesātinātās taukskābes.

Šai stāvā dzīvo arī piena produkti, par kuru lietošanu pietiekamā daudzumā bieži vien aizmirstam. Tomēr tieši piena un it sevišķi skābpiena produkti ir tie, kas palīdz uzturēt organismu labā formā, jo satur pienskābās baktērijas, kalciju un daudz citu mums svarīgu minerālvielu.

Tā kā vidusmēra cilvēka uzturā ir pārāk daudz taukvielu, lūkojies pēc piena, siera, biezpiena un jogurta, kam ir samazināts taukvielu daudzums.

Piramīdai ir vēl viens stāvs – pati galotne. Te atrodas taukvielas, saldumi un alkohols. Lai gan saldumi un taukvielas ir nepieciešamas, visdrīzāk tie tiek uzņemti pietiekamā daudzumā, ēdot citus pārtikas produktus.

Kad nav laika gatavot
Ideālā pasaulē dienā būtu četras maltītes, kas gatavotas tieši pirms ēšanas no svaigiem un gardiem produktiem. Diemžēl dzīves realitāte ir mazliet citādāka. Lielākoties mums nav laika un spēka ilgas stundas pavadīt virtuvē. Par laimi, aizvien vairāk pārtikas ražotāju domā par to, kā iepriecināt savus patērētājus ar veselīgiem produktiem.

Sastādot sarakstu pirkumiem, pievērs uzmanību, lai tavā ledusskapī nonāktu kaut kas no visām trīs pārtikas pamatgrupām. Patīkami, ka aizvien vairāk pieejami izstrādājumi, kas piedāvā visas šīs veselīgās lietas kopā. Tie var būt dārzeņu salāti ar gaļas, zivs vai siera gabaliņiem, kam piekodīsi pilngraudu maizes šķēlīti, vai kāds no gardajiem un apetītlīgajiem jogurtiem ar graudu piedevu. Šai jomā nepārspēts ir jaunais Valmieras piena sešgraudu jogurts, kam tavai veselībai un garšas kārpiņām par prieku pievienotas brīnumgardas ogas un seši dažādi graudi. Tāds jogurts noder gan gardām brokastiņām, gan reizē, kad steidzīgā dienā nesanāk laika nopietnākām pusdienām, vai tad, ja vienkārši gribas panašķēties.

Izvēloties gatavos salātus vai jogurtus, pievērs uzmanību sastāvam. Diemžēl vairākums salātu pievienotas ļoti treknas un kalorijām bagātas mērces. Tas pats ir ar jogurtiem, no kuriem liela daļa ir ar lielu cukura daudzumu un visai iespaidīgu taukvielu procentu. Tāpēc – pirms pērc, izpēti etiķetes.
Mazliet darbietilpīgākas, bet veselīgas un lētas maltītes variants ir arī putraimu putra ar svaigu dārzeņu salātiem un gaļas mērci.

Seši graudi jogurtā un citas veselīgas lietas
Tuvojoties pavasarim, aizvien vairāk no mums jūtas sanīkuši. Tāpēc svarīgi piedomāt, lai ēdiens būtu ne vien veselīgs, bet arī imunitāti stiprinošs.
Klasisks imunitātes būsteris ir mūsu pašu ķiploki, diemžēl pavasara pusē aizvien grūtāk nopirkt Latvijā audzētus ķiplokus, bet no Ķīnas nākušie nav tik iedarbīgi. Turklāt tiem, kam darbadiena jāpavada cilvēkos, šī nebūs labākā izvēle.

Tomēr nebēdājies, imunitātes sitprināšanai derīgi arī daudzi citi produkti. Katru rītu vari apēst karoti rīvētu dzērveņu un medu.
Lielisks palīgs šai jomā ir jaunais Valmieras piena sešgaudu jogurts. Jogurts pats par sevi ir lielisks palīgs imunitātes uzlabošanai, ne mazāk laba ir gan vitamīniem bagāta un garšā maiga augļu piedeva, gan lieliskais graudu sešinieks.

Šā jogurta priekšrocības, salīdzinot ar citiem līdzīgiem izstrādājumiem, ir graudu daudzveidība. Seši dažādi graudi, no kuriem katrs savā jomā ir īstens izcilnieks.

Kvieši ne vien garšo lieliski, bet arī satur iespaidīgu olbaltumvielu daudzumu, stiprina imunitāti un veicina vielmaiņu (tātad tie ir draudzīgi tievētājiem).

Linsēklas ir unikālas ar to, ka satur daudz omega 3 taukskābes, pazemina holesterīna līmeni asinīs un samazina sirdsslimību risku, kā arī mazina nogurumu un panīkumu, kas ir tik biežs viesis pavasara pusē. Vēl linesēklās atrodami A, B un E vitamīni, varš, mangāns, cinks, alumīnijs, selēns, niķelis, jods un bors. Ēdot produktus ar linsēklām, tu parūpēsies, lai sezonā, kad beidzot varēsim iet ārā bez cepures, tavi mati un arī āda būtu veselīgāki.

Ne mazāk noderīgas veselīga uztura grozā ir klijas. Tās satur izcili augstvērtīgas taukskābes kopā ar taukos šķīstošo E vitamīnu.  Turklāt klijas ir tāda kā slota taviem gremošanas ceļiem, izslaukot no tiem visu lieko.

Tā kā pavasaris ir laiks, kad dzīvā daba it kā piedzimst no jauna, palīdzi atjaunoties arī savam organismam. Te neaizstājami ir mieži, kuros atrodams magnijs, fosfors kālijs un B grupas vitamīni.

Arī tik pierastās auzas ir ļoti noderīga veselīga ēdiena satāvdaļa, jo līdzīgi kā linsēklas samazina holesterīna līmeni, turklāt rada ilgstošu sāta sajūtu. Tāpēc, ja baudīsi produktu, kam pievienotas auzas, vai auzu putru, tu palīdzēsi sev atturēties no neveselīgiem našķiem un uzkodām līdz nākamai ēdienreizei.

Un, visbeidzot, pavasarī mūsu visu sirdis sāk pukstēt straujāk, tāpēc ļoti noderīgi ir rudzi, kas satur kāliju un uzlabo sirds muskuļa darbību.

Ja tā padomā, nav daudz tādu produktu, kas piedāvā visus šos labumus vienuviet. Tieši tāpēc laikā, kad, ledum kūstot, piezogas pavasara nogurums, aizdzen to ar gardo Valmieras piena sešgraudu jogurtu.

Jogurtam ir seši graudi – veselīgi, ņem un baudi! Lai tev jauks un veselīgs šis pavasaris.

Komentāri (19)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 08:46
Dereks Douglass
Sveiki Esmu privāts aizdevējs. Vai jums ir nepieciešams likumīgs, godīgs, nopietns un ātrs aizdevums? Es varu jums palīdzēt ar 100% garantiju aizdevumiem, es piedāvāju biznesa un personīgos aizdevumus ar 3% procentu likmi. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums: E-pasts: easyloanfirm2020@gmail.com WhatsApp: +18582644849 Sveicieni Dereks Douglass easyloanfirm2020@gmail.com 3% aizdevuma piedāvājums
03.10.2019. plkst. 15:50
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:05
FIVE STAR FINANCE COMPANY
Vai jūs Business man vai Woman? Vai jums jebkurā finanšu Mess vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams aizdevums Start A nice maza mēroga un vidēja Business? Vai jums ir zems kredīts score, un jūs esat atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citiem finanšu institūtiem?. -Starpnieki/Consultants/brokeri ir laipni aicināti celt savus klientus un ir 100% aizsargātas. Ieinteresētajām pusēm vajadzētu sazināties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas, izmantojot e-pasts: fivestarfinancecompany@gmail.com Zvanu vai watssap US + 16042659337
01.02.2019. plkst. 12:09
Fernada kredit
Labdien / labvakar Patiesa liecība par aizdevuma piedāvājumu starp konkrētu godīgu sievieti visur, kur es nodošu, es teiktu, ka tas padara mani par nesalīdzināmu ar citiem, kas mani vilina kopš Man negodīgi nebūtu slavēt to, kas ļāva mani saņemt naudas aizdevumu. pagājušajā nedēļā man vajadzēja naudu, lai glābtu tēva dzīvi. Sākumā es neticēju uz brīdi, bet mana zinātkāre uzstājām mani mēģinātu beidzot man bija iespēja iegūt šo aizdevumu, ka mana izeja no šī strupceļa, kurā es dzīvoju, es pieņēmu visus pakalpojumu sniegšanas un bez liekas birokrātijas, mans kontā tika ieskaitīti 70 000 eiro, ko es pieprasīju. Viņiem, kuriem ir nepieciešams aizdot, lūdzu, sazinieties ar M. GONSALO viņas e-pasta adresē: fernadagonsalo33@gmail.com. Paldies, ka darījāt līdzīgi man, un nosūtiet savu pieprasījumu, lai saņemtu savu kredītu maksimāli 72 stundas. Te ir atkal viņa  E-pasts: fernadagonsalo33@gmail.com
26.09.2018. plkst. 16:28

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Skaņu, ko dzirdat „krakšķinot” pirkstus, patiesībā ir skaņa, ko pārplīstot rada slāpekļa burbuļi

Pasākumi

Ierakstu kompānija Onyx Records izveido mūzikas lapu Latvijas māksliniekiem un piedāvā dziesmas lejupielādēt par brīvu

Ir tapusi ierakstu kompānijas Onyx Records jauna mūzikas lapa, ar kuras palīdzību tiks dota iespēja mazāk pazīstamiem Latvijas mūziķiem pieteikt sevi plašākai sabiedrības auditorijai. ...