Nākotnes metodes plikgalvības ārstēšanā

Nākotnes metodes plikgalvības ārstēšanā

Ejot dušā nākas redzēt matus, kas guļ pie jūsu kājām? Ķemmējot matus, pāris no tiem paliek ķemmē? Šāda liksta piemeklē miljoniem vīriešu un brīžiem šķiet, ka no plikgalvības izvairīties nav iespējams. Taču nevajag zaudēt cerību.

Internets un televīzija ir pilna ar dažādām muļķīgām reklāmām, kas sola vīriešiem atgūt matu rotu, lietojot dīvainais elektriskas ierīces vai aizdomīgus aerosolus. Taču nekas no tā patiesībā problēmu neatrisina.

Patiesībā 100% plikgalvības ārstēšanas metodes joprojām nav, taču ir pamats uzskatīt, ka jau tuvākajos gados tāda būs, turklāt vairākas! Visas šīs metodes tiek izstrādātas un, atšķirībā no mistiskām ierīcēm un ziedēm, tās neliks riskēt ar veselību.

Piedāvājam ieskatu pāris nākotnes metodēs plikgalvības ārstēšanā, kas jau tuvākajos gados būs pieejamas patērētājam.

Matu klonēšana (matu pavairošana)

Matu pavairošana (jeb folikulāro šūnu stādīšana) ietver veselīgu matu šūnu reproducēšanu un izplatīšanu ar mērķi nomākt plikgalvības izvēršanos. Šī ir moderna matu transplantēšanas versija, jo speciālisti aizņemas šūnas no veseliem matiem. Taču metode nevis pārstāda matus, bet gan liek jauniem matiem izaugt plikajās vietās.

Matu folikulārās šūnas līdzinās augos esošajām, tāpēc ar tām darbojas līdzīgi – tās tiek sadalītas divās daļās, ka rezultātā var tik izaudzēti jau 2 mati. Pēc šūnu sadalīšanas matus var „kopēt” tūkstošiem reižu. Kad tas paveikts, šūnas ievieto atpakaļ galvas slānī.

Šī metode atrodas izstrādes procesā un tāpēc par to ierindas cilvēks neko nav dzirdējis. Taču tādi uzņēmumi kā britu kompānija Intercytex jau izstrādā šūnu terapijas procesu un 2008. gada jūnijā paziņoja par veiksmīgiem izmēģinājumiem šajā jomā.

Provizoriskais ieviešanas datums: Intercytex uzskata, ka šāda veida ārstēšana pacientiem būs plaši pieejami tuvāko 5 gadu laikā.

Ģenētiskās pārbaudes

Viens no labākajiem veidiem kā garantēt kuplu matu rotu ir izvairīties no to zaudēšanas (piedodiet tie, kas jau paspējuši no tās šķirties). Ģenētiskās pārbaudes ir nākotnes profilaktiskie pasākumi plikgalvības novēršanai.

Plikgalvība ir izplatīta problēma – apmēram 2/3 vīriešu cieš no dažādas pakāpes plikgalvības, sasniedzot 60 gadu vecumu. Protams, tā var sākties kaut vai pusaudža gados. Līdz ar to problēmas saknes apzināšanās ir pati labākā rīcība.

Vīriešiem, kam raksturīgi divi īpaša tipa gēni, ir 7 reizes lielāks risks iedzīvoties plikā galvas vidū. Šādu informāciju publicējuši pētnieki, analizējot cilvēka genomu.

deCODE Genetics (Islandes uzņēmums) jau šobrīd attīsta pirmo genotipu servisu. Ja pārbaužu laikā atklājas, ka jūsu gēni nākotnē var izraisīt plikgalvību, tiek piemērotas profilaktiskas ārstēšanās procedūras.

Provizoriskais ieviešanas datums: Personālais genotipu serviss jau tiek piedāvāts no deCODE Genetics puses, taču vispārēja plikgalvības diagnostika būs pieejama tuvāko 2 gadu laikā.

Dabīgā reģenerācija

Pirms 2007. gada zinātnieki apgalvoja, ka šāda reģenerācija ir iespējama tikai atsevišķiem dzīvniekiem. Taču tad Pensilvānijas universitātes pētnieki, darbojoties ar pelēm atklāja, ka iespējams „pamodināt” gēnus, kas bijuši aktīvi organisma embrija stadijā.

Aizvien vairāk analizējot datus, zinātnieki saprata, ka nonākuši uz pēdām jaunam atklājumam. Tas atļāva zinātniekiem manipulēt ar dažādiem proteīniem cilvēka organismā, kas stimulē matu šūnu augšanu (ir iespējams arī pretējs process). Jāpiebilst, ka nākotnē šī metode noteikti ļaus ārstēt visdažādākās matu slimības.

Šobrīd tiek veikta metodes patentēšana un pie projekta strādā Follica Inc. – uzņēmums, kurā strādā paši atklājuma autori. Lai arī metode vēl jāizstrādā un tā nākotnē varētu pārklāties ar matu klonēšanu, pirmie izmēģinājumi ir daudzsološi.

Provizoriskais ieviešanas datums: Nekādu precīzu datumu vēl nav, taču dažādos avotos kā optimistiskākie gadi minēti 2015. un 2018.

Plikgalvība skar gan vīriešus, gan sievietes, taču jaunās metodes ir tik inovatīvas, ka vārdu „ārstēšana” pat ir jocīgi lietot to sakarā. Taču tās ir reālas metodes, kas ļaus saglabāt matu rotu vai tik pie jaunas.

Šobrīd tirgū ir daudz patērētāju muļķojošu produktu, taču īsta ārstēšana ir droša un ar paliekošu efektu. Kamēr minētās metodes tiek ieviestas, novērtējiet tādus vīrus kā Bruce Willis un Jason Statham, kas neraugoties uz matu deficītu, ir harizmātiskas personas.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
follixin
Tabletes pret matu izkrišanu - http://tonzes.com/hairlv.htm
14.06.2019. plkst. 20:49
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 07:00
follixin
Tabletes pret matu izkrišanu - http://bit.ly/2eEn1Uq
10.11.2016. plkst. 08:51
كتور &
دكتور مجدى عبد السلام (استشاري طب و جراحة الجلد ولليزر و تجميل البشرة و زراعة الشعر) 20108280306 + 20108280306 + 20101452055+ 20101452055+ Magdy_salam1@hotmail.com http:www.Eghaircenter.com
25.08.2010. plkst. 00:10
Draugs
Par Brūsu Vilisu runājot viņš savu plikpaurību uzņēma ar lieliem pārdzīvojumiem, pat aizliedza runāt par šo tēmu. Harizmātisks viņš ir, tiesa ar plikpaurību tur ir mazs sakars.
10.02.2009. plkst. 15:17

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lietojot austiņas tikai vienu stundu, paaugstinās baktēriju skaitu jūsu ausī 700 reizes

Pasākumi

Labdarības akcija „Dāvāsim sapni!” jau ceturto gadu aicina piepildīt smagi slimu bērnu sapņus

Labdarības akcija „Dāvāsim sapni!” jau ceturto gadu aicina piepildīt smagi slimu bērnu sapņus un sniegt atbalstu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai. No šīs nedēļas līdz nākamā...