Liekās apkaklītes problēma jeb dubultzoda apkarošanas paņēmieni

Liekās apkaklītes problēma jeb dubultzoda apkarošanas paņēmieni

Kādā dienā, ieskatoties spogulī, var konstatēt nepatīkamu faktu – izveidojusies lieka apkaklīte jeb dubultzods. Sākas pašpārmetumi, ka neprotu staigāt ar augsti paceltu galvu, par maz vingroju, par daudz ēdu smalkmaizītes.

Dubultzoda rašanās ne vienmēr ir saistīta ar vecumu vai nepareizu uzturu. Cilvēks var būt slaids, bet ar dubultzodu. Kāpēc tā? Āda uz kakla ir ļoti plāna, pārsvarā diezgan sausa, tāpēc to ir svarīgi kopt. Mēs atceramies par seju un acīm, bet daudzreiz aizmirstam par kaklu un zodu.

Ir trīs faktori, kas ietekmē ādas novecošanos, – ģenētiskais, vide (ko mēs ēdam, cik daudz vingrojam, vai svars palielinās vai samazinās) un kā kopjam kakla ādu.

Vecums, kad var veidoties dubultzods, ir visdažādākais. Tas var būt arī jaunām meitenēm. Lielas svara svārstības – plus vai mīnus 15–20 kilogramu – ietekmē dubultzoda veidošanos, ādai vairs nav tonusa, tāpēc būtu jāizvairās no straujas svarā pieņemšanās vai svara zuduma.

Lai izvairītos no dubultzoda, vēlams:12724_2.jpg - 17.55 KB

• stiprināt kakla un zoda muskuļus var kaut vai košļājot gumiju;
negulēt uz augsta spilvena, nelasīt gultā bez muguras atbalsta;
kontrolēt svaru (lielākoties pēc tā zaudēšanas dubultzods nesarūk līdz apmierinošiem parametriem, jo izstaipījusies āda nespēj atgūt agrāko elastību), turklāt samazināt to pakāpeniski;
• izmantot iespējas, ko dod ķermeņa estētikas procedūras, piemēram, vakuummasāža, liftings, kas nostiprina audus;
pareizi uzklāt krēmu. Jāatceras, ka tas jāklāj ne tikai uz sejas un acīm, bet arī uz kakla ādas;
• vienu vai divas reizes nedēļā mājās jāuzklāj maska vai barojošs krēms biezākā kārtā arī uz kakla zonas;
• strādājot pie datora, ik pa laikam jāatpūšas, izkustoties un izejot svaigā gaisā;
• jāveido pareiza ēdienkarte! (centies izvairīties no pārāk taukainiem vai asiem ēdieniem)

Vingrinājumi dubultzoda samazināšanai:

• Nostājieties un iztaisnojiet plecus. Uz galvas uzlieciet biezu grāmatu un piecas minūtes pastaigājieties pa istabu. Uzmaniet savu stāju, nesagumstiet. Ja šo vingrinājumu veiksiet ik dienas, ne tikai īsā laikā atbrīvosieties no dubultzoda, bet arī iegūsiet labu stāju.

• Nostājieties, iztaisnojiet plecus un nolaidiet rokas gar sāniem. Nolieciet galvu pie krūtīm un lēnām lieciet to pie kreisā pleca, pēc tam atlieciet atpakaļ un grieziet pret labo plecu, veidojot iedomātu apli. Pēc 10 apļiem atkārtojiet vingrojumu pretējā virzienā.

• Apsēdieties uz krēsla, iztaisnojiet muguru un mēģiniet nolaist zodu uz leju, atbalstot to ar dūrē saspiestām rokām. Lēnām nolaidiet rokas. Šis vingrinājums ne tikai palīdzēs veiksmīgi atbrīvoties no dubultzoda, bet arī trenēs kakla muskulatūru.

• Maksimāli sasprindzinot sejas muskuļus, skaļi atkārtojiet patskaņus "u" un "i". Trenējot sejas apakšējās daļas muskuļus, tiek saglabāta ādas elastība un tvirtums.

• Apsēdieties pie spoguļa, vienu roku novietojiet nedaudz zem atslēgas kaula, otru roku turiet pie zoda. Skaļi atkārtojiet zilbi „fi”, vienlaikus sasprindzinot kakla muskulatūru tā, lai justu, kā saspringst kakla āda. Atkārtojiet šo vingrinājumu ne mazāk kā desmit reižu.

Kompreses „apkaklītes” samazināšanai

Cīnoties par skaistu sejas ovālu, palīdzēs kontrastduša un kompreses. Ielejiet divās bļodās ūdeni - vienā siltu, otrā aukstu. Aukstajam ūdenim pievienojiet citrona sulu, savukārt siltajam - jūras vai joda sāli. Samitriniet dvielīti un pārmaiņus piespiediet kaklam un zodam siltu un aukstu kompresi, sākot ar siltumu, un noslēdzot ar aukstumu. Ar sālsūdenī samitrināto dvielīti var veikt masāžu - spēcīgi pliķējot zodu ne mazāk kā 10-15 reizes. Šāda veida procedūras vēlams atkārtot pēc iespējas biežāk.

Ar dvieļiem var veikt arī citu, ne mazāk efektīvu procedūru. Samērcējiet dvieli aukstā ūdenī, viegli nospiediet lieko ūdeni un, saņemot dvielīti aiz abiem galiem, piespiediet to zodam. Ar asu kustību nostiepiet dvieli tā, lai tas it kā "iepliķētu" zodu. Atkārtojiet šo procedūru vairākas reizes, nosusiniet mitro ādu un uzklājiet parastu krēmu. Šo "vingrinājumu" var veikt gan vakarā, gan no rīta.

Ir vērts ik dienas „plikšķināt” pazodi ar plaukstas virsējo daļu. Šī procedūra ir vēl efektīvāka, ja to veic uzreiz pēc mazgāšanās, kad āda vēl ir mitra.

Ja tomēr nekas nelīdz...

Ja visas šīs viltības nepalīdz, nevajag skumt — jāmeklē citas metodes, kā atbrīvoties no dubultzoda. Iespējams, jāvēršas pie speciālista, kas palīdzēs atbrīvoties vai samazināt problēmu. Plastikas ķirurģija šo problēmu atrisina ar lipektomiju jeb tauku atsūkšanu ar vakuumiekārtu. Ja tauku slānis zemādā ir neliels, operāciju var izdarīt vietējā anestēzijā. Pēc operācijas zodam un kaklam tiek uzlikts īpašs spiedošs pārsējs, kas jānēsā 2 nedēļas. Operācijā netiek izņemti visi tauki, paliek pietiekams tauku slānītis, kas nodrošina normālu ādas barošanu un dabisku sejas izskatu.

Komentāri (24)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
inga
Murgs, man dubultzods ir jau no bērnības, jo tas ir iedzimts, tas mūsu ģimenē ir gan sievietēm gan vīriešiem un bildēs visi mēs izskatāmies kā viena liela dubultzodu ģimene. Ārprāts, kā ko tādu var iemantot!!! Un palīdzēt var tikai ķirurģija, jo kas tikai nav mēģināts. Un tomēr visefektīvāk palīdz pliķēšana 1000 reizes dienā ar kreisās plaukstas virspusi un tieši tikpat pamīšus ar labās plaukstas virspusi.
23.11.2012. plkst. 11:32
Andra
Uzjautrinošī tas tiešām nav,itsevišķi,man ir 23 gadu un no dubultzoda pirms četriem gadiem nebija ne miņas,bet pēc bērna piedzimšanas parādijās dubultzods,tas dzen komplexos,katrā bildē es redzu tikai peldriņķi ap kaklu...
15.07.2009. plkst. 14:24
Izskaudīsim gan dubultzodus , gan baltās apkaklītes ! ,
25.10.2007. plkst. 11:25
Es arī labprāt izskaust otro zodu no savas izskata!Lai mums izdodas!
22.10.2007. plkst. 16:28
...domājams,ka cilvēki ,kas cīnās ar šo problēmu,viņiem nemaz jau tas tik uzjautrinoši neliekās.;) Jo domāju,ka ir tak cilvēciņi,kas izmēģina visu..lai kaut ko dabūtu par labu sev!!!
07.10.2007. plkst. 22:26

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zobi ir vienīgā ķermeņa daļa, kas nespēj pati sevi izārstēt

Pasākumi

Izdota “Superizlase 09” ar populārākajām 2008.gada pašmāju dziesmām!

Šī ir jau devītā izlase sērijā, kas aizsākās tālajā 2000.gadā. Superizlasē tiek apkopotas praktiski visas zīmīgākās un populārākās konkrētajā gadā Latvijā radītās dziesmas,...