Forums

trainer trainer Atbildes uz abber jautājumiem
Tātad par taviem jautājumiem:
pirmkārt, nekad nav par vēlu sākt - attaisnojumu vienmēr var atrast, lai nedarītu, bet 37gadi vēl ir absolūti normāls vecums, lai sāktu kaut ko darīt lietas labā. Ir veči, kas 50 gados ceļ lielākus svarus kā 25 gadīgi atlēti - un te es runāju par tādiem, kas sacensībās piedalās, nemaz nerunājot par to,ka regulāri sportojot, sajutīsi izmaiņas gan ķermenī, gan arī pašsajūtā, tāpat, ja tas kļūs par tavu dzīvesveidu, nesapratīsi, kā iepriekš varēji iztikt bez fiziskās slodzes ;)

tuvāk pie lietas: tā ir, ka tievam uztrenēt masu ir krietni grūtāk kā resnam nomest svaru, bet viss ir iespējams, ja ir pacietība un motivācija.

par ēdienu: tas ir vismaz 30% no rezultāta. kā tu tagad ēd? + noteikti jāņem kaut kas no papilduztura, jo ar mūsdienu modificēto pārtiku nevari uzņemt visu to, kas vajadzīgs organismam (vitamīni, aminoskābes, proteīna kokteiļi), lai tas spētu atjaunoties un augt.
te viss atkarīgs no tā, ko vēlies sasniegt un cik vēlies investēt.

par treniņiem: to nu varu tev pateikt 100%, ka mājās rezultāti būs krietni švakāki, kā sporta zālē, jo 1) objektīvi mazāk trenažieru kā zālē 2) ja nepareizi izpildīsi vingrinājumu vai nemācēsi izpildīt, zālē tev iedos padomu, piekoriģēs tehniku utt. 3) atmosfēra - zālē daudz efektīvāk varēsi uzstādīt savus īstermiņa mērķus, jo redzēsi, piemēram, gan kā ceļ profesionāls atlēts, gan kā iesācējs, kura līmeni tu drīz varetu sasniegt un/vai pāspēt - tādējādi rodas sacensības gars un šī zāles atmosfēra kļūst par tavu narkotiku.

par korķiem utt. - tās visas ir atrunas un attaisnojumu meklēšana, pabraukāsi mēnesi un sastrēgumi tev nemaz netraucēs :) tu no Rīgas? ja tā, kurā rajonā tev ir izdevīgi, varētu mēģināt ieteikt klubu, kur ir viss nepieciešamais ekipējums.

par programmu: cik x nedēļā plāno sportot? vēlams būtu ne mazāk kā 3x, vislabāk gan būtu 4x, tā varētu dot iekšā slodzi un neizpaliktu rezultāti.

Tev jātaisa bāzes vingrinājumi - spiešana guļus, pietupiens, vilkme - par pietupiena un vilkmes tehniku vēlams lai treneris paskatās, vai pareizi taisi. Par sāpošo muguru - aizej pie sporta ārsta (bet tiešām pie sporta ārsta, piemēram Matisona), kas paskatīsies, ko tu vari darīt un ko ierobežoti. parasts terapeits vai ģiemens ārsts neiedziļinoties problēmā tev pateiks, ka vispār smagumus nevari cilāt un vienīgā slodze pieļaujamā - pastaiga pa mežu :)

nu tā īsumā - atbildi sev uz manis uzdotajiem jautājumiem un tad stāsti, ko cik daudz esi gatavs investēt laika un naudas ziņā, mēģināšu palīdzēt. Spēka rezultāti tev jau pirmo 2 mēnešu laikā uzlabosies, vizuāli pēc pusgada ar aci redzēsi izmaiņas un sāksi dzirdēt komplimentus par fizisko formu.

12.01.2009. plkst. 12:26
abber abber Paldies par noderīgo info!

Par ēdienu - kā jau teicu, nepievēršot tam uzmanību, saslimu, un vispār pēc īsajiem skrējieneiem un vingrošanas regulāri katru rītu finālā jutos saguris. Tad sāku meklēt info... Tagad cenšos - no rīta kviežu biezputra ar pienu, 2 olas jēlā veidā, nedaudz citrons, kāds auglīts. Principā lielā ēšana man sanāk tikai 2. reizi, tad kaukas cits - kartupeļi vai rīsi vai tml., + gaļa vai vista, zivs. P starpām kad sajūtu izsalkumu, cenšos atrast laiku, uzkožu kādu ābolu, maizi ar desu u.tml.
Sapratu ka, ja aktīvi vingrošu, jāpērk tevis uzskaitītā papildbarība. Vienīgi nav poņas, ko konkrēti, jo par Maxima veicī redzēju uz plaukta diezgan daudz ko, visādu izmēru... Tad vēl - kā lai zin, kurš no tiem nav kaitīgs?
Tas par ēšanu.

Par vingrošanu - tagad mainīju pieeju. Tā kā par maratonistu negribas kļūt, daru savādāk:) Vairs neskrienu katru dienu. Vispār gribas uztaisīt normālu ķermeni no kura nav jākaunas, noteikti neko pārspīlēti, vingrot man patīk.
Tagad dažas reizes pamēģināju pēc šitās programmas vai pareizāk līdzīgi, jo trenažieru un visu svaru man nav. Grūti piespiest sevi taisīt vienādu atkārtojumu skaitu viena vingrojuma visos piegājienos - sākumā liekas ka par īsu, vajag vēl, a pie nākamā piegājiena pats par īsu:)
Uztaisiju garāku pārtraukumu pēc tam - 3 dienas, likās ja vajag. Jūtu ka diezgan normāli, musīšus var just, sāpītes ir. Šodien gribēju taisīt 3. dienas programmu, bet vakar vakarā sajutu nelielas sāpes sirdī, tapēc atliku uz rītu. Vispār jaunībā arī es kādu gadu diezgan intensīvi sevi mocīju, bet finālā pārtraucu sirds dēļ, jo beigās sāpes palika pastāvīgas, tāpēc metu mieru. Ceru ka šoreiz tā nebūs..

Jā, starp citu, pirms kāda gada mans bračka, protams arī tāds pats skaliņš kā es, sāka iet uz svaru zāli, kā es, savus 20 gadus pēc sēdēšanas pie kompja.. Viņam esot uztaisīta programma, 2x nedēļā. Pēc mēneša viņš saļima, saslima un meta mieru.. kaukas nebija pareizi.

Par investēšanu - grūti teikt. šodienas ekon. situācija rada neskaidrību. Bet viens droši man skaidrs, ka vajag dabūt kaukādu progresu. Pagaidām ar ne tiem lielākajiem tēriņiem, bet ne tik maziem, lai vispār nejustu jēgu.
Drošvien ir jāaiziet pie kāda spečuka, lai parāda, kā īsti pareizi jāceļ un kā tas treniņš jāpavada. Droši ka arī klubā būs lielāka atdeve. Vienīgi pagaidām tā bail maksimāli sevi noslogot, jo ir šaubas par muguru un sirdi. Varbūt pagaidām mājās, pakāpeniski, kamēr nepāriet tās sāpītes, un tad jau uz pilnu klapi var iet uz svaru zāli? Ko ieteiksi? Bet laikam tomēr jāaiziet pie tā sporta ārsta. Saki Matisons? Kur lai to atrod? Vai arī griezties Sporta Medicīnas Valsts Aģentūra?

Jā, dzīvoju Pārdaugavā, Zasulauks. Cik skatijos info par klubiem, dažos izskatas ka uz muskuļu audzēšanu neliek uzsvaru, piemēram tajā pie Spices, treneri pārsvarā sievietes.. Pagaidām atradu ka tikai Reaktorā ir kačāšanās profiņi, bet tad jākratas pāri tiltam.. Pats jau tu netrenē cik sapratu?

13.01.2009. plkst. 13:56
trainer trainer Par ēdienu: ja gribi pieņemties svarā, tad tev jāēd bieži, ir jāpiespiež sevi ēst, jo slaidiem cilvēkiem tas ir grūti izdarāms. pieaugot fiziskām slodzēm, apetīte pieaugs, vielmaiņa paātrināsies.
no papilduztura maximā gan nevajag pirkt ;) es parasti iesaku internetā iepirkt,jo cenas lētākas un pieved klāt.
No geineriem, kas ātri pieaudzēs masu (lietojot pēc instrukcijas pirmajā nedēļā būs +3kg, iesaku šo: http://www.1a.lv/sporta%20uzturs/masai/details.php?id=648415
lietojot kļūsi masīvāks, bet muskuļi nebūs tik sausi, bet tavā gadījumā masu vajag uzdzīt augšā un tad piestrādāt pie reljefa.

par sirdi: vai Omega3 dzer? ja nedzer, tad obligāti jādzer vismaz 1000mg dienā. ja sirds ir vāja, tad uzmanīgi, bez ekstrēmām slodzēm jāstrādā.

muskuļu sāpes nozīmē, ka muskuļu audi ir traumēti, un tiem ir jāatjaunojas, bet lai atjaunotos, tiem vajag atbilstošu uzturu - pēc treniņa 2h laikā vēlams vai nu paēst vai iedzert proteīna kokteili + aminoskābes, lai nesāktos nevēlams process, kad organisms sāk ēst pats sevi (muskuļu katabolisms). Tāpat vajadzēs kādus no sporta vitamīniem, atbilstoši slodzei.

ja cilvēkam ir motivācija, tad treniņus nepametīs, bet lai būtu motivācija, jābūt konkrētiem mērķiem, kurus tu redzi, nevis tādi abstrakti mērķi kā "gribu uzkačāt labu figūru", bet pa punktiem - un izmērāmiem: piemēram uzcelt XX kg, pēc tam jau izvirzi nākamo mērķi un virzies lielajam mērķim (muskuļots augums).

Tāpēc es tev silti ieteiktu doties uz kādu no sporta zālēm, nopērc abonementu, lai vismaz ir stimuls iet, pirms sākt trenēties pēc kādas programmas nomēries - cik bicepss, cik krūšu, cik vēdera, kāju, kakla apkārtmērs, nosveries un iesākumā pamēģini cik vari uzspiest uz 1x no krūtīm kg, cik daudz reiz vari pievilkties un cik iepumpeties līdztekās. pēc programmas beigām (~2 mēn) taisi jaunu testu, redzēsi, kas pieaudzis, kas nē, sajutīsi panākumu garšu un pamazām sporta zāle kļūs par tavu dzīvesveidu!
Pārdaugavā zinu, ka Imantā Wellness ir samērā ok zāle, un ne pārāk dārga. Kāds treneris noteikti parādīs, kā pareizi jāpilda vingrinājumi un varēsi sākt trenēties.

Par metodiku: jābūt pacietīgam, neskrien notikumiem pa priekšu un ja ir jāceļ sākumā ar vienu svaru, tad cel, kamēr varēsi visus piegājienus uztaisīt nevis tikai pirmo. ar laiku parādīsies izturība un tas nebūs tik grūti izdarāms.
Iesildīšanos taisi kādas 10 minūtes staigājot uz skrejceļa ar aptuveni 8-9km/h ātrumu - skriet nevajag, bet ātri soļot. tā kā tev augums slaids, ar šiem trenažieriem nevajag aizrauties, jo tev tagad jādabū augšā masa.

13.01.2009. plkst. 15:16
abber abber Nu tā, divreiz biju uz trenažieriem. Vispār jau forši. Protams, tur tiešām ir lielāks stimuls nekā mājās. Treneris iedeva standarta programmu, katru dienu viens un tas pats, uz 3x nedēļā. Saka ka galvenais ir nepārforsēt, un pēc 2-3 nedēļām paskatīsies ko mainīt.
Taisu kopā 10 vingrojumus, pa 3 atkārtojumiem, katru pa 10-12 reizēm apm.. Vēl mēģinu saprast svaru, ar kuru jādarbojas, lai tā sanāktu, jo reizēm par daudz reizēm par maz.. Dažus vingrinājumus sanāk uztaisīt līdzīgā skaitā, dažiem ar nākamo piegājienu skaits strauji sarūk. Pirmo reizi taisu iesildīšanos līdz sajūtu musīšus, pēc tam darba.
Salīdzinot ar to ko darīju mājās - treniņš vienā dienā visam ķermenim. Treniņš sanāk kādu stundu un 10min. Pagaidām nejūtu tādas sāpes musīšos (ir minimālas), kā taisot mājās - kad vienā dienā tikai kājām piem.. Jo vairāk sāp jo labāk taču ir, ja? Iesākumā jau laikam vēl nevar neko daudz gribēt..

22.01.2009. plkst. 20:53
trainer trainer Nu jā, uzreiz redzams trenera "ieinteresētība" :D un vēl brīnās, ka pēc 1. programmas lielākā daļa šādu treneru audzēkņu pamet sportu...
kurā klubā tu biji? 3x vienu un to pašu taisīt, nu rezultātus tas nedos un nekādu bāzi arī neieliks..

jebkurā gadījumā pat elementārākajās iesācēju programmās ir jāsadala slodze pa dienām, jo ja tu ej piemēram uz sporta zāli ik pārdienas, un trenē tās pašas muskuļu grupas, tās nespēs atjaunoties, ja strādāsi ar atbilstošiem svariem.
uzraksti, kādu tieši viņš programmu tev uztaisīja?

Muskuļu sāpes nav galvenais rādītājs - protams, ja smagi pastrādāsi, muskuļi sāpēs, bet, ja tev būs pietiekošs uzturs, no kā viņiem atjaunoties, tad muskuļi sāp daudz īsāku brīdi. Sāpes nozīmē, ka viņiem ir mikrotraumas, muskuļu škiedras ir saplēstas un viņiem vajag no kā atjaunoties, ja nedosi viņiem paēst pēc treniņa, viņi sāks ēst paši sevi un notiks nevēlamākais process - katabolisms, kad sāksi justies vēl sliktāk kā tad, kad netrenējies.

bet treniņu programma visām dienām vienāda, viennozīmīgi neder, ja gribi kļūt spēcīgāks un atlētiskāks.

23.01.2009. plkst. 12:25
abber abber Nu es aizgāju uz Reaktoru. Viens paziņa man arī vēl ieteica. Tā programma viniem ir šeit arī:
http://www.reaktors.lv/images/tren_programmas/nr%5B1%5D%5B1%5D.1.pdf
izņemot man teica, lai netaisu to 1. vingrojumu, un 2-3 piegājienus, uz 10-12 reizēm. Tipa lai rodas kaukāda sajēga par trenažieriem, jo mūžā neesmu tos kustinājis. Tagad pēc 3. reizes vēl mēģinu iastādīt tādu svaru, lai atkārtojumi +/- sanāktu. Atkārtojumus taisu 3. šoreiz sanāca treniņš kādu 1h 15min.
Šodien parādīja kā pareizāk jākustina - spiest ātri, un nolaist lēnām (iepriekš metu lejā ātri) - šodien tā darīju, šķiet efektīvāk, grūtāk izpildīt, musīšus jūtu nolaižot. Ko ieteiksi? Varbūt tā programma ir absolutiem iesācējiem lai nesaļimst, izskats jau man tāds vārgs ir... Kautgan šķiet ka pagaidām turu +/-.

23.01.2009. plkst. 14:27
trainer trainer pēc šīs programmas tālu netiksi, tikai 1 bāzes vingrinājums (spiešana guļus un tas pats 2 piegājieni tikai).

iesākumā vari darīt tā:

pirmdien taisi spiešanu guļus uz sola ar stieni 4 pieg. pa 10x
slīpais sols hanteļu spiešana guļus 3x10
Pumpēšanās no grīdas 3x20 (ja nevari vairs 20, tad taisi cik vari)
Tricepss - paprasi lai parāda franču spiešanu 3x10
tricepss - tas kas tev programmā arī 3x10
prese

Trešdien
Pietupiens ar stieni uz pleciem - lai treneris paskatās un pamāca kā vajag taisīt. jataisa līdz negatīvam leņķim - 3pieg. pa 8x
kājām spiešana uz augšu 3x10
Kāju iztisnošana/saliekšana 3x10 (jābūt tādiem trenažieriem tur)
Ikri
Bicepss ar stieni 3x10
Bicepss ar hantelēm 3x12
Prese

Piektdien
Vilkme no zemes - arī lai treneris parāda kā jāizpilda 4x6
pievilkšanās 3x6 - 10 (atkarībā cik daudz vari)
vilkšana blokā 3x10
Pleci
Muguras atliekšana

Par tehniku - princips pareizs. lēnām lejā, augšā ātri. Krūtīm lēnām nolaid, paturi 1-2sek, spied augšā.

23.01.2009. plkst. 16:00
abber abber nu labi, skaidrs, jāparunā tad ar treneri. man jau arī tā likās, cik te esmu palasījis, ka katru dienu vajag citas muskuļu grupas mocīt. Vienīgi tur ar to stieni nez kā būs, lielu svaru neesmu nekad cilājis. Tur laikam vajag lai kāds piepalīdz, lai neuzkrīt pašam virsū? Ja mn ir 63 kg, cik liels spēka vilkmei jālieto? nu jā, protams, atkarībā no tā kādi musīši...
23.01.2009. plkst. 17:43
trainer trainer spiešanā guļus paprasi lai pastāv aizmugurē, tur nav jākautrējas ;) sākumā gan taisi tā, lai vari visus piegājienus izspiest pats, izvēoties īsto darba svaru.

vilkmei - domāju sāc ar kādiem 60kg un tad skaties, kā iet, tik paprasi, lai tehniku parāda, jo tur diezgan daudz nianšu. ja iemācīsies taisīt nepareizi, pēc tam būs grūti no jauna mācīeties.

25.01.2009. plkst. 13:24
abber abber Sveiks Trainer!

Tā nu 2 mēneši pagājuši kopš eju uz svaru zāli. Jāsaka ka pēc pirmā mēneša, kad nosvēros, apsēdos uz pakaļas:) + 2 kg. Man liekas es nekad dzīvē nebiju svarā pieņēmies, ja neskaita zīdaiņa laikus... Vispār šajā vietā es sirsnīgi pateicos arī Tev, jo te ir liela daļa Tavu padomu nopelna!!!
Jā, pēc 2. mēneša atkal apm. + 2kg. Apkārtmērus nemērīju, vispār uz aci jau nekas īpaši lielāks neliekas, minimāli, bet vēders itkā arī nav aīpaši audzis. Nu tā, sapratu ka tā lieta iet, bet šis tas man joprojām nav īsti skaidrs.
Tātad Reaktorā treneris uzrakstija man šitādu programmu, pēc kuras līdz šim arī esmu strādājis:

A diena:
1 - Bloka spiešana sēdus 3x10-12
2- stieņa spiešana guļus 3x8-10
3 - Bloka spiešana sēdus 3x14-12
4 - Baterflay 2x10-12
5 - izvērsieni ar hantelēm stāvus - 3x14-16
6- Bloka spiešana sēdus aiz galvas 3x8-10
7- Tricepss blokā stāvus tvēriens no apakšas 3x12-14
8- Tricepss blokā stāvus tvēriens no augšas 3x8-10
9- Tricepss ar virvi 2x16-18
10- Prese 3x25-30

B diena:
1- Kāju iztaisnošana blokā sēdus 2x14-16
2- Pietupieni ar stieni 3x8-10
3- Beipress 3x12-14
4- Kājbicepss blokā - 3x12-14
5 - Ikri 3x 10-12
6- Bloka vilkšana šaurā vērienā pie krūtīm 3x8-10
7- Bloka vilkšana (krūtis atbalsta) 3x10-12
8- Bloka vilkšana platā vērienā aiz galvas 3x14-16
9 - Bicepss ar stieni stāvus 3x8-10
10-Bicepss ar hantelēm āmurs 2x25-30
11- Prese 3x25-30

Jāsaka ka ne gluži precīzi sanāk izpildīt tos skaitus. Pirmo mēnesi vispār neiebraucu un cik saprotu biju taisījis piramīdu - katru reizi cik vien var izspiest - tā man sanāca piem. pirmais atkārtojums 10, otrais 7, trešais 5 reizes, +/-.
Otro mēnesi sāku iet citā klubā, tuvāk mājām, un centos taisīt vienādu atkārtojumu skaitu katrā piegājienā, tā ka sanāk pirmajā piegājienā vēl varētu celt, bet beidzamais ir līdz maksimumam.
Īsti nezinu, kā pareizāk? Itkā rezultāts bija abos gadijumos..

Jā, pēc kāju treniņa man iestājās čau:) Tad es parasti taisiju pauzi 15-20 min. un pabeidzu pārējo, lai gan sajūta tāda ne pārāk, īpaši labi saspringt vairs nesanāk. Nez vai tā labi??
Izmērīju pulsu, un man saka ka esot baigi labais, varot skriet maratonu:) Nez, pēc kājām reāli viss aizpeld..

Jā, pietupienus tā raust;igi taisu, jo tā muguras lejasdaļa tāda pasāpīga. Viens džeks man teica, ka labāk sākumā esot nostiprināt to muguru ar hiperekstensijām. Nez?

Un vēl viena ķibele - nepāriet sāpēt viena pleca saites - augšā tajā vietā kur roka pielocas pie pleca, šķiet pašas saites vai viena no tām. Nav tā ka baigi sāpētu, vingrot pat īpaši netraucē, bet naktīs gulēt gan. Un nepāriet.. Tas jau man bija pirms svaru zāles, kad mājās maķenīt pasportoju. Nezinu ko ar to iesākt.

Jā, par ēšanu. Cenšos rīt kā tu teici. Katru rītu piena zupa ar putru, rīsiem, pa dienu kādas 6-7 olas, cenšos bieži.
+ pēc treniņa geineri ar pienu + BCAA + Glutamīns. Iesākumā glutamīnu dzēru ar ūdeni un pa virsu piena geineri, bet tad pēc 2-3 stundām nenormālākā caureja. Tagad beru tos pulverus vienā porcijā ar pienu, ir labāk:) Vienīgi arī, ja pēc tam vēlāk ūdeni iedzeru, arī parauj.. Nez vai tā jābūt??
- Dienās, kad nav treniņš, pirms miega ierauju Proteīnu ar pienu, un dienā savas 3 tabletees BCAA.
+ Ik dienu vitamīns un Zivju eļļa.
Cik tā pareizi ir, īsti nezinu, drošvien varētu kauko optimizēt...

Vēl jāpiebilst, spiešana man baigi švaki sanāk - pēc tās programmas varēju tikai pa 5 kg katrā pusē uz stieņa likt. Un kautkā pēdējo augšējo kusību visgrūtāk izspiest - lejā vēl varu celt, bet pati augša nesanāk. Laikam tapēc ka krūtis vājas?

Jā, tātad tagad man nav sajēgas par programmu - tagad man tā jāmaina, tas ir skaidrs, bet... Skatos to ko tu man uzrakstīji, un tās citas kas ir šajā lapā...
Ņemot vērā savu muguru, un plecu, bail ķerties klāt spēka vilkmei... ?
Tad vēl, skatos ka tajā programmā ko es taisīju bija vairāk vingrojumu. Cik saprotu pēdējie bija ar maziem svariem, lai asinis piedzītu muskuļos. Man intuitīvi šķiet ka tā vajag - ja tos mazos svarus neņemu beigās, musīši tā nepiepūšas.
Bet varbūt mana programma bija par garu? Bail jau arī nepērtrenēties...
Un varbūt taisīt tās hiperekstensijas mugurai? Bet ko ar plecu??
Jā, un ko vispār nozīmē mainīt programmu - mainīt vingrojumu veidus, vai skaitu, svarus un atkārtojumu skaitu, vai secību??
Jā, centos pauzes taisīt +/- 1 min. Kājām droši bij ilgāk.

Nu tāds juceklis manā galvā pēc 2 mēnešiem. Varbūt vari ko ieteikt? Paldies Tev par atsaucību!
Juris

24.03.2009. plkst. 21:44
trainer trainer Apsveicu ar pirmajiem rezultātiem! Prieks, ka esi noķēris motivāciju un +4kg-tas jau ir ļoti labi tavam fizioloģiskam tipam.

Jāatzīmē gan, ka sākumā pieaugums vienmēr ir lielākais, tāpēc tagad ir jāveic izmaiņas programmā, lai saglabātu pieaugumu.

sākotnējā programma bija, lai vispār saprastu kas ir kas- tagad varētu mēģināt strādāt pēc 5x5 programmas - bāzes programma ir http://www.irlaiks.lv/health/sport/training/article.php?id=6034258 klāt vari pielikt piedzenošos vingrinājumus.

par skaitu - tev vēl piramīdas nevajag taisīt, tas tev vēl priekšā! šīs programmas ideja - visi piegājieni tiek taisīti ar vienu svaru 5x un 5piegājieni - kad vari visu uztaisīt, nākamajā reizē liec klāt svaru pa 2,5kg.

Par vingrinājumiem: pietupienus taisot tev galva sareiba vai kā? iespējams, tu nepareizi elpoji-aizturēji elpu, līdz ar to, ņemot vērā, ka slodze ir liela, sāka pietrūkt skābeklis smadzenēm un sākās "shut-down" ;)

Sāc pietupienus ar mazākiem svariem, taisi pareizi, turi muguru - tur nevajadzētu rasties traumām. klāt liec pamazām, tikai kad vari pareizi uztaisīt.

Vilkmi - sākumā aizstāj klasisko vilkmi ar stieni, taisot ar hantelēm - mazāk iespēju traumēties un kustību iemācīsies.

Spiešana guļus - ja nevari izspiest līdz galam, tas nozīmē, ka tev vājš tricepss, pie tā vairāk jāpiestrādā.

Par plecu - kā tu izdomāji, ka tā ir saite? kad sāka sāpēt? guļot nevari uz pleca apgulties? Tev no UB būtu vajadzīgas minerālvielu komplekss, kas stiprina saites un locītavas apgādā ar šķidrumu. Labākais ir Animal Flex - standarta plecu sāpju gadījumā, aptuveni 2 nedēļu laikā pēc lietošanas, sāpes pāriet. Protams, ja ir ielaists, tad laiks būs ilgāks. Pats arī savā laikā esmu mocījies, smērējis smēres, un tad sāpēja un jūtīgs bija kādu pusgadu. Bet kad līdzīga trauma pēdējo reizi gadījās, ar minerālvielu kompleksu pēc mēneša vispār aizmirsu, ka tas būtu sāpējis.

Ēšana tev diezgan pareiza, kas arī rezultātā atspoguļojas.

par UB - tu BCAA dzer arī pa dienu? BCAA (branched chain amino acids) ir paredzētas tieši pirms un pēc treniņa, jo tās novērš muskuļu katabolismu, tev vajag arī parastās aminoskābes, ko lietot pirms ēdienreizēm.

Nu tā aptuveni.

25.03.2009. plkst. 11:20
abber abber Paldies Trainer par padomiem!

Jā, par izslēgšanos - varētu būt kā saki pie vainas elpošana, elpu reizēm aizturēju. Pc tam mute palika sausa un reiboņi... Tagad ņemu līdzi ūdeni, ir labāk.

A plecam esmu sataustījis ka sāp vienā punktā, tur kur kauliņš plecam augšā. Lauzis jau neko neesmu, tā ka man šķiet saites, jāmēģina ar to Animal Flex.

Aminoskābes saki parastās vajag pa dienu - būs jānopērk, tās arī treniņu dienās jārij papildus Bcaa?

Es te vēl skatos ka daudzi Kreatīnu rij iekšā. Nez vai vajag? Tā jau sanāk paliela tablešu deva pa dienu.

Tātad - Šodien pamēģināju to 5x5. Tā kā 1-dien bija tricepss un krūtis, šodien paņēmu 3. dienas plānu. Cik saprotu, svari principā ir jāņem lielāki nekā man bija iepriekš?

Jā - ko īsti nozīmē, ka klāt var pielikt piedzenošos vingrinājumus? Tos piedzenošos nozīmē ar mazākiem svariem vairāku atkārtojumu skaitu, vai arī 5x5? Šodien bija laiks skriet uz zāli, nesanāca laiks tev pajautāt. Taisīju tā -

1) Svaru stieņa spiešana guļus uz slīpa sola 5x5
- Tad papildus Blokā spiešana sēdus 5x5
2) Pietupieni ar svaru stieni uz krūtīm 5x5
- Papildus Beipress 5x5
3) Roku saliekšana ar līko stieni stāvus 5x5
4) Roku saliekšana ar hantelēm sēdus uz slīpā sola 5x5
- Papild. Blokā bicepss 3x20
5) Ķermeņa augšadaļas celšana uz grīdas 20x2

Pietupienus ar stieni uz krūtīm nesanāk īpaši - kaukā neguļ uz krūtīm, sanāk ar rokām turēt, un tad slodze uz rokām lielāka kā kājām...

Ar tiem mazajiem svariem bicepss likās labi piepūtās, kājām gan tā nejutu, pirms tam kājām bija vairāk to vingrojumu.
Jā, šādi man sanāca treniņš apm. uz 1 stundu. Ja neņemtu tos papildus vingr., būtu īsāks. Man intuitīvi šķiet ka vajag tā lai muskuļi sāk sāpēt, un nākamajā dienā vēl ir biki jūtami. Bet varbūt ka labāk neizspiest visu sulu treniņā, jo var pārtrenēties? Īsti nezinu, kā pareizi?

25.03.2009. plkst. 15:53
abber abber Kādas aminoskābes ikdienai lai ņem?
25.03.2009. plkst. 16:14
trainer trainer Ar kreatīnu ir tā, ka tas aiztur ūdeni un tādejadi masa pienāk klāt, bet nu ir jau efektīvāki līdzekļi.

Piemēram, Animal Pump vai Gakick (Muscletech oriģināls - padārgs ; alternatīva Scitec Nutrition G-Kick, efekts līdzīgs, palīdz izspiest pēdējos atkārtojumus, tikai garšo pretīgi :D)

Tā ir ka papilduzturs daudz sanāk, bet savādāk rezultātu nebūs. kādas 2x gadā uztaisi atslodzi, var paņemt pat kādu aknu tīrīšanas līdzekli un viss būs ok.

par aminoskābēm: šīs ir ok: http://www.1a.lv/sporta%20uzturs/masai/details.php?id=666995

par programmu: protams uz 5x tu vari uztaisīt lielāku svaru nekā uz 10x. Piedzenošie nozīmē piemēram bicepsam ir pamatvingrinājums 5x5 un papildus paņem piedzenošos ar hantelēm pa 10x

programmā viss ok, ar hantelēm bicepsu taisi pa 8-10x 3piegājienus.

par pietupieniem: ar stieni uz krūtīm jājūt ir kāju priekšas, nevis rokas + mugurai mazāka slodze, jo stienis nav uz muguras un nespiež uz priekšu - tā tu iemācīsies muguru taisni turēt, jo tiklīdz kā lieksies uz priekšu, stienis kritīs nost.

Te galvenais iemācīties satvērienu - uzliki uz krūtīm tā, lai stienis būtu uz deltu priekšas. Tad labo roku šķērsām pie kreisā pleca satver stieni un kreisu pa virsu šķeršam pie labā pleca. un te galvenais ir kad nocel stieni, elkoņus turi augšup, tad stienis negāzīsies nost. Elkoņiem jābūt augšā visas kustības laikā - ja nevari noturēt, tad svaru ņem mazāku.

25.03.2009. plkst. 16:46
trainer trainer p.s. lielākai motivācijai konkursā negribi piedalīties? - http://www.irlaiks.lv/health/sport/workout/article.php?id=6930906
25.03.2009. plkst. 16:49
abber abber Paldies par info! Mēģināšu.
A kājām tas ok - pēc pietupieniem vēl 5x5 Beipress? Vai labāk arī kādas 3x10?
Skatos programmā ikri nav iekšā, tos nevajadzētu ielikt?

Jā, par konkursu, nez, negribas ieslīgt tajā internetā... te jau pietiek, tā var palikt bez darba:)

25.03.2009. plkst. 17:06
trainer trainer jā, tos pa 10x, ikrus pieliec klāt tos taisi 3x15 - ikriem vajag, lai viņi dedzina no slodzes.
25.03.2009. plkst. 17:31
abber abber šodien taisīju vilkmi. Palūdzu lai treneris pastāv blakus, bet tāpat jūtu ka nav īsti tehnika. Sākumā man esot kājas cēlušas visu uz augšu, bet vajagot vairāk ar muguru. Svaru tādu nelielu uzliku - pa 15kg katrā pusē stienim. Vai nezini, kur var apskatīties video par šo vingojumu? kā vispār tas angliski saucas?
28.03.2009. plkst. 16:18
trapece trapece Angliski vilkme saucas deadlift ;)

28.03.2009. plkst. 16:32
trainer trainer Tas ir normāli: es kādas 3x esmu mācījies no jauna tehniku :D ļoti daudz nianses ir šim vingrinājumam - sākumā svars jāatrauj ar kājām, bet tā, lai sākuma kustībā tu it kā spiestu papēžus grīdā. Ja tev zālē 15kg ripas ir mazākas kā 20kg, tad iesaku uzlikt 20kg - stienis būs augstāk - tādā pozīcijā no kuras vajadzēs arī turpmāk strādāt.
Tehnika labi parādīta šajā video: http://www.youtube.com/watch?v=8-O_MT72rck&feature=PlayList&p=B524F3788754ED2A&playnext=1&playnext_from=PL&index=64

un te vari paskatīties kā LV pārstāvis Konstantinovs izceļ 431kg !!! http://www.youtube.com/watch?v=3GaZXCdVdpc
tehniku gan no šī rekorda nemācies, jo maximumu tīri uztaisīt ir praktiski nereāli

28.03.2009. plkst. 18:35
abber abber Paldies, labs video, mēģināšu.
Tas zellis gan ir robots:) Kā to var dabūt gatavu.. Reizes 10 vairāk kā es varu:)

Tā, šodien mēģināju Stīvo vilkmi (5x5 1. dienā). Arī tā īsti nav poņas, ar ko atšķiras no parastās.?

Tad Svaru stieņa vilkšana noliecienā, arī īsti neizprotu. īpaši augstiu to stieni kaukā nedabonu - līdz krūtīm nekādi neaizvelk.

jā un pie svariem jāpiešaujas, itkā šķiet ņemu priekš sevis pasmagus, bet reizes sanāk vairāk par 5, savas 7-10 gribas taisīt. Laikam jāmēģina lielāks svars, bet tad bail ka tehnika būs galīgi šķērsām.
Vispār kaukā nevilka man šodien, laikam dēļ neizgulēšanās + kaukādu zarazu esmu saķēris, krūtīs kautkas burbuļo, lai gan temperatūras nav un pārējais ok., muguras musīši pēc sestdienas vēl tā jūtami pasāp..

Jā, vēl par tām tabletēm biki mulsina - piem., tām aminoskābēm parastajām rakstīts no 50-100 kg svaram jārij 3 gb, bet kaukas minēts par 2x dienā. Tas ir dienas laikā 6gb?
Un ja lieto Animal Flex - tad viss pārējais - vitamīni un aminoskābes ko jau riju, tāpat jāturpina?

30.03.2009. plkst. 18:42
1-2021-39 (39 atbildes)
Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Pasākumi

Biļetes uz Moriseja koncertu jau pārdošanā

Koncertaģentūra "FBI" informē: 8. aprīlī, plkst. 10.00 tiek uzsākta biļešu tirdzniecība uz slavenā britu mūziķa Moriseja (Morrissey) koncertu 5. jūlijā "Sapņu...