Pasaulē pazīstamākie franču šampanieši: īpašie dzērieni Valentīndienai

Pasaulē pazīstamākie franču šampanieši: īpašie dzērieni Valentīndienai

„Šampanietis – tas ir vienīgais vīns, pēc kura baudīšanas sievietes paliek skaistas, „tā teica marķīze de Pompadūra.

Tā kā tuvojas mīlestības svētki un sievietes grib izskatīties īpaši labi un iekārojami, iesakām šai īpašajai dienai izvēlēties labu un kvalitatīvu šampanieti:

Moet & ChandonUntitled 14.jpg - 69.01 KB

Moet & Chandon ir pasaulē lielākā šampaniešu ražošanas kompānija. Kompānijas vēsture aizsākās 1743. gadā, kad Claude Moet sāka piegādāt vīnus no Šampaņas reģiona uz Parīzi. Luisa XV valdīšanas laikā šampanieša patēriņš palielinās. Moet šampanieša nams strauji attīstās un 18. gs. beigās sāka eksportēt savu produkciju pa visu Eiropu un uz ASV. Claude mazdēls Jean-Remy Moet sāka piegādāt savus šampaniešus tādām prominencēm kā Tomasam Džefersonam un Napoleonam Bonapartam.

Chandon vārds kompānijai tiek pievienots, kad 1832.gadā Jean-Remy Moet pusi savu īpašumu nodeva savam dēlam Viktoram un pusi - brālēnam Pierre-Gabriel Chandon de Briailles.

Pirmo vintage šampanieti Moet & Chandon pagatavoja 1842. gadā. Viņu vislabāk pārdotais šampanietis – Brut Imperial ražošanā tika ieviests 1860-jos gados. Vislabāk atpazīstamais brends ir Dom Perignon,- nosaukts par godu Benediktiešu mūkam, kas pēc kādas leģendas tiek dēvēts par „Šampanieša Tēvu”. 1971.gadā Moet & Chandon apvienojās ar Hennessy Cognac, 1987. gadā ar Louis Vuitton un kopā kļuva par pasaulē lielāko kompāniju

Brut Imperial raksturo Moet & Chandon stilu, kas ir harmonisks Chardonnay, Pinot Noir un Pinot Meunier maisījums. Šim šampanietim piemīt maigs vīna aromāts, ko papildina liepziedu un vīnogu lapu smarža. Tam raksturīga noturīga un paliekoša garša.

Šo eleganto, lieliski sabalansēto, 3 gadus izturēto šampanieti uzskata par vienu no līderiem šampaniešu vīnu tirgū.

Cuvee Dom Perigon ir šampanieša simbols. Tas ir lielisks izsmalcināts šampanietis.

Piemēram, Moet & Chandon Brut Imperial, maksā ap Ls 30,00.


Veuve Clicqot PonsardinUntitled 16.jpg - 55.74 KB

1772.gadā Philippe Clicquot nodibināja vīnu tirdzniecības uzņēmumu un jau 1775. gadā tika piedāvātas pirmās rozā šampanieša pudeles. 1777. gadā piedzima Barbe Nicole Ponsardin, kas vēlāk kļuva slavena visā pasaulē kā Madame Clicquot. 1814. gadā Madame Clicquot nosūtīja uz Krieviju pirmās 10 000 pudeles sava izcilā šampanieša. Panākumi bija tik milzīgi, ka visu 19.gadsimtu dzejnieki un rakstnieki apdziedāja šo dievišķo dzērienu.

Izcili vīna dārzi pašā Šampaņas sirdī, vīndaru meistarība un ilgstoša nobriedināšana pagrabos krīta alās nodrošina šampanieša nama Veuve  Clicqot Ponsardin augsto kvalitāti arī mūsdienās.

Piemēram, Veuve Clicquot Ponsardin Demi – Sec maksā ap Ls 35,00.

BollingerUntitled 18.jpg - 35.51 KB

Bollinger ir izcila šampaniešu darītava, kas atšķiras no citām ar to, ka vīnu gatavo no savu vīna lauku vīnogām. Tās gan apmierina tikai 70% vīna vajadzību. Bollinger vīnos proporcionāli daudz lieto Pinot Noir vīnogas, kas daļēji tiek izraudzētas ozolkoka mucās. Maisījumos izmanto arī vīnus no rezervēm, kas rada slaveno Bollinger augļaino buķeti un komplekso slapjas augsnes aromātu. Izturētie vīni izceļas ar kompleksu grauzdēta biskvīta un rauga buķeti un ilgstošu pēcgaršu.

LansonUntitled 20.jpg - 62.08 KB

Lanson ar savu melno etiķeti ir viens no slavenākajiem pasaulē. Šis šampanietis ir ar svaigu citrusaugļu garšu, bez bagātīgām garšas īpašībām.

Perrier – JouetUntitled 22.jpg - 52.32 KB

Šī darītava dibināta 1811. gadā un atrodas pašā Šampaņas centrā – Epernejā un pieder lielajai Kanādas firmai Seagram. Šis vīns ir pazīstams ar savu eleganci un nemainīgu kvalitāti. Stilā dominē Chardonnay vīnogas.

Pudele šī dzirkstošā dzēriena maksā 4166 eiro, taču ar niekiem ķēpāties nav vērts, tāpēc jāņem uzreiz kaste (12 pudeļu), kas izmaksās 50 000 eiro. Kompānija Pernod–Ricard, kas ražo dzērienu, gan uzsvērusi, ka kuram katram šampanieti nepārdos, turklāt izredzētajiem būs iespējams to pielāgot savai gaumei. Proti, katrs klients individuāli varēs ierasties šampanieša ražotnē Francijas austrumos un personīgi (vīna meistara uzraudzībā) pievienot liķieri, lai padarītu savas šampanieša pudeles unikālas. Liķieris – cukura un dažādu gadu vīnu kombinācija – dos pēdējo akcentu kompānijas 2000. gada Perrier–Jouet šampanietim Belle Epoque. Turklāt klientiem tiks piedāvāta iespēja astoņus mēnešus glabāt savas pudeles Perrier–Jouet pagrabos.

Pol Roger
Untitled 24.jpg - 35.12 KB

Tradīcijām bagāts ģimenes koncerns, kura vīnu kvalitāte tiek pastāvīgi uzturēta līmenī. Šo šampanieti dzēra slavenais Lielbritānijas premjerministrs Vinstons Čerčils (tajās reizēs, kad viņam nebija rokā Scotch glāze).

KrugUntitled 26.jpg - 43.44 KB

Viena no slavenākajām Šampaņas markām ar lielu un bagātīgu struktūru.

Šampanieša namu Krug 1843.gadā nodibina Johans – Josefs Krugs. Šis šampanieša nams piedāvā tikai prestige klases dzērienus. Atšķirībā no vairums šampaniešu namu Krug savus vīnus iztur mazās ozolkoka muciņās nevis lielās metāla cisternās. Vēl viena raksturīga iezīme – neskatoties uz to, ka Šampanieša nams Krug piedāvā tikai augstākās kvlitātes prestige klases šampaniešus, vairums tā produkcijas tomēr ir non vintage,- tātad vairāku gadu vīnogu ražas apvienojums. Krug šampanieši ar savu izcilo stilu tiek uzskatīti par vislabākajiem no visiem šampaniešiem visā pasaulē.

Šie šampanieši vismaz desmit gadus ir jāiztur pudelē, līdz tie parāda savas labākās īpašības. Visi Krug vīni ir gatavoti no pirmā spiediena vīnogu sulas. Vīnu pirmo reizi raudzē ozolkoka mucās.

Šī prestižā dzēriena cena svārstās sākot no Ls 100,00.

Dom RuinartUntitled 28.jpg - 35.67 KB

Viena no Grande Marque darītavām, dibināta 1729.gadā, bet ne tik pazīstama. Šis šampanietis ir ļoti meistarīgi izveidots. Mazliet atgādina ziedu buķeti.

Louis RoedererUntitled 30.jpg - 46.74 KB

Viens no nedaudzajiem lielākajiem šampaniešu namiem, kas pilnībā pieder vienai ģimenei, dibināts 1776.gadā. 1876. gadā Lui Roederer pēc Aleksandra II lūguma izveidoja īpašu šampaniešu sēriju kristāla pudelēs „Cristal”, ko dzēra līdz 1917. gadam tikai caru ģimenes locekļi kā Aleksandrs III un Nikolajs II.

Mūsdienās kompānijas vīnogulāju platība aizņem 20 ha Grand un Premier Cru trīs labākajos Champagne apgabalos: Montan de Reims (65ha), Marnas ieleja (60ha) un Cote d’Blanc (75ha). Šis šampanietis tiek ražots no 55% Pinot Noir un 45% Chardonnay šķirņu vīnogām. Tiek izturēts 5 gadus pudelēs un vēl 6 mēnešus pēc atbrīvošanas no nogulsnēm (desgurgācija).

Roederers NV Brut Premier slavu uztur ar pastāvīgi labu vīnu, kuram ir bagātīga biskvīta un rauga buķete.

Šī šampanieša cena: no aptuveni Ls 30,00 līdz Ls 300,00.

Laurent – PerrierUntitled 32.jpg - 64 KB

Arī šī ir Grande Marque darītava – viena no lielākajām un smalkākajām Šampaņā. Vīnā ir liels Chardonnay vīnogu daudzums, tāpēc šampanietim ir piekrišana starp Chardonnay cienītājiem.

Vārds Laurent-Perrier droši ir rakstāms elitāro šampaniešu namu sindikāta saraksta virsotnē. Tā vēsture aizsākusies 1812.gadā. Taču savu zīmolu un pirmos nopietnos panākumus tas gūst tikai XIX un XX gadsimta mijā, kad saimniecību vada enerģiskā atraitne Matilde Emīlija Perjē, kura, apvienojot savu mātes un aizsaulē aizgājušā vīra Lorāna (Laurent) uzvārdus, izveidoja savu uzņēmumu. XX gadsimta sākumā vīns tika pildīts pudelēs ar Veuve Laurent-Perrier zīmolu uz etiķetes un pēc savas kvalitātes neatpalika no savas slavenās priekšgājējas atraitnes Clicquot ražojumiem.

Mūsdienās ar savu vārdu nams apvieno lielāko ģimenes šampaniešu ražotāju apvienību, un kopā ar tādiem leģendāriem šampaniešu namiem kā Salon un Delamotte turpina rakstīt šampanieša vēstures lappuses. Ne velti Laurent-Perrier ir oficiālais šampaniešu piegādātājs Britu karaļnamam, Velsas prinča Čārlza ģimenei, pateicoties ne tikai izcilai kvalitātei, bet arī teicamai ekoloģiskai situācijai vīna laukos.

MummUntitled 34.jpg - 47.54 KB

Mumm varbūt nekotējas starp Grande Marque vīniem, bet tomēr ir viena no lielākajām Šampaņas darītavām kas eksportē 70% no sava šampanieša uz 135 valstīm. NV Cordon Rouge, kam ir zīmīga sarkana lentīte uz etiķetes ir viena no pasaulē pazīstamākajām šampanieša markām.

Piper Heidsieck
Untitled 36.jpg - 50.89 KB

Šajā šampanietī dominē melnās vīnogas Pinot Noir un Pinot Meunier. Parasti mazliet vieglāks un augļaināks nekā tā radinieks Charles Heidsieck.  

GossetUntitled 38.jpg - 41.71 KB

Gosset ir senākais vīna nams Šampaņā, dibināts 1584. gadā. Savulaik Gosset bija iecienītākais dzēriens Fransuā I galmā un Henrija IV karaļnamā. Mūsdienās Gosset šampaniešus bauda tie, kuri novērtē stilīgu, elegantu dzērienu, kura kvalitāti nodrošina no paaudzes paaudzē nodotas zināšanas. Šampaniešu gatavošanā tiek izmantotas vīnogas no augstākās kvalitātes vīna dārziem kā grand cru un premier cru no Cote des Blancs, Vallee de la Marne un Montagne de Reims. Gosset šampanieši tiek izturēti vismaz četrus gadus. Labi sabalansēti ar augļu un augu aromātiem, ar dzidru smaržu un ilgstošu pilnīgu garšu Gosset šampanieši to baudītājam sniedz tūkstoš dažādu izjūtu. Gosset šampanieši lieliski piederas pie jūras veltēm, zivju ēdieniem, kā arī baltās gaļas.

Šī šampanieša cena: ap Ls 30,00 – Ls 50,00.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:43

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kad benediktiešu mūks Dom Perignon pirmo reizi nobaudīja šampanieti, viņš izsaucies: „Nāciet ātri, es nogaršoju zvaigznes”

Pasākumi

Koncerti Domā 2009. gada maijā

Piektdien, 1.maijā, plkst. 19:00  
ĒRĢEĻMŪZIKAS KONCERTS
Ligita SNEIBE  ērģeles                Lolita LILJE...