2005. gada Bordeaux – baudai un kolekcijai

2005. gada Bordeaux – baudai un kolekcijai

Bieži ir nācies piedzīvot šādu situāciju: tiek atvērta sarkanvīna pudele, glāzes tiek piepildītas un viesi steidzas izbaudīt malku, kad gudrākais vīnu pazinējs kompānijā paziņo: „Vīns ir pārāk jauns. Tam vēl vajadzīgs laiks”.

Taču ja runa ir par 2005. gada Bordeuax, vārds „pārāk jauns” ir nevietā, jo ikviens no 2005. gada šī reģiona darījumiem ir vai vēl tikai kļūs izcils.

Vīna eksperti uzskata, ka 2005. gada raža šajā reģionā bija ideāla un daudzi uzskata, ka šīs ražas vīni būs vieni no labākajiem reģiona vēsturē vispār! Tā kā dēļ labā gada šie vīni ir dārgi (veikalu plauktos un restorānos tie nonāca tikai šogad), ir svarīgi zināt, kuri 2005. gada Bordeaux ir baudāmi uzreiz, bet kuri – iegādājami kolekcijai, jo to kvalitāte augs ar katru glabāšanas gadu.

Kolekcionējamie vīni, protams, būs dārgāki, jo to vērtība augs ar gadiem. Taču jebkurā gadījumā 2005. gada Bordeaux ir ļoti vērtīgs pirkums.

Baudai: Château Haut Gardere 2005, 13 LVL

HautGardere2005.jpg - 3.96 KB

Augļu un ziedu aromātu toņi šim vīnam ir ļoti raksturīgas īpašības. Garšā dominē izteiktas augļu nokrāsas un kopumā tā raksturojama kā kompleksa, savukārt sausā pēcgarša ilgst vismaz pāris minūtes un ir ļoti patīkama (tas nozīmē, ka, ja nolemsiet šo vīnu paglabāt, vismaz pāris gadus to varat darīt).

Taču tikpat labi šo sarkanvīnu varat baudīt uzreiz pēc iegādāšanas, jo jau šobrīd tas ir debešķīgs! Pārlejiet to no pudeles karafē, ļaujiet tam pāris stundas pastāvēt un baudiet kopā ar gardu, sulīgu steiku.

Kolekcijai: Château Sansonnet 2005, 27 LVL

sansonnet2005.jpg - 6.63 KB

Pamatā no Merlot darītais sarkanvīns pārsteidz ar daudzajiem garšas slāņiem un miecvielām, kas liecina par vīna augsto novecošanas potenciālu.

Šis ir viens no 2005. gada Bordeaux, kura cena uzkāpa augstu uzreiz pēc nonākšanas tirgū, tāpēc, ja meklējat labu sarkanvīnu, kuru glabāt vairākus gadus, lai pēc tam baudītu vai izdevīgi pārdotu, šis būs gudrs pirkums.

Baudai: Château Tertre De Courban 2005, 8 LVL

tetredecourban.jpg - 9.76 KB

Speciālisti šo sauc par „ļoti vieglu sarkanvīnu dzeršanai uzreiz”. Turklāt pudeles cena, ņemot vērā 2005. gada vīnogu ražu Bordeaux reģionā, ir ļoti, ļoti pievilcīga.

Tāpēc varbūt ir pienācis laiks pirkt patiešām labu sarkanvīnu, nevis turēties pie vidusmēra pudelēm no Kalifornijas, kas ietilpst tajā pat cenu kategorijā.

Kolekcijai: Château Haut Marbuzet 2005, 25 LVL

marbuzet.jpg - 13.34 KB

Saint-Estèphe, neliels Bordeaux reģiona apgabals, ir vieta, kur audzēts šis vīns. Saint-Estèphe apkārtnē galvenokārt audzē Cabernet Sauvignon.

25 LVL ir ļoti laba cena par Bordeaux, kas savu augstāko kvalitāti un pilnbriedu sasniegs pēc 6 līdz 8 gadiem.

Viena no unikālajām šīs pudeles īpašībām ir tā, ka tā savā aromātu paletē apvieno gan Vecajai, gan Jaunajai pasaule raksturīgās īpašības!

Baudai: Château Poitevin 2005, 9 LVL

poitevin.jpg - 4.95 KB

Interesants sarkanvīns, kura aromātā jaušamas ādas smaržas toņi. Kāds vīna eksperts reiz teicis, ka dzerot šo vīnu, viņš sajuties kā beisbola bumbiņa, kas iegrimst vecā, klasiskā ādas beisbola cimdā.

Taču arī garšas ziņā dzēriens ir augstākās raudzes! Château Poitevin 2005 ir ļoti labs, augļu toņiem bagāts Eiropas sarkanvīns, kas paredzēts drīzai baudīšanai pēc iegādes.

Kolekcijai: Château Haut Brisson La Reserve 2005, 30 LVL

hautbrissonlareserve.jpg - 10.15 KB

Jau no pirmā malka ir jaušama šī sarkanvīna kvalitāte un oriģinalitāte. Merlot vīns, kas nāk no slavenā St. – Emilion apgabala, ir bagāts, pilnasinīgs un blīvs sarkanvīns, kas pa īstam nobriedīs un kļūs izcils nākamajos 10 līdz 15 gados.

Baudai: Château Vieux Pourret 2005, 15 LVL

vieuxpourret.jpg - 14.5 KB

„Šis vīns ir dievīgs”, saka vīna eksperti, būdami pārsteigti par tā kvalitāti un Merlot komplekso garšu kopumu. Merlot veido 85% vīna, pārējo daļu atstājot Cabernet Franc (tas ir raksturīgi Bordeaux apgabalam St. – Emilion).

Jāpiebilst, ka kvalitātes un sniegtā baudījuma ziņā Château Vieux Pourret 2005 pārspēj pat daudzus tirgū esošos 20 un 30 LVL vērtos vīnus!

Kolekcijai: Château La Clemence 2005, 45 LVL

clemence.jpg - 8.73 KB

Šis vīns domāts intelektuāliem cilvēkiem, jo tā garšu un aromātu buķete ir tik daudzslāņaina, ka tādu nav nācies sastapt sen.

Tieši tāpēc šī pudele nav domāta kuram katram. Vīns iegūts Pomerol – nelielā Bordeaux apgabalā, un pārsvarā tajā izmantotas Merlot ogas.

Baudot šo vīnu, garšas kārpiņas sajūt dažādas garšas vienu pēc otras. Eksperti uzskata, ka šis vīns ir salīdzināms ar Pomerol 1982. gada izcilās ražas devumu. Noteikti iegādājams jebkurai sevi cienošai kolekcijai.

Baudai: Château Plain Point 2005, 15 LVL

plainpoint.jpg - 9.38 KB

Nogaršojot šo vīnu tā vien šķiet, ka 2005. gadā Bordeaux reģionā labu vīnu darīt varēja jebkurš, jo tik daudz mazu un nevienam nezināmu vīna dārzu no tā gada ražas ir radījuši daudz brīnumu, līdzīgu šim.

Fantastiskā dzēriena garša ir obligāts faktors, kādēļ jums noteikti jāiegādājas pudele Château Plain Point 2005 tuvākajām viesībām!

Kolekcijai: Château Leoville Poyferre 2005, 60 LVL

leovillepoyferre.jpg - 9.95 KB

Labs, pilnasinīgs vīns no St. Julien apgabala, kura miecvielas saglabāsies un uzlabosies vēl vismaz 25 gadus. Iesakām pirkt šodien, jo pudeles cena tuvākajā laikā augs vēja ātrumā!

Jāpiebilst, ka brīnišķīgu baudu sarkanvīns sagādās arī tad, ja izlemsiet to dzert uzreiz, taču, ja spēsiet būt pacietīgi, redzēsiet, ka gadu desmitu gaitā tas kļūs neticami vērtīgs.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:37
Labu vinu ir bauda dzert!
18.10.2008. plkst. 20:02

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kad benediktiešu mūks Dom Perignon pirmo reizi nobaudīja šampanieti, viņš izsaucies: „Nāciet ātri, es nogaršoju zvaigznes”

Pasākumi

Ansim Artumam – 100

Laikā no 2008.gada 4.jūlija līdz 7.septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a) apmeklētāji varēs apskatīt viena no Latvijā iemīļotākajiem...