Lindemans vīni: „Saule pudelēs”

Lindemans vīni: „Saule pudelēs”

Brand Australia!

Austrālijas vīnu kvalitātes nemainība un stilu daudzveidība, daudziem no kuriem nav analogu, iemantojuši stabilu un lielisku reputāciju pasaules vīna cienītājos un vīna kritiķos.

Šim savdabīgajam kontinentam piemīt tik spēcīga vīndaru enerģija, ka pārvarot ne mazums šķēršļu, Austrālija, ir ierindojusies 4 vietā pasaulē, pēc eksportējamā vīna apjoma. Kā viens no šī augtā novērtējuma iemesliem jāmin fakts, ka šodien Austrālijas vīna darītavas ir atzītas par zinātniski pamatotākajām un tehniski aprīkotākajām pasaulē.

Šeit veiksmīgi tiek apvienotas un izmantotas modernās tehnoloģijas – sākot ar auksto fermentāciju, izturēšanu nelielas ietilpības nerūsējošā tērauda tvertnēs un tradicionālajās ozolkoka mucās un beidzot ar tīrkultūras rauga audzēšanu.

Interesanti, ka tieši austrāliešu vīndari bija pirmie, kuri dabīgā korķa vietā pudeļu aizkorķēšanai sāka izmantot plastikāta materiālus.

Zaļā kontinenta ozola mucā izturēto vīnu pievilcība slēpjas šejienes vīna ražotnēs noteiktajos augstajos higiēnas standartos.. Un tad vairs nav jābrīnās, ka vienā no lielākajām starptautiskajām „aklajām” konkursa Internationl Wine Challenge degustācijām, 38 Shiraz no 58 zelta medaļas saņēma tieši austrālieši.

Pie austrāliešu vīndaru brīnumiem, kura vārds ir Brand Australia, ar pilnām tiesībām var pieskaitīt Southcorp Wines Group sastāvā ietilpstošo kompānijas Lindemans vīna kolekciju.

Daktera Lindemana mantojums

Tas, ka, ka paši aktīvākie vīna ražošanas rajoni atrodas Austrālijas dienvidos, laikam jau nav noslēpums nevienam.

Par austrāliešu vīna dzimteni uzskatītā Jaunā Dienvidvelsa jau sen savas pirmās pozīcijas ir atdevusi citiem šī kontinenta reģioniem, sev atstājot vien populāro Hantera ieleju, kas atrodas uz ziemeļiem no Sidnejas.

Hanteru ieleja (Mednieku ieleja) reiz kļuva par „ostu” un sākuma punktu daudziem aizrautīgiem vīndariem, kuriem pateicoties tieši šī vieta kļuva par austrāliešu nacionālās vīna industrijas balstu.

Hanteru ielejā, Kavarrā, kas aborigēnu valodā nozīmē „aiz bēgošā ūdens”, 1842.gadā savu pirmo vīnogulāju iestādīja bijušais Karaliskās Jūras flotes ķirurgs Henrijs Lindemans. Jaunizceptajam vīndarim darbs veicās tik labi, ka 1845.gadā dakteris Lindemans ieguva savu pirmo vīnu, bet jau 1858.gadā kompānija Lindemans (oficiāli gan par tādu kļuva tikai 1870.gadā) uzsāka vīna eksportu vispirms uz Angliju, bet drīz vien arī uz citām valstīm.

Henrija Lindemana darīto vīnu panākumi nebija nejauši. Par viņa veiksmes „jājamzirdziņu” kļuva Hanteru ielejas tradicionālā baltā vīna šķirne Semillon, no kura Lindemans pamanījās iegūt trīs šķirnes - Hunter River Riesling, Chablis un White Burgundy.

Vīnogas tika novāktas agrajā to gatavības stadijā, raudzēja toveros un pildīja pudelēs.. Pēc šādas tehnoloģijas darinātam vīnam piemīt patīkama zāles piegarša, un nobriestot pudelēs tas iegūst zeltaini zaļu nokrāsu un spilgti izteiktu svaigu minerālu garšu, kas it kā ietīts eksotiskos aromātos ar vieglu dūmu niansi.

Lindemans produkcijas apjoms šobrīd sasniedz 40 miljonus litru gadā, un tikai uz Lielbritāniju vien ik gadu tiek nosūtītas 1,2 milj. kastes vīna!

Lindemans vīna dārzi atrodas ne tikai Jaunajā Dienvidvelsā, bet vēl divos šī kontinenta štatos: Dienvidaustrālijā un Viktorijas štatā, kas kompānijai dod iespēju eksportēt ļoti plašu savas produkcijas sortimentu..

Lindemans vīnu lieliskā kvalitāte un augstais ražošanas tehnoloģiju līmenis ne reizi vien Eiropā un Amerikā ir novērtēts ar prestižākajām balvām.

Nepamanīta nav palikusi arī kompānijas galvenā vīndara Grega Kleifilda pieredze: 1989.gadā viņš ieguva Gada starptautiskā Vīndara Goda nosaukumu (international Winemaker of the Year), bet tikai divus gadus vēlāk – 1991.gadā kļuva par Gada Sarkanā vīna Vīndari. Komentāri šeit lieki!

Patiesība ir vīnā

Ar katru gadu pasaulē pieaug Lindemans vīnu popularitāte, jo viņa produkcija spēj apmierināt ļoti plašas auditorijas gaumi.

Vislielāko popularitāti ir ieguvuši Lindemans kolekcijas Bin sērijas vīni, kurus gan Austrālijā, gan citur pasaulē dēvē par „Sauli pudelē”.

Lindemans kolekcijas pērle Bin 65 Chardonnay vīns tiek uzskatīts par Hanteru ielejas vīndaru augstāko sasniegumu.

bin65_chardonnay.jpg - 19.97 KBLindemans Bin 65 Chardonnay

Šis lieliskais vīns pasaulē ir ieguvis jau 8 balvas, kuru vidū jāmin prestižā žurnāla Wine Spectator piešķirtais „Pārdošanas līderis” nosaukums.

Bin 65 Chardonnay brīnišķīgajā buķetē jaušamās smalkās augļu un citrusu notis, kas papildinātas ar maigam marcipāna niansēm. Šis vīns godam ir pelnījis, ka dažkārt to dēvē par „galda rotu”!.

Bin 65 Chardonnay izcilās īpašības izcels maigi cūkgaļas ēdieni, cālis mērcē un, protams, zivis.

bin50_shiraz.jpg - 16.62 KBLindemans Bin 50 Shiraz

Ideāls garšas apvienojums radīsies, ja Bin 50 Shiraz un klasisko Bin 45 Cabernet Sauvignon lietosiet kopā ar bārbekjū, ceptu gaļu vai aitas gaļas ēdieniem!

bin45_cabernet.jpg - 16.78 KBLindemans Bin 45 Cabernet Sauvignon

Austrāliešu un Shiraz Cabernet radītā Cawarra kolekcija slavena ar Colombard Chardonnay, Cawarra Semillon Chardonnay vīniem, kuru garšas un aromāta buķete eiropiešiem var šķist nepierasta..

caw_colombard.jpg - 16.8 KBLindemans Cawarra Colombard Chardonnay

Šiem vīniem piemīt savs īpašais raksturs – ilgstoša pēcgarša un svaigums.

caw_semillon.jpg - 15.58 KBLindemans Cawarra Semillon Chardonnay

Kompānijai Lindemans ir arī savi čempioni. Sērija Lindemans Trio Range ieguvusi vairāk nekā 1300 balvas gan Austrālijā, gan starptautiskajā arēnā.

Lindemans sarkanais pussausais Coonawarra St. George Cabernet Sauvignon Rotwein tiek uzskatīts par šīs Austrālijas vīndaru kompānijas 160 darbības gadu kulmināciju.

coon_stgeorge.jpg - 22.16 KBLindemans Coonawarra St. George

Coonawarra St. George no citiem atšķiras ar dziļu purpura krāsu, spēcīgu aromātu ar karaliski piesātinātiem upeņu liķiera toņiem un tikai kompānijas Lindemans vīniem raksturīgajiem neaizmirstamajiem iespaidiem!

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:39
labs nosaukums
04.11.2007. plkst. 16:55
tā pirmā bilde tāda neatbilstoša rakstam:d domāju ka ceļojumu apraksts:)
02.08.2007. plkst. 21:40
Dikti jauki gan.
02.08.2007. plkst. 08:12
tad jau dikti jauki shitie viini
20.07.2007. plkst. 13:30

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pēc leģendas Noass esot nodzīvojis līdz 950 gadu vecumam. Ja tā ir taisnība, var uzskatīt, ka vīns ir veselīgs dzēriens :)

Pasākumi

Sāk Žana Mišela Žāra koncerta biļešu tirdzniecību

27.augustā tiks uzsākta franču leģendas un elektroniskās mūzikas pioniera ŽANA MIŠELA ŽĀRA (Jean Michel Jarre) Rīgas koncerta biļešu tirdzniecība....